Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paweł Adamowicz zaatakowany nożem podczas WOŚP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#241

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Konrad_GK

 

 

Zamach na Adamowicza podczas finału żebraczej fety, wzbudził w Polakach tyle samo emocji co kontrowersji. O tym, że to nie Owsiak żebrał na dzieci, ale dzieci żebrały na Owsiaka wiadomo doskonale od czasu publicznej aktywności blogera Matki Kurki. Żeby się niepotrzebnie nie rozwodzić, wszystkie przekręty ojca chrzestnego orkiestry, w tym ile milionów Jerzy O. przytulił do własnej kieszeni, miażdżąco ujawnia dokument sprzed roku:

I dalej nie czytam. Sępy zawsze będą płakać gdy ktoś ratuje  życie. Festiwal oskarżania J.Owsiaka trwa od lat. Tępe ciule nie ogarniają tego że ten człowiek robi coś naprawdę niesamowitego. Niestety te oszołomy mierzą wszystko swoją miarą.  Do tych tępych głów nie dochodzi że można coś robić bez przekrętów. Hańba wam janusze wszelkiej podłej maści.


  • 1



#242

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra. Poczytałem sobie tą ścianę tekstu dosyć długą. Powtarzają się te same rzeczy dotyczące noża na którym nie ma śladów krwi i reanimacji. O tym już była mowa więc skupie się na czym innym.
Najpierw jest napisane:
"Na miejscu nikt nie wie co się dzieje, a najmniej tak zwana „ochrona”, która bez cudzysłowu oznacza „niepełnosprawni od szwagra dorabiający do renty 5 zł na godzinę”. To nie ochrona, tylko sklepowe cięcie"

A potem
"Ponieważ, najprawdopodobniej żadnego zamachu nie było i nie było w związku z tym na kogo kląć, na kogo piszczeć, kogo ratować i nikogo do obezwładnienia. Tylko i wyłącznie w sytuacji kiedy nie było żadnego zamachu wszyscy zachowali się… prawidłowo. Powtórzę żeby się zapamiętało: tylko i wyłącznie jeśli nic się nie stało, nikt nie miał powodu do reagowania – vide ochroniarz chcący zainterweniować ale… zostawiający zamachowca w spokoju, kiedy ten zostawił w spokoju Adamowicza. Dokładnie bowiem tak jak on zachowałby się każdy normalny człowiek: na widok awantury podskoczyłby aby uczestników rozdzielić, lecz w sytuacji kiedy jeden z nich sam odchodzi – on również zaniechałby interwencji. I dokładnie to widzieliśmy na scenie żebraczej celebry."

Więc najpierw pisze że ochrona to niepełnosprawni dostający 5zł/h a potem się dziwi że mieli się rzucać ofiarnie i z poświęceniem żeby ratować prezydenta i pojmać napastnika.
W takiej dużej grupie dochodzi do zjawiska odpowiedzialności zbiorowej to jest normalne zjawisko psychologiczne że każdy patrzy na innego i myśli że to on zareaguje.
Dodatkowo pisanie że każdy normalny człowiek by podskoczył żeby rozdzielać towarzystwo to już w ogóle śmieszne jest. Koleś chyba
za dużo się naoglądał filmów z Seagalem albo vandammem gdzie kilku typków z bronią dostaje oklep bez większych kłopotów. Życie to nie film. Ja bym nie leciał w środek awantury widząc że typ ma nóż. Ale no cóż może ja nie jestem normalny. Żenujące są te wywody.
  • 0



#243

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tego bełkotu nawet nie skomentuję. Brednie prawej strony z powodu uciekającej kasy "Caritas'owi". Jak na razie, pomimo częstego trzepania Orkiestry przez różne organa skarbowo - kontrolne nie znaleziono nieprawidłowości i to powinno zamknąć sprawę. Niestety, są tacy, którzy poddają w wątpliwość uczciwość Owsiaka, nie posiadając i nie podając żadnych dowodów na potwierdzenie swoich tez.

Jeżeli takowych Konradzie nie posiadasz, na przyszłość radzę podawać źródło podobnych rewelacji, aby przypadkiem prokuratura nie przyszła do Ciebie z zapytaniem, bo w świetle prawa Jurek Owsiak jest kryształowo czysty.

 

P.S.

MasterZgiętonogi i kuba9449. Jeżeli wbijacie minusy, bądźcie łaskawi poprzeć to chociaż dwoma, trzema zdaniami. Choćby po to, abym wiedział, że macie coś na poparcie waszych poglądów. Macie jakieś kwity na Jurka? Może jakiś artykuł prasowy o tym, jak to kontrola skarbowa udowodniła, że Owsiak przytulił miliony.

Na obecną chwilę wasze minusiki wyglądają jak naciśnięcie czerwonego guziczka bo "facet ma inne poglądy niż my". 

Takie to trochę tchórzowskie, guziczek i uciekamy. Brak odwagi? Czy może brak argumentów?





#244

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdańska prokuratura przeanalizuje sposób prowadzenia akcji ratunkowej po ataku na prezydenta Pawła Adamowicza. Według lekarza patomorfologa, który przysłał pismo śledczym, akcja była prowadzona nieprawidłowo, a prezydent powinien był od razu trafić do szpitala.
Informację potwierdza w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka prokuratury Grażyna Wawryniuk. - Do tej pory prawidłowość tych działań nie była kwestionowana. Będziemy jednak powoływać biegłych do oceny w tej sprawie - mówi.

Przyczyną, dla której prokuratura podjęła taką decyzję, było pismo od lekarza patomorfologa z województwa pomorskiego, biegłego sądowego. Dokument trafił do śledczych w lutym.

https://www.google.c...cza-decyzja.amp
  • 0



#245

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uważa, że prezydenta Gdańska można było uratować, skracając reanimację. Rozmowa z doktorem Leonardem Grossem

 

 

Czy ratownicy medyczni, udzielając pomocy prezydentowi Gdańska po ataku nożownika, popełnili błąd? Tak twierdzi biegły lekarz sądowy z 30-letnim doświadczeniem. Swoje zastrzeżenia opisał w liście do Prokuratora Okręgowego w Gdańsku. Śledczy powołają teraz zespół biegłych, który sprawdzi prawidłowość akcji. Z lekarzem medycyny Leonardem Grossem rozmawiał reporter Radia Gdańsk, Grzegorz Armatowski.

 

 

Grzegorz Armatowski: Panie doktorze, jakie pan ma zastrzeżenia, dotyczące akcji ratunkowej, przeprowadzonej bezpośrednio po ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza?

 

Biegły lekarz sądowy, specjalista patomorfolog Leonard Gross: Uważam, że decyzja o przedłużającej się 40-minutowej akcji reanimacyjnej była decyzją złą, która doprowadziła do szeregu nieodwracalnych zmian narządowych i ogólnoustrojowych, które zadecydowały później o tym, że nie udało się po operacji przywrócić funkcji życiowych.

 

To są dosyć poważne zarzuty dotyczące błędu medycznego.

 

Tak, należy to traktować jako błąd medyczny, widzę to z dużym prawdopodobieństwem, używając języka prawniczego, graniczącym z pewnością. Trzeba się będzie nad patomechanizmem zgonu, który opisałem, pochylić i zastanowić. Uważam, że 40-minutowy czas reanimacji przedłużał krwawienie z ran drążących do jam ciała, w tym do serca, i wprowadzał pana prezydenta z każdą minutą w fazę nieodwracalnego wstrząsu. Jeżeli moje podejrzenia są słuszne, to w chwili przyjęcia pana prezydenta do UCK w Gdańsku można było stwierdzić następujące powikłania wstrząsu już nieodwracalnego, czyli: głęboką fazę wstrząsu, odkorowanie mózgu, ciężką kwasicę metaboliczną i w tym momencie mógł istnieć już brak akcji serca. Może wyjaśnię na tym etapie jeden mit, który często się powtarza w wypowiedziach. Nie jest tak, że serce zranione, czy to narzędziem ostrym, czy to narzędziem tępym, przestaje pracować. Praktycznie zawsze serce, w cudzysłowie, koślawo, ale pracuje dalej i wykonuje swoją funkcje. Dlatego uważam, że nie było zatrzymania akcji serca u pana prezydenta. Nie każda utrata przytomności wiąże się z zatrzymaniem akcji serca. Bardzo często człowiek traci przytomność, a serce pracuje dalej. I drugi mit. To nie jest tak, że ze zranionego serca krew leje się silnym strumieniem. W takich wypadkach najczęściej krew sączy się. Mówimy o ranie zadanej narzędziem ostrym. Proszę zwrócić uwagę, że dookoła rany ostrej jest dalej zachowany prawidłowy mięsień serca, który w czasie każdego skurczu obkurcza się na świetle rany, dlatego nie mamy efektu, że krew tryska tak, jak w filmach akcji.

 

Czyli rozumiem, że przeprowadzanie reanimacji na miejscu, na scenie, doprowadziło do tego, że ta krew została z ciała prezydenta Gdańska po prostu wypompowana?

 

Tak. Przez te 40 minut dalej krew była wypompowywana z serca na obwód, czyli do worka sercowego, do jam opłucnowych.

 

Pan porównał te działania do pompowania przedziurawionej opony samochodowej.

 

Opona samochodowa to jest pneumatyczny układ ciśnieniowy i jeżeli ja zadam trzy rany nożem w oponę, to niech mi pan znajdzie w kraju szaleńca, który będzie przez 40 minut uciskał oponę, żeby odtworzyć jej warunki ciśnieniowe. Tego się nie da zrobić. Każdy wie, co trzeba zrobić z taką oponą. Należy zakleić dziurę i uzupełnić powietrze. Uważam, że takie właśnie były warunki w przypadku pana prezydenta.

 

Czyli ratownicy powinni natychmiast wezwać karetkę specjalistyczną i przetransportować rannego prezydenta do najbliższego szpitala?

 

Tak, do ośrodka referencyjnego. Proszę zwrócić uwagę, że niemal dwie ulice dalej mamy Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, a jeszcze bliżej jest szpital wojewódzki. Obstawy ważnych osobistości na świecie są ciągle uczone dwóch rzeczy - użycia broni i pierwszej pomocy medycznej. Każdy z nas pamięta zamach na Kennedy'ego w Dallas. Tam też byli ratownicy. Jaka była ich decyzja? Natychmiastowy transport do szpitala. Są znane procedury, że od uciskania klatki piersiowej rana się nie zasklepi ani nie przybędzie od tego krwi.

 

Tak było też w przypadku zamachu na papieża Jana Pawła II. Rana postrzałowa serca i natychmiastowy transport Papamobile z Placu Świętego Piotra do szpitala.

 

Dokładnie. Tak to się działo. Powiem nieskromnie, posiadam duże doświadczenie - 30 lat pracy jako patomorfolog, tysiące wykonanych sekcji zwłok, a częścią mojej specjalizacji jest tanatologia, czyli nauka o mechanizmach umierania organizmu ludzkiego. Nie mogę się doczekać momentu, kiedy ktoś mi wytłumaczy na jakiej podstawie zrodziła się decyzja, żeby 40 minut reanimować. Przecież w tych warunkach nie było mowy o przetaczaniu krwi, bo nie było tam banku krwi. Nie było więc mowy o zabiegu kardiochirurgicznym, bo nie było tam sali operacyjnej kardiochirurgów. To wszystko było po drugiej stronie ulicy.

 

Czyli w dawnym szpitalu wojewódzkim?

 

Chociażby.

 

Panie doktorze, czy mamy tutaj, pana zdaniem, do czynienia z błędem medycznym? Ratownicy popełnili błąd?

 

Uważam, że tak. Może to jednak mieć szerszy zakres ogólnokrajowy. Myślę, że tak tych ludzi szkolą. Nie wiem, co chciano osiągnąć w przypadku pana prezydenta Adamowicza. Czy chciano, aby wrócił na scenę i dokończył swój udział w Światełku do Nieba? Nie wiem. Uważam, że zespołom ratowniczym wmówiono, iż panaceum na wszystko jest reanimacja.

 

Panie doktorze, proszę jeszcze powiedzieć taką rzecz - gdyby prezydent Gdańska trafił bezpośrednio ze sceny do szpitala, miałby szansa przeżyć?

 

Z dużym prawdopodobieństwem uważam, że tak. Graniczy ono z pewnością. O ile kardiochirurdzy potwierdzą, że takie obrażenia widzieli i pacjenta udawało by się uratować.

 

Czyli od razu stół operacyjny i pozszywanie ran?

 

Oczywiście. Tu każda minuta poza szpitalem działała na niekorzyść, a każda w szpitalu zwiększała szansę na uratowanie pacjenta.

 

Pan zwrócił na to uwagę w liście do prokuratora okręgowego. Teraz prokuratora powoła zespół biegłych, który sprawdzi pana zarzuty i przyjrzy się im pod kątem medycznym. Jest tu jednak konieczne przeprowadzenie takiego eksperymentu procesowego, czyli jaki byłby czas dojazdu karetki specjalistycznej ze stacji pogotowia na Targ Węglowy pod scenę i przetransportowanie pana prezydenta do UCK.

 

Realia Trójmiasta znamy. Zamy również odległości. To była niedziela, godziny wieczorne, czyli praktycznie bez ruchu. Ja myślę, że zespół, który działał pod sceną, miał do swojej dyspozycji karetkę.

 

Była to karetka paramedyczna, czyli bez lekarza.

 

Ale to nie przeszkadza, żeby transportować. Przecież są tam nosze.

 

Czyli tutaj odchodzi czas dojazdu karetki. To raptem ile by to było?

 

Do szpitala akademickiego 5 minut, a do wojewódzkiego 2 minuty. Nie sądzę, żeby to trwało dłużej, zwłaszcza, że samochód uprzywilejowany może sobie pozwolić na więcej. W karetce też ostatecznie można było prowadzić reanimację.

 

W trakcie transportu do szpitala?

 

Oczywiście. Aczkolwiek uważam, że reanimacja była niepotrzebna, bo serce pracowało dalej.

 

Czego pan teraz oczekuje po tym liście do prokuratora okręgowego?

 

Wyjaśnienia kwestii, czy tu nie został popełniony błąd medyczny. Tak, jak mówię, uważam, że z dużym prawdopodobieństwem został popełniony. Tamta decyzja jest dla mnie niezrozumiała. Jeżeli się potwierdzi, że zaoszczędzenie tych 35-40 minut mogło spowodować zwiększenie szans, to pan prezydent miał szansę przeżyć.

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nie będzie wszczynać dodatkowego śledztwa w kierunku błędu medycznego. Powoła zespół biegłych, w skład którego wejdą lekarz medycyny sądowej, specjalista medycyny ratunkowej i ewentualnie biegły kardiolog. Ich zadaniem będzie ocena akcji ratunkowej podjętej bezpośrednio po ataku nożownika.

 

https://radiogdansk....onardem-grossem


  • 3



#246

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

No w końcu. Powrót po banie jest mega słodziusi...

Fałszywa flaga w Gdańsku jest mega ciekawa. Mam przyjaciela adwokata, który broni kolesi z tej firmy ochroniarskiej, która niby zawaliła sprawę. Zapodałem mu materiały świadczące o tym, że to był teatrzyk dla nas, gojów, marnie wykonany, ale jednak teatrzyk. I jestem strasznie ciekawy, czy szanowni mecenasi wykorzystają setkę argumentów świadczących o teatrzyku i obronią swoich klientów, czy obsrają gacie i będą udawać, że zamach i śmierć PA faktycznie miała miejsce. Jeśli to drugie, to poważnie zastanowię się nad wypierpapier z tego zawodu. Od początku zwracałem uwagę, że co za de par papa mobile ratowali PA? Co to był za sabotaż żeby rannego w serce kolesia który nie wie ile ma mieszkań ratować w sposób tak wielce de mobilny..... Ile minusów tu na forum zebrałem. Ile głosów było przeciwnych, że jestem trollem, że się doszukuję, że zamknijmy temat, bo niepoważny! Pompowanie teatralnie kukły bez zarostu dla oszołomienia gojów, zbiera teraz swoje żniwo. Kłamstwo wychodzi na jaw szybciej niż przypuszczałem. "Sceptycy" nie wiedzą co mają już pisać, jak bardzo mają się odkryć, lub pozostać w cieniu. Haha. 

 

Plebiscyt na najlepszego zwolennika. Zająłem drugie miejsce. Dziękuje za głosy. Może jednak ktoś mi wytłumaczy: zwolennikiem jakiej teorii spiskowej, czytaj prawdy, jest zwyciężczyni konkursu? Szukałem, szukałem i jakoś nie mogę się doszukać za co ta Pani dostała tę nagrodę. Kontrolowana opozycja ;) Eter Tv wyjaśnił ten temat wystarczająco! Plebiscyt wygrali niby sceptycy nagradzający niby sceptyków i niby zwolennika Endicośtam, co to była za żenada.... 


  • -1

#247

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale wiesz, że w wersji fałszywej flagi ochroniarze też musieli w tym siedzieć? Dałeś na siebie namiary organizatorom akcji :)


  • 0



#248

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ale wiesz, że w wersji fałszywej flagi ochroniarze też musieli w tym siedzieć? Dałeś na siebie namiary organizatorom akcji :)

""Sceptycy" nie wiedzą co mają już pisać, jak bardzo mają się odkryć, lub pozostać w cieniu. Haha."


  • 0

#249

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Up Ogarnięty
"Co to był za sabotaż żeby rannego w serce kolesia który nie wie ile ma mieszkań"
Ty nawet po śmierci nie potrafisz człowieka uszanować?Skąd w Tobie tyle jadu?
  • 0



#250

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Up Ogarnięty
"Co to był za sabotaż żeby rannego w serce kolesia który nie wie ile ma mieszkań"
Ty nawet po śmierci nie potrafisz człowieka uszanować?Skąd w Tobie tyle jadu?

Po jakiej i czyjej śmierci? Przedstaw choć jeden dowód na śmierć PA proszę... Czy Wy naprawdę myślicie, że my Polacy, Lechici, Lachy, jesteśmy aż tak wielkimi demobilami? Okażcie nam choć odrobinę szacunku, błagam. 


  • 0

#251

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Demobilami???
Zwłaszcza prawnicy z demobilu są ciekawymi przypadkami..
Ja tylko proszę:złagodź trochę swoje wypowiedzi bo naprawdę kiepsko się to czyta
  • 0



#252

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Haha i to jest ten DOWÓD! Kiepsko to się odbiera tą zafałszowaną do szpiku rzeczywistość, w której kłamstwo i obłuda wiedzie prym. Ile jeszcze kłamstw macie dla nas przygotowanych? Myślicie, że ludzie są debilami i łykną każdą ściemę przez Was przygotowaną? Jest w tym odrobina prawdy, choć mam nadzieję, że prawda zwycięży. Adoptuj swojego zwierzaka, dla niego kłamstwo będzie prawdą. My Polacy nie jesteśmy zwierzakami. Oj nie ;)


  • 0

#253

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

ba ba bardzo ciekawy materiał ze strony Wolne Media ;) https://wolnemedia.n...a-adamowicza-2/

Czy ktoś jeszcze myślący w miarę normalnie wierzy w tę ściemę? Parawan którego nie było a się pojawia, jedyny taki wyjątkowy na gdańskiej scenie WOŚP, iluzjoniści na miarę Devida Coperfielda! haha :D


Użytkownik Ogarnięty edytował ten post 08.03.2019 - 10:04

  • 0

#254

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie myślący nie wierzą w ściemę zwaną false flag. Jest w tym tekście podany jako dowód to, że niby wpisy na Twitterze pojawiły się jeszcze przed zamachem, rano.
Np. https://wolnemedia.n...am-adam-2-7.jpg
To już było omawiane w tym temacie, że godziny widoczne w tych twittach są godzinami wieczornym, czyli te Twitty były pisane po tym wydarzeniu.
http://www.paranorma...as-wosp/page-11
Przecież to żenujące i strasznie głupie twierdzenie że te wpisy pojawiły się wcześniej. Konta tych osób są obserwowane przez miliony ludzi i nikt by tych wpisów nie zauważył?
  • 0



#255

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko że tobie jeszcze się chce cierpliwie tłumaczyć temu uposledzonemu trollowi to pokojowa nagrodę Nobla powinieneś dostac :) Teraz popatrzcie na posty tego gamonia i sami sobie odpowiedzcie czy wyobrażacie sobie poważnego prawnika który takie rzeczy wypisuje hahahaha współczuję twoim klientom ja bym już wolał obrone z urzędu hahahaha

 

Blancik ale proszę z wycieczkami osobistymi iść na inne forum bo tu zaraz poleci ostrzeżenie za obrazę. Nikt z was nie musi brać udziału w dyskusji, a odpowiadając mu sami dajecie mu powód do dyskusji.

TT.


Użytkownik TheToxic edytował ten post 08.03.2019 - 13:47

  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych