Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne.. Wizje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Yoavek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć! Pisze z nurtującym mnie problemem. Od kiedy pamietam mam coś dziwnego. Otóż z reguły dzieje sie to na przełomie wiosny albo latem. Gdy słoneczko swieci, a na niebie nie ma żadnych chmur, oraz wieje delikatny wiaterek a dookoła nie ma żadnych hałasów - mam.. Wizje? Przebłysk? Nie wiem jak to nazwać, nie wiem jak to skategoryzować. Przymykam delikatnie oczy i widzę jesienny las. Wszędzie żółto-czerwone barwy i ścieżka. Od razu po tym mam kolejny przebłysk. W tym lesie znajduje sie stary plac zabaw. Dokładnie rzecz biorąc chodzi mi o te takie kręcące sie siedzenia. Karuzela? Chyba tak sie za dziecka mówiło. Kręci sie delikatnie, jakby z podmuchem wiatru. Potem jest trzeci "slajd" - dom, dwupiętrowy. Ma wywarzone drzwi, szyby są pozbijane, a od ścian odpada szara smutna farba. W tym momencie otwieram oczy i sie zrywam. Wszystko trwa sekundę. Bierze sie znikąd. Ale juz wiem jakie warunki musza być żebym coś takiego miał. Raz w życiu wytrzymalem dłużej. Następny przebłysk to drzwi wejściowe budynku. W sensie framuga. Budynek ogółem jest mały, wyglada jak domek jednorodzinny. Za drzwiami była kuchnia, z której wychodziły drugie drzwi na zewnątrz. Naprawdę intryguje mnie to i jednocześnie straszy. Kiedyś opisałem rodzicom, że śniło mi sie to (nie zrobię z siebie chorego na głowę). Nie znają takiego miejsca, za dzieciaka wiec odpada żebym tam był i wbiło mi sie w pamięć. A wiec proszę państwa - co o tym sądzicie? Znacie podobne przypadki?
  • 0

#2

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie znam podobnych przypadków ale ciekawe te wizje. Napisz nam od jak dawna się pojawiają i kiedy nasilają. Czy podczas stresu czy może wręcz przeciwnie gdy jesteś rozluźniony. Czy wizje które widzisz to obrazy całkowicie obce czy kiedyś je już widziałeś?





#3

Yoavek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie znam podobnych przypadków ale ciekawe te wizje. Napisz nam od jak dawna się pojawiają i kiedy nasilają. Czy podczas stresu czy może wręcz przeciwnie gdy jesteś rozluźniony. Czy wizje które widzisz to obrazy całkowicie obce czy kiedyś je już widziałeś?


Pojawiły sie chyba 10 lat temu jak byłem w 2 klasie podstawówki. Pojawiają sie tylko w przypadku, który opisałem wyżej - cisza, wiatr, słońce. Bierze sie to znikąd. Raz potrafię zamknąć oczy i nie pojawia sie nic. A drugi raz zamknę i sie pojawia. Z reguły wtedy jestem rozluźniony. Siedzę na działce albo w lesie i odpoczywam. Tak jak mówiłem - wszystko jest mi zupełnie obce, nigdy nie widziałem takiego miejsca - tylko w wizji.
  • 0

#4

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli pojawiają się podczas relaksu, o to właśnie mi chodziło. Tak przez głowę przeszła mi myśl o deja vu dlatego zapytałam Cię czy kiedukolwiek widziałeś wcześniej te obrazy, ale skoro twierdzisz, że widzisz je pierwszy raz to naprawdę nie wiem skąd się to bierze. Myślę jednak, że motyw z kręcącą się karuzelą (ważna uwaga - ponura) kojarzy mi się z kadrem z filmu Sierociniec, tam właśnie widziałam taką ponurą aurę, do tego skrzypienie starej karuzeli lekko bujającej się przez wiatr. Być może Twoje wizje to nic innego jak kadry z filmów dawno obejrzanych i w podświadomości zapamiętanych? Nie jestem specjalistą mogę tylko gdybać w poszukiwaniu prawdziwej odpowiedzi radzę udać się do specjalisty.





#5

Yoavek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli pojawiają się podczas relaksu, o to właśnie mi chodziło. Tak przez głowę przeszła mi myśl o deja vu dlatego zapytałam Cię czy kiedukolwiek widziałeś wcześniej te obrazy, ale skoro twierdzisz, że widzisz je pierwszy raz to naprawdę nie wiem skąd się to bierze. Myślę jednak, że motyw z kręcącą się karuzelą (ważna uwaga - ponura) kojarzy mi się z kadrem z filmu Sierociniec, tam właśnie widziałam taką ponurą aurę, do tego skrzypienie starej karuzeli lekko bujającej się przez wiatr. Być może Twoje wizje to nic innego jak kadry z filmów dawno obejrzanych i w podświadomości zapamiętanych? Nie jestem specjalistą mogę tylko gdybać w poszukiwaniu prawdziwej odpowiedzi radzę udać się do specjalisty.


Możliwe, ze z jakiegoś filmu. Sierociniec odpada bo oglądałem go po raz pierwszy jak juz miałem to "coś". Faktycznie specjalista by pomógł, zastanawiam sie tez nad kwestia reinkarnacji. Moze jakieś przebłyski ze starego życia?
  • 0

#6

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może spróbuj hipnozy, nie wiem czy to pomaga ale zawsze można spróbować.





#7

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Yoavek, a może to jakieś ,,przebłyski'' z poprzedniego wcielenia?  :o Oczywiście zakładając, że wierzy się w reinkarnację...

Ciężko powiedzieć co to może być i te wizje czego mogą być efektem? Gdybać można wiele na ten temat, ale przyznam, że to ciekawe. 


  • 0

#8

Churchyard dweller.
  • Postów: 356
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mozna rzekomo poznac swoje poprzednie wcielenie podczas tzw. regresji hipnotycznej. Problem w tym, ze obrazy ktore tam zobaczymy moga powstac w wyniku pytan, nakierunkowania hipnotyzera, a wiec mogly nie miec miejsca w rzeczywistosci. Bywalo ze w celu wyjasnienia przestepstwa hipnotyzowano ofiare, ktora w wyniku 'falszywych wspomnien' wskazywala niewinnych sprawcow.

Ogolnie sklaniam sie ku temu ze smierc biologiczna jest koncem zycia danego czlowieka, natomiast "bedziemy" zyc jako zupelnie inny czlowiek, ktory kiedys, gdzies tam sie narodzi. W tym sensie mozemy zyc "wiecznie" pod postacia roznych ludzi (czy tez innych organizmow zywych) bez istnienia duszy az do konca swiata.
  • 0

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W takich warunkach jeśli leżymy a w około cisza i spokój to takie wizje łatwo mogą się pojawić. Jak wnioskuję z opisu to te wizje starasz się po części przywoływać a potem je przedłużać żeby zobaczyć co będzie dalej. Ogólnie to zawsze można dopasować to co się wtedy widzi do rzeczywistości. Więc jeśli gdzieś znajdziesz podobny obraz czyli karuzela i stary dom (obojętnie czy w filmie, czy w jakimś przedszkolu) to wtedy uznasz że wizja się spełniła.
To są marzenia, tzw. Sny na jawie. Niektórzy po zamknięciu oczu wpadają w taki stan podobny do hipnozy. U osoby zahipnotyzowanej można wywołać wizje przy zamkniętych albo otwartych oczach.
Ale prawda jest taka że obojętnie co sobie wyobrazimy nawet latające czarownice na miotle to takie sytuacji na pewno gdzieś zobaczymy. Był jakiś czas temu na forum temat z podobnym przypadkiem.
O reinkarnacji nie bede wiele pisał bo podczas regresji można zostać kim sie chce, rycerzem, królem itp. Pisałem już o tym wiele razy. Takie regresje do poprzednich wcieleń to ściema.

Zobacz te tematy
http://www.paranorma...wizje-na-jawie/

Wpisz sobie w google frazę ,,wizje po zamknięciu oczu".
  • 0



#10

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To są wizje raczej, jak pojawiają się nagle i znikąd. Możliwe, że wywołuje je jakiś bodziec - odgłos, zapach etc. Ja ogólnie wierzę w reinkarnację, więc coś mogło wywołać wspomnienie z poprzedniego wcielenia ;)


  • -1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych