Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę wytłumaczyć mi ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1

Dolphinus.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam jeżeli nie wypowiadam się na temat lub w niewłaściwym dziale tego Forum. Bynajmniej nie mam zamiaru do żadnej "prowokacji", która mogłaby zostac tutaj niewłaściwie zinterpretowana. Jestem użytkownikiem tego forum od kilku dni. Ale czegoś nie rozumiem, albo zrozumieć nie mogę. Dlatego proszę o wytłumaczenie.

Z ogromnym zainteresowaniem czytam kolejne posty na Forum, w róznych jego działach. Począwszy od tematów "życie po śmierci", a skończywszy na tematach dotyczących "obcych cywilizacji". Oglądam tutaj niektóre zdjęcia oraz filmy, które mogą być różnie interpretowane. Ale mam dziwne i nieodparte wrażenie, że zamiast udowadniać istnienie UFO, większość osób za wszelką cenę dąży do tego, aby obalić teorię ich istnienia. Rozumiem, że w niektórych materiałach [albo nawet ich większości] można dopatrywać się różnych wytłumaczeń. Ale, czy w ogóle na tym forum jest odnotowany jakikolwiek przypadek. Względem którego wszyscy mają jednolite i niesceptyczne zdanie? Czy jest choćby jedno przytoczone tutaj zjawisko, które nie podlega opinii, że jest prawdziwym, zaobserwowanym przypadkiem UFO? Nieważne, czy w Polsce, czy poza jej granicami.

W ciągu 10 sekund na "YT" znalazłem filmik, który w przynajmniej jednym z zamieszczonych tam przypadków należy przyznać, że jest to zjawisko niewytłumaczalne. Jeżeli jestem w błędzie to, prosze o wytłumaczenie [logiczne] tego, co tam jest pokazane.

 

Link:

 

Domyślam się, że ten film jest znany wszystkim. Nie podważam tego. Ale czy nawet taki film nie jest wystarczającym dowodem na to, że faktycznie coś jest na rzeczy? Mam dziwne wrażenie, że niektórzy użytkownicy zachowują się tutaj jak różnorodne urzędy w USA, czy innych krajach. Które za wszelką cenę chcą wytłumaczyć wszystkie zaobserwowane zjawiska. Nawet jeżeli wytłumaczyć ich nie mozna [balony meteorologiczne, samoloty, złudzenia optyczne, zbiorowe omamy].

Wracając do przytoczonego linku. Czy myślicie, że przypadek z Chin, który był pokazywany w środkach masowego przekazu jest ..., no właśnie czym jest? A zjawisko w Moskwie? A w Jerozolimie? Wszystko można wytłumaczyć? Czy zadaniem tego forum jest potwierdzić, czy zaprzeczyć istnieniu UFO, życia po śmierci, etc.


Użytkownik Dolphinus edytował ten post 14.03.2016 - 00:26

  • 0

#2

Atamzsiktrop.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zadaniem forum nie jest ani potwierdzenie ani zaprzeczenie. Zadaniem forum jest dyskusja i dojście do jakiejś konkluzji na temat danego tematu. To, czy zawsze jest prawdziwa czy nie, to już filozoficzne rozważania.

Obalanie fejków lub logiczne rozumowanie na temat takich filmików to jeden ze sposobów dojścia do "prawdy" - wytłumaczenia.


  • 4

#3

Dolphinus.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to, proszę jest film. Podważcie go!
A tak na marginesie to, spodobało mi się @Atamzsiktrop określenie przez Ciebie sformułowania "prawdy". Ujęte w cudzysłowie. Co można rozumieć, jako poj ęcie względne. Czyli to, co dla jednego jest faktem i ... prawdą. Dla kogo innego może być mistyfikacją i kłamstwem. Tylko jedno pytanie. Czy jeżeli ktokolwiek z tego forum będzie rzeczywistym i naocznym świadkiem jakiegoś niewytłumaczalnego zdarzenia. To ilu sceptyków wmówi mu, że widział coś całkowicie naturalnego?


Użytkownik Dolphinus edytował ten post 14.03.2016 - 01:04

  • 0

#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypadek podobno z Chin (pierwszy) to jakiś mocny snop światła rzucony na chmury. Przypadek drugi, oraz przypadki z Norwegii (spirala) i Moskwy to nieudane starty rakiet dalekiego zasięgu. Gdy rakieta przebija się przez Stratosferę spaliny z jej silników są oświetlone słońcem i zaczynają tak niebieskawo świecić. Jeśli rakieta wiruje wzdłuż osi z powodu nierównej pracy silnika, to strugi spalin tworzą taką spiralę.

 

Porównaj z wyglądem strugi za startującą rakietą Glonass:

(od 2:14)

i śladem po Atlas V:


  • 0



#5

Dolphinus.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miałem na myśli przypadek z Moskwy [5:23 na filmie]. A Jerozolima? Ktoś podbijał do samego nieba żarówkę ... z silnikiem rakietowym?

Ja wiem i mam świadomość, że wiele zdjęć i filmów to FAKE! Dla rozbudzenia sensacji, zdobycia oglądalności. Ale uważam, że wiele. Na pewno nie wszystko! Nie twierdzę też, że pytoczny przeze mnie film [pierwszy z brzegu na "YT"] przedstawia fakty nie doi podważenia. Choć wydaje mi się, że co najmniej jedno z pokazanych tam zjawisk jest ... niewytłumaczalne.


  • 0

#6

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że UFO istnieje, sam fakt że jest obserwowane o tym świadczy - bo ten jakże rozpowszechniony w popkulturze skrótowiec oznacza po prostu "niezidentyfikowany obiekt latający". Samo to pojęcie nie jest bezpośrednio powiązane z problematyką życia pozaziemskiego, to tylko jedno z wielu wyjaśnień fenomenu tych zjawisk, choć z uwagi na skrajną kontrowersyjność budzi najwięcej emocji wśród ludzkości.

Moim zdaniem takie incydenty są wątpliwe z jednej prostej przyczyny - pojawiły się akurat wtedy kiedy nasza cywilizacja zaczęła konstruować pierwsze napędy rakietowe i odrzutowe, wcześniej takie relacje zdarzały się dość rzadko.


Użytkownik Kubala95 edytował ten post 14.03.2016 - 01:50

  • 0

#7

Dolphinus.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tu jeszcze jeden calkiem interesujący filmik [przynajmniej dla mnie]


  • 0

#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypadki z Moskwy, Meksyku i Rumunii to zjawisko meteorologiczne "hole punch cloud" polegające na spontanicznej krystalizacji przechłodzonej wody w stratocumulusach. Krystalizacja zaczyna się od jednego punktu a powstające kryształki inicjują reakcję dookoła. Tworzy się pierścień czystego nieba wewnątrz którego schodzą w dół smugi:

HolePunchCloud.jpg

Gdy środek zarośnie nowymi chmurami to widać tylko jasny pierścień jak to było w Moskwie.

https://en.wikipedia...Fallstreak_hole


  • 0



#9

Dolphinus.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest dobrze :-) Jak na razie nikt nie podjął się wytłumaczenia zadrzenia z Jerozolimy :-) Czyli może znajdzie się jeden niewytłumaczalny przypadek.


  • 0

#10

Redie.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teoretycznie nie da się odróżnić prawdy od mistyfikacji, bo w XXIw. można przerobić wszystko.
  • 0

#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest dobrze :-) Jak na razie nikt nie podjął się wytłumaczenia zadrzenia z Jerozolimy :-) Czyli może znajdzie się jeden niewytłumaczalny przypadek.

 

Zanim wpadniesz w stan ekscytacji, przeczytaj te dwa artykuły podlinkowane poniżej..

Notabene - też znalazłem je w ok 10 sec, wpisując w wyszukiwarkę frazę "ufo over Jerusalem"

 

Artykuł pierwszy

 

Artykuł drugi


  • 1



#12 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Chiny, Rosja, Izrael oraz USA mogą posiadać dużo bardziej zaawansowane maszyny latające niż podane jest to do publicznej wiadomości.


  • 0

#13

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najbardziej rozwaliło mnie to:

3SNAMe1.png

Film przedstawiający "najlepiej udokumentowane przypadki UFO", a co mamy na białym pasku? Best UFO fake 2012 xD

Niektórzy są już tak zaślepieni chęcią znalezienia jakiegoś dowodu, że łykają wszystko jak pelikany i nawet nie pomyślą, że ktoś ich może robić w balona.


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 14.03.2016 - 12:52

  • 4



#14

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Jeszcze o jerozolimskim UFO:
http://badufos.blogs...ck-initial.html
http://badufos.blogs...processing.html
Swoją szosą świetny blog.

Dolphinus, jeszcze jedno ufo dla Ciebie:
https://www.youtube....h?v=tA7ZsLa7ui0

Użytkownik Urgon edytował ten post 14.03.2016 - 13:26

  • 0



#15

Pazuzustrzyga.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tu link do ciekawego materiału http://adnovum.neon2...-w-rekach-iranu


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych