Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronawirus z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5951 odpowiedzi w tym temacie

#1831

shark__.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Staniq przeczytaj sobie normę
en 149:2001+a1:2009 a nie podpieraj się słownikiem pwn.
A jak chcesz błysnąć, to napisz do polskiej siedziby UVEX, wyprowadź ich z błędu, może cie zatrudnią i nie będziesz musiał mąki wdychać.

https://www.uvex-saf...ieczenstwa-ffp/
Tym co się nie chce otwierać powyższego linka zacytuję:
"Klasy ochrony FFP1, FFP2 i FFP3 zapewniają ochronę dróg oddechowych przed różnymi wartościami stężenia zanieczyszczeń w zależności od całkowitego przecieku wewnętrznego i filtracji cząstek o wielkości do 0,6 μm. Całkowity przeciek wewnętrzny powstaje w efekcie przepuszczalności filtra i nieszczelności maski w kontakcie z twarzą i nosem, czemu w dużej mierze udaje się zapobiegać systemowi masek ochrony dróg oddechowych"
  • 0

#1832

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co robi filtr? Filtrując, usuwa się cząstki stałe z powietrza za pomocą filtra, który mechanicznie powstrzymuje je przed dotarciem do nosa i ust użytkownika?

Czy może za pomocą filtra przepuszcza się wszystko to, co jest pożądane, w tym przypadku tworzy się przeciek wewnętrzny z powietrza?

Inaczej, jeżeli jest otwór o wielkości 1 cm, to on filtruje wszystko od 1 cm? Nie, do 1 cm wszystko jest filtrowane, czyli zatrzymane. 

 

Nie jest to mój problem, że ktoś piszący normę ma problemy semantyczne, nie pierwszy i nie ostatni raz. Ja tego nie redagowałem, a ten co wziął za to pieniądze niech się martwi. Nie napinaj się tak bardzo, bo Ci żyłka trzaśnie.

Gdybyśmy się posługiwali wielkościami typu "jedno wiadro" nie miałoby to najmniejszego znaczenia. Wszystko zależy od skali. Gdyby być dokładnym musiałbym czepiać się każdego kto napisze "zakażony" czy "zarażony" bo to dwie różne rzeczy, ale tylko wtedy, gdy rozpatruje się zdarzenie w skali mikro - pojedynczych przypadków. W skali zdarzeń o których dyskutujemy nie ma to najmniejszego znaczenia. Ani dla zdarzeń, ani dla naszej dyskusji.





#1833

shark__.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Inaczej, jeżeli jest otwór o wielkości 1 cm, to on filtruje wszystko od 1 cm? Nie, do 1 cm wszystko jest filtrowane, czyli zatrzymane. 


Nie rozumiesz intencji.
Medium filtracyjne przy FFP1 zatrzymuje 80% pyłu o granulacie poniżej 0,6 mikrona.
Norma jest tak skonstruowana że mierzy sie to co jest mniejsze od 0,6 mikrona, bo to większe zatrzyma sie na 100%.
Maski wyższej klasy są grubsze, mają większe opory przy oddychaniu i potrafią procentowo więcej zatrzymać granulatu poniżej 0,6 mikrona. I te maski nie mają gęściejszego splotu maja tylko wiecej warstw.
  • 1

#1834

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Medium filtracyjne przy FFP1 zatrzymuje 80% pyłu o granulacie poniżej 0,6 mikrona.

Skoro filtruje, jak może zatrzymywać cząsteczki mniejsze niż pory? Skoro pory są 0.6 mikrona, to wszystko co mniejsze musi przelecieć, a odfiltrowane są cząsteczki o większej średnicy. Słowa "od" i "do" są kluczowe przy tak małej skali.

Popatrz: ile jest milimetrów w centymetrze? 10, czyli od 0 cm do 1 cm jest 10 mm. Czyli mówimy o rozpiętości od -> do, a nie do -> od.





#1835

shark__.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Masz rację.
Maski PPF1 wyłapują 80% od "cegieł" do pyłu 0,6 mikrona.
Zaśmiło mnie :(
Koniec masek.
Wracamy do cowida ...
  • 0

#1836

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Dodam jako głos w dyskusji o koronie.

 

 


  • 0

#1837

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

96512951_23844541297370604_7192401295293

 

A gdy w końcu spadnie ta asteroida albo ktoś wystrzeli te bomby nuklearne kupisz sobie jakiś gadżet z apokalipsy? Nie tak sobie wyobrażałem koniec świata...


  • 0



#1838

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Koniec świata? Nie tak od razu... Na koniec świata, to będą potrzebne mocne hełmy, bo świat się skończy wojną na pałki i kamienie.





#1839

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziś w Polsce z samego rannego raportu 217 przypadków z czego 162 Śląsk, a pamiętajmy, że wczoraj była niedziela i od początku tej pandemii zawsze wyniki weekendowe są niższe. Oficjalnie mówi się, że na Śląsku jest już ponad 2000 zarażonych górników, a podobno dziś mają górnicy normalnie wrócić do pracy, bo sytuacja jest "opanowana". Ciekawe co dalej z tego wyniknie? Dziś startują bary, knajpy, restauracje, itp, łebki mają wolne, bo do szkoły i na uczelnie nie chodzą, pogoda jest okej, więc stawiam, że przeprowadzą takie oblężenie, że nawet Ikea się chowa, do tego trochę alkoholu, ukryta agresja i zaraz dojdzie do bójek, awantur, itp.

Trafny komentarz czytałem, że u nas nie będzie drugiej fali epidemii, bo pierwsza nigdy się nie skończy. Zamykali wszystko jak było kilkadziesiąt przypadków, a teraz wszystko otwierają jak jest ich po kilkaset dzień w dzień. Rozumiem, że w Polsce sytuacja wygląda lepiej i się uspokoiło, ale z otwieraniem wszystkiego na Śląsku jednak powinni się powstrzymać. Mamy tu ognisko wirusa, zarażonych każdego dnia więcej niż cała Polska razem wzięta, teraz Ci ludzie nawet nieświadomie za chwilę pozarażają się w tych wszystkich barach, restauracjach i parkach, szczególnie że mało kto się stosuje już do wytycznych i się okaże, że w Europie zapomną o wirusie, a my dalej będziemy się z nim użerać. Skoro sytuacja na Śląsku wygląda jak wygląda to można było się wstrzymać u nas z otwieraniem, nie każde województwo musi być tak samo odmrażane skoro nie w każdym sytuacja wygląda tak samo. We Włoszech też inaczej było w Rzymie, a inaczej w Bergamo w zależności od sytuacji w danej części kraju. No, ale wydaje mi się, że u nas to jest podyktowane przede wszystkim tym, że ludzie się buntują, zaczynają powstawać protesty i rząd musiał się ugiąć. Polak jak zwykle jest ekspertem w każdej dziedzinie i najmądrzejszy na świecie, a na koniec oczywiście mądry po szkodzie i zawsze niewinny. Zobaczymy co będzie dalej.


  • 2



#1840

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja nie chcę szerzyć paniki bo nie o to chodzi ale gdy patrzę na klientów w naszym sklepie i słucham komentarzy to mam jak najgorsze przeczucia.
"To już za nami","nie ma żadnego wirusa","dlaczego nie mogę obejrzeć z dziećmi zwierzątek one się nudzą","nie noszę maski bo mam astmę,pochp lub lęki"
Obowiązuje u nas limit 8 osób na sklep.Prosimy o szybkie zakupy.Pomagam kiedy trzeba ale nie wpuszczamy osób bez masek.
W komunikacji miejskiej w Warszawie 1/3 bez maseczek.Nie wiedziałam że tylu mamy astmatyków.
Ale co się dziwić pasażerom skoro obsługa skm też bez zabezpieczenia.
Klientom Tesco proponuję powąchać płyn którym dezynfekują ręce przy wejściu bo ochronie nie chce się chodzić do magazynu i wlewają wodę bo mają bliżej...Ochroniarz sam się pochwalił jaki jest sprytny.
Ciekawie wyglądają statystyki u Niemiaszków.W sobotę ponad 500 nowym zakażeń a w niedzielę 2 ???Przestali testować?
  • 0



#1841

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wielu ludziom ciężko oddycha się w tych maskach, a dla niektórych ich noszenie jest prawie niemożliwe. Jechanie z maską na twarzy autobusem jest jeszcze gorsze, dla wielu ludzi jest to katorga, a część wcale nie może w tej masce wytrzymać. Co ma w takiej sytuacji zrobić ktoś chcący dotrzeć do roboty, jeśli nie ma innej możliwości dojazdu?
  • 0



#1842

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja mam POCHP ale w maseczce jednorazowej oddycham bez żadnych problemów i komfortowo.
A w pracy noszę ją przez 12 godzin.
  • -1



#1843

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozwiązaniem dla tych, którzy mają problemy z oddychaniem może być przyłbica, ale nie wiem, czy można jej użyć w zastępstwie maseczki.





#1844

isrin22.
  • Postów: 104
  • Tematów: 0
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 Zamykali wszystko jak było kilkadziesiąt przypadków, a teraz wszystko otwierają jak jest ich po kilkaset dzień w dzień. Rozumiem, że w Polsce sytuacja wygląda lepiej i się uspokoiło, ale z otwieraniem wszystkiego na Śląsku jednak powinni się powstrzymać. Mamy tu ognisko wirusa, zarażonych każdego dnia więcej niż cała Polska razem wzięta, teraz Ci ludzie nawet nieświadomie za chwilę pozarażają się w tych wszystkich barach, restauracjach i parkach, szczególnie że mało kto się stosuje już do wytycznych i się okaże, że w Europie zapomną o wirusie, a my dalej będziemy się z nim użerać.

Dokładnie jak mówisz, to na Śląsku powinni uważać. Na tą chwilę sytuacja najgorsza jest tam, chociaż też te wszystkie przypadki nie należą do tych które muszą być hospitalizowane i spora część to górnicy. Ja jestem z warmińsko-mazurskiego i na tą chwilę mamy tylko 37 aktywnych przypadków, więc w moim województwie nie bardzo jest sens utrzymywać te wszystkie obostrzenia. Po prostu zaufać ludziom, że nie zrobią sobie nagle urlopów czy wycieczek na drugi koniec Polski i nie powinno być gorzej. Chociaż wiadomo jak jest w społeczeństwie, od znajomych z trójmiasta widziałem zdjęcia sprzed tygodnia całej masy wczasowiczów nad Bałtykiem. Ale na głupotę niestety nic nie poradzimy.


  • 1

#1845

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co powiecie na temat ścisle tajnego zdjęcia wnętrza anteny 5G? 

plytka.jpg.webp


  • -1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych