Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronawirus z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5951 odpowiedzi w tym temacie

#256

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

My to jesteśmy sto lat za murzynami jak to się mówi, wcale się nie zdziwię jak się okaże, że Polska nie zanotowała ani jednego przypadku koronawirusa, a politycy będą piać z zachwytu, że to dzięki kapitalnie działającej służbie zdrowia. A powód prawdziwy będzie taki, że po prostu w tym ciemnogrodzie nie jesteśmy w stanie nawet stwierdzić kto jest zarażony, a kto nie. Jest jeszcze druga wersja, czyli pojawią się pierwsze przypadki, ludzie zaczną się masowo badać i okaże się, że zarażonych to u nas jest już kilkaset osób.

Ja po prostu nie wierzę, że wszędzie dookoła już ten wirus występuje, a u nas cisza i spokój. Moim zdaniem to nie świadczy o tym, że u nas jest tak dobrze, tylko o nieudolności naszej służby zdrowia. Oczywiście mogę się mylić i oby tak było.

Z tego co czytałem to prawie każdy przypadek, który pojawił się ostatnio w Europie w nowych krajach to osoby, które wróciły z Włoch. Wychodzi na to, że we Włoszech ognisko wirusa jest obecnie jednym z największych na świecie.

 


Użytkownik Daniel. edytował ten post 26.02.2020 - 10:35

  • 4



#257

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli nie zdajesz sobie sprawy z zagrożenia to żyj sobie dalej w swojej bańce.

 

Jedyne co może niepokoić to to że wirus jest mocno zaraźliwy i szybko się rozprzestrzenia. śmiertelność jest niska umierają głównie osoby starsze i schorowane. 

 

Dziwi mnie tylko to skąd on nagle wziął w takiej ilości w Europie. Z pojedynczych przypadków zrobiło się kilkaset przypadków w ciągu jednego dnia. Może on już był wcześniej w Europie a ludzie traktowali go jako zwykłe przeziębienie nie zgłaszając sie do lekarza. Sami zdrowieli nawet nie zdając sobie z tego sprawy na co chorowali. 


Użytkownik Dżolero edytował ten post 26.02.2020 - 11:14

  • 1



#258

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja przyznaję że nie wiem co mam robić.Moja współpracowniczka ok.dwa tygodnie temu wróciła z Włoch.Była przeziębiona,źle się czuła ale nie poszła do lekarza.Teraz jest prawie zdrowa.Po trzech dniach zaczęłam kasłać i było coraz gorzej.Cudem dostałam się do lekarza pierwszego kontaktu(jak już wcześniej pisałam)i tam stwierdzono że to przeziębienie...Niestety nie jest lepiej.Wczoraj dzwoniłam do lekarza informując że nic nie pomaga.Dowiedziałam się że ta infekcja tak ma.Dostałam receptę na nowe leki.Kaszel jest potworny aż do duszności.Boli mnie cała lewa strona
klatki piersiowej.I co mam robić?
Codziennie jeżdżę komunikacją miejską.W pracy mam kontakt z setkami ludzi...
Dodam jeszcze że byłam tydzień na zwolnieniu ale trzeba było wrócić...
  • -1



#259

Biedronka.
  • Postów: 234
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Lekarzem nie jestem, ale podstawą wyzdrowienia jest odpoczynek w domu. Oznacza to zwolnienie lekarskie / urlop i nieobecność w pracy = brak zarażania setek ludzi, tak w miejscu pracy, jak i transporcie publicznym. 

Sama bardzo źle znoszę przeziębienia. Obecnie urlopuje się po piątkowym ataku dreszczy (piżama + szlafrok + ciepłe skarpety + 3 kołdry + 2 termofory) i późniejszym skoku temperatury do 39,5*. Jak pomyślę, że miałabym następnego ranka iść do pracy, bym się jeszcze w gratisie porzygała. Czy ja przechodzę "męskie" przeziębienia czy co? Kręci się w głowie, mięśnie bolą, w zatokach siedzi obcy, nos zatkany, ledwo idzie oddychać... i do tego kaszel? Chcesz powiedzieć, że w takim stanie idziesz do roboty? Nie wiem czy podziwiać czy żałować.


  • 0

#260

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie no ja pracuję dwa na dwa więc dzisiaj i jutro mam wolne.Ale piątek i sobota w pracy.Łatwo powiedzieć idź na zwolnienie lub urlop.Ja za tydzień zwolnienia dostanę ok.400 zł.To policz ile wychodzi za miesiąc a mam na utrzymaniu niepełnosprawne dziecko.

Użytkownik Magda72 edytował ten post 26.02.2020 - 13:32

  • -1



#261

Biedronka.
  • Postów: 234
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Doprowadzając organizm na skraj wytrzymałości stanowisz zagrożenie dla siebie i dla dziecka. 


  • 2

#262

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Byłam tydzień na zwolnieniu do dalszego nie widać wskazań.Amen.
  • -1



#263

rokr.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale to już niestety wina nas samych. Jak się dajemy dymać na śmieciowych umowach, albo pracujemy na czarno, to później właśnie jest problem w przypadku choroby. Jak byśmy się na coś takiego nie zgadzali to nie było by takich problemów. Nie twierdzę że w Twoim przypadku Magda72 tak właśnie jest, ale sam mam znajomego, który jeździ busem bez umowy, po Niemczech, ma objawy korona wirusa, ale jeździ dalej bo ma do spłacenia kredyt, a jak zostanie w domu to nikt mu za to nie zapłaci. Jak był w szpitalu to go skierowali na zakaźny, ale stwierdził że nie pójdzie i wrócił z gorączką, kaszlem i dusznościami do pracy. Właśnie przez naszą głupotę epidemie się rozprzestrzeniają tak szybko.


  • 3

#264

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jestem na umowie o pracę na czas nieokreślony więc wybacz ale to nie moja bajka a stawki z ZUS są takie jakie są czyli złodziejskie.
  • -1



#265

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6637
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... stawki z ZUS są takie jakie są czyli złodziejskie.

Ja mam w przypadku choroby troszeczkę więcej niż 1/4 tego co normalnie, ale przez 260 godzin, później 1/6. Takie są stawki w UK. W Polsce pracując u kogoś miałbym 3/4.





#266

MaxaM.
  • Postów: 183
  • Tematów: 0
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mamy pierwszą osobę zarażoną w Ameryce Południowej. Wróciła ona z Włoch.


Użytkownik MaxaM edytował ten post 26.02.2020 - 19:00

  • 0

#267

Vogozuse.
  • Postów: 99
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej a może ktoś obeznany w czterowierszach Nostradamusa, napisze czy znajdują się tam informacje na temat zabójczej pandemii wirusa z Wuhan? Bo jak nie to nie ma się czego bać ;p


  • 0

#268

Biedronka.
  • Postów: 234
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wytyczne sanepidu dla policji:

https://nszzp.pl/wp-...Dppul3686-nB1Ow


  • 0

#269

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 660
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Okazuje się, że u  ok. 14 proc. pacjentów wyleczonych z choroby Covid-19 i wypuszczonych ze szpitali w chińskiej prowincji Guangdong testy ponownie wykazały obecność koronawirusa - poinformowały miejscowe służby medyczne.

 

https://www.rp.pl/Ko...ronawirusa.html

 

Tymczasem już niedługo pierwsze testy szczepionki

 

https://www.medonet....DyaPUPGP2fvV6DM


  • 0

#270

Martell.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli wirus dotarł do Ameryki Południowej, to przed nami najczarniejszy scenariusz. Nie można dopuścić do tego, żeby wszedł on kontakt z wirusami tamtejszych populacji nietoperzy, zmutował i z powrotem zaraził człowieka. To będzie koniec.


Użytkownik Martell edytował ten post 26.02.2020 - 21:28

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych


    Bing (1)