Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o pomoc w interpretacji zjawisk


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
262 odpowiedzi w tym temacie

#226

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie jedna rzecz, przyjmując na chwilę że prawdziwy duch został nagrany czy chociażby jakąś jego aktywność, to jaki tak naprawdę to jest dowód?

 

Od ponad stu lat już jest taka technologia, że da się ukryć drut przed obserwatorem, który patrzy z dystansu 2 m "gołym okiem" a tu obraz jest jeszcze zacierany przez szum i mniejszą rozdzielczość kompresji na youtubie. Na pierwszym z pokazanych filmików na oryginale na druciku pojawił się mały błysk światła. Na kopii w Youtubie już niema nawet śladu tego pojaśnienia. Bardzo trudno było złapać na oszustwie wielkich tej branży(madame Bławatska) z czasów najwiekszego rozkwitu okultyzmu czyli koniec XIX wieku a co dopiero dzisiaj gdy większość "ekspertów" myśli że do takich zabaw jest potrzebny Photoshop. NIGDY NIE BYŁY DOWODAMII ANI FOTOGRAFIA ANI FILM. Zbyt łatwo je sfałszować.


  • 0



#227

Oriana.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc co w takim razie można by było uznać za dowód? Relacja Kacpra przestaje być wiarygodna w momencie przyznania się do udawania ducha przez jego tatę, filmiki nie są żadnym zadowalającym materiałem również, zastanawiam się nad tym czy kiedykolwiek będzie można w stanie jednoznacznie powiedzieć że paranormalne istnieje lub nie.

Sent from my D6603 using Tapatalk
  • 0

#228

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spójne i powtarzające się zeznania świadków poparte filmami czy zdjęciami.Ogólnie jest problem z dokumentacją zjawisk rzadkich czy wręcz fenomenów.Wystarczy by cos występowało rzadko , incydentalnie "i ...kicha".Jak coś nie wynika  z teorii obecnie obowiązujących to ich udowodnienie zazwyczaj jest dość trudne jeśli nie całkowicie niemożliwe . 


  • 1



#229

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat jest na to idealnym przykładem. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zakwestionuje i znajdzie argumenty na obalenie teorii. Poczekajmy na rozwój wydarzeń.
  • 2



#230

Oriana.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Musimy mieć nadzieję że może nauka posunię się w kierunku rozwiązania choć niektórych fenomenów poruszanych na tym forum. Dzięki za odpowiedź ;-)

Sent from my D6603 using Tapatalk

Temat jest na to idealnym przykładem. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zakwestionuje i znajdzie argumenty na obalenie teorii. Poczekajmy na rozwój wydarzeń.

Dlatego właśnie naszły mnie takie pytania, po części też żeby ten temat nie umarł. Główni sceptycy znikli, może autor będzie bardziej otwarty, kto wie

Sent from my D6603 using Tapatalk
  • 0

#231

ble.
  • Postów: 91
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na początku wydawało mi się wszystko bardzo wiarygodne, czy sam opis czy materiały które autor zamieszczał. I chciałem wierzyć że to faktycznie coś prawdziwego się dzieje. Aczkolwiek ostatnio film jak dla mnie mało wiarygodny. Sam ruch łyżki dziwnie podejrzany jak by ktoś ciągnął za żyłkę.

Tak jak pisali poprzednicy niech autor umieści kamerę tak aby było widać całe pomieszczenie.

Gdyby u mnie działy się dziwne rzeczy to w kilku pomieszczeniach bym poustawiał kamery i kręcił całą dobę. 


  • 0

#232

Kacper.K.
  • Postów: 28
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Postanowiliśmy jednak zaprosić księdza. Rodzice są religijni. Jak będziecie mieli wątpliwości to mogę uwiecznić jego wizytę. Będzie w weekend prawdopodobnie. W kuchni dzisiaj zaczęliśmy czuć zapach lawendy co nas zdziwiło bo jej nie mamy w kuchni. Chyba, że to w ogrodzie ale o tej porze roku...


  • 0

#233

Ameline.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakiegokolwiek by tu filmiku nie zamieścił to nagranie będzie można skrytykować, podważyć :) 

@ noxili - świetnie to wyszło! , ale to tylko udowadnia, że tak naprawdę żadnego nagrania nie można uznać za wiarygodne - bo przecież da się je odtworzyć z żyłką etc.

 

Ksiądz na pewno nie zaszkodzi (poświęcenie domu, modlitwa za zmarłego, to duże wsparcie psychiczne dla ludzi wierzących) - w najgorszym wypadku nic się nie zmieni ;) 

 

A sam zapach lawendy ma coś wspólnego z domem/ kuchnią ? Zauważyliście kiedyś tę roślinę w domu - przed śmiercią cioci oczywiście. Hodowała może rośliny doniczkowe, kwiatki? ... A może używała perfumy o podobnym zapachu, lub odświeżacz powietrza? 


Użytkownik Ameline edytował ten post 10.03.2016 - 17:02

  • 0

#234

Alex Hope.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepsze, że jeśli po wizycie księdza sytuacja się uspokoi to dopiero będzie nagonka na autora.


  • 0

#235

neurotoksyna.
  • Postów: 32
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja chcialbym mimo wszystko zeby w jakis sposob uwiecznic ta wizyte ;]
Nie zeby z kamera chodzic jak w jakiejs parodi horroru.. Nie wiem jak to zrobisz, ale zrob ;)
Ciekawia mnie efekty tej wizyty.
Pozdro!;d

G4c
  • 2

#236

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

noxili, nieźle to zrobiłeś, nawet ciężko się domyśleć jak, dobra metoda.

 

Wrzucę też swoje

 

 

Film nie jest przerabiany w programach graficznych.  Około 4-5 sekundy widać przelot orba.

 

A odnośnie historii z tematu. Jestem całkowicie pewny na 10000% że opowieść jest bujdą. Jest to dla mnie jasne i oczywiste, jak to że dzisiaj jest czwartek.


  • 0



#237

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko mogłeś cały kalendarz umieścić w kadrze, efekt byłby bardziej wiarygodny a tak wypada to słabo. 


  • 0



#238

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mogłem, ale to nie ma aż tak dużego znaczenia. I tak nic tam nie ma. Poza tym górę widać w pewnym momencie nagrania.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 10.03.2016 - 21:12

  • 0



#239

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Około 4-5 sekundy widać przelot orba.

Ja się zawsze zastanawiałem, co ludzie widzą niezwykłego w tych latających pyłkach :P
  • 0



#240

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i o czym świadczy ten filmik? Przecież jasnym jest, że można spreparować każde zdarzenie, niektóre na wiele sposobów. Ale co z tego? To znaczy, że nie może wydarzyć się nic paranormalnego? Ja rozumiem sceptycyzm, ale dopuszczajmy też inne opcje, bo jak wyjdziemy z założenia, że wszystko jest sfabrykowane, to zamknijmy portal i tyle :) po co robić ludziom nadzieję?

Mnie na przykład przyjemnie na duszy jak widzę coś, co może być paranormalne a niekoniecznie oszukane. Jakaś wartość dodana do szarej codzienności. Nie mówię, żeby we wszystko wierzyć, ale też nie walmy każdej sprawy i zdarzenia do kosza manipulacji i fałszerstwa.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych