Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakich powiedzeń, przysłów, związków frazeologicznych nie lubicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#46

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I jeszcze używanie "ów" jako wyrazu nieodmiennego. Niektórzy najwyraźniej raz podłapali ten wyraz w jednej formie i teraz używają go aby język brzmiał mądrzej, i potem pojawiają się takie kwiatki jak "ów dziecko" czy "ów ulica". Tymczasem ów znaczy po prostu "ten" i odmienia się przez osoby i liczby.





#47

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

- pani w sklepie do męża: popatrz na te "kachelki"

 

A dentysta w uszkodzonym zębie oczywiście umieszcza "blombę", paliwo nalewa się do "karnistra", a ogródek podlewa przy pomocy "szlałfa". Tak się czasem zastanawiam, co czuje człowiek, który trafia choćby przypadkiem na właściwy zapis wyrazu, który błędnie wymawiał przez kawał życia? Twierdzi, że źle napi... a, przepraszam, "źle tu pisze"? :)

 

I jeszcze używanie "ów" jako wyrazu nieodmiennego. 

 

O tak! Zdecydowanie! To ostatnio bardzo popularny błąd i wraz z "bynajmniej" stanowi właśnie taki zestaw słów, które mają zbudować wrażenie jakiejś górnolotności wypowiedzi. 





#48

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Arkadiusz

To jeszcze "lekramówka" i "kordła".





#49

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

,,Na faktach autentycznych"
Z tego też się idzie i uśmiać i zastanowić, kto to w ogóle pierwszy wymyślił

Użytkownik Profesor Proton edytował ten post 03.07.2017 - 08:26


#50

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o krzestnego to też się z tym spotkałem. Taki sposób mówienia wziął sie z gwary góralskiej bo tam sie mówi krzesny albo krzestny.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 03.07.2017 - 11:15




#51

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak słyszę gdy jakiś polityk czy inna ważna persona w mediach wypowiada się i mówi magiczne Tutej to mnie krew zalewa. Bo albo mówimy tutaj albo godomy tukej lecz tutej kojarzy mi się z Edkiem spod budki z piwem.

 

i jeszcze jedno

 

- Jak cię widzą tak cię piszą - staroświeckie określenie, bo prędzej pomoże Ci wytatuowany metal niż damulka na obcasach.





#52

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak na szybko przyszło mi do głowy. Nie lubie gdy ktoś się skaleczy i mówi "krew mi leci" jakoś dziwnie to brzmi.





#53

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- Jak cię widzą tak cię piszą - staroświeckie określenie, bo prędzej pomoże Ci wytatuowany metal niż damulka na obcasach.

Co nie zmienia faktu, że to akurat prawdziwy frazes. W sensie, że prawie zawsze ludzie oceniają po pozorach, a nie, że się z tym zgadzam.





#54

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Up

 

W sumie fakt, ponieważ do pracy nie przyjęłabym osoby która by miała więcej niż jeden kolczyk na twarzy i tunele w uszach. I chociaż taka osoba mogłaby być pracowita jak mrówka obawiałabym się, że przez jej pryzmat, byłabym źle odbierana.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych