Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontakt już wkrótce?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

#151

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uważam,że kontakt nastąpi dopiero wtedy,kiedy ziemię będzie czekała zagłada bądź jakiś niewyobrażalny kataklizm.
Wg niektórych teorii obcy są obecni w najbardziej kluczowych i ważnych momentach i wydarzeniach w dziejach ludzkości.
Być może zbliża się właśnie ta chwila....
  • 0



#152

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nic jak narazie nie wskazuje na rzekomy kluczowy moment w naszych dziejach, dzieki któremu mieliby się ujawnić.
  • 0

#153

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może III Wojna Światowa pod koniec kwietnia?
Who knows....
  • 0



#154

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już się nie mogę doczekać. ;)
OFC jeśli cokolwiek się wydarzy.
Pójdziemy na piwo i powspominamy stare czasy, jak zbudowaliśmy piramidy (na bank byłem w poprzednim wcieleniu Starożytnym Egipcjanem) itp. :)
Ale radziłbym Fenixowi nie częstować ich vódką bo wyznaje zasadę "Piłeś, nie jedź"... i jak oni trafią do domu? :P
  • 0

#155

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Warto by wrócić na chwilę wstecz by zobaczyć jakiego typu kluczowe to były momenty. Możne takie posunięcie nieco pomoże wuczuć kiedy mamy się czegoś spodziewać. "??" Jak myśisz Jarecki ?
  • 0

#156

Jack Bauer.
  • Postów: 174
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na bliskim wschodzie zaczyna się robić nieciekawie...
Może to o to chodzi? :)
  • 0

#157

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie chodzi też o to, aby wrzucać wszystkiego do jednego wora Jack bauer ;)
  • 0

#158

Mast.
  • Postów: 97
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

cóż...moze powiem tak-nadzieję mam,ale nie nastawiam się zbytnio na kontakt :)
  • 0

#159

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Równie dobrze wybuch takiej globalnej wojny mógłby nas skreślić w mniemaniu ewentualnych kosmitów.

Coś w stylu (tutaj zafantazjuję ;) ):

"Na posiedzeniu ostatniej Rady Galaktycznej jednogłośnie uchwalono decyzję o zaniechaniu monitorowania oraz prowadzenia polityki interwencjonizmu w stosunku do tej kultury planetarnej. Ostatnie wydarzenia na tym globie potwierdzają ostatecznie, że mamy tu do czynienia z wysoce agresywną i niestabilną kulturą. Niestety, mimo wielu prób nie udało się nam nakierować tejże raczkującej cywilizacji na drogę planetarnej jedności. Wszystko wskazuje na to, że sprawdziły się nasze wcześniejsze podejrzenia, dotyczące tego, że mamy tu do czynienia z tzw. immanentną agresywnością. W takim przypadku procedury są jasne: Zaniechanie dalszego sterowania rozwojem. Cóż, nie pierwsza i nie ostatnia to kultura planetarna, którą musimy pozostawić samą sobie. Bez względu na to co przyniesie ten potężny konflikt, jest to najlepsze rozwiązanie. W razie przetrwania części populacji jest szansa na jej odrodzenie i ponowne rozpoczęcie rozwoju cywilizacyjnego - wiemy, że taka terapia szokowa w wielu przypadkach bardzo pomagała. W przypadku, gdy nie przetrwa żaden osobnik tego inteligentnego gatunku, też nie ma co załamywać macek. Ich macierzysta planeta posiada bardzo duży potencjał biologiczny - na pewno bardzo szybko pojawi się inny inteligentny gatunek, który zapełni opuszczoną nisze ekologiczną."
  • 0



#160

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można i tak. :)
Ja jednak wychodzę z założenia, że człowiek nie jest w stanie biologicznie wysterylizować Ziemi. Życie jest tak elastyczne, że sobie na pewno z efektem naszych działań poradzi (np. istnieją bakterie, które bez kłopotu potrafią przetrwać warunki panujące w centrum reaktora atomowego).

Myślę, że kosmici nas po prostu oleją.
Ale to, oczywiście, tylko gdybanie ;)
  • 0



#161

Mike.
  • Postów: 259
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Człowieka nie ma kilka dni i już się gubi :)

Co do tej fantazji mariusha to muszę przyznać, że bardzo trafna.

Obce cywilizacje nie ujawniały się podczas największych tragedii, kataklizmów i wojen jakie dotykały nasz glob, więc dlaczego teraz miałyby to zrobić? Ziemia stanowi całość - z tym się zgodzę, ale ingerencja dlatego by uratować Ziemię jako nośnik różnorodnych form flory i fauny? Wątpię...

Mieli nas głęboko w poważaniu, mają i będą mieli - ich prawo.
  • 0

#162 Gość_reneq16

Gość_reneq16.
  • Tematów: 0

Napisano

W takim przypadku bardzo możliwe, że traktują nas jak "młodszych braci". Może czasem trochę szalonych, ale wiedzą, że kiedyś z tego wyrośniemy.

Teraz powieje fantasy --> a może my jesteśmy po prostu dziełem kosmitów? Mogli dostosować planetę do naszych potrzeb i 'wyhodować nas'. Choćby z nudów. Żeby się sprawdzić jako bogowie. Dlatego, że potrafią.
PS. polecam książkę "Świat Dysku - Dysk" Pratchett'a Terry'ego
  • 0

#163

RedHousePainters.
  • Postów: 182
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

reneq16 o tym samym pisal Daniken w swoich ksiązkach. Jasne ze to możliwe, wprawdzie fantastyczne ale prawdopodobne ;)
I jezeli tak rzeczwiście było to kiedys napewno powrócą by zobaczyć co z nas wyrosło. :P
  • 0

#164

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wykluczone,że Obcy to właśnie my ziemianie..... z przyszłości.
Z gigantyczną wiedzą,wyprzedzającą naszą technologię o tysiące lat.
Wobec tego,nic nam nie grozi.
Mogą nam jedynie pomóc.
  • 0



#165

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja nie rozumiem argumentacji typu "ludzkosc musi najpierw dojrzec". Dla mnie to jest belkot, bez urazy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych