Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę wytłumaczyć mi ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#31

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stellarium. Całkiem fajny i dość dokładny. Można ustawiać miejsce i daty w szerokim zakresie.


  • 1



#32

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak chcesz fajny program do nieba to polecam alternatywny Cartes du Ciel. Możesz ustawic sytuację dla dowolnego miejsca na  świecie( dowolnego momentu w historii). Tworzyc animacje ja np wygląda jakies  zaćmienie czy tranzyt. Podglad pełne niebo , płynne skalowanie . Pole widzenia dla lornetki/teleskopu o dowolnym  powiekszeniu itp.Wersje na Winde , Maka , Linucha a nawet Rapsberry Pi


  • 2



#33

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zależy do czego komu potrzebne. CDC jest bardziej techniczne i ma wiele różnych funkcji, a Stellarium jest w sam raz do sprawdzenia co tam akurat na niebie świeci, jak wyglądało niebo sto lat temu itp.


  • 0



#34

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Już zassałem oba, zaraz zainstaluję i zobaczymy co to. Strzałeczki w górę poleciały bo to fajna sprawa z tym softem.

 

---------------

Ten Stellarium to genialny jest i nie jest taki mały. Po pobraniu dodatkowych katalogów ma skubaniec ponad 0,7GB. Programik w deche...

Później zerknę tego drugiego ...


Użytkownik wariat edytował ten post 17.03.2016 - 14:28

  • 0

#35

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To te katalogi tyle zajmują. Ja mam podstawową wersję bez specjalnych dodatków i zajmuje u mnie 180 MB


  • 0



#36

wariat_prawdziwy.

    deaktywowany na własne życzenie

  • Postów: 126
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Całość w program files ma 225MB a w roaming (app data) 1.0GB.  Mniejsza z tym ale programik bajer. Nie umiem jednak dogrzebać się by mi wyświetlał satelitki nasze (sztuczne).  A może znasz coś podobnego co ma wykaz wszystkich Glonassów, Iridiumów, telekomunikacyjnych itp. itd.??


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych