Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze lasy na Podhalu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niedawno byłam ze znajomymi w górach. Poszłam się przejść i weszłam w ten las. Nie duży lasek. Nie wzbudzał we mnie żadnych złych odczuć. Lasek jak lasek. Problem w tym , że przeszłam przez niego , może jakieś 200 metrów i znalazłam się około 3 km od miejsca w którym w ten las weszłam. Nic z tego nie rozumiem. Potem słyszałam od górali, że w tym lesie takie rzeczy sie dzieją, że nie jestem pierwszą osobą , która tego doświadczyła.

Ktoś z Was też był w tych rejonach i przeżył coś podobnego? Macie może jakieś koncepcje na temat tego co się tam dzieje?


  • 0



#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tam - czyli gdzie?

Podhale jest spore, a lasków (bo nie lasów, skoro po przejściu zaledwie 200 metrów wyszłaś z niego) na nich od groma.

Swoją drogą, skoro taka przygoda spotkała cię w jakimś zagajniku, to skąd w tytule te "tajemnicze lasy"?

A górale to wiesz - lubią bajcyć. Szczególnie jak widzą chętnego do posłuchania cepra. Więc dzieliłbym przez pół to co opowiadają.


  • 1



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeszłaś 200 metrów ale przebyłaś odległość 3 km. Przecież to nielogiczne jest. Źle oceniłaś odległość i tyle.


  • 0



#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z drugiej strony, jak człowiek nie ma kondycji, to wystarczy, że wyskoczy po fajki do nocnego, a zmachany jest jakby maraton przebiegł. Tak tylko głośno myślę...


  • 0



#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oj, bo tam po prostu "złe wodzi".

 

Dobrze by było gdybyś jakoś nam to na mapie rozrysowała.


  • 0



#6

TechnikWiertnik.
  • Postów: 37
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie wracalas inną ścieżka, bardziej krętą i stąd różnica odległości. Tez mi się to zdarza jak wracam z imprezy ;)

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
  • 2

#7

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziękuj bogom (lub też ostatnio modnemu allahoju) - mogłaś trafić gorzej: 

 

e9yLeIz.jpg


  • 1



#8

Joshua.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prosze o lokalizacje na google maps.
Brzmi jak miejska legenda, a ja bardzo lubie miejskie legendy ;)
  • 0

#9

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dziękuj bogom (lub też ostatnio modnemu allahoju) - mogłaś trafić gorzej: 

 

e9yLeIz.jpg

 

mogłaś trafić gorzej...  na przykład, na zagubiony zespół metalowy próbujący nagrać teledysk? co ma sugerować to zdjęcie? :D


Użytkownik Enetra edytował ten post 23.04.2016 - 00:51

  • 0



#10

rokr.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem z Podhala i jeśli ten lasek jest gdzieś blisko mnie, to chętnie to sprawdzę :D


  • 0

#11

Topielica.
  • Postów: 176
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A znajomi czemu się z tobą nie wybrali? I jak się zorientowałaś gdzie jesteś?skąd wiesz ,że to były 3 km?


  • 0

#12

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten lasek znajduje się na początku takiej wioski Czarna Góra, ale od strony Trybsza,(  po prawej stronie od drogi za boiskiem ) a nie Bukowiny Tatrzańskiej. Graliśmy ze znajomymi w takie coś jak " Pytanie czy rozkaz" i dostałam zadanie , żeby przejść przez ten las :P Potem dopiero usłyszałam o tym lesie inne opowieści, że mi uszy zwiędły. Znajomi palili sobie coś , ale ja nie. Jestem daleka od takich rzeczy. Podobno w tym rejonie są jeszcze dwa takie miejsca. ;p Uwierzyłabym w to , że w jakiś niewyjaśniony sposób byłam na haju, ale na drugi dzień usłyszałam to od innych ludzi co tam mieszkają. Nie wiem co o tym sądzić ;p

Napisałam o tym na forum , bo was interesują takie miejsca, a kolega rokr pochodzi stamtąd , więc pomyślałam , że go to zaciekawi. W końcu Nowy Targ jest niedaleko może jakieś 14 km, nie wiem na mapę nie patrzyłam :D

A miejsce w którym wylądowałam to  była Białka Tatrzańska. Patrząc na mapę to wcale tak daleko nie jest.

Ciekawi mnie tylko co może w tym lesie powodować taką utratę świadomości ?


Użytkownik Shadow Of Angel edytował ten post 23.04.2016 - 12:26

  • 0



#13

Joshua.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moglas sie tez zamyslic i zapomiec ze szlas. To by tlumaczylo uczucie iz przeszlas 200 metrow a wyladowalas 3 km dalej :)
Tak w ogole to skad ta pewnosc dot. odleglosci?
Skad wiesz ze przeszlas tylko 200 metrow?
Skad wiesz ze rzeczywiscie przebylas 3 km?
  • 0

#14

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miejscowi mi powiedzieli. Wiesz zamyślić się można , ale żeby pomylić się o tak wiele? Do tego podobno nie jestem jedyna. A jak słyszałam te inne historie to ... eh... W każdej opowieści jest cień prawdy zazwyczaj. Podobno nie każdego to spotyka, ale czasami cos takiego sie dzieje.


  • 0



#15

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To bardziej w Zagórze? Znalazłem boisko i las,. Ma wymiary około 800m na 500 metrów, ale jeśli poszłaś przez przesmyk łączący laski i wyszłaś koło Młynówki to mogłaś przejść 1,5 km w linii prostej. Więc teraz pytanie gdzie w las weszłaś a gdzie wyszłaś,m bo ma kształt dość nieregularny.

http://mapy.geoporta...ssionID=2562354


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 23.04.2016 - 13:17

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych