Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dom obok katedry Rzeszów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolega pishor wielokrotnie podejmował zewnętrzne obserwacje organoleptyczne, ukierunkowane na wyodrębnienie bytów duchowych (ale i cielesnych), mogących ewentualnie przebywać w strukturze stanu surowego - otwartego, wspomnianego budynku i wielokrotnie, (a w zasadzie - każdorazowo) kończyły się one konstatacją, że brak we wspomnianym stanie surowym budynku, jakichkolwiek oznak życia (lub nieżycia).

 

W związku z powyższym, kolega pishor z bardzo dużym prawdopodobieństwem (graniczącym z całkowitą pewnością) może stwierdzić, że informacje, znalezione przez niego w sieci, jakoby, omawiana perełka architektury lat 90-tych ubiegłego wieku, była nawiedzona, uznać należy za mocno przesadzone.

 

No chyba, że za nawiedzenie uznamy coraz to nowe graffiti pojawiające się na zewnętrznej powłoce budynku lub kolejne opakowania szklane (po płynach wspomagających), pojawiające się w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

 

W tej sytuacji raczej nie ruszy swoich czterech liter w celu podjęcia działań eksploracyjnych, co nie zmienia faktu, że podczas kolejnego spaceru w tej okolicy, rzuci na budowlę surowe, krytyczne ale również wnikliwe spojrzenie.


Użytkownik pishor edytował ten post 12.03.2017 - 10:35

  • 1



#17

Damianos.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Adres to Sikorskiego 17 dom w reklamach możesz sobie zobaczyć na google streetvieu dobrze jest uchwycony.Pierwszy raz słyszę taką historię o żołnierzach.Znam inną od mojego Ojca chodziliśmy do katedry do kościoła i któregoś razu mi ją opowiedział.Jak to w latach komuny założyli się o flaszkę że nie wytrzymają tam jednej nocy.Jednym że śmiałków był kolega mojego Ojca.No i nie wytrzymali żarówki się przepalały latarki z nie znanych powodów przestawały działać świece same gasły meble lewitowały obrazki i krzesła latały po domu,ktoś lub coś ewidentnie chciało pozbyć się nie chcianych gości.Ten dom stoi od lat pusty nikt tam nie mieszka z tego co wiem nawet pomocy księży nic nie wskórała ponoć został wybudowany na cmentarzu lub została zabita tam kobieta która pogrzebano w fundamentach
  • 0

#18

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taaaa i do dzisiaj nikt w tych fundamentach nie grzebał, bo milicja (kiedyś) i policja (teraz) w ogóle o tym nie wie, pomimo tego, że wszyscy wokół wiedzą. Takie baje to ja już przerabiałem, łącznie z nocowaniem na cmentarzu, gdzie straaaaaszyło straszydło.

 

Duchy się jakoś mnie nie imają, diabeł ma mnie w głębokim poważaniu, latarka mi się nigdy nie zepsuła w takim miejscu i żarówki nie pękały, ani świece nie gasły. 

O lewitacji przedmiotów nie wspomnę.

 

Wygrywałem mocniejsze zakłady, nie tylko o flaszkę, ale o skrzynkę flaszek i dotychczas zdrowiem się cieszę doskonałym (no dobra, cholesterol mi podskoczył), psychicznym również.

Niestety, z wiekiem doszło mi więcej obowiązków, w związku z czym, nie włóczę się już samotnie więcej po dziwnych lokacjach, poza wycieczkami krajoznawczymi.





#19

Damianos.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słuchaj nie wiem gdzie byłeś jakich rzeczy doswuadczales lub nie, nie interesuje mnie to.Moze też również specjalnie negować ten dom by odstraszyć potencjalnych świadków.Raz myślisz że [...] cały dom żeby dostać się do fundamentów lub pod ?Dwa tam był cmentarz i ja osobiście skłaniam się ku tej tezie że został wybudowany na mogiłach.Trzy wskazałem dom o który chodzi bo tamte są lipne.Cztery podejdź do katedry rzeszowskiej 30m i może się czegoś dowiesz chodź wątpię żeby księża udostępnili ci takie dane. Właściciele ponoć wyjechali do USA po tych doświadczeniach.Sproboj chodź ci co są świadomi co jest grane w tym domu raczej cię do niego nie wpuszcza ktoś się tym domem opiekuje nie wiem kto pogadaj z sąsiadami

 

Edycja: D.K.

Na tym forum nie tolerujemy wulgarnego języka. Pamiętaj o tym proszę w przyszłości.


  • 0

#20

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dwa tam był cmentarz i ja osobiście skłaniam się ku tej tezie że został wybudowany na mogiłach.

A skąd ta teza? Bardzo łatwo można sprawdzić w miejscowym urzędzie bądź parafii, czy tam był, czy nie. Po drugie (używając Twojego stylu rozmowy) mnie nie interesuje, co Ciebie nie interesuje, bo tego nie zaznaczyłeś na początku tematu.

Skoro więc ten temat założyłeś, tym samym zgadzasz się na inne zdanie użytkowników portalu i również takie jest normalne zachowanie. Mam ochotę się wypowiedzieć w tym temacie i to robię, podobnie będzie w każdym temacie na tym forum.

 

Nie możesz komuś zabronić opowiadać o swoich doświadczeniach, nie możesz nikomu zabronić mieć inne zdanie niż Ty. Oczywiście pod warunkiem przestrzegania regulaminu forum, a tego akurat regulamin nie zabrania. Zabrania natomiast wulgarnego języka, o czym szefowa Ci przypomniała.

 

Wracając do tematu, spróbuj nie opierać się na domysłach i własnych tezach, a na sprawdzonych informacjach. Jeżeli jesteś osobą prawnie uważaną za dorosłą, sam możesz takie informacje uzyskać. Nie wysyłaj tam innych, bo to słabo wygląda, takie coś, jak - "idź sam sobie sprawdź!". Robisz taki temat, to ogarnij dowody, a jeżeli ich nie masz, nie dziw się, że ktoś do Ciebie mrugnie ...  ;]  albo zrobi duże oczy  :o .





#21

Damianos.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe piszesz że nie wytłumaczyłem co mnie nie interesuje, chodź w drugim akapicie tłumaczysz się i pouczasz mnie więc chyba zrozumiałeś . Nalezysz do tych typu ludzi którzy hejtuja i prowokują? Ja poprostu napisałem że nie interesują mnie twoje przeżycia. I po raz kolejny podkreśla że ludzie szukali który jest to dom więc go wskazałem. Poniewaz inni wskazywali nie te domy. Moze specjalnie tak robisz żeby nikt tam nie chciał pójść i się sprawdzić. Negujesz coś co jest powszechnie przekazywane z pokolenia na pokolenie gdzie księża nawet nie byli wstanie pomóc gdzie ludzie od kilku dekad stawiaj znicze pod tym domem Sorry jezeli poczułeś się urażony ale jestem szczery i nie interesują mnie twoje dotychczasowe przeżycia .Idz i  sproboj zobaczymy bo ja sam nie jestem zainteresowany takim spędzaniem czasu wolnego. Nie jestem amatorem takich przygód. I jeszcze jedno wiesz ile jest cmentarzy których nikt nigdzie nie udokumentował ? Zdajesz sobie sprawę że w dawnych czas ludzie chowali swoich bliskich na podwórkach koło domów. I Tak do twojej wiadomości tam był cmentarz to jest fakt. Zapominasz się że to jest forum na jakiś temat a nie osobiste wtyki zajmij się tematem bo ci go dałem na ręce Sproboj !!! A jeśli to zrobisz i ktoś ci pozwoli tam przenocować jestem szczerze zainteresowany relacja z tej nocy
Nie wiem czy jesteś świadomy iż księża jak i ludzie np. wlasciciele wolą zachować tego typu rzeczy w tajemnicy po co im rozgłos? Pomysł trochę Sproboj się postawić w ich miejscu. Chcialbys aby nachodzili cię wszyscy interesanci? A nie daj Boże komuś by się coś stało ? Może nie wierzysz w tego typu rzeczy ? Tylko po co by Watykan szkolił specjalnie księży egzorcystów? Dla mnie możesz na tym forum pisać nawet że mama cię nie kocha .Tylko zainteresowani tematem chcą się dowiedzieć tego czego dany temat dotyczy a nie czytać jaki to chojrak nie jesteś . Pozdrawiam

 

Poprawiłam ten stek błędów bo aż roiło się w nim od czerwonych szlaczków. Jeżeli dany wyraz jest podkreślony na czerwono oznacza to, że jest źle napisany i trzeba go poprawić. Na forum nie jest wymagane używanie polskich znaków, natomiast zasady pisowni już tak, ortografia również. Wycieczki osobiste również nie są tutaj tolerowane i jest o tym punkt w regulaminie. Następnym razem będzie ciach i post uda się w kierunku kosza ;)

 

TheToxic


Użytkownik TheToxic edytował ten post 13.01.2024 - 06:57

  • 0

#22

Damianos.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hahaha no to teraz dopiero się odpali wafelek
  • 0

#23

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Negujesz coś co jest powszechnie przekazywane z pokolenia na pokolenie gdzie księża nawet nie byli wstanie pomóc gdzie ludzie od kilku dekad stawiaj znicze pod tym domem.

Skoro z pokolenia na pokolenie, to znaczy, że wiadomo co to za miejsce. Po co więc opierać się na tezie, skoro można coś dowieść, a Ty tego nie próbujesz. Dużo piszesz o niczym i tak naprawdę, poza tym, że nie masz ochoty tam iść, a wysyłasz innych nic interesującego nie przekazałeś. Same tylko - tam straszy; sam se idź; Ty nie wiesz, ja wiem lepiej i takie tam... zapewne nie jesteś z Rzeszowa i mama Cię tak daleko nie puści... A chata jak chata, wynajęta była na jakieś biura i hurtownię.

Generalnie pitu pitu o duchach.

Tak nawiasem, koło domu (nawet na wsiach), to od bardzo dawna nie chowa się ludzi, tak gdzieś od XVI lub XVII wieku. Choć w praktyce może to trochę inaczej wyglądać, ale w miastach, takie rzeczy się nie zdarzały. Dlatego wciąż jestem zdania, że opierasz się tylko na jakiejś miejskiej legendzie i tyle. Poza Twoim słowem nie mamy nic, do tego twierdzisz, że to nie tam, gdzie wskazuje autor tematu. 

Dla mnie to niczym nie poparta baja.

 

Księża, to nigdy w niczym nie pomogą, bo egzorcyzm jest czymś nic nie wnoszącym do zdarzeń paranormalnych, a mającym na celu uwiarygodnić czary mary wykonywane w kościele przez księży, jak i ich nadrzędność nad zwykłymi owieczkami. O nadużyciach egzorcystów jest osobny temat na forum ( https://www.paranorm...-egzorcysty-18/ ), który polecam każdemu, kto zaczyna inaczej patrzeć na funkcjonariuszy watykańskich.





#24

Damianos.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Haha słuchaj chłopie bo pekne zaraz, mieszkam w Rzeszowie całe życie do katedry chodziłem co tydzień przez 18 lat teraz mieszkam w innej części Rzeszowa.Zrozum że wniosłem bardzo dużo prawidłową lokalizację tego domu to nie legendy to prawda ,myśl co chcesz masz do tego prawo ja cię na siłę nie będę przekonywał.Hurtownia tam w życiu nikt nie prowadził tam zadnej działalności to reklama tak właściciel zarabiana na tej nieruchomości.Człowieku o czym ty mówisz nie masz bladego pojęcia a się udzielasz jesteś typowym prowokatorem ale więcej nie będę brał w tym udziału Negujesz coś co ludzie którzy mieszkają w okolicy wiedzą od lat przynoszą znicze modlą się pod tym domem.Duzo gadasz mało wiesz taki chojrak gdzie to nie był a tu się boisz ?Sproboj !!! Taki jesteś Kozak ? Podkreślam zainteresowananych tematem dom w którym straszy to domu przy ulicy Sikorskiego 17 w Rzeszowie żadne inne.
  • 0

#25

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spokojnie misiu, bo Ci żyłka pęknie. Nie miotaj się, bo to nic nie da. 

Znicze, to Ci się w głowie palą. Zdjęcie w google map jest z 2020 roku i śladu tam nie ma zniczy, które (jak pisałeś) "ludzie tam palą od lat i się modlą". Tam jakieś targowisko uliczne jest i tyle.

Jestem starym człowiekiem, więc miałem dużo czasu w swoim życiu aby być w wielu miejscach. Opowiadałem Ci o tym, abyś wiedział, że w duchy nie wierzę, bo żadnego nie spotkałem pomimo wielokrotnych prób. Czytaj ze zrozumieniem, a nie pluj na adwersarza jak Ci brakuje argumentów.

 

Tak naprawdę, to dyskusję z Tobą powinienem zakończyć po ostrzeżeniu Cię przez moderatora, bo nic już nie wnosisz do tematu. Skoro nie interesuje Cię, co inni mają do powiedzenia, nie pisz więcej.

 

My po prostu mamy alergię na bajki, a poza słowem nie dajesz żadnego dowodu, nawet zdjęcia, choćby zniczy i modlących się ludzi pod tym domem.





#26

Damianos.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz co turlaj dropsa,idź do mamy się wyżal,moze cię pogłaskać po głowie.Bo życie jest niesprawiedliwe jest i to żadna nowość . To jest co roczny odpust.Zero wiedzy zero szacunku kolejna wysunięta lekkomyślna teza którą gaszę jak peta.Nie chce mi się tłumaczyć już więcej Jak był byś z Rzeszowa to byś o tym wiedział ale jesteś jakimś czeskiem z wioski który nic nie wiem.Jeszcze wypowiadasz się w imieniu innych

 

 

obraza2.gif

 

Naruszenie pkt. regulaminu 3.15 , 7.3 i 7.8.

Chciałem sobie z Tobą podyskutować. Skoro nie umiesz i wywalasz wyzwiska,

łapiesz warna, może trochę ochłoniesz.

Staniq


  • 0

#27

Damianos.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zauważyłem,lecz szkodami czasu i energii na bez owocne dyskusję prowadzone w sposób prowokacyjny dyskutować trzeba umieć.Jak ci się nudzi złóż sobie Badoo.
  • 0

#28

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6632
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego uważasz to za prowokacyjny sposób? Jeżeli napiszesz, że tam pochowali Godzillę 2000 lat temu i nie masz na to żadnego dowodu poza swoim słowem, to ja mam Ci wierzyć, bo Ty to napisałeś? 

Próbuję się czegoś dowiedzieć, jak i  piszę swoją opinię, gdzie tu widzisz prowokację? Czyżby w tym, że ktoś raczył się z Tobą nie zgodzić? 

To, co napisałeś, można było napisać w innym tonie. Nie szanujesz adwersarza, nie licz więc na szacunek z jego strony. Pisanie na forum nie polega na przyznawaniu wszystkim piszącym racji.





#29

Damianos.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Amb Słuchaj nie musisz mi wierzyć możesz sam doświadczyć jeśli lubisz tego przygody możesz spróbować. Zakladasz poprzez swoje doświadczenie że opowiadam bajki, ludzie tak już mają a co jeśli co do tego przypadku się mylisz? Powiem Ci tyle. To jest ten dom i tam naprawdę jest coś nie tak, ktoś kto opiekuje się tym domem usuwa znicze spod tego domu zawsze przy wszystkich świętych i innych świętach ludzie starsi się tam modlą i palą znicze może wydać ci się to głupie możesz szukać realnych faktów, dowodów lecz ich nie ma kiedys nie było telefonów z kamerami ja ci opowiedziałem o historii z lat 70-80 która opowiedział mi ojciec ludzie na tym forum szukali tego domu więc go wskazałem.
Ja nie wymyślam bo w latach 90-2000 sam byłem świadkiem ludzi modlących się tam widziałem tam mnóstwo zniczy. I faktycznie tam był cmentarz który został przeniesiony możesz wierzyć lub nie wiem i znam mojego ojca i nie opowiadał by mi głupot kazał mi się trzymać z daleka od tego domu. Tam od 50 lat nikt nie mieszka dlaczego? Z tego co mi wiadomo to w zamian za reklamę na budynku została odnowiona elewacja przednia oraz wymienione okna frontowe. Zadzwon sobie pod numer na budynku. Mysl co chcesz twoja sprawa, ale następnym razem jak będziesz chciał prowadzić dyskusję zrób to w sposób normalny wystarczy zapytać a nie wyszydzając i zakładając z góry że ktoś kłamie bo jeśli ktoś pisze prawdę może poczuć się urażony i nie będzie miał ochoty dalej z tobą prowadzić dyskusji .Nie oceniają po sobie
 
ortografia2.gif
prowokacja2.gif
blokada2.gif
 
Zapraszam ponownie za 48 godzin, w międzyczasie proszę przypomnieć sobie zasady polskiej pisowni, interpunkcję oraz ortografię. Masz nałożone dwa ostrzeżenia, za trzeci będzie odpoczynek na 30 dni. Nie potrafisz spokojnie dyskutować to idź ochłoń i wróć z pozytywną energią.
 
TheToxic


Edycja: D.K.
 
Za multikonta zgodnie z regulaminem należy się ban na 180 dni.


!ban180.gif
  • 0

#30

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Amb Słuchaj nie musisz mi wierzyć możesz sam doświadczyć jeśli lubisz tego przygody możesz spróbować. Zakladasz poprzez swoje doświadczenie że opowiadam bajki, ludzie tak już mają a co jeśli co do tego przypadku się mylisz? Powiem Ci tyle. To jest ten dom i tam naprawdę jest coś nie tak

 

Masz na to dowody, że tam coś jest nie tak? Czy to tylko Twój światopogląd tylko dlatego, że dom stoi pusty od 50 lat. Sam napisałeś :

 

 

 Tam od 50 lat nikt nie mieszka dlaczego? Z tego co mi wiadomo to w zamian za reklamę na budynku została odnowiona elewacja przednia oraz wymienione okna frontowe. 

 

Ano może dlatego, że np. cena budynku jest zbyt wysoka, być może są w nieruchomości ukryte koszty o których nie musisz wiedzieć. Być może spadkobierców może być kilku, a że połowa mieszka za granicą to sprawy sprzedaży ciągły by się latami. Powodów może być sporo, natomiast to są boleści właściciela lub jego spadkobierców, potencjalni sąsiedzi nie muszą wiedzieć o tym nic a nic. 

 

 

Zakladasz poprzez swoje doświadczenie że opowiadam bajki

 

Nie tylko Staniq tak zakłada. Na Urbexa raczej mi nie wyglądasz bo już dawno byś penetrował z kamerami obiekt. Raczej jesteś młodocianym, bez środków przy duszy, niewykształconym tak do końca (co świadczą o tym Twoje posty) pogromcą duchów. Otóż jakbyś chciał wiedzieć to istnieje coś takiego jak fundacja Randala która oferuje okrągły milion za potwierdzenie bytów. Mam propozycję, skoro tak się upierasz, że obiekt jest nawiedzony to zadzwoń tam, zaproś, ponieś koszty i wówczas uchylimy czoła jeśli będziesz mieć dowód na istnienie bytów. Póki ich nie masz, jesteś potencjalnym prowokatorem. 

 

 

 kiedys nie było telefonów z kamerami ja ci opowiedziałem o historii z lat 70-80 

 

Może samych telefonów z kamerami nie było, ale kamery już tak. Jeśli byłby cień wątpliwości, że budynek jest nawiedzony to już dawno byliby tam Ghost Hunter ale póki co byli Twoim zdaniem mieszkańcy którzy postawili tam znicze. A prawda jest taka, że kilka lat temu był zaciek na ścianie w kształcie Jezusa pod Pajęcznem i nawet ksiądz się wypowiadał na ten temat ale ciemny lud zrobił pod zaciekiem ołtarzyk, stawiali znicze, przynosili różańce i się modlili. No na głupotę nie ma rady. To, że ktoś się modli to jest jego indywidualna sprawa i nie musi świadczyć o nawiedzeniach. Nakręciłeś się strasznie i próbujesz w bardzo nieudolny sposób przekonać o tym innych. No niestety to forum ma średnią osób po 30 roku życia więc na nas nie robi to żadnej sensacji. 

 

 

Ja nie wymyślam bo w latach 90-2000 sam byłem świadkiem ludzi modlących się tam widziałem tam mnóstwo zniczy. 

 

W tych już latach były komórki, sama miałam swoją pierwszą "cegłę" z antenką lecz rozmowy były bardzo drogie. Mogłeś zrobić zdjęcie bądź Twój ojciec, tylko czego? Starego budynku i ludzi pod nim? Zniczy? Zazwyczaj znicze stawia się w miejscu wypadku upamiętniając miejsce zgonu ale czy tam tak było?

 

Na chwilę obecną sam nic nie wiesz, obiło Ci się o uszy coś ze starej opowieści i święcie w nią wierzysz. Sam nie posiadasz ani jednego dowodu i piszesz wyssane z palca historie. Masz dwa dni na zebranie jakiś materiałów, skoro jesteś z Rzeszowa to nie będzie z tym problemu. Póki co Twoja opowieść to zwykła creepypasta marnej jakości.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych