Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o pomoc w interpretacji zjawisk


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
262 odpowiedzi w tym temacie

#211

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No cóż. Kolejne nagranie z cyklu "Coś tam się dzieje, ale może to być żyłka". Trudno tu dodać coś więcej. I faktycznie ruch tej łopatki jest taki,
jakby ktoś od lewej ciągnął ją do siebie żyłką. Dziwi mnie też zachowanie autora, że wyłączył nagrywanie od razu po drugim,
dość mocnym poruszeniu. Ja na jego miejscu poczekałbym jeszcze kilka chwil, czy nie wydarzy się coś jeszcze.

Według autora wydarzyło się to "na ich oczach" więc domownicy cały czas byli w tej kuchni i coś robili (słychać w pewnym
momencie chyba włączanie mikrofalówki). To by wyjaśniało te ciągłe odbicia w klamce.

Czekam na jakieś ciekawsze materiały ;)

Użytkownik Adventus edytował ten post 09.03.2016 - 01:18

  • 0



#212

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Film bez wątpienia ciekawy, ale nie rozstrzygający bo jak zauważono, żyłka i te sprawy.

 

 

Wielokrotnie myślałem "A co gdyby spróbować zrobić hoaxa lepszego niż naklejka na szybie jako ufo i spróbować nabrać wszystkich"

Też o czymś takim myślałem ale nie chciałem ryzykować bana za prowokację.


  • 0



#213

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich tu obecnych i nieobecnych :).

Temat śledzę od samego początku i chciałbym wyrazić swoje zdanie w tej sprawie.

 

A więc (wiem, że zdania nie zaczyna się od "A" ale jakoś tak najbardziej mi tu pasuje w kontekście tego, co chcę napisać :) ) pomimo szczerej chęci wiary oraz całej sympatii jaką darzę autora tematu jak i osoby zainteresowane, moja intuicja i przeczucie podpowiada mi, iż prędzej czy później temat okaże się jedną wielką mistyfikacją.

Momentami wręcz mam wrażenie, iż wszyscy bierzemy udział w eksperymencie społecznym mającym na celu zobrazowanie jak w dosyć łatwy sposób zmanipulować wielu użytkowników oraz sprowokować do dyskusji kolejnych.

Być może się mylę, wręcz mam nadzieję, że tak, ale... wiecie, istota w mojej głowie podpowiada mi zupełnie coś innego ;)

 

Nic to, dalej zatem będę śledził temat w oczekiwaniu na dalszy rozwój wypadków, zarówno w domu autora jak i tutaj na forum :)


Użytkownik Ghostbite edytował ten post 09.03.2016 - 02:23

  • 0

#214

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie żyłka, chłopcy i dziewczęta. Wiem jak to jest zrobione. Dla jasności, to nie jest działanie duchów.
  • 0



#215

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

10.33 i 17.14 - w klamce szuflady ewidentnie widać człowieka - na końcu nawet dość szybko wybiega, równie szybko film się kończy, jest gwałtownie ucięty, jakby efekty przeraziły samego kręcącego....słabo mi to wszystko wygląda, niestety...


  • 0

#216

Ameline.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

10.33 i 17.14 - w klamce szuflady ewidentnie widać człowieka - na końcu nawet dość szybko wybiega, równie szybko film się kończy, jest gwałtownie ucięty, jakby efekty przeraziły samego kręcącego....słabo mi to wszystko wygląda, niestety...


Przeciez ewidentnie pojawia się on kilkukrotnie nawet kiedy nic się nie dzieje. Owszem może byc to ktos kto ma wpływ na poruszanie sie przedmiotu, ale nie pomijajmy tego ze odbicie człowieka w klamce pojawia się kilkakrotnie. A na końcu postać raczej nie wybiega-ale łapie kamerę.
  • 0

#217

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up, nie do końca jest to wymiernie istotne, ponieważ liczy się to, że i postać i łopatko-trzepaczka (bo już nie wiem, jak to nazwać) poruszają się praktycznie jednocześnie. Kamera nie wykonuje żadnego ruchu, więc jest zapewne położona nieruchomo na stole/blacie, więc 'kręcący' ma 'wolne ręce'. 


  • 0

#218

Ameline.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up, nie do końca jest to wymiernie istotne, ponieważ liczy się to, że i postać i łopatko-trzepaczka (bo już nie wiem, jak to nazwać) poruszają się praktycznie jednocześnie. Kamera nie wykonuje żadnego ruchu, więc jest zapewne położona nieruchomo na stole/blacie, więc 'kręcący' ma 'wolne ręce'. 

Przyjrzałam sie jeszcze raz, masz racje na pewno w jednym : widac ze kiedy trzepaczko-łopatka 😃 się rusza postać jest zsynchronizowana z ruchem. Ale jak ktos wczesniej piasal, równie dobrze może byc to otwieranie lodówki etc. Bo ruch czy postac pojawia się nie tylko wtedy :/ trudno powiedzieć w sumie ... Może caly czas ktos soe kręcił, sprawdzał czas nagrania np.... Czekając na odpowiedni moment zeby działać na trzepaczkę.

Użytkownik Ameline edytował ten post 09.03.2016 - 10:37

  • 0

#219

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Ameline, podoba mi się Twoje ostatnie zdanie... ;) Mam jednak ogromną nadzieję, że nikt przy tym przedmiocie (bo już pomijając całą śmieszną nomenklaturę, wygląda mi to trochę jak ta taka rzecz do wyciągania makaronu spaghetti - to ma jakąś łyżkową nazwę :D) nie majstrował!


  • 0

#220

Hurricane.
  • Postów: 49
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przeczytałem ten temat w całości, co nie było proste i jestem pod wrażeniem, ale nie domniemanego ducha, ale reakcji niektórych użytkowników co do tego, że jest to najlepszy temat o duchach. 

Autor stara się uwiarygodnić prezentując nagranie video, z których, żadne nie jest przekonujące, nawet w najmniejszym stopniu.

Przecież na tym pierwszym nic kompletnie nie widać, ciemno wszędzie, coś tam niby spada, ale przecież to żaden problem zrobić coś takiego w dodatku w takiej ciemnicy i przy takiej jakości nagrania.

Drugiego video nie będę komentował bo okazało się, że jest modyfikowane.

A trzecie, no cóż, ruch tej łopatki czy co to tam jest, jest strasznie nienaturalny, przypomina mi to trochę zabawę z magnesem, tzn. kiedy kładło się na blat jakiś niewielki metalowy przedmiot i pod blatem jeździło się tym magnesem. Ale biorąc pod uwagę, że łopatka wisi zaraz przy ścianie jest to mało prawdopodobne. W każdym razie nagranie nie wygląda nawet w najmniejszym stopniu na paranormalne. Nie wiem co decyduje o tym, że spora część użytkowników nadal wierzy, że dzieją się tutaj jakieś nadprzyrodzone zjawiska. 

Chciałem zadać kilka pytań, ale użytkownik Lupus28 zrobił to wcześniej, także tylko je tutaj przypomnę:

 

Co usłyszałeś? Dźwięk uderzających o siebie plastikowych przedmiotów? Był na tyle głośny, że usłyszałeś go z innego pomieszczenia i od razu wiedziałeś skąd dochodzi?

A gdy już przybiegłeś do kuchni - skąd wiedziałeś, w którym miejscu ustawić kamerę?
I na koniec - dlaczego zdecydowałeś się zakończyć nagrywanie akurat w takim momencie, zaraz po tym jak łopatka poruszyła się drugi raz? Nie chciałeś nagrywać   

 

edit.

Po włączeniu filmiku na cały ekran około 10:32-10:33 można zauważyć, że te kwadraciki na ścianie się zmieniają, coś jakby je przecinało, czyżby linka? 

http://zapodaj.net/7...00e003.bmp.html

O te, tutaj, trzeba się przyjrzeć, ale można coś takiego wychwycić. 


Użytkownik Hurricane edytował ten post 09.03.2016 - 12:17

  • 0

#221

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

wygląda mi to trochę jak ta taka rzecz do wyciągania makaronu spaghetti - to ma jakąś łyżkową nazwę

 

Ma to inną nazwę: "trzepaczka spiralna" .

 

https://www.google.p...Sa5mPxsedp9DEM:

Tak "na odwal" po straszliwie długich przygotowaniach(czytaj: otwarłem skrzynkę z rupieciami i wyciągłem jeden ze staroci, no i musiałem wyciągnąć statyw foto z futerału)  popełniłem dwa filmiki . Pierwszy jest nieco nie udany (bo mozna zobaczyc jak to się robi ale już drugi poprawiłem . oba jakości FHD 1080.

Miłej zabawy. :)

 

 

 


  • 10



#222

Oriana.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wygląda mi to trochę jak ta taka rzecz do wyciągania makaronu spaghetti - to ma jakąś łyżkową nazwę
 

Ma to inną nazwę: "trzepaczka spiralna" .
 
https://www.google.p...Sa5mPxsedp9DEM:
Tak "na odwal" po straszliwie długich przygotowaniach(czytaj: otwarłem skrzynkę z rupieciami i wyciągłem jeden ze staroci, no i musiałem wyciągnąć statyw foto z futerału)  popełniłem dwa filmiki . Pierwszy jest nieco nie udany (bo mozna zobaczyc jak to się robi ale już drugi poprawiłem . oba jakości FHD 1080.
Miłej zabawy. :)
 
 

 
Gratuluję masz ducha! Ciekawi mnie jedna rzecz, przyjmując na chwilę że prawdziwy duch został nagrany czy chociażby jakąś jego aktywność, to jaki tak naprawdę to jest dowód? Każdy ciągle może powiedzieć że, to fałszywe nagranie niestety. Czy jest jakiś sposób aby taki nagranie potwierdzić że, nie zostało podrobione tak jak to twoje?
  • 0

#223

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Fakt jest taki, że nawet najbardziej przekonywujące materiały da się w jakiś sposób zanegować. Gdyby np. autor podczas ostatniego nagrania
wziął kamerę, objął obiektywem całą kuchnię udowadniając że nikt nic nie robi z linkami, podszedł do łopatki, pokazał że nic tam podejrzanego
nie ma... I tak można by było w jakiś sposób to wytłumaczyć. I tak z każdym możliwym nagraniem.

Pewnie by dowód był znaczący, trzeba by prócz nagrań wysłać do domu kogoś, by sam dokonał obserwacji (bez udziału domowników) :P
  • 0



#224

Kacper.K.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To znaczy usłyszałem dźwięk obijania w kuchni. Rodzice oglądali telewizję. Może pomyśleli, że to ja się tłukę, ale ja siedziałem z tabletem przy stole w jadalni.

 

Tak, takie coś słychać, szczególnie gdy kuchnia i jadalnia nie są oddzielone ścianą

 

Na dodatek o tym pierwszym poruszeniu nie wiedziałem, bo nie wydawało żadnego dźwięku. Dopiero teraz to zauważyłem, a zazwyczaj po jednym razie przestaje, więc wyłączyłem


  • 0

#225

Oriana.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wizyta w domu przez jednego użytkownika już była, na samym początku tematu. Później wyszło jeżdżenie palcem po mące i obrabrabianiu jednego z filmików.

Sent from my D6603 using Tapatalk

Użytkownik Xie_xie edytował ten post 09.03.2016 - 20:16

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych