Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronawirus z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5951 odpowiedzi w tym temacie

#4006

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Ryśko

 

ja pamiętam czasy jak "naukowcy" twierdzili, że mleko jest niezdrowe i że należy ograniczyć jego spożycie. Wiadomo nauka. Kilka lat później, inni "naukowcy" twierdzili, że jest zdrowe.

Pewnie nigdy nie miałeś okazji naprawdę posłuchać naukowców. Docierał do ciebie tylko medialny ściek, czyli wnioski jakie z badań wyciągnęli panowie redaktorzy. Bo badania pojawiają się cały czas i dają różne wyniki; a dziennikarze biorą te co efektowniejsze i wyciągają wnioski. Do tego dochodzą co pewien czas sponsorowane kampanie, przez które nagle pojawia się więcej newsów z jakimś wnioskiem, jak to było z kampanią na temat nadzwyczajnej zdrowotności Czystka, jaki poza Polską jest praktycznie nieznany. Teraz idzie to samo z Moringą.


  • 2



#4007

Valfare.
  • Postów: 384
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Up, proponowałbym się pogodzić z faktem, że nikt nie jest jeszcze na tyle mądry, żeby ze stuprocentową pewnością stwierdzić, czy coś jest zdrowe, czy też nie. Może i mamy XXI wiek, ale to nie znaczy, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy i wszystko, co teraz zostanie ogłoszone przez naukowców jest prawdą. Dla przykładu:

 

ZTsLHYa3_Nowy%20obraz%20mapy%20bitowej.j

 

Źródło: https://www.youtube....AfK78_M&t=1276s

 

Co prawda jest to źródło z yt, więc nie zdziwię się, jeżeli ktoś je zakwestionuje, ale w razie czego jestem w stanie potwierdzić je stosownymi badaniami, tylko potrzebowałbym na to trochę więcej czasu.


  • 1



#4008

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6634
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sam to wymyśliłeś? Czy wkleiłeś jakiś schemacik z szurowskiej strony :szczerb:  :szczerb:  :szczerb:

Przecież on nie bardzo rozumie z tego co napisał...

 

A ja mam wrażenie graniczące z pewnością, że tyle się naczytaliście i nasłuchaliście głupot swoich bożków, że już rżniecie głupa z automatu, nawet bez sprawdzania źródeł i porównywania ich z innymi źródłami :)

Gdybyśmy tego nie robili, tkwilibyśmy w świecie w jakim Ty sam pozostałeś. Niejednokrotnie pokazujemy Ci i Tobie podobnym inne źródła i to zazwyczaj oficjalne, lub naukowe. Co jest później? Cisza lub przeskok do innego tematu. Typowe.





#4009

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

A ja mam wrażenie graniczące z pewnością, że tyle się naczytaliście i nasłuchaliście głupot swoich bożków, że już rżniecie głupa z automatu, nawet bez sprawdzania źródeł i porównywania ich z innymi źródłami :)

Gdybyśmy tego nie robili, tkwilibyśmy w świecie w jakim Ty sam pozostałeś. Niejednokrotnie pokazujemy Ci i Tobie podobnym inne źródła i to zazwyczaj oficjalne, lub naukowe. Co jest później? Cisza lub przeskok do innego tematu. Typowe.

 

 

 

Bo tak się składa, Panie Moderatorze, że ludzie (w tym ja) mają też życie, zwłaszcza w weekendy.. Wczoraj wolałem np. popić tequillę w barze (tam jeszcze wirus nie zaraża) niż odpowiadać na kocopoły Rady Medycznej Forum Paranormalne. Dzisiaj z kolei byłem w parku. Wstrząsający widok - setki, jeśli nie tysiące osób, nietrzymających dystansu społecznego i niezaopatrzonych w szmatki na twarzach. Dobrze, że nie stykacie się z takimi widokami, tylko wypluwacie swoje mądrości na internetach, bo wszyscy zeszlibyście ze strachu na zawał :)


  • 1

#4010

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo tak się składa, Panie Moderatorze, że ludzie (w tym ja) mają też życie, zwłaszcza w weekendy.. Wczoraj wolałem np. popić tequillę w barze (tam jeszcze wirus nie zaraża) niż odpowiadać na kocopoły Rady Medycznej Forum Paranormalne. Dzisiaj z kolei byłem w parku. Wstrząsający widok - setki, jeśli nie tysiące osób, nietrzymających dystansu społecznego i niezaopatrzonych w szmatki na twarzach. Dobrze, że nie stykacie się z takimi widokami, tylko wypluwacie swoje mądrości na internetach, bo wszyscy zeszlibyście ze strachu na zawał :)

Tak sobie czytam te Twoje wypociny i mam nieodparte wrażenie, że wg Twojego mniemania ktoś, kto przedstawia tutaj odmienny pogląd na problem niż Ty, musi być automatycznie jakimś wylęknionym biedakiem, który dezynfekuje ręce po łokcie co 5 minut, w domu chodzi w kombinezonie, a na samą myśl o wyjściu do ludzi na zewnątrz dostaje zawału.

 

Nie wiem jak reszta, ale ja staram się w miarę normalnie funkcjonować. Pracuję, stykam się codziennie z bardzo wieloma osobami, w sklepie zakładam maseczkę, dezynfekuje dłonie. Bywam w knajpach, restauracjach, czy parkach. Uprawiam rekreacyjne sport, jeżdżę na rowerze, czasem zagram z kumplami w piłkę. Staram się prowadzić w miarę zwyczajne życie społeczne, mając jednak jednocześnie na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych. W sumie jedyne, co się zmieniło to stosowanie większego reżimu higienicznego niż wcześniej. Nie stanowi to dla mnie żadnego problemu, gdyż w ciągu 1,5 roku pewne czynności stały się już nawykowe i nawet już nie zwracam na nie uwagi. Aha, jestem podwójnie zaszczepiony, a w sumie to nawet potrójnie, bo pomiędzy dawkami przeszedłem dość łagodnego COVID-a.


  • 4



#4011

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Bo tak się składa, Panie Moderatorze, że ludzie (w tym ja) mają też życie, zwłaszcza w weekendy.. Wczoraj wolałem np. popić tequillę w barze (tam jeszcze wirus nie zaraża) niż odpowiadać na kocopoły Rady Medycznej Forum Paranormalne. Dzisiaj z kolei byłem w parku. Wstrząsający widok - setki, jeśli nie tysiące osób, nietrzymających dystansu społecznego i niezaopatrzonych w szmatki na twarzach. Dobrze, że nie stykacie się z takimi widokami, tylko wypluwacie swoje mądrości na internetach, bo wszyscy zeszlibyście ze strachu na zawał :)

Tak sobie czytam te Twoje wypociny i mam nieodparte wrażenie, że wg Twojego mniemania ktoś, kto przedstawia tutaj odmienny pogląd na problem niż Ty, musi być automatycznie jakimś wylęknionym biedakiem, który dezynfekuje ręce po łokcie co 5 minut, w domu chodzi w kombinezonie, a na samą myśl o wyjściu do ludzi na zewnątrz dostaje zawału.

 

Nie wiem jak reszta, ale ja staram się w miarę normalnie funkcjonować. Pracuję, stykam się codziennie z bardzo wieloma osobami, w sklepie zakładam maseczkę, dezynfekuje dłonie. Bywam w knajpach, restauracjach, czy parkach. Uprawiam rekreacyjne sport, jeżdżę na rowerze, czasem zagram z kumplami w piłkę. Staram się prowadzić w miarę zwyczajne życie społeczne, mając jednak jednocześnie na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych. W sumie jedyne, co się zmieniło to stosowanie większego reżimu higienicznego niż wcześniej. Nie stanowi to dla mnie żadnego problemu, gdyż w ciągu 1,5 roku pewne czynności stały się już nawykowe i nawet już nie zwracam na nie uwagi. Aha, jestem podwójnie zaszczepiony, a w sumie to nawet potrójnie, bo pomiędzy dawkami przeszedłem dość łagodnego COVID-a.

 

Ciekawi mnie, jak grasz z kumplami w piłkę, dbając o bezpieczeństwo swoje i innych. Zaszczepieni też transmitują wirusa i też chorują, a noga to jeden z najbardziej kontaktowych sportów. Może stoisz na budzie albo grzejesz ławę, bo w innym wypadku z tym dbaniem o bezpieczeństwo dość krucho.


  • -2

#4012

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie, jak grasz z kumplami w piłkę, dbając o bezpieczeństwo swoje i innych. Zaszczepieni też transmitują wirusa i też chorują, a noga to jeden z najbardziej kontaktowych sportów. Może stoisz na budzie albo grzejesz ławę, bo w innym wypadku z tym dbaniem o bezpieczeństwo dość krucho.

Tak, zaszczepieni też mogą transmitować wirusa i chorować. Zdaję sobie z tego sprawę. Ale zaszczepienie się to ryzyko znacząco ogranicza. I to jest już wyraz dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych.
Jak przestaniesz w kwestii szczepień myśleć zero-jedynkowo, to może to zrozumiesz.


  • 0



#4013

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Ciekawi mnie, jak grasz z kumplami w piłkę, dbając o bezpieczeństwo swoje i innych. Zaszczepieni też transmitują wirusa i też chorują, a noga to jeden z najbardziej kontaktowych sportów. Może stoisz na budzie albo grzejesz ławę, bo w innym wypadku z tym dbaniem o bezpieczeństwo dość krucho.

Tak, zaszczepieni też mogą transmitować wirusa i chorować. Zdaję sobie z tego sprawę. Ale zaszczepienie się to ryzyko znacząco ogranicza. I to jest już wyraz dbałości o bezpieczeństwo swoje i innych.
Jak przestaniesz w kwestii szczepień myśleć zero-jedynkowo, to może to zrozumiesz.

 

Sory, ale to nie ja nazywam tych, którzy nie szczepią się na covida z własnych przekonań i dokonanych przez siebie kalkulacji, antyszczepami, foliarzami, szurami, płaskoziemcami, mordercami, ludźmi nieodpowiedzialnymi. Podobnie jak większość (taka prawda) tych, którzy nie chcą się zaszczepić na tę jedną chorobę, mam za sobą pełen kalendarz szczepień (bo po 25 roku życia raczej żadnych obowiązkowych już nie ma). Co prawda większość chyba za gówniaka, czego nie pamiętam, bo byłem wtedy średnio decyzyjny, ale w przypadku dobrych kilku już za bardziej "wyrobionego" jako nastolatek nie miałem oporów przed igłą w imię dobra swojego i wspólnego i tak jest nie tylko ze mną. Ale jeśli takie osoby, w tym ja, odbierane są jako antyszczepy, bo uważają wiadome specyfiki za średnio pomocne i mniej ratujące świat niż się to przekazuje, to tak samo jestem antypalaczem i antyalkoholowcem, bo palę cztery marki fajek spośród kilkudziesięciu dostępnych na rynku i nie piję łychy i wina (ale inne trunki już jak najbardziej), bo mi najogólniej ujmując średnio smakują.

Także tak to jest właśnie z tym zero-jedynkowym myśleniem. Członkowie Rady Medycznej Forum Paranormalne, pomyślcie o tym  i się nad tym zastanówcie.


Użytkownik Carrik edytował ten post 30.10.2021 - 17:40

  • 0

#4014

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja przeciwników szczepienia przeciw COVID-19 określam zwykle mianem antyszczepionkowców (co chyba akurat niczym niestosownym nie jest). Ale jeśli uważasz to określenie za zbyt ogólne, to mogę Cię nazywać... antyszczepionkowidowcem. Nie ma problemu. Postawę antyszczepionkowidowców (jeśli nie wynika ona z przeciwwskazań medycznych) natomiast uważam za swoisty wyraz nieodpowiedzialności, bo jeśli istnieje rozwiązanie, które pozwala w znaczącym stopniu ograniczyć negatywne (zdrowotne i społeczne) skutki pandemii, a oni z niego nie korzystają, to inaczej nie mogę tego postrzegać. Tym bardziej jeśli owa postawa zbudowana jest na jawnie fałszywych fundamentach jak np. to, że na grypę umiera więcej osób niż na COVID (patrz B. Dykiel), czy to, że szczepionka jest groźniejsza od tego, przeciw czemu została opracowana.


  • 1



#4015

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I wszystko byłoby wspaniałe, gdyby nie to, że zaszczepieni też zarażają, też chorują i też lądują w szpitalach. Może i rzadziej, ale zawsze jednak. 

Ty nazywasz mnie znowu antyszczepionkowcem, to ja nazywam ciebie zamordystą. Mam ku temu takie same przesłanki jak ty w przypadku nazywania mnie antyszczepionkowcem.

A tak w ogóle to czekam na tradycyjną szczepionkę z osłabionym wirusem - jedyna możliwość, pomijając przymus, że się zaszczepię. Żadne wektory, mRNA i inne cuda. 


Użytkownik Carrik edytował ten post 30.10.2021 - 18:20

  • 0

#4016

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To NIEPRAWDA, że na Tajwanie więcej osób zmarło z powodu szczepionki niż z powodu COVID-19.

więcej na: https://demagog.org....iz-na-covid-19/

Kolejny raz widać, ile są warte wasze niezależne źródła.
  • 0



#4017

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Demagog. I wszystko jasne. Sprawdź, do kogo należy i od kogo dostaje granty. Rada Medyczna znowu przemówiła ze sprawdzaniem źródeł :D


  • 0

#4018

cichah2o.
  • Postów: 180
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

... bo jeśli istnieje rozwiązanie, które pozwala w znaczącym stopniu ograniczyć negatywne (zdrowotne i społeczne) skutki pandemii...


Jeszcze raz zapytam bo jeszcze nie uzyskałem tu odpowiedzi, czy jakbyśmy zamknęli kraj, gospodarkę, ludzi w domach na jakieś dwa tygodnie czy inny czas rozwoju covida, po to aby Ci co się zarazili nie rozprzestrzeniali dalej wirusa - to czy takie działanie wyeliminowałoby wirusa z naszego kraju?

Jeśli tak, to szczepionka jest zbędna, poprzednie lockdowny i zakazy były i są niepottzebne.
Dlaczego takie rozwiązanie nie jest brane pod uwagę? Przecież to jest wirus który zabija, który powoduje problemy pochorobowe, a takie rozwiązanie pozwoliłoby nam żyć normalnie..
  • 0

#4019

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do VAERS każdy może zgłosić informację o niepożądanym zdarzeniu – mogą to zrobić pracownicy służby zdrowia, ale i pacjenci czy osoby, których zdaniem doszło do podejrzanego zdarzenia u kogoś innego.


Dane dotyczące zgonów na Tajwanie zostały wzięte podobnie działającego systemu.
Ja wiem carrik, że prawda w oczy okole. Musiałes przyczepić się źródła, bo nie masz nic innego do obrony. To też kolejny raz potwierdza, że wasze gadanie o samodzielnym myśleniu jest zwykłym bullshitem.
  • 0



#4020

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Do VAERS każdy może zgłosić informację o niepożądanym zdarzeniu – mogą to zrobić pracownicy służby zdrowia, ale i pacjenci czy osoby, których zdaniem doszło do podejrzanego zdarzenia u kogoś innego.


Dane dotyczące zgonów na Tajwanie zostały wzięte podobnie działającego systemu.
Ja wiem carrik, że prawda w oczy okole. To też kolejny raz potwierdza, że wasze gadanie o samodzielnym myśleniu jest zwykłym bullshitem.

Powiedz to redaktorzynom, które współpracują m.in. z lewackim onetem, cenzurującym wszystko co "złe" fejsbukiem i dostają granty od Sorosa :D  Tacy niezależni weryfikatorzy, że nawet się nie kryją z tym, że współgrają z największymi propagandzistami szczepionkowo-tęczowymi :D


Użytkownik Carrik edytował ten post 30.10.2021 - 19:15

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych