Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obowiązkowa rejestracja wszystkich kart SIM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Rejestracja kart SIM (47 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś za obowiązkiem rejestracji kart SIM w Polsce?

  1. Głosowano TAK (12 głosów [25.53%])

    Procent z głosów: 25.53%

  2. NIE (35 głosów [74.47%])

    Procent z głosów: 74.47%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#61

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rejestrowałem ostatnio starter w Orange, ale nie powiem, czy na swoje, czy nie swoje dane :P

I dostałem z racji tego prezent - 1000zł na rozmowy/sms i 50GB internetu. Szkoda tylko, ze jedynie na miesiąc, bo musiałbym chyba 24h/dobę siedzieć na telefonie, żeby to wykorzystać, ale zawsze jest to jakiś bonus.


  • 0



#62

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rejestrowałem ostatnio starter w Orange, ale nie powiem, czy na swoje, czy nie swoje dane :P

I dostałem z racji tego prezent - 1000zł na rozmowy/sms i 50GB internetu. Szkoda tylko, ze jedynie na miesiąc, bo musiałbym chyba 24h/dobę siedzieć na telefonie, żeby to wykorzystać, ale zawsze jest to jakiś bonus.

W Playu da się bonus za rejestrację wydłużyć - internet(bonus 10GB) przez wykupienie jakiegokolwiek, nawet najtańszego pakietu internetowego (np. 5zł/600MB/mc czy 7zł/darmowe sms+100MB/mc), kasę (100zł) przez doładowanie przez fb lub wykupienie pakietu 10za5.


  • 0



#63

Anunnaki.
  • Postów: 540
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

z rejestracją w orange był problem ale nie mój tylko ciotki której wcisneli multifona aprzy rejestracji . z drugiej strony terrorysta nei musi miec  na siebie czy na bliskich zarejestruje karte na słupa i co moga mu zrobić druga sprawa  jak ktoś ma kilkoro dzieci  z telefonami to na kogo mają rejestrować karty,na rodziców?


  • 0

#64

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1630
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Up.

Jeśli dzieci są pełnoletnie mogą posiadać umowę na siebie, nic nie stoi na przeszkodzie, natomiast jeśli dzieci są małoletnie wówczas karty są rejestrowane na kogoś dorosłego zazwyczaj rodzica ale nie zawsze. 

Również jestem w sieci Play i wszystkie telefony w domu są na abonament, popieram ten projekt i wydaje się sprytny choć pewnie zaraz wyjdzie co Polak potrafi ;)

W końcu potrzeba jest matką wynalazków.





#65

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli dzieci mają ponad 13 lat mogą zarejestrować numer na siebie - tylko muszą posiadać paszport lub dowód.


  • 0



#66

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale jaki dowód? :D


  • 0



#67

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiesz o tym, że dzieci mogą mieć własny dowód osobisty? http://www.infor.pl/...d-osobisty.html


  • 0



#68

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1630
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mogą mieć dowód nawet jak są niepełnoletnie, sama korzystałam z tej funkcji aby wyjechać na święta do Holandii, lecz przyznam szczerze, ze o tym rejestrowaniu karty od 13 roku życia to nie słyszałam. I już mamy pierwszy przykład przekrętu bo jeśli ktoś będzie mieć nieczyste zamiary to znajdzie jakieś dziecko z ubogiej lub patologicznej rodziny, da mu 100 zł i po sprawie, a 15 latki z ubogich rodzin raczej nie zastanowią się nad problemami zachodzącymi z fikcyjnej rejestracji mając przed oczami wartościowy banknot.

Pierwsza dziura w systemie znaleziona.





#69

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zacznijmy od tego, że kto w ogóle ma teraz telefon na kartę?? To było fajne 15 lat temu jak nikogo nie było stać na abonament, bo były mega wysokie. Teraz można mieć miesięcznie full opcję za 50zł. W abonamencie. Bez problemu. To za ile wy doładowujecie miesięcznie? 10zł, 20zł, że robi to wam różnicę?


  • 0



#70

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam telefon na kartę.
  • 0



#71

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam telefon na kartę.

 

I za ile doładowujesz? A jak Ci się kończy kasa, to lecisz przez zaspy do kiosku? Po co sobie życie utrudniać? Może ja czegoś nie rozumiem, ale chyba abonament jest dużo wygodniejszy i wcale nie droższy, nie?


  • 0



#72

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak się kończy kasa, to się doładowuje przez internet. Nawet tyłka z kanapy nie trzeba ruszać i płaci się tyle, ile jest akurat potrzebne.


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 22.01.2017 - 17:39

  • -1



#73

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rok ważności konta i doładowuję kiedy chcę.
  • 0



#74

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1630
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak się kończy kasa, to się doładowuje przez internet. Nawet tyłka z kanapy nie trzeba ruszać i płaci się tyle, ile jest akurat potrzebne.

Dokładnie.

Jak miałam mixa to zawsze przekroczyłam limit ( 50 zł na miesiąc ) więc logowałam sie na stronę banku i doładowywałam kwotą która była mi potrzebna a jeśli kwota została było zwiększenie stanu konta na nowy miesiąc ;) Teraz internet jest w telefonie więc nawet nie musisz mieć dostępu do komputera, wystarczy, że na pikniku w lesie środki Ci się skończyły, logujesz się na bank i doładujesz telefon. To takie proste.





#75

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też mam na kartę. Mój telefon to antyk, jakoś mnie smartfony nie kręcą, poza tym z racji hobby wolę mieć telefon który bez problemu mogę zabłocić a jak mi się zgubi albo utopi to żebym nie płakał zbyt mocno. Ta "domowa komórka" służy mi jedynie do dzwonienia i smsowania i to też okazjonalnego. Doładowuję telefon za 50 zł co trzy miesiące a i tak mi się kumuluje. Obecnie na karcie mam... 187 zł i 54 grosze. Ale nie wykluczam tego, że za jakiś czas przejdę na abonament, bo i wśród smartfonów można znaleźć takie o cechach które mi pasują.

 

Swój antyk kupowałem już wieki temu, podawałem przy kupnie swoje dane, więc (jak na to wygląda) nie muszę się bawić w żadne rejestrowanie. Dostałem jakiś czas temu smsa od operatora który brzmi:

 

"Twój numer na kartę jest zarejestrowany zgodnie z ustawą antyterrorystyczną. Nie musisz podejmować działań aby nadal z niego korzystać. Pozdrawiamy."


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych