Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chcę przybliżyć wam fundamentalną prawdę o was i waszym miejscu we wszechświecie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

robertcb.
  • Postów: 57
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie.
Chcę, byście poznali uniwersalną prawdę, której próżno szukać wśród koncepcji religijnych,
i której jeszcze główny nurt nauki nie zatwierdził.
Wasze ciała (w tym mózgi) nie są nośnikami świadomości, umysłu, osobowości, pamięci.
Podobnie jak Internet nie jest zawarty w laptopie, czy program telewizyjny nie jest zawarty w telewizorze.
Człowiek który rozmontuje układy telewizora - nie znajdzie tam nośnika z zapisanym programem.
Nie znaczy to jednak, że jego emisja nie następuje.
Ciało można porównać do laptopa, a świadomość do danych zapisanych w chmurze,
które nie zostaną utracone gdy laptop ulegnie zniszczeniu.
Połączenie ciała i niematerialnej świadomości odbywa się poprzez splątanie kwantowe.
Wieloświatowa interpretacja mechaniki kwantowej - jako jedyna pozostaje w pełnej zgodności z paradoksami
i obserwowanymi dziwnymi zjawiskami w świecie kwantów, i to jej należy się prym, zamiast interpretacji kopenhaskiej.
Nasze tzw. marzenia senne - nie są zlepkiem obrazów i dźwięków które rzekomo mózg tworzy w czasie snu.
Sny są konsekwencją istnienia Wieloświata.
Zbioru wszystkich możliwych scenariuszy, wydarzeń.
Wszystkich możliwych tzw. światów,  wszechświatów alternatywnych lub  równoległych.
Jesteśmy istotami wielowymiarowymi.
Każdy z nas ma niezliczoną ilość bliźniaczych kopii o tym samym kodzie DNA - w różnych światach.
Na scenariusz naszych snów składają się zmieniające się w trakcie trwania snu zdarzenia,
przeżycia i emocje z ich życia codziennego.
Dlatego w czasie snu przeżywamy i oglądamy światy alternatywne za pomocą ich (bliźniaczych kopii) umysłów.
W rzeczywistości są to splątane kwantowo wcielenia duszy przeżywające życie na wszystkie możliwe sposoby.
Deja-Vu jest szczególnym snem, w którym przeżyte zdarzenie, doświadczymy w przyszłości w identycznej postaci na jawie.
Jeśli będziemy pamiętali, że mieliśmy ten sen - nazwiemy to relistycznym snem proroczym.
Jeśli zapomnimy ten sen - w czasie zaistnienia tego zdarzenia w rzeczywistości - doświadczymy "Deja-vu".
Istnienie wieloświata przewiduje kwantowa teoria wielu swiatów, której autorem jest Hugh Everett III.
Funkcja falowa nigdy nie ulega redukcji, ale ewoluuje zgodnie z równaniem Schrodingera.
Tzw. elektroniczne zjawisko głosowe (EVP)
powstaje i ewoluuje w czasie pozornej redukcji funkcji falowej u obserwatora,
kiedy z superpozycji odsłuchiwanych próbek losowych dźwięków na urządzeniu -
wyłaniane są te, które tworzą modulację podobną do ludzkiego głosu, dającą się zrozumieć jako słowo lub krótkie zdanie.
Kot Schrodingera pozostanie w jednym wszechświecie żywy, a w drugim martwy.
Paradoks dziadka nigdy nie zaistnieje.


  • 2

#2 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Z tymi snami to jest tak jakbyś powiedział, że pisarze nie wymyślają książek-opowiadań ze smokami tylko opisują wprost zdarzenia widziane oczami jego wersji alternatywnej gdzie w danym wszechświecie magia dla nas bajkowa tam jest zjawiskiem naturalnym w tym smok.


  • 0

#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wasze ciała (w tym mózgi) nie są nośnikami świadomości, umysłu, osobowości, pamięci.

Taaa... osobowość i świadomość mam w pamięci telefonu.  :facepalm:

Nie no... stary, zabrakło mi słów. Ledwo doczytałem do końca. Dobrze, że nie muszę robić tego po raz drugi.





#4

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejny po @Shadow of Angel który naczytał się Jana Taratajcio i Astromarii a teraz myśli, że posiadł wiedzę tajemną, którą trzeba podzielić się ze światem. Zwykły newageowski bełkot pseudonaukowy.


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 22.05.2016 - 20:01

  • 3



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten koleś od kilku lat chodzi po wszystkich stronach w necie i wkleja te same teksty z głównym przesłaniem ,,świadomość to nie mózg". Wpiszcie sobie jego nick i tą frazę w google

http://czat.onet.pl/...02,0,forum.html

Tutaj w komentach pod artem również wkleja tą samą formułkę

https://vetulani.wor...a-zmienia-mozg/

na naszym forum też pisał w kółko powtarzał to jak mantrę http://www.paranorma...e-3#entry628339

 

A tutaj próbuje dyskutować z prof. W.Duchem ale mu to nie bardzo wychodzi bo klepie utarte formułki i powtarza mity https://wduch.wordpr...osc-i-konkrety/


Użytkownik Wszystko edytował ten post 22.05.2016 - 20:12

  • 0



#6

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem, że ta fundamentalna prawda jest tak fundamentalna, że żadnego dowodu nie potrzebuje? Ech, te alternatywne teorie uwielbiające być "ponad tak przyziemną rzeczą jaką są dowody".


  • 0



#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Połączenie ciała i niematerialnej świadomości odbywa się poprzez splątanie kwantowe.

Splątanie kwantowe łączy ze sobą dwie cząstki materialne. W związku z czym nie może łączyć materii z niematerią.

 

 

Wieloświatowa interpretacja mechaniki kwantowej - jako jedyna pozostaje w pełnej zgodności z paradoksami
i obserwowanymi dziwnymi zjawiskami w świecie kwantów, i to jej należy się prym, zamiast interpretacji kopenhaskiej.

Interpretacja Everetta tworzy jeszcze więcej paradoksów i jest raczej sztuczką niż rzeczywistym wyjaśnieniem (jeśli w momencie decyzji tworzą się dwa wszechświaty, to skąd się bierze tyle materii na nowy wszechświat? Z nikąd Gdzie pojawia się ten drugi? A gdzieśtam...)

 

Od dawna zauważam że to co dawniej tłumaczono magią, a później wpływami "magnetycznymi" i "eterycznymi" dziś jest tłumaczone kwantowością, oczywiście bez rozumienia o co chodzi jeno na zasadzie zmiany nazw.

 

Dyskusja z WDuchem jest wspaniała:

 

Rozumiem te metafory, ale co można się z takich metafor nauczyć? Są jak poezja, przyjemnie się czyta ale jeśli mamy coś zrozumieć to musimy odwołać się do mechanizmów poznawczych.  Nie pomaga stwierdzenie “świadomość odbija się w sobie samej i otrzymujemy samoświadomość”, bo diagnoza choroby psychicznej związane z zaburzeniem świadomości nie może brzmieć “źle się odbija”.

 

Ciekawe, jak fizyka kwantowa, którą mało kto rozumie, skojarzyła się ludziom ze świadomością, która jeszcze mniej ludzi rozumie, dając im złudzenie, że oto jedno wyjaśni drugie.


  • 0



#8

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten koleś od kilku lat chodzi po wszystkich stronach w necie i wkleja te same teksty z głównym przesłaniem ,,świadomość to nie mózg". [...]

 

Tak mi właśnie coś świtało, że widzę coś znajomego.
Screen z dzisiaj z forum nautilusowego:

 

9aUXCWH.png


Użytkownik szczyglis edytował ten post 23.05.2016 - 00:35

  • 0



#9

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 a kto miałby  opieke nad chmurą co  w przypadku gdyby  ktoś wpadł komuś "do snu"   porównanie ciała do laptopa słabe. do laptopa  dodatkowe dane można ściągnąć z internetu , płyt cd/dvd bądź urządzeń usb i  w pewnym sensie można by uznać czytanie książek ,chodzenie do szkoły za ściąganie danych z płyty dvd/cd a  czym byłyby inne formy pobierania danych radio/telewizja? które dane byłyby bardziej wartościowe.  w końcu   laptop ulega zawieszeniu czyli  śmierć kliniczna  , jak się zawiesi laptop  podczas   np.  robienia czegoś w excelu  to dane które  przetwarzaliśmy  ulegają utraceniu , gdy zawiesza się "laptop" czyli nasze ciało (śmierć kliniczna) to przepadają dane (to co robiliśmy przed  wystąpieniem śmierci klinicznej np. wypadek samochodowy - nie pamiętamy go) ale np.  w hipnozie  udaje nam się ten wypadek rpzypomnieć.

w końcu laptop psuje się na amen  i nasza  świadomość go opuszcza , co dalej? przenosimy się albo ktoś przenosi nas do nowej "maszyny"  i  powtarzamy cały proces od zera? to dlaczego niektórzy pamiętają swoje poprzednie wcielenia, nie dokładnie wyczyszczona pamięć duszy z poprzedniego życia?


Użytkownik Anunnaki edytował ten post 23.05.2016 - 12:07

  • -2

#10

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zważywszy na poprzednie osty, dostrzegam następujące opcje:

 

- Jesteś trollem, który wymyślil sobie kilka formułek i wkleja je, gdzie popadnie

 

- Wierzysz w to i usiłujesz przekonać do tego innych- wszędzie w ten sam sposób

 

- Twoje sobowtóry z równoległych wszechświatów poprzez "splątanie kwantowe" zamiast na strony w ich świecie wysyłają identyczne posty na strony w naszym wszechświecie, zamiast na ich odpowiedniki "u siebie" . Doprowadzi to do zniszczenia wszystkich alternatywnych wszechświatów...


  • 3

#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... gdy zawiesza się "laptop" czyli nasze ciało (śmierć kliniczna) to przepadają dane (to co robiliśmy przed  wystąpieniem śmierci klinicznej np. wypadek samochodowy - nie pamiętamy go) ale np.  w hipnozie  udaje nam się ten wypadek rpzypomnieć.

w końcu laptop psuje się na amen...  

A reset jak się robi? Młotkiem w głowę?... znaczy w laptop?





#12

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Kolejny po @Shadow of Angel który naczytał się Jana Taratajcio i Astromarii a teraz myśli, że posiadł wiedzę tajemną, którą trzeba podzielić się ze światem. Zwykły newageowski bełkot pseudonaukowy.

A kto to jest Jan Taratajcio czy Astromaria?

Bo widzisz Ja nie wiem, ale ty widocznie czytałeś bo skonś ich znasz.

Wiesz co Sebastian? Jak czytałam ten temat i ten post Robertcha, to coś mi podpowiadało,

że gdzieś tam jesteś ty z jakimś idiotycznym komentarzem pod moim adresem.

I jak widać sie nie pomyliłam.

 

Dobrze , że jeszcze nie wyskoczyłeś  ze stwierdzeniem , że Ja i Robertch należymy do jakiejś New Ageowskiej sekty. :D

Jak chłopak ma ochotę "nawracać" ludzi na taką wizję rzeczywistości to niech to robi. Jego interes

Jak masz inne poglądy to twoja sprawa. Przecież nie stoi nad tobą ze spluwą i nie zmusza cie do tego byś wyznawał jego  wiarę.


Użytkownik Shadow Of Angel edytował ten post 23.05.2016 - 19:49

  • -1



#13

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Autora coś tam nawiedziło i przedstawia swoją wizję świata opartą o jakąś pseudo fizykę. Nie jest to jedyna taka osoba i w sumie nie propaguje nienawistnych czy agresywnych idei, więc w sumie nie ma co robić na niego jakichś nagonek, ewentualnie można się uśmiechnąć :)

@Shadow of Angel, nie traktuj tego jako atak, ale czy mogłabyś jednak normalnie formatować ścianę tekstu ? Post na forum to nie wiersz, tu stosuje się zwykłą prozę, ktoś zwracał Ci już na to uwagę w innym temacie.


Użytkownik Kubala95 edytował ten post 23.05.2016 - 23:52

  • 0

#14

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

@Shadow of Angel, nie traktuj tego jako atak, ale czy mogłabyś jednak normalnie formatować ścianę tekstu ? Post na forum to nie wiersz, tu stosuje się zwykłą prozę, ktoś zwracać Ci już na to uwagę w innym temacie.

 Mogłabym. Kiedyś tak pisałam , ale zauważyłam , że te krótsze lepiej się czyta - szybciej :) Ale oki jeżeli chcecie długie to będą długie :)

 

 

Autora coś tam nawiedziło i przedstawia swoją wizję świata opartą o jakąś pseudo fizykę. Nie jest to jedyna taka osoba i w sumie nie propaguje nienawistnych czy agresywnych idei, więc w sumie nie ma co robić na niego jakichś nagonek, ewentualnie można się uśmiechnąć :)

Czy nawiedziło? Po prostu ma takie poczucie misji :) Albo jest studentem socjologi i prowadzi eksperyment, jak ludzie reagują na takie przesłania :)


Użytkownik Shadow Of Angel edytował ten post 23.05.2016 - 21:39

  • 0



#15

malina035.
  • Postów: 90
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

 

@Shadow of Angel, nie traktuj tego jako atak, ale czy mogłabyś jednak normalnie formatować ścianę tekstu ? Post na forum to nie wiersz, tu stosuje się zwykłą prozę, ktoś zwracać Ci już na to uwagę w innym temacie.

 Mogłabym. Kiedyś tak pisałam , ale zauważyłam , że te krótsze lepiej się czyta - szybciej :) Ale oki jeżeli chcecie długie to będą długie :)

 

 

Autora coś tam nawiedziło i przedstawia swoją wizję świata opartą o jakąś pseudo fizykę. Nie jest to jedyna taka osoba i w sumie nie propaguje nienawistnych czy agresywnych idei, więc w sumie nie ma co robić na niego jakichś nagonek, ewentualnie można się uśmiechnąć :)

Czy nawiedziło? Po prostu ma takie poczucie misji :) Albo jest studentem socjologi i prowadzi eksperyment, jak ludzie reagują na takie przesłania :)

 

Raczej stawiałabym na urojenia po tym co wyszukał @wszystko pachnie zaburzeniami paranoidalnymi na kilometry. Zresztą nie tylko on na tym forum ma jak dla mnie coś z paranoją w nazwie ale ja nawet nie mam wyższego wykształcenia bo mgr nie jestem to co się będę wypowiadać...


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych