Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Rasa a Inteligencja. Ostatnie naukowe tabu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#31

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Rasa pojmowana jako kolor skóry to zbyt niejednoznaczna kategoria. Wewnętrzne różnice genetyczne między ludźmi o tym samym kolorze skóry potrafią być większe niż średnie różnice między rasami.

 

Kolor skóry nie ma wiele wspólnego z rasą. często hindusi mają skórę czarną jak smoła a Murzyni są prawie biali. Wiele razy już pisałem że rasa to nie kolor skóry.  Kolor skóry ma znaczenie drugorzędne. Cechy morfologiczne są istotne. Konkretnie rysy twarzy. Szczegółów jest cała masa. Nie jestem ekspertem, ale drażni mnie gdy ludzie określają czyjeś pochodzenie na podstawie koloru skóry.

 

W temacie kolorów, to ludzie określani mianem czarnoskórych, bardzo rzadko mają czarną skórę. Zazwyczaj są to odcienie brązu. Paradoksalnie Hindusi często są czarni jak smoła, chociaż nikt o nich nie mówi czarni. Ale to tylko takie moje Londyńskie obserwacje.


  • 2



#32

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

 

Co dzień widzę białych o inteligencji ameby. a na roku mam inteligentnego murzyna. I popatrz, daje sobie świetnie radę

 

 A ja na co dzień widzę widzę białych i murzynów w pracy i na ulicy. również w szkole mojego syna są biali i czarni. I popatrz. Z moich obserwacji wynika że te ameby to raczej czarne są.

 

Jak to drzewiej mawiali; "Jedna jaskółka wiosny nie czyni".

 

Podałem tylko przykład. Pewnie nie czyni bo jaskółki mają przecież czarne pióra. Pewnie gdyby miała białe to czyniła by. :)

Polecam wybrać się do takiego Egiptu. W hotelu zwykły hotelowy dogada się w kilku językach a taki ktoś z Niemiec no średnio, że o Januszach nie wspomnę. Uogólnianie na temat kto jest lepszy/gorszy czemu  ma służyć? Że sie poczujecie lepsi? Skoro ktoś uważa, że czarny znaszy głupszy SPOKO... Nawet z tym już niepolemizuje bo będziemy prowadzić wymianę argumentów bez końca. Mnie osobiście męczy ta dyskusja.


Użytkownik Atomowy_jogurt_zagłady edytował ten post 20.06.2017 - 22:41

  • 0

#33

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

PanieJuzku, mnie się obiło kiedyś o uszy, że biali i ciemni Hindusi mają inne pochodzenie a więc i inne geny. Podział kastowy z góry u nich narzuca, że rodziny białe mają wyższy status niż te ciemne. 

Wiele osób mówi tutaj o statusie ekonomicznym. Weźcie jednak pod uwagę, że nawet status ekonomiczny zazwyczaj nie bierze się z niczego i to, że rodziny latynoskie czy czarne są statystycznie biedniejsze, w dużej mierze nie może być przyczyną przypadku. Nie jest wystarczającym tłumaczeniem to, że dziecko urodziło się w biednej rodzinie i to spowodowało, że ma słabe wyniki w nauce. Niestety status ekonomiczny jest bardzo zależny od IQ a IQ jest bardzo zależne od genów. Także kiepskie wyniki dziecka w szkole zwykle są zależne od tego co przodkowie dali dziecku w spadku. Zauważcie, że i w rodzinach patologicznych trafiają się bardzo zdolne dzieci. Także skłonność dzieci z rodzin patologicznych do życia w patologii, w największym stopniu zależy od predyspozycji genetycznych.

 

Za przykład podam młodą sąsiadkę. Adoptowaną. Rodzina, która ją adoptowała to ludzie dość bogaci o wysokim statusie społecznym. Wysyłali sąsiadkę na różnego typu zajęcia dodatkowe. Dziecku niczego nie brakowało i nie brakuje. Rodzice są inteligentni i obyci, ale nie ich adoptowane dziecko. Dziewczyna ma bardzo słabe wyniki w nauce. W wieku 11 lat zaczęła palić i pić pod szkołą. Nauczyciele nie mogli dać sobie z nią rady. Zgadnijcie co: była adoptowana z rodziny patologicznej. Od razu po porodzie, także nie ma szans, że brak miłości matki wywołał jakieś urazy u niemowlaka.


Użytkownik dziewięć edytował ten post 21.06.2017 - 09:07

  • 1



#34

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No super. Ma patologię w genach jak na czarnego przystało... Cóż za racjonalne podejście do tematu.

Brak miłości matki zawsze będzie, w końcu była adoptowana. Rozpieszczanie dziecka też z zazwyczaj pogarsza sprawę. Znam ludzi jeszcze z czasów swego dzieciństwa, należeli raczej do tych bogatszych rodzin. No dostawali właśnie wszystko a później dostali kopa od życia bo mieli od maleńkości wpajane, że pełna micha będzie zawsze i wszystko dostaną. Też przykład nieco się różni ale wiecie co mam na myśli.

Z resztą przedmówca nie wspomniał czy rodzice adopcyjni są biali czy czarni. Myślę, że dziecko się od razu zoriętowało, że rodzina wygląda jak plansza szachów. Picie i patologia mogą wynikać z wykluczenia społecznego. Ciemnoskórzy w tym kraju nie mają co liczyć na tolerancję a zatem w szkole mogła się niezaaklimatyzować.

Tego nie można wykluczyć. A jeszcze was zdziwie, obok mnie klinikę zbudował czarny lekarz... Teraz to już pewnie niektórzy muszą mieć jad na brodach... :P No i jeździ takim autem... Najwyższy status w dzielnicy. (dodam, że osiedle domków na którym mieszkam to miejsce gdzie mieszkają ludzie dość zamążni), ale my jesteśmy do niego jak biedaki. :) Pewnie nie jest lekarzem tylko dillerem. :P Chcieli byście co? :)

I NA BOGA! Kolejny raz to mówię, IQ nie mierzy inteligencji. Chyba, że mowa o 8 latku, który jest tak słaby w nauce, że powinien być w pierwszej klasie. Temu służą te testy. W pomiarze inteligencji u ras to jest niemiarodajne. Macie kilka typówminteligencji.


  • 0

#35

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Atomowy_jogurt_zagłady wcale nas nie zdziwisz tym, że czarny lekarz wybudował klinike. Przeczytaj sobie jeszcze raz o tym, co napisałam o rozkładzie IQ.

 

Rodzina, o której wspomniałam jest biała i ich dziecko też jest białe. Białych też dotyczą reguły dziedziczenia i o tym był mój post.

 

Testy IQ są najlepszym narzędziem obecnie dostępnym w psychologii. https://youtu.be/D7Kn5p7TP_Y?t=47m51s

Polecam w ogólę całą serię wykładów o osobowości. Peterson jest świetnym naukowcem i psychologiem klinicznym. To co mówi nie zgadza się z tym do czego ty starasz się nasz przekonać.

 

Wracając do różnic międzyrasowych, ten wywiad tutaj też jest bardzo ciekawy:

https://youtu.be/nTdMY9RI-7E

 

edit: literówki


Użytkownik dziewięć edytował ten post 21.06.2017 - 10:19

  • 1



#36

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Atomowy_jogurt_zagłady

 

 

Podałem tylko przykład. Pewnie nie czyni bo jaskółki mają przecież czarne pióra. Pewnie gdyby miała białe to czyniła by. :)

 

 Dla mnie to nie ma żadnego znaczenia. Mogła by mieć i niebieskie piórka, a i tak nie oceniałbym jej na podstawie wyglądu.

 

 

Polecam wybrać się do takiego Egiptu. W hotelu zwykły hotelowy dogada się w kilku językach a taki ktoś z Niemiec no średnio, że o Januszach nie wspomnę.

 

Rdzenni Egipcjanie (czyli około 95% społeczeństwa) to mix starożytnych Egipcjan i Arabów którzy podbili te tereny w VII wieku naszej ery. Zarówno Egipcjanie (starożytni, nowożytnych już nie ma) jak i Arabowie są przedstawicielami rasy białej. Więc raczej trudno, w egipskim hotelu spotkać pracownika, który jest murzynem. 

 

Co do Januszów. Sam jestem jednym z nich. I znam trzy języki, nie licząc polskiego. A i wielu Januszów w Egipskich  hotelach, mieszka na stałe w UK. Więc przynajmniej w po angielsku jest w stanie się dogadać.

A jak już jesteśmy przy przysłowiach, To przypomniało mi się jedno.  "Zły to ptak, co własne gniazdo kala"

 

 

Uogólnianie na temat kto jest lepszy/gorszy czemu  ma służyć? Że sie poczujecie lepsi?

 

 Przytocz proszę jakiś cytat z mojego posta, gdzie oceniałem kto jest gorszy a kto lepszy. Jedyne o czym pisałem to to że genotyp może mieć istotny wpływ na inteligencję. Specjalnie dla Ciebie sprecyzuję. "Istotny" nie znaczy najważniejszy.

 

 

Skoro ktoś uważa, że czarny znaszy głupszy SPOKO...

 

 A kto tak uważa, i jak to się ma do dyskusji którą toczymy?

 

 

No super. Ma patologię w genach jak na czarnego przystało... Cóż za racjonalne podejście do tematu.

 

Z posta @dziewięć w żaden sposób nie wynikało że ten dzieciak była czarny. Co zresztą potwierdziła w poście poniżej. Mam wrażenie że próbujesz prowadzić antyrasistowską dyskusję, z ludźmi którzy rasistami nie są, a jedynie dyskutują na tematy, które dla wielu są niewygodne, i sprzeczne z ogólne przyjętą doktryną. Dlatego próbujesz obarczyć nas (mnie i @dziewięć) stwierdzeniami których nie wyraziliśmy, ale które istotne są dla demagogii, którą uprawiasz.  Słabo.

 

 

A jeszcze was zdziwie, obok mnie klinikę zbudował czarny lekarz...

 

W moim rodzinnym miasteczku na początku lat dziewięćdziesiątych rozpoczął praktyki lekarz pediatra, pochodzący bodajże z Conga (nie pamiętam, dokładnie). Na początku ludzie gadali przeżywali, dzieci płakały podczas wizyt, ale po roku czy dwóch okazało się że że wszyscy walą drzwiami i oknami do "Murzynka" . czego to dowodzi? No właśnie niczego. Każdy człowiek jest inny, jest szczególny.  A w tym temacie rozmawiamy o pewnych tendencja związanych z pochodzeniem etnicznym.

 

@dziewięć

 

 

PanieJuzku, mnie się obiło kiedyś o uszy, że biali i ciemni Hindusi mają inne pochodzenie a więc i inne geny. Podział kastowy z góry u nich narzuca, że rodziny białe mają wyższy status niż te ciemne.

 Wszyscy mamy inne geny. Ale puki co uważa się że ludzie wyszli z południowej Afryki, Gdzie małe grupy homo sapiens krzyżowały się z lokalnymi humanoidami takimi jak Neandertalczyk czy też Denisowianin, i ponoć jeszcze z kilkoma endemicznymi gatunkami, ale to już osobny temat. Natywni Afrykańczycy mają bogatą pulę genów, ale tylko w obrębie homo sapiens. 

 

 A co do kasty, to obiło mi się o uszy że współczesne kasty w Indiach (zróżnicowanie bazujące na kolorze skóry)   są zasługą Brytoli, ale pewności nie mam i nie chce mi się szukać :)


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 21.06.2017 - 19:46

  • 0



#37

Skambha.
  • Postów: 99
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie to nie szokuje. Przecież takie są fakty - czarni mają lepiej rozbudowane mięśnie, żółci mózgi, a biali są pośrodku. Tak jak mężczyźni osiągają więcej, niż kobiety. Tak to już jest na tym świecie i nic tego nie zmieni. Nie ma sensu pisać więcej - wszystko zostało wytłumaczone. 


Użytkownik Skambha edytował ten post 22.06.2017 - 13:31

  • 0

#38

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytałam raz taki artykuł gdzie właśnie było napisane, iż rasa żółta ma wszystko małe (np. wzrost czy nos) rasa czarna ma wszystko duże a nawet bardzo duże, natomiast biali są wyśrodkowani a inteligencję można mieć nabytą lub wrodzoną.





#39

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zanim zaczniecie się powoływać na kolejny mit z tej serii śpieszę donieść - nie, czarni nie mają większego przyrodzenia niż biali:

http://onlinelibrary.../bju.13010/full


  • 0



#40

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up

 Nie wiem może czegoś nie zrozumiałem. Link który podałeś nic nie mówi o różnicy wielkości penisa  zależnego od rasy. Jeżeli coś takiego wyczytyłeś tam to proszę zacytuj. Z tego co tam widzę to badania opierały się na obywatelach kilku krajów, Którzy byli zazwyczaj volontariuszami, lub pacjentami urologicznymi.

 Nie ma tam słowa o rasie. To że ktoś pochodzi z Nigerii nie znaczy że jest Murzynem.  Tabele obejmują kraje, a nie rasy. No chyba że coś pominąłem. Albo nie zrozumiałem. Za co z góry przepraszam, o ile mi to wyszczególnisz.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 22.06.2017 - 21:47

  • 0



#41

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten fragment o jakości danych:

 

It is not possible from the present meta-analysis to draw any conclusions about any differences in penile size across different races. Lynn [31] suggest that penis length and girth are greatest in Negroids (sub-Saharan Africans), intermediate in Caucasoids (Europeans, South Asians and North African), and smallest in Mongoloids (East Asians), but this is based upon studies that did not meet our present inclusion and exclusion criteria. The greatest proportion of the participants in the present meta-analysis were Caucasoids. There was only one study of 320 men in Negroids and two studies of 445 men in Mongoloids. There are no indications of differences in racial variability in our present study, e.g. the study from Nigeria was not a positive outlier. The question of racial variability can only be resolved by the measurements with large enough population being made by practitioners following the same method with other variables that may influence penis size (such as height) being kept constant. Future studies should also ensure they accurately report the race of their participants and conduct inter-rater reliability.

Czyli w skrócie - choć były takie badania nie możemy powiedzieć że istnieje zależność od rasy bo różne przeglądy dawały różne wyniki.


  • 0



#42

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

nie mówcie mi ze inteligencja to znak rozpoznawczy murzynów

Jak dotąd jedyne, co udowodniłeś niezaprzeczalnie w tym wątku, to że inteligencja nie jest znakiem rozpoznawczym niektórych białych.

 

Cały ten temat to wstyd dla tego forum. Dziesięć lat na VRP jestem, ale takiej żenady jeszcze tu nie widziałem. Otwórzcie może u siebie okna w ten upał, bo jakiś zaduch tam macie.


Użytkownik Don Corleone edytował ten post 23.06.2017 - 11:40

  • 1



#43

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Faktycznie przykry temat. Rasizmowi dziękujemy, jeśli ktoś chce się tu wypowiadać to niech najpierw zapozna się z opracowaniami naukowymi a potem niech dyskutuje na ich temat. Bo wypisując rasistowskie bzdury niektórzy wystawiają samemu sobie gorsze świadectwo niż tym, o których piszą.


  • 0



#44

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rasizm nie jest żadną bzdurą, nie licząc biologicznego rasizmu. Kulturowy rasizm jest jak najbardziej uzasadniony, bo kultury nie są sobie równe, są gorsze i lepsze.


  • 0

#45

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak myślą zapewne ci, co obce kultury poznają co najwyżej z memów.  


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych