Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o pomoc w interpretacji zjawisk


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
262 odpowiedzi w tym temacie

#196

neurotoksyna.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Ameline
Wiadomo - dla wierzacych, dlatego napisalem, ze jesli jest wierzacy:)
Jesli ta modlitwa nie pomoze to ja odpadam.. Poki co wszystkiego trzeba sprobowac ;)

G4c
  • 0

#197

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Ameline,

Chodziło mi o to, że pytanie 'po co ktoś miałby ruszać przez 3 sekundy trzepaczką' jest bez sensu, bo zakłada najpierw celowość, a pomija udzielenie odpowiedzi na pytanie 'jak/w jaki sposób?', a to ono jest tu najistotniejsze. Tak, jak napisał Kronikarz, da się to wyreżyserować i to w dość prosty sposób, zwłaszcza, że kabelek praktycznie dotyka tej trzepaczki. Mam jednak również nadzieję, że film to autentyczny, bo tak wyraźnego zdarzenia jeszcze nie widziałam. 


  • 0

#198

Ameline.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Ameline,

Chodziło mi o to, że pytanie 'po co ktoś miałby ruszać przez 3 sekundy trzepaczką' jest bez sensu, bo zakłada najpierw celowość, a pomija udzielenie odpowiedzi na pytanie 'jak/w jaki sposób?', a to ono jest tu najistotniejsze. Tak, jak napisał Kronikarz, da się to wyreżyserować i to w dość prosty sposób, zwłaszcza, że kabelek praktycznie dotyka tej trzepaczki. Mam jednak również nadzieję, że film to autentyczny, bo tak wyraźnego zdarzenia jeszcze nie widziałam. 

W swoim pytaniu założyłam z góry, że film to autentyk i porusza nim "coś" dlatego postawiłam pytanie, które w przypadku "cosia" byłoby/jest istotniejsze niż "jak/w jaki sposób?" ponieważ w przypadku "cosia" nie da się wyjaśnić "jak?" skoro jest to "paranormalne". Pytanie "jak/w jaki sposób?" - zadajemy w przypadku kiedy chcemy zagadkę rozwiązać racjonalnie, lub obnażyć kłamstwo i zarzucić wyreżyserowanie filmiku. Powtórzę : spookojnie :D Nie trzeba sie od razu czepiać jednego zdania. Wybacz może źle ujęłam swoją wypowiedź, a przede wszystkim widząc coś dziwnego uwierzyłam od razu :)


Użytkownik Ameline edytował ten post 08.03.2016 - 22:11

  • 0

#199

ManicYouniverse.
  • Postów: 40
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzymajmy się lepiej tego, że chcemy zagadkę wyjaśnić racjonalnie, co absolutnie nie oznacza, że sugerowałam wyreżyserowanie filmiku i efektu ruszającej się trzepaczki. Brzytwa Ockhama - odrzucamy niepotrzebne wyjaśnienia, a skupiamy się i staramy znaleźć taką eksplanację, która działa. I jestem spokojna :)


  • 0

#200

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te kadrowanie filmów jest tak naciągane, że aż zęby bolą.
Dlaczego kadrowane są akurat te miejsca, gdzie akurat duch będzie czynił cuda? Dlaczego nie ma kadru ogólnego gdzie bedzie widać znaczną część pokoju tak aby wykluczyć manipulację osób trzecich? Kamera z każdym razem wycelowana jest w miejsce gdzie duch bedzie pokazywał swoją obecnośc.
Ja w takiej sytuacji ustawiałbym kamerę tak aby obejmowała cały pokój.

Wyslane za pomocą mojego gołębia pocztowego.
  • 2



#201

Ameline.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Autor tłumaczył, że ustawia kamerę w losowych miejscach - gdzie coś się dzieje. Jeżeli nic się nie nagrało - to usuwa nagranie. Skupiłabym się też na odgłosach w filmie. Kacper pisał, że byli naocznymi świadkami zdarzenia - no i że "jak usłyszałeś" to przybiegłeś i postawiłeś kamerę (skąd wiedziałeś gdzie?)... podczas filmiku słychać krzątanie się, rozmowę kobiet - ale reakcji na poruszenie się czegoś w stylu "jezus maria" brak :D Obserwowaliście trzepaczkę cały czas? 


Użytkownik Ameline edytował ten post 08.03.2016 - 22:36

  • 0

#202

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gdy to usłyszałem pobiegłem do kuchni

Co usłyszałeś? Dźwięk uderzających o siebie plastikowych przedmiotów? Był na tyle głośny, że usłyszałeś go z innego pomieszczenia i od razu wiedziałeś skąd dochodzi?

A gdy już przybiegłeś do kuchni - skąd wiedziałeś, w którym miejscu ustawić kamerę?

I na koniec - dlaczego zdecydowałeś się zakończyć nagrywanie akurat w takim momencie, zaraz po tym jak łopatka poruszyła się drugi raz? Nie chciałeś nagrywać dalej, w razie gdyby przedmiot poruszył się jeszcze raz?


  • 0



#203

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie lepiej ustawić kamerę gdzieś w kącie pomieszczenia tak aby obejmowała cały pokój a nie wieszak na łyżki, kaktusa i tymbarka? Sprzęt do nagrywania ma niezły to i na tak dużym planie byłoby widać obecność ducha.

Wyslane za pomocą mojego gołębia pocztowego.

Użytkownik Sebastian. edytował ten post 08.03.2016 - 22:32

  • 0



#204

Chilloout.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę,że nie przeczytałeś mojego postu.

Jedynym wyjściem z tej sytuacji to pójść do księdza który poświęci dom,coś zaradzi,poprowadzi duszę do świata zmarłych - opowiedz o całej sytuacji,pokaż dowody,jednak o przeprowadzce bym się poważnie zastanowił a nawet odradzał,jeżeli dusza czuje się jak u siebie to znaczy,że będzie chronić tego miejsca nie przed wami a przed następnymi domownikami.


  • 0

#205

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

042ed413fcd4b.jpg

 

 

Co widać w odbiciu klamki w 10;33 i 17;14 ? Autora poruszającego żyłką? 

 

Wielokrotnie myślałem "A co gdyby spróbować zrobić hoaxa lepszego niż naklejka na szybie jako ufo i spróbować nabrać wszystkich" - myślę, że autor tematu próbuje czegoś w tym stylu. Bardzo chciałbym uwierzyć, że to duch, ale dlaczego filmik bez obróbki kończy się na drugim ruchu łopatką. Dlaczego łopatka rusza się tylko w lewo, tak jakby była połączona żyłką ? 


Użytkownik Sony edytował ten post 08.03.2016 - 23:16

  • 6

#206

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś mógł wchodzić do kuchni. Słychać dźwięki otwieranej lodówki. Wiele razy pojawiają się odbicia. Na lewo od trzepaczki jest zlew (O ile dobrze pamiętam), a na przeciwko już jadalnia połączona z korytarzem. Możliwe, że ktoś tam przechodził.


Użytkownik Kazuhaki edytował ten post 08.03.2016 - 23:23

  • 0



#207

Ameline.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cień/ osoba na klamce pojawia się też wielokrotnie, kiedy trzepaczka się nie rusza. Zgodzę się jednak z @Sony, że dziwny jest sam jej ruch - dwa razy w te samą stronę.


Użytkownik Ameline edytował ten post 08.03.2016 - 23:24

  • 0

#208

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kazuhaki :

Czy gdy byłeś u Autora w domu, inni domownicy też wspominali, opisywali problem ? Czy jedyną osobą wtajemniczającą był sam autor ? 

Nie wiem czy jasno się wyraziłem, czy było widać, że wszyscy domownicy doświadczają problemu "ducha" ? 


  • 0

#209

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kazuhaki :

Czy gdy byłeś u Autora w domu, inni domownicy też wspominali, opisywali problem ? Czy jedyną osobą wtajemniczającą był sam autor ? 

Nie wiem czy jasno się wyraziłem, czy było widać, że wszyscy domownicy doświadczają problemu "ducha" ? 

 

Wszystkich wypytałem z osobna. Ich wersje się zgadzały. Zjawiska dotyczą wszystkich domowników.


  • 0



#210

Sony.
  • Postów: 131
  • Tematów: 12
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc wygląda na to, jeżeli każdy z was mówi prawdę, że rzeczywiście mamy do czynienia z czymś niespotykanym.  W sumie to zazdroszczę i chciałbym to zobaczyć na własne oczy. Czekam na więcej filmów.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych