Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wortal Jana Pawła II Wielkiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#16

losiu99.
  • Postów: 155
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Myślę też, że nie ma ani Boga, ani diabła, którzy odpowiedzialni byliby za dobro i zło."


Może chodziło o to że człowiek ma wolną wolę i to nie Bóg czy diadeł powodują zło ale człowiek, ja interpretuję to t ten sposób
  • 0

#17

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może chodziło o to że człowiek ma wolną wolę i to nie Bóg czy diadeł powodują zło ale człowiek, ja interpretuję to t ten sposób

No choćby tak, właśnie o to mi chodzi. A autor wybrał sobie baaaaardzo naginaną pasującą jemu interpretację...
  • 0

#18

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fajna strona, jest się z czego pośmiać.  

Jak to sie mówi: Wszystko jest względne. Ciekawe, ile osób ma podobne zdanie o VRP po wizycie np. na tutejszym forum? ( Żeby nie było, ja do nich się nie zaliczam. Lubię tu przebywać :smile: )
  • 0



#19

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najlepsze sa teksty o samogwalcie (tj. masturbacji)

"Czystość jest cnotą nie znaną wśród pogan, ateistów, komunistów, materialistów ani nawet wśród wierzących a nie praktykujących katolików"


z tego zdania rozumiem, ze juz katolicy praktykujacy sa w pelni czysci, pozbawieni pokusy masturbacji

"Bez codziennej modlitwy, częstej Spowiedzi i Komunii św., nie jesteśmy w stanie oprzeć się pożądliwości."

a ja myslalem, ze to kwestia natury, tudzież hormonów.

"Akt seksualny ma potencjalną zdolność związania małżonków w sposób zupełnie wyjątkowy. Żadne inne działanie nie ma takiej mocy. To ważna rzecz, jeśli jedność małżonków ma być głęboka a małżeństwo trwałe. Akt małżeński nie ma takiego działania, jeżeli jest tylko uśmierzaniem przyjemnego nałogu, tak automatycznym, jak wypicie szklanki wody. Akt małżeński jest wyrazem miłości i jedności, buduje tę miłość i jedność jeśli jest wolnym darem z siebie dla współmałżonka. "Wolnymi", a więc nie wymuszanymi przez popęd, i "darem", a więc dawaniem a nie egoistycznym braniem. "

Ten tekst to swoiste pranie mozgu, czymze bowiem jest "akt" seksualny jesli nie wspolnym przezywaniem przyjemnosci i rozladowywaniem seksualnego napiecia?? Czy mozna "akt" seksualny odbierac w innych kategoriach? Totalne bzdury.

Niestety w tych sprawach zawsze najwiecej mieli do powiedzenia Ksieza, prawdopodobnie dzieki doswiadczeniom jakie nabyli poprzez zycie w celibacie :sux:
  • 0



#20

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten tekst to swoiste pranie mozgu, czymze bowiem jest "akt" seksualny jesli nie wspolnym przezywaniem przyjemnosci i rozladowywaniem seksualnego napiecia?? Czy mozna "akt" seksualny odbierac w innych kategoriach? Totalne bzdury.

Jasne, że można. No chyba, że traktuje się go tylko jako egoistyczne i przedmiotowe zaspokojenie własnych potrzeb seksualnych. Z punktu widzenia chrześcijaństwa miłość cielesna jest dopełnieniem miłości duchowej między kobietą i mężczyzną i powinna być jej wynikiem, ostatecznym przejawem jedności i całkowitego zaufania.

Czy to naprawdę takie niepojęte?
  • 0



#21

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie to dobiło :rotfl: :rotfl: :rotfl:

10 argumentów przeciw Harry’emu Potterowi:

1. Harry Potter jest globalnym długofalowym projektem, którego cel stanowi zmiana kultury. Próg obronny przed magią jest w młodym pokoleniu systematycznie niszczony. W ten sposób do społeczeństwa wdzierają się siły, które chrześcijaństwo kiedyś pokonało.

2. Hogwart, szkoła magii i czarodziejstwa, jest zamkniętym światem przemocy i grozy, przekleństw i uroków, ideologii rasistowskiej i ofiar krwi, obrzydliwości i opętania.

3. Harry Potter nie walczy ze złem. W każdym kolejnym tomie coraz bardziej staje się widoczne jego podobieństwo do Voldemorta, który jest uosobieniem zła. W tomie piątym Harry zostaje opętany przez Voldemorta, co prowadzi do zniszczenia jego osobowości.

4. Świat ludzi jest poniżany, świat czarodziejów i czarownic gloryfikowany.

5. Nie ma żadnego pozytywnego transcendentnego wymiaru. To, co nadnaturalne, jest wyłącznie demoniczne. Boskie symbole są wynaturzone.

6. Harry Potter nie jest nowoczesną baśnią. W baśni czarnoksiężnicy i czarownice są jednoznacznie złymi postaciami. Bohater uwalnia się z ich mocy przez doskonalenie się w cnotach. W Harrym Potterze nie ma nikogo, kto pragnie dobra.

7. Czytelnik jest konsekwentnie pozbawiany umiejętności odróżniania dobra od zła. Dokonuje się to przez emocjonalną manipulację i intelektualny zamęt.

8. Wykroczenie wobec młodego pokolenia stanowi to, że zwodzi się je z taką łatwością magią i wypełnia się jego wyobraźnię obrazami świata, w którym rządzi zło. Świata, który nie tylko jest bez wyjścia, ale w którym warto pozostać.

9. Każdy, komu zależy na różnorodności poglądów, powinien bronić się przed masowym zaślepieniem i dyktaturą opinii, narzucanych przez gigantyczną akcję multimedialną.

10. Wiara w kochającego Boga jest wypierana przez natłok magicznych obrazów, dlatego szkolna indoktrynacja Harrym Potterem stanowi atak na wolność religijną. Powinno się odmawiać udziału w szkolnych imprezach potterowskich z powodów religijnych i ze względu na sumienie.


  • 0



#22

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No o Harrym P. są debeściarskie teksty :)
  • 0

#23

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z punktu widzenia KK sex ma służyć wyłącznie prokreacji...

Nie żartuj. To pogląd średniowieczny, obecnie w ogóle nieaktualny. Nawet na tak antyreligijnej stronie jak www.racjonalista.pl mozna o tym przeczytać.

Oto cytat jednego z artykułów Małgorzaty Koraszewskiej "Kościół i seks".

Święty Augustyn niesłychanie ostro potępiał metody planowania rodziny przez unikanie zbliżeń małżonków w okresie płodności kobiety. Metoda ta jest dzisiaj nie tylko jedynym uznanym, ale i szeroko przez Kościół katolicki propagowanym sposobem regulacji urodzin. Święty Augustyn uważał również, że stosunki małżeńskie, poza minimum potrzebnym dla spłodzenia potomstwa, są grzechem. Dzisiaj głoszona doktryna nadaje tym stosunkom głębokie, pozytywne znaczenie, niezależne od ich roli w prokreacji. Mimo tych niewątpliwych zmian istnieje wśród wielu wiernych poczucie głębokiego niezadowolenia z tradycyjnego katolickiego nauczania w sprawach seksualnych.

Analogicznym podejściem do sprawy cechują się nawet jeszcze bardziej ortodoksyjni chrześcijanie - protestanci.

Wiem, Przemo, że pałasz obrzydzeniem do wszystkiego co chrześcijańskie (nie tylko katolickie), ale to nie zwalnia Cię od pisania na ten temat prawdy. :-/
  • 0



#24

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale żebym pałał obrzydzeniem???

Cóż, może faktycznie użyłem zbyt mocnych słów. Ale Twoja oczywista niechęć do chrześcijaństwa nie ulega wątpliwości.

Żałosny obraz przedstawia sobą człowiek, który sądzi, że jest głosicielem jedynej słusznej prawdy i drogi zrozumienia.

Rozumiem, że to słowa skierowane bezpośrednio do mnie. Wiedz więc, że w kwiestii prawdy miałem tu na myśli przedstawianie faktów. Nic innego.

Swoją drogą, zmiany wyznawanych "prawd" przez KK, ładnie obrazują zmieniający się punkt widzenia pod oczekiwania wiernych.

A powiedz mi jaki światopogląd religijny nie ulega zmianom? To oczywiste zjawisko dotyczy wszystkich religii i filozofii jak i tradycyjnych, jak i nowczesnych.
  • 0



#25

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sorry, ale dopiero teraz dostrzegłem ten temat ;)

Same tytuły mnie rozwaliły, jak zapewne większość moich poprzedników.

Niech jeszcze napiszą, że VRP, Paranormalium, NPN i podobne serwisy to sekty szerzące wiarę w UFO...
  • 0



#26

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ivellios--> W pewnym sensie takie serwisy szerzą wiarę w jakieś dziwne rzeczy. Na przykład Samuelek pani Lucyny, czy Pleyadanie z 6 gęstości (jeśli to nie są wymysły, to na pewno pochodzą od demonów). Do tego serwisy paranormalne promują religie dalekiego wschodu.

Przemo--> Tak czy inaczej, po takiej wypowiedzi:

Z punktu widzenia KK sex ma służyć wyłącznie prokreacji, i tylko w zalegalizowanym związku. Jeśli miłość, jak to nazywasz cielesna nie jest wynikiem nadzwyczajnego uduchowienia małżonków, to KK, też nie ma nic przeciwko. Byle się dzieci rodziły i parafian przybywało.

znaczy, że naprawdę nie powinieneś się o chrześcijaństwie wypowiadać bo nic nie wiesz.
  • 0

#27

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Brak mi słów aby dostatecznie obelżywie określić autorów tych tekstów(czyli jak mniemam nasz ukochany KK).
Zwykły,normalny,cywilizowany człowiek wstydziłby się pisać takie bzdury.
Popieram Admina,że jest to totalne pranie mózgów.
  • 0



#28

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale Twoja oczywista niechęć do chrześcijaństwa nie ulega wątpliwości.

I ponownie jesteś w błędzie. Nie mam nic przeciwko wyznawaniu jakiekolwiek religii. Moja niechęć, jak to określiłeś, jest skierowana przeciw instytucjom, które z religii zrobiły biznes.

Nie powiedziałbym. Skoro masz "ale" do artykułów na Wortalu JP2, to masz "ale" nie tylko do instytucji Koscioła, ale także do chrześcijaństwa samego w sobie. Te artykuły to nie wymysł duchownych, a prosta konsekwencja słów zawartych w świętej księdze chrześcijan - Biblii. Widocznie mało ją znasz, skoro o tym nie wiesz.

Tak nawiasem zapytam: O co Ci chodzi z tym nadzwyczajnym uduchowieniem w kwestii ludzkiej saeksualności? Ja wspomnałem tylko o dopełnającym charakterze miłości cielesnej jeko konsekwencji dojrzałej miłości duchowej między kobietą i mężczyzną.
  • 0



#29

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam tego nie czytałem i czytać nie zamierzam, co się będę denerwował.
  • 0

#30

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak tak drodzy użytkownicy. Nie czytajcie takich rzeczy, bo i Wy możecie zostać opętani przez demony.


Czytać można, ale trzeba uważać. A jak nie demony są inspiratorami takich rzeczy to kto? Pleyadanie z 6 gęstości?

Zwykły,normalny,cywilizowany człowiek wstydziłby się pisać takie bzdury.


O mówi to człowiek z frakcji bynajmniej nie sceptyków z forum o:

Sitchinie, SERPO, Hollow Earth, channelingach...

Tak, ale to na wyżej wymienionej stronie są bzdury, co? Ehh...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych