Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze lasy na Podhalu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#16

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ten wystający kawałek lasu weszłam . On nie jest taki wielki patrząc można dojrzeć koniec lasu. Szłam w szerz a nie wzdłuż. Raczej nie skręcałam . Szłam prosto. Miałam tylko przejść przez ten skrawek lasu. Wyszłam ponoć w Białce . Trudno to opisać bo dla mnie to czarna magia. Nie mieszkam tam, więc są to całkowicie obce dla mnie miejsca ;p Zagóra? A co to jest? Ulica?  :P


  • 0



#17

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie stawia się spacji przed znakami przestankowymi. Co znaczy "w szerz"? Skoro nie znasz miejsca w którym byłaś, to kto Ci powiedział, że przeszłaś 3 km? 


  • 0



#18

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo za tym laskiem jest Białka Tatrzańska. No i zawsze jest komórka z JPSem. Tyle , że gdybym przeszła tyle, to bym to odczuła fizycznie i czasowo ( mam zegarek) :/ a jakoś tak się nie stało... Najdziwniejsze jest to , że nie tylko mi się to przytrafiło, ponoć wielu ludziom przede mną też, ale nie każdemu, kto tamtędy przechodził.

 

Chyba się tam wybiorę jak będzie cieplej, ale tym razem zabiorę w tą wyprawę znajomych. Chce to zbadać jakoś. Wtedy byłam w szoku, ale teraz jak ochłonęłam to spojrzę na to z innej perspektywy. Zaciekawił mnie ten tajemniczy wybryk natury :P Czasami śmieję się i nazywam to Trójkątem Podhalańskim he he :D


Użytkownik Shadow Of Angel edytował ten post 23.04.2016 - 14:49

  • 2



#19

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W samej Białce raczej nie wyszłaś, bo jest za rzeką. Ale jeśli wyszłaś w okolicy Białki to widocznie w połowie lasu skręciłaś. Droga od wystającego kawałka przy Trybszy do końca lasu koło Białki (tzw "gąszcz") to ponad 2 km. Weszłaś w niezbyt szeroki las zakręcający łukiem w kształcie litery U i przeszłaś akurat po tym łuku. Ze zewnątrz miałaś wrażenie że to mały lasek w którym widać drugi koniec, idąc wewnątrz sadziłaś że idziesz tym samy małym laskiem, tymczasem skręcając w stronę Zagórza weszłaś w drugą odnogę lasu równoległą do rzeki i gdy wyszłaś to znalazłaś się dalej nić sądziłaś.

jiJsaAL.jpg

Ot i wyjaśnienie.


  • 2



#20

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Znajomi palili sobie coś , ale ja nie. Jestem daleka od takich rzeczy. (...) Uwierzyłabym w to , że w jakiś niewyjaśniony sposób byłam na haju,

Jak czytam taki tekst, to mi się ostrożność włącza.

Skoro nie paliłaś "czegoś" to niby dlaczego miałabyś być na haju? Chyba nie dlatego, że się nawdychałaś?

 

Inna sprawa, że coraz częściej czytam tutaj "paranormalne" opowieści (patrz - ostatnio -  "dom wisielców", a takich przykładów było więcej), w których autor wspomina, że "obserwacje" miały miejsce "pod wpływem".

Bo albo wszyscy pili albo część tylko albo wszyscy jarali albo tylko niektórzy. To jakaś moda jest na eksplorowanie duchów?

Czy może, "po używkach" więcej paranormalności w otaczającym nas świecie?

Tak pytam tylko, bo może tez bym coś "odkrył"

 

A druga sprawa

Napisałam o tym na forum , bo was interesują takie miejsca, a kolega rokr pochodzi stamtąd , więc pomyślałam , że go to zaciekawi.

 

To wy się znacie, czy o tym, że stamtąd pochodzi dowiedziałaś się jak już o tym napisał (kilkanaście godzin po twoim wpisie)?

Bo, w tym drugim przypadku - to nie to mogło być powodem napisania o przygodzie w lasku.

To tylko tak dla jasności przekazu zauważam.

W końcu nie mogłaś podejrzewać, że on z tamtych okolic.


  • 0



#21

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może przeszukała temat "skąd pochodzisz"?


  • 0



#22

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może. Ja zawsze tak robię, jak chce tu coś napisać

Inna sprawa, że rokr się tam nie udzielał :D

Ale to detal, nieistotny dla sprawy.


  • 0



#23 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Teoretycznie jeżeli znajomi palili i dym leciał w Twoją stronę to o ile naprawdę nigdy nie paliłaś THC czy co gorzej palili coś z serii dopalaczy to wierze w taką historię, że wydawało Ci się, że zrobiłaś dłuższą trasę niż w rzeczywistości w załamanym czasie. Kannabinoidy powodują zaburzenia percepcji czasu. Możliwe, że szłaś lasem w ciągu myśli i nagle ocknęłaś się w lekkim szoku, zapomniałaś o czym wcześniej myślałaś przez odurzenie i wydawało Ci się, że las Cię przeniósł w inne miejsce.

 

To jest możliwe. Tylko, że byłaś nieświadomie naćpana.


  • 0

#24

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bierne naćpanie? To jest coś takiego?


  • 1



#25

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bierne naćpanie? To jest coś takiego?

Oczywiście, że jest. Posiedź w aucie z kimś, kto pali jointa. 


  • 0

#26

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No okej - ale na świezym powietrzu? Można się najarać przy kim, kto pali skręta, powiedzmy - przy ognisku?


  • 1



#27

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Można, chociaż to ciężkie do wykonania to możliwe. Znam laskę, która solidnie się upaliła siedząc na ławce obok kogoś kto kopcił (ale to był dłuższy czas, na pewno nie 5 min). 


  • 0

#28

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, to pytanie do autorki tematu.

Ile osób jarało? Jak długo z nimi przebywałaś? Gdzie to się odbywało?

Chociaż to wyjaśnienie Zaciekawionego brzmi dość sensownie.


  • 0



#29

rokr.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No więc do Trybsza mam jakieś 15 km więc i na czarną górę się mogę wybrać i to posprawdzać. W sumie nigdy tam nie byłem, ani o tym nie słyszałem, ale wygląda to ciekawie. Poczekam tylko aż się trochę wypogodzi, bo ostatnio tu u mnie z pogodą najlepiej nie jest. Jak by autorka chciała przejść się ze mną, to nie widzę żadnych przeciw :)

 

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Skoro sam lasek ma co najmniej z półtora kilometra długości to dziwne że znajomi kazali Ci się nim przejść, sami zostając i bawiąc się dalej. W obie strony odległość to około 3 km więc droga przez las jeśli nie ma jakiejś dogodnej ścieżki to około 40 minut, więc trochę długo. Chyba że las ma magiczne własności i zagina czas i odległość i magicznie się teleportowałaś i całość nie zajęła Ci więcej niż 5 minut.

 

A wracając do pytania czy autorka mnie zna to nie wiem. Pewnie można mnie gdzieś w internecie znaleźć więc może mnie śledzi xD. Ja w każdym razie jej nie znam :)


Użytkownik rokr edytował ten post 24.04.2016 - 07:32

  • 0

#30

Ireth.
  • Postów: 123
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Potem dopiero usłyszałam o tym lesie inne opowieści, że mi uszy zwiędły. Znajomi palili sobie coś , ale ja nie. Jestem daleka od takich rzeczy. Podobno w tym rejonie są jeszcze dwa takie miejsca.   ;p Uwierzyłabym w to , że w jakiś niewyjaśniony sposób byłam na haju, ale na drugi dzień usłyszałam to od innych ludzi co tam mieszkają. Nie wiem co o tym sądzić ;p

 

Tak z czystej ciekawości - czego jeszcze dowiedziałaś się o tym miejscu. Jakie relacje? Opowieści usłyszałaś? Mogłabyś je przytoczyć?


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych