Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronawirus z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5951 odpowiedzi w tym temacie

#5776

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dysonans poznawczy. https://pl.wikipedia...onans_poznawczy  To problem z którym borykają się foliarze.

  Wygląda to tak, że gdy ktoś przez dwa lata forsował jakąś opinię, i finalnie okazało się że nie miał racji, to taka osoba nie zmieni zdania, gdyż musiała by się przyznać do tego że przez dwa lata plotła bzdury. Na tym etapie, ludzie wypierają argumenty sprzeczne z ich postrzeganiem świata, akceptując jednocześnie i bezkrytycznie, wszystko co jest z nim zgodne. Gdy ktoś przekroczy myślowy rubikon, to powrót jest prawie niemożliwy, co widać, na naszym forum, w tematach rozgrzewających umysły ostatnimi czasy, czyli: Covid i inwazja Rosji na Ukrainę. 

 Jak ktoś ma netfliiksa, to może obejrzeć sobie tam film o płaskoziemcach. Czy raczej o stowarzyszeniu  "Flat Earth Society". Ten film świetnie obrazuje zjawisko dysonansu poznawczego.  Przykład, który moim zdaniem jest wybitny pod tym względem, to sytuacja gdy jeden z płaskoziemców, wykombinował, że jeżeli ziemia jest kulą o  parametrach głoszonych, przez "zmanipulowanych" naukowców. To gdy weźmiemy jakiś super żyroskop i umieścimy go w danym punkcie...To w ciągu godziny pokaże on odchył, rzędu siedmiu stopni (o ile dobrze pamiętam. Ta cyfra akurat nie ma znaczenia w tej wypowiedzi). 

 Kolo kupił żyroskop, wojskowy, z demobilu za 200K dolarów. Przeprowadził eksperyment. I gdy okazało się że tak właśnie się dzieje. stwierdził ze musi przeprojektować eksperyment, bo mu się coś nie zgadza.  :facepalm:   

 

 Podobnie jest otwartymi umysłami na naszym forum. 


  • -1



#5777

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Covid zdaje się udowadniać, że szury znów miały rację i że są bardzo potrzebną częścią społeczeństwa, która zapewni pewną równowagę między telewizyjnym ogłupieniem a racjonalnym myśleniem. O ile sam covid nie był spiskiem i po prostu wyciekł z jakiegoś laboratorium, o tyle pojawia się coraz więcej jest dowodów na to, że całą pandemię sztucznie podsycano, uciszając przemocą wszelką krytykę. Było to zorganizowane i celowe działanie wielkich korporacji i tych, którzy poczuli zapach pieniądza w tym wielu lekarzy.

 

Virality Project:

https://www.foxnews....-disinformation


  • -1

#5778

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwnym trafem jest sporo starych wymazów, które były pobierane z powierzchni sprzętu używanego na targu w Wuhan. Ktoś nieudolnie kiedyś skasował dane z tych pobrań i zostały odzyskane. pochodzą sprzed pandemii i to na tyle dawno, że trudno tam mówić o zbiegu okoliczności. jedna z próbek została pobrana z klatki jenotów azjatyckich, na której stała klatka z ptakami.

Próbka wykazała obecność wirusa wraz z genami jenotów. Inne próbki z tego targu nie wykazywały obecności wirusa w tym czasie. 

Oczywiście nic nie wskazuje na jenota jako roznosiciela, ale są sugestie, że takie piętrowe transportowanie zwierząt różnych gatunków sprzyjało przenoszeniu się wirusa pomiędzy gatunkami i jego mutacji do postaci umożliwiającej zarażenie człowieka.

Tyle i aż tyle.

A szury... zawsze były i zawsze będą.





#5779

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak sobie przypomniałem że niedawno minęła 2 rocznica ja zaszepiłem się trzecią dawką. Od tego czasu nie umarłem ani razu, dalej podobają mi się kobiety i nie zacząłem jeździć samochodem elektrycznym. Także szury kolejny raz się pomyliły. 


  • 0



#5780

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Taki Covid sprzed prawie 100 lat.

 

https://www.polskier...iekali-w-panice

 

30 października 1938 roku słuchowisko radiowe zrealizowane według książki Herberta George’a Wellesa pt. "Wojna światów" siało panikę wśród milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Ludzie uciekali z domów w popłochu. Kilka osób zmarło na atak serca. Tylko Clint Eastwood nie uwierzył w tę historię.

Strach, przerażenie i masowa panika - taki był efekt słuchowiska "Wojna światów" zrealizowanego przez Orsona Wellesa. 30 października mija 83 lat od nadania "Wojny światów" przez amerykańską rozgłośnię radiową CBS.

Co sprawiło, że dzieło Orsona Wellesa tak mocno podziałało na wyobraźnię słuchaczy? Użyte przez niego środki wyrazu? A może ludzka wiara w istnienie istot pozaziemskich? Zapewne jedno i drugie.


Użytkownik ppp edytował ten post 19.03.2023 - 00:22

  • 0

#5781

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co sprawiło, że dzieło Orsona Wellesa tak mocno podziałało na wyobraźnię słuchaczy? 

Brak dzisiejszych, globalnych środków komunikacji.





#5782

Kalafiorowa.
  • Postów: 362
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Tylko Clint Eastwood nie dał się nabrać?
Wow, bystry był z niego 8-latek ...
  • -1

#5783

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

30 października 1938 roku słuchowisko radiowe zrealizowane według książki Herberta George’a Wellesa pt. "Wojna światów" siało panikę wśród milionów mieszkańców

 

Dokładnie tak samo jak szury siały strach i panikę wśród milionów mieszkańców w czasie programu szczepień. :) 


  • 0



#5784

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 
Co sprawiło, że dzieło Orsona Wellesa tak mocno podziałało na wyobraźnię słuchaczy?

 
 To że większość ludzi to idioci.
 
Te słuchowiska, były prezentowane, jako... słuchowiska właśnie. Dzisiaj ta forma sztuki prawie nie istnieje. blisko jej jest audiobook, ale to jednak nie to samo. W przypadku Wellesa,  wystarczyło wysłuchać, zapowiedzi tego słuchowiska, aby zorientować się, że to po prostu słuchowisko. No chyba że ktoś na nie trafił już w trakcie. No to kicha. Wtedy były takie czasy że dziennikarze, mówili jak jest i można było im ufać. To znaczy w kwestii bieżących wydarzeń.... Znaczy.... eee jakby to powiedzieć?  Dziennikarze byli bliżsi obiektywnej prawdy, czy może ludzie im bardziej ufali.
 Pewnie jedno i drugie 


  • -1



#5785

Alex Hope.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie tak samo jak szury siały strach i panikę wśród milionów mieszkańców w czasie programu szczepień. :)

 

 

 

 

 

Albo jak covidioci, którzy wieszczyli zagładę populacji, jeśli ta nie zostanie wyszczepiona w ponad 80%
Cóż, cel nie został osiągnięty, a w międzyczasie ludzkość osiągnęła rekordowe osiem miliardów 


  • -1

#5786

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Choć według was jestem covidiotą to nigdy nie słyszałem tekstów o zagładzie ludzkości z powodu covida.
  • 1



#5787

Kalafiorowa.
  • Postów: 362
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ja słyszałam o zagładzie szczepanów z powodu śmiercionek. Jakoś nie widzę na ulicach tych zwałów trupów.


  • 0

#5788

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tam nie wiem. Ale nie czuję żeby mój mikrochip działał. Chyba jakiś felerny egzemplarz mi wstrzyknęli.
  • 1



#5789

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Musisz usiąść na kuchence indukcyjnej, żeby baterię naładować. Prawdopodobnie można użyć takiej bezprzewodowej QI do Samsunga, ale to trwa duuuużo dłużej. Chemoludki pisali, że jak masz chembustera w domu lub na działce, to trzeba poleżeć przy nim 10 minut dziennie i to wystarczy do doładowania baterii. No i koniecznie absolucje z wody z octem.





#5790

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie Bill Gates i Klaus Schwab nie aktywowali jeszcze naszych chipów. Połączcie kropki, włączycie myślenie.
  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych


    Bing (1)