Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

Ludzie maj± dusze, które mog± żyć po ¶mierci - twierdz± naukowcy


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
381 odpowiedzi w tym temacie

#1

szczyglis.
 • Postów: 1174
 • Tematów: 23
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ludzie mają dusze, które mogą żyć po śmierci - twierdzą naukowcy
 
Grupa szanowanych naukowców wysnuła kontrowersyjny wniosek, który może potwierdzać istnienie życia pozagrobowego. Teoria ta wyjaśniałaby również doświadczenia z pogranicza śmierci - donosi The Sun.

 

VKRuayZ.jpg
 
Do tej pory nie byliśmy w stanie stwierdzić, czym właściwie jest świadomość. Naukowcy podejrzewali, że może ona być zbiorem informacji przechowywanym na poziomie kwantowym lub subatomowym. Aż do teraz. Stojący na czele grupy badaczy tego zagadnienia brytyjski fizyk, sir Roger Penrose mówi, że udało się odnaleźć ślady ludzkiej świadomości. Naukowiec twierdzi, że posiada dowody na to, że jest ona zbiorem informacji przechowywanych w znajdujących się w ludzkich komórkach mikrotubulach. Ale najbardziej sensacyjne jest kolejne stwierdzenie Penrose'a: te "zbiory" opuszczają ludzkie ciało w chwili śmierci!
 
Co więcej, jeśli dochodzi do chwilowego zatrzymania akcji serca lub śmierci klinicznej, odkryta przez badaczy świadomość najpierw wychodzi, a następnie wraca do ciała, jeśli udaje się przywrócić człowieka do życia. Zdaniem naukowców to właśnie stąd biorą się słynne doświadczenia z pogranicza śmierci (NDE), kiedy umierające osoby widzą tunel, na którego końcu znajduje się jasne światło, a także zmarłych bliskich czy niebo.

To wcale nie koniec rewolucyjnych stwierdzeń, które padły z ust brytyjskiego fizyka. Penrose powiedział również, że te kwantowe informacje prawdopodobnie nie przepadają po śmierci człowieka, tylko istnieją poza jego ciałem - jako dusza.

Jeśli naukowcy mają rację, ich odkrycie stanowi dowód na istnienie życia pozagrobowego oraz ludzkiej duszy. Wyjaśnia też fenomen doświadczeń z pogranicza śmierci. Z kolei to, że dusza może żyć poza ciałem zachęca do spojrzenia mniej sceptycznie na ideę reinkarnacji.

Teorie sir Rogera Penrose'a popierają inni fizycy z Max Planck Institute for Physics w Monachium.
 
źródła:
http://strefatajemni...naukowcy/s119gh
http://www.express.c...s-continue-SOUL
 
 
A co to są te "mikrotubule"?
 
Świadomość efektem kwantowym?

 

YcTDnk1.jpg

Sir Roger Penrose - brytyjski matematyk, fizyk i filozof, który m. in. wspólnie ze Stephenem Hawkingiem udowodnił twierdzenie o osobliwościach w ogólnej teorii względności - w latach 90 próbował wyjaśnić z pomocą fizyki istnienie świadomości i doszedł wtedy do wniosku, że musimy ją zawdzięczać efektom kwantowym. I wygląda na to, że mógł on mieć rację.

Stworzona przez niego razem ze Stuartem Hameroffem - anestezjologiem i profesorem medycyny specjalizującym się w badaniu świadomości - kwantowa teoria świadomości nazwana została Orch-OR (skrót od jej angielskiej nazwy - oorchestrated objective reduction). A według niej świadomość zawdzięczamy kwantowym efektom jakie zachodzą w mikrotubulach - nanostrukturach białkowych stanowiących cytoszkielet każdej żywej komórki pełniących także ważną rolę w procesach jej podziału.

Zgodnie z Orch-OR mikrotubule komórek drgając (elektrycznie poprzez odseparowanie od sił dyspersyjnych Londona lub magnetycznie przez spin elektronu) osiągają stan superpozycji tworząc wspólnie kwantowe bity (kubity) potrafiące przetwarzać informacje - a proces ten jest dodatkowo wzmacniany przez neurony i synapsy - odbierające i przetwarzające w klasyczny sposób informacje uzyskane w tych kubitach.

Potwierdzać to mają, zdaniem autorów teorii, doświadczenia anestezjologiczne - czasowo wyłączyć świadomość mogą bowiem zupełnie różne środki chemiczne, które blokować mają działanie sił oddziaływania Van der Waalsa w komórkach dzięki czemu efekt anestetyczny da się zaobserwować pod wpływem tych środków nawet w najprostszych organizmach nie posiadających neuronów ani synaps, posiadających jednak cytoszkielet wykonany z mikrotubuli. Do tego to właśnie drgania mikrotubuli odpowiadać mają za fale mózgowe rejestrowane podczas badań EEG.

To wszystko Penrose podparł własnymi przemyśleniami na temat związku ogólnej względności z mechaniką kwantową (żeby zgłębić się w tę teorię trzeba co najmniej przeczytać liczący ponad 500 stron Nowy Umysł Cesarza, więc posłużymy się tu pewnymi skrótami).

Jego zdaniem sama czasoprzestrzeń w skali długości Plancka (a więc najmniejszej z możliwych) nie jest ciągła lecz zdyskretyzowana - podzielona na fragmenty - a każdej z superpozycji odpowiada inny fragment. Powyżej skali Plancka grawitacja ma wywierać wpływ na te fragmenty powodując, że są one niestabilne i dochodzi do redukcji funkcji falowej, czyli dany fragment redukowany jest do pojedynczego stanu.

Tutaj pojawił się jednak problem losowości takich zdarzeń, który bardzo nie podobał się autorowi teorii dlatego wysnuł on, że to czy w danym fragmencie zajdzie do redukcji czy też nie zależy od wpływu samej geometrii czasoprzestrzeni w skali Plancka - a zdaniem Penrose'a informacja taka jest platoniczna - istnieje ona niezależnie od człowieka, który co najwyżej może ją odkryć (w takim sensie w jakim Kolumb odkrył Amerykę).

Dlatego też wysnuł on pojęcie obiektywnej redukcji fukcji falowej (OR) będące nowym rodzajem załamania funkcji falowej - zjawiska, w którym funkcja falowa opisująca kwantowy stan cząstki redukowana jest do pojedynczego stanu. W klasycznej mechanice kwantowej zachodzi to gdy zaglądamy do pudełka, w którym znajduje się słynny kot Schrödingera - czyli dokonujemy obserwacji. Według Penrose'a jednak jest to obiektywne i zależy od owego idealnego, platońskiego stanu czasoprzestrzeni, dzięki czemu to czy ów hipotetyczny kot jest żywy czy martwy jest z góry ustalone i nigdy nie będziemy mieli superpozycji kota żywego i martwego jednocześnie.

Według Penrose'a istnieją zatem trzy światy: najbardziej podstawowy, matematyczny, na którym bazuje świat fizyczny, na którym z kolei opiera się najbardziej złożony świat umysłowy.

Orch-OR zdobyła od razu całą rzeszę krytyków - zarówno wśród matematyków, lekarzy, fizyków jak i filozofów, którzy nie chcieli się zgodzić na przykład z penrose'owską interpretacją twierdzeń Gödla czy podkreślali, że w mózgu nie rejestrowano żadnych kwantowych efektów, a zdaniem fizyków nie da się w nim po prostu osiągnąć kwantowej koherencji - jest on na to zbyt ciepły, miękki i mokry (czyli w języku bardziej fizycznym doszłoby tam do załamania funkcji falowej ze względu na działanie czynników zewnętrznych zanim udałoby się osiągnąć jakiekolwiek przetwarzanie neuronowe). Z drugiej strony o teorii zrobiło się głośno - znajduje ona bowiem poparcie w wielu systemach religijnych i duchowych, według niej nasza świadomość jest bowiem odbiciem matematycznej "proto-świadomości" wszechświata., w którym przyszło nam żyć.

I choć przez 20 lat w świecie naukowym teoria ta traktowana była z przymrużeniem oka to okazuje się, że może ona być właściwa. Na początku bieżącego roku pracującemu w National Institute for Materials Science (NIMS) w Tsukubie zespołowi dr Anirbana Bandyopadhyaya udało się bowiem odkryć kwantowe wibracje w ciepłych mikrotubulach budujących cytoszkielet komórek - a zatem przynajmniej część kontrowersyjnej teorii znalazła potwierdzenie.

Na razie to tylko jeden z elementów wielkiej i bardzo skomplikowanej układanki, a do pełnego potwierdzenia tej teorii jeszcze bardzo długa droga. Jednak naszym zdaniem warto się z nią zapoznać chociażby w ramach ćwiczeń umysłu i poszerzania horyzontów.

Źródła: Physics of Life Reviews, Sci GoGo, Wikipedia, W. Grygiel, M. Hohol - Rogera Penrose’a kwantowanie umysłu, Filozofia Nauki, Rok XVII, 2009, Nr 3(67) [PDF]

 

http://www.geekweek....ektem-kwantowym

 

__________

"Do tej pory nie byliśmy w stanie stwierdzić, czym właściwie jest świadomość. (...)"

A gdy ja pisałem tutaj o tym, że nikt nie wie, czym jest świadomość to odsyłali mnie do Wikipedii i mówili, że sprawa od dawna wyjaśniona...:P


Użytkownik szczyglis edytował ten post 08.11.2016 - 22:41

 • 11#2

Universe24.
 • Postów: 831
 • Tematów: 54
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gdyby to była wiarygodna informacja, to skakałbym z radości, bo chyba nikt nie jest bliżej śmierci niż ja. Te mibrotubule w ogóle wyglądają dziwacznie. Dosłownie tak jak jakieś przekaźniki. Ale niby jak dusza opuszcza te mirkotubule? zestraja się z wibrującymi strunami czy co ?


 • 0#3

Daniel..
 • Postów: 4137
 • Tematów: 51
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co więcej, jeśli dochodzi do chwilowego zatrzymania akcji serca lub śmierci klinicznej, odkryta przez badaczy świadomość najpierw wychodzi, a następnie wraca do ciała, jeśli udaje się przywrócić człowieka do życia. Zdaniem naukowców to właśnie stąd biorą się słynne doświadczenia z pogranicza śmierci (NDE), kiedy umierające osoby widzą tunel, na którego końcu znajduje się jasne światło, a także zmarłych bliskich czy niebo.

Bla, bla bla...bo wszyscy ludzie mają wizję w czasie śmierci klinicznej. Rozumiem, że Ci, którzy nic nie widzieli i byli kompletnie nieświadomi to nie mają tych tub?

Denerwujące jest to tworzenie teorii na siłę, w momencie, gdzie teoria już na początku w ogóle nie pokrywa się z rzeczywistością.


 • 0#4

szczyglis.
 • Postów: 1174
 • Tematów: 23
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Denerwujące jest to tworzenie teorii na siłę, w momencie, gdzie teoria już na początku w ogóle nie pokrywa się z rzeczywistością.

Teoria Penrose'a wcale nie jest głupia. A masz może jakąś lepszą propozycję?


 • 0#5

Universe24.
 • Postów: 831
 • Tematów: 54
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Co więcej, jeśli dochodzi do chwilowego zatrzymania akcji serca lub śmierci klinicznej, odkryta przez badaczy świadomość najpierw wychodzi, a następnie wraca do ciała, jeśli udaje się przywrócić człowieka do życia. Zdaniem naukowców to właśnie stąd biorą się słynne doświadczenia z pogranicza śmierci (NDE), kiedy umierające osoby widzą tunel, na którego końcu znajduje się jasne światło, a także zmarłych bliskich czy niebo.

Bla, bla bla...bo wszyscy ludzie mają wizję w czasie śmierci klinicznej. Rozumiem, że Ci, którzy nic nie widzieli i byli kompletnie nieświadomi to nie mają tych tub?

Denerwujące jest to tworzenie teorii na siłę, w momencie, gdzie teoria już na początku w ogóle nie pokrywa się z rzeczywistością.

 

 

Przecież mogą nie pamiętać niczego? Albo leki robią swoje, albo po prostu nie chcą? Kolejnym metafizycznm dowodem na prawdziwość teorii Penrosa jest to, że po przeszczepie organów często pacjenci doświadczają wpływu na swoją świadomość. Efekt mikrotubul?


Użytkownik Universe24 edytował ten post 09.11.2016 - 00:01

 • 2#6

ThePrz.
 • Postów: 168
 • Tematów: 9
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Efekt mikrotubul?

Nie chcę wam psuć zabawy ale:

-mikrotubule są za duże by podlegać opisanym efektom kwantowym, pojedynczy atom to już za dużo

-mikrotubule są po prostu szkieletem komórki, abstrachując od ich innych funkcji (transportowych, jak tu: ),

gdyby mikrotubule posiadały dualną naturę, cała komórka by się rozpadła / nie funkcjonowała (przez zjawisko superpozycji)


Użytkownik ThePrz edytował ten post 09.11.2016 - 01:19

 • 1

#7

Universe24.
 • Postów: 831
 • Tematów: 54
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Efekt mikrotubul?

Nie chcę wam psuć zabawy ale:

-mikrotubule są za duże by podlegać opisanym efektom kwantowym, pojedynczy atom to już za dużo

-mikrotubule są po prostu szkieletem komórki, abstrachując od ich innych funkcji (transportowych, jak tu: ),

gdyby mikrotubule posiadały dualną naturę, cała komórka by się rozpadła / nie funkcjonowała (przez zjawisko superpozycji)

 

 

No ale czekaj, więc czym są kwantowe wibracje odkryte w mikrotubulach przez Anirbana Bandyopadhyaya? Mikrotubule są pozatym bardzo bioaktywne. Polarność mikrotubuli, czyli zróżnicowanie jej końców pod względem chemicznym jak i zachowania się ma ogromne znaczenie nie tylko dla montażu, ale również dla funkcji, jaką ma pełnić po uformowaniu np. określanie kierunku transportu wewnątrzkomórkowego.   

 

Pozatym - mikrotubule znajdują się niemal w każdym organizmie na każdym szczeblu - co dopełnia teorię reikarnacji i fenomen przeszczepów

 

P.S. tutaj wywiad z Penrosem który masakruje algorytmiczne podejście do ludziego mózgu. Czekam na zaprzeczenie przykładu z samolotem który podał :)

 


Użytkownik Universe24 edytował ten post 09.11.2016 - 01:38

 • 2#8

Daniel..
 • Postów: 4137
 • Tematów: 51
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teoria Penrose'a wcale nie jest głupia. A masz może jakąś lepszą propozycję?

Oczywiście, że mam lepszą. Żadna "dusza" nie istnieje, a po śmierci zjadają nas robaki i przepadamy w nicość, tak samo jak pies, słoń, krab czy inny komar.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 09.11.2016 - 04:25

 • 1#9

Wszystko.
 • Postów: 10021
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczyglis, jesteś przecież wykształconym człowiekiem, a nabierasz się na jakieś pseudosensacyjne artykuły dla gospodyń domowych. Teoria kwantowej świadomości, którą wymyślił Penrose, jest już dość stara. Ale nie zyskała zwolenników wśród specjalistów, którzy zajmują się kognitywistyką. Pisaliśmy kiedyś o świadomości kwantowej http://www.paranorma...e-6#entry610014

A stwierdzenie, że naukowcy nie wiedzieli do tej pory czym jest świadomość, ma w sobie tyle prawdy co zdania na stronach typu pudelek opisujące triki Płoszajskiego, że ,, mentalista odczytuje subtelne ruchy ciała,,

Użytkownik Wszystko edytował ten post 09.11.2016 - 08:33
#10

Universe24.
 • Postów: 831
 • Tematów: 54
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szczyglis, jesteś przecież wykształconym człowiekiem, a nabierasz się na jakieś pseudosensacyjne artykuły dla gospodyń domowych. Teoria kwantowej świadomości, którą wymyślił Penrose, jest już dość stara. Ale nie zyskała zwolenników wśród specjalistów, którzy zajmują się kognitywistyką. Pisaliśmy kiedyś o świadomości kwantowej http://www.paranorma...e-6#entry610014

A stwierdzenie, że naukowcy nie wiedzieli do tej pory czym jest świadomošć.

 

Odniesiesz się do video powyżej i np: do przykładu z samolotem zamiast przeklejać jakieś nic nie znaczące opinie? Czym są kwantowe wibracje odkryte w mikrotubulach przez Anirbana Bandyopadhyaya?


Użytkownik Universe24 edytował ten post 09.11.2016 - 08:33

 • 0#11

Wszystko.
 • Postów: 10021
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od ponad 40 lat (Wigner 1962) próbuje się połączyć problemy związane z interpretacją podstaw mechaniki kwantowej, w szczególności tzw. problem obserwatora i kolapsu funkcji falowej,  z zagadnieniem świadomości. Świat kwantowy opisany jest przez funkcję falową,opisującą wszystkie potencjalnie możliwe stany, które dopiero w wyniku pomiaru przyjmują konkretne wartości. Czy potrzebna jest do tego świadomość obserwatora czy wystarczy nieodwracalny zapis wyniku pomiaru? Jest wiele alternatywnych teorii pomiarów mechanice kwantowej, które nie odwołują się do świadomości (Giulini i inni 1996). Sam Wigner, od którego pochodzi pomysł związku świadomości z problemem pomiaru (Wigner,1962, str. 284-302), wycofał się z niego (Mehra i Wightman, 1995, str. 271) widząc trudności związane z istnieniem stanów kwantowych w mózgu. Jak wykazał ostatnio Tegmark(2000) efekty kwantowe mogą wystąpić w komórkach tylko w niesłychanie krótkich czasach, mniejszych niż jedna bilionowa część sekundy, podczas gdy na stan neuronu mają wpływ procesy trwające przynajmniej miliard razy dłużej. Ten kierunek myślenia nie przyniósł więc żadnych rezultatów.Czy nielokalny modelu umysłu ma coś wspólnego z nielokalnością w mechanice kwantowej,jak sądzi Stapp (1993) czy Clarke (1995)? Czy do rozwiązania problemu świadomości potrzebna jest kwantowa teoria grawitacji, jak sądzi Penrose (1994)? Nie ma żadnych poszlak doświadczalnych popierających takie tezy. Efekty kwantowe w mózgu muszą ulec szybkiemu zniszczeniu z powodu jego wysokiej temperatury, a silne pola magnetyczne tomografów komputerowych zupełnie by je zmieniły, ludzie nie odczuwają jednak żadnych zaburzeń świadomości w takich warunkach. Rozwiązania kwantowe, chociaż upłynął już dość długi czas od ich zaproponowania, nie tłumaczą żadnego dającego się badać zjawiska związanego z świadomością.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 09.11.2016 - 09:29
#12

Universe24.
 • Postów: 831
 • Tematów: 54
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Od ponad 40 lat (Wigner 1962) próbuje się połączyć problemy związane z interpretacjąpodstaw mechaniki kwantowej, w szczególności tzw. problem obserwatora i kolapsu funkcjifalowej, z zagadnienikolapsu funkcjifalowej, z zagadnieniem świadomości. Świat kwantowy opisany jest przez funkcję falową,opisującą wszystkie potencjalnie możliwe stany, które dopiero w wyniku pomiaruprzyjmują konkretne wartości. Czy potrzebna jest do tego świadomość obserwatora czywystarczy nieodwracalny zapis wyniku pomiaru? Jest wiele alternatywnych teorii pomiaruw mechanice kwantowej, które nie odwołują się do świadomości (Giulini i inni 1996). SamWigner, od którego pochodzi pomysł związku świadomości z problemem pomiaru (Wigner,1962, str. 284-302), wycofał się z niego (Mehra i Wightman, 1995, str. 271) widząctrudności związane z istnieniem stanów kwantowych w mózgu. Jak wykazał ostatnio Tegmark(2000) efekty kwantowe mogą wystąpić w komórkach tylko w niesłychanie krótkichczasach, mniejszych niż jedna bilionowa część sekundy, podczas gdy na stan neuronu mająwpływ procesy trwające przynajmniej miliard razy dłużej. Ten kierunek myślenia nie przyniósłwięc żadnych rezultatów.Czy nielokalny modelu umysłu ma coś wspólnego z nielokalnością w mechanice kwantowej,jak sądzi Stapp (1993) czy Clarke (1995)? Czy do rozwiązania problemu świadomościpotrzebna jest kwantowa teoria grawitacji, jak sądzi Penrose (1994)? Nie ma żadnych poszlakdoświadczalnych popierających takie tezy. Efekty kwantowe w mózgu muszą ulecszybkiemu zniszczeniu z powodu jego wysokiej temperatury, a silne pola magnetycznetomografów komputerowych zupełnie by je zmieniły, ludzie nie odczuwają jednak żadnychzaburzeń świadomości w takich warunkach. Rozwiązania kwantowe, chociaż upłynął jużdość długi czas od ich zaproponowania, nie tłumaczą żadnego dającego się badać zjawiskazwiązanego z świadomością.

 

Efekty kwantowe w mózgu muszą uledz zniszczeniu - ale czy my rozmawiamy o mózgu? Serce inne tkanki - tam nie ma mikrotubul? Odpowiedz na paradoks związany z samolotem. Czym są kwantowe wibracje odkryte w mikrotubulach przez Anirbana Bandyopadhyaya? Odpowiedz na to sam - bez pomocy przedruku z błędami...


 • 0#13

Wszystko.
 • Postów: 10021
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mikrotubule w komórkach są nieistotne z punktu widzenia badań nad świadomością. Np. dlaczego ludzie z uszkodzonym mózgiem zapadają w śpiączkę gdzie ich poczucie świadomości jest znacznie ograniczone. Dlaczego np. ci z uszkodzoną korą przedczołową mają różne problemy z racjonalnym zachowaniem. Albo ci z guzami mózgu. Wiele jest takich przykładów. Dlatego większość tych prawdziwych badaczy mózgu odrzuca hipotezę świadomosci kwantowej jak nienaukową.

 

A tego filmu jeszcze nie oglądałem. Jak obejrzę, to skomentuję.

#14

Universe24.
 • Postów: 831
 • Tematów: 54
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mikrotubule w komórkach są nieistotne z punktu widzenia badań nad świadomością. Np. dlaczego ludzie z uszkodzonym mózgiem zapadają w śpiączkę gdzie ich poczucie świadomości jest znacznie ograniczone. Dlaczego np. ci z uszkodzoną korą przedczołową mają różne problemy z racjonalnym zachowaniem. Albo ci z guzami mózgu. Wiele jest takich przykładów. Dlatego większość tych prawdziwych badaczy mózgu odrzuca hipotezę świadomosci kwantowej jak nienaukową.

 

A tego filmu jeszcze nie oglądałem. Jak obejrzę, to skomentuję.

 

  Nieistotne a może istotne - bo Penrose i Hameroff właśnie w mikrotubulach upatrują idealnego kandydata. Dlaczego - pooglądaj video z Penrosvem na yt. Dlaczego mają problemy z racjonalnym zachowaniem? Bo uszkodzona jest tzw: miękka świadomość - twarda znajduje się gdzie indziej. Większość badaczy? Coraz większa ilosć przyznaje że ta teoria jest racjonalna - i właśnie takie badania jak Bandyopadhyaya utwierdzają nas w przekonaniu - że jest. To oglądni - i wytłumacz paradoks samolotu. 

 

p.s jezu, znowu będą musiał z tobą dyskutować...


Użytkownik Universe24 edytował ten post 09.11.2016 - 10:00

 • 0#15

Wszystko.
 • Postów: 10021
 • Tematów: 74
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten przykład z samolotem. Że masz samolot i masz różne kawałki płachty którymi możesz je przykryć na różne sposoby, może na 6-7. Że to jest prosty przykład że coś może się udać lub nie, że możesz tak przykryć samolot żeby nie było luk i żeby się te materiały nie nakładały na siebie.No i czy istnieje algorytm komputerowy który mógłby to wyliczyć. On twierdzi że nie.

 

A teoria kwantowej świadomości zyskuje popularność wśród laików i osób powiązanych z new age.


 

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 1

0 użytkowników, 1 go¶ci oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u