Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koniec teorii spiskowych. Illuminati oficjalnie ujawniają się.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#31

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie "w pewnym sensie rządzi", lecz w ukryciu. To co widoczne, jest jedynie parawanem, za którym ukrywa się owa siła sprawcza.


  • 0



#32 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie "w pewnym sensie rządzi", lecz w ukryciu. To co widoczne, jest jedynie parawanem, za którym ukrywa się owa siła sprawcza.

Owszem, jestem skłonny się zgodzić ale chyba nie widzę tego dokładnie identycznie. Pewna grupa ludzi mająca największe przemysły w swoich rękach siłą rzeczy "rządzi", uzależnione są od niej rządy, największe korporacje są albo pod ich wpływem albo bezpośrednią kontrolą. Na pewno mają ogromny wpływ na wydarzenia światowe, ale nie wiem czy rządzą ot tak - wydając po prostu polecenia, realizując swoją wizję świata. Nie chciałbym niczego wykluczać ale nie jestem pewien czy to działa na tak prostej zasadzie.


  • 0

#33

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie "w pewnym sensie rządzi", lecz w ukryciu. To co widoczne, jest jedynie parawanem, za którym ukrywa się owa siła sprawcza.

Myślę że nieźle odpowiedział mi jeden z moich znajomych: Ujawnili się? Jak mogli się ujawnić, skoro oni tak naprawdę nigdy się nie ukrywali?

 

Strona tak naprawdę może być fałszywa, albo prawdziwa, ale...jest jeszcze coś - ta dziwaczna bajka: 

 

 

 

Naszpikowana jest symboliką masonerii i illuminati. Ktoś mógłby na to machnąć ręką - ale tutaj zachodzi mały problem - po wypuszczeniu tej animacji na rynek jeden z dziennikarzy przeprowadził wywiad z reżyserem tej animacji i zapytał go o pojawiającą się w niej symbolikę. Reżyser (a więc osoba, która powinna wiedzieć czym jest jego dzieło) powiedział ŻE NIE MA POJĘCIA co znaczą symbole w jego animacji, bo wykonywał je na zlecenie klienta i ów klient je ustalał. Cały film jest wręcz naszpikowany symboliką illuminati i masonerii. Pytanie: po co ktoś zatrudnia reżysera animacji za grubą kasę, by wypuścić taki filmik, którego 99% ludzi nie zrozumie? Konia z rzędem temu kto rozumie ten film, który zgarnął wiele nagród. Ja tego filmu nie rozumiem.

 

Bin Laden z naszywką CIA? Martwa Matka Boska z dzieciątkiem Jezus i drugi Jezus płynący na łodzi Anubisa? Kościół walący się w gruzy? Zburzona Statua Wolności? Upadający Islam i upadające Chrześcijaństwo? Chrystus z piramidą masonerii na czole? Bogini Kali tańcząca przy ogniu i niszcząca ziemię? Upadające piramidy? Rosja skażona?


Użytkownik Rockyyy edytował ten post 21.01.2016 - 21:38

  • 0

#34

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Światowej klasy reżyser"

 

ta... http://www.imdb.com/name/nm2138357/


  • 0



#35

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

"Światowej klasy reżyser"

 

ta... http://www.imdb.com/name/nm2138357/

No tak przez zdanie które po minucie skasowałem całego filmu nie warto oglądać bo jest głupi i wiadomo że nie warty zobaczenia :D Wygrał co prawda parę nagród, ale jest i tak głupi i nie warto sobie nim zawracać głowy, bo taki jeden user z tego forum napisał jedno zdanie które po minucie skasował. Reżyser po prostu miał bujną wyobraźnie stąd kilkadziesiąt symboli masonerii w filmie :) Ot taki znawca masonerii pewnie, nudziło mu się to zrobił przypadkową animację ;)

 

Ocelot Robot Film Festival 2012 - Best Short Film
Fubiz - Best of 2012 (14th of 100)
The Future of Animation - The Short of the Week Award
4th International Animated Short Film Festival “Ciné court animé” (Roanne) - 3D Movie Creation Best Film Distinction
Bitfilm Festival - 3D Film Award
Toronto Animation Arts Festival International
Short Shorts Film Festival & Asia 2013
20th Granada Short film festival - International Competition


Użytkownik Rockyyy edytował ten post 21.01.2016 - 21:31

  • 0

#36

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W momencie gdy robił ten film miał na swoim koncie jedynie pomoc przy efektach specjalnych we Władcy Pierścieni dziesięć lat wcześniej i trudno mówić o światowej sławy reżyserze. Wszystkie inne nagrody zgarnął za ten film.


  • 0



#37

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odwracasz kota ogonem.

 

Wygląda na to, że jacyś zapaleńcy zrobili sobie animację. Nie widzę tutaj grubej kasy. Średnie studio ogarnęłoby Ci taką animację za ~100K. Patrząc na to, że przyjmowali dotacje i prace nad tą krótką i niezbyt technicznie skomplikowaną animacją trwały 6 lat to wygląda raczej na pracę zapaleńców. Dostali za to trochę nagród i fajnie, ale ja tu nie widzę niczego podejrzanego.

 

Jakby Iluminaci rzucili kasą to by dostali taki filmik po 6-12 miesiącach i pewnie lepiej by to wyglądało.


Użytkownik szatkus edytował ten post 21.01.2016 - 22:10

  • 0



#38

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przez 6 lat, to pewnie na starym lapku, piksel po pikselu, klatka po klatce... Masz rację szatkus, kasiora pozwoliłaby zrobić taką animację w kilkanaście tygodni.





#39

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przez 6 lat, to pewnie na starym lapku, piksel po pikselu, klatka po klatce... Masz rację szatkus, kasiora pozwoliłaby zrobić taką animację w kilkanaście tygodni.

Przecież tu nie chodzi o techniczne wykonanie fajnej animacji, ale o to że film ten naszpikowany jest symboliką okultyzmu i masonerii, o której to reżyser tego filmu jak sam przyznał - nie ma pojęcia. Ten film nie jest zwykłą animacją. Ktoś kto go stworzył czy nakazał stworzyć - musiał posiadać ogromną wiedzę w tej tematyce.

 

Dyskusja jest zawsze dobra - ale negacja dla samej negacji i odrzucenie poglądu bez analizy - jest mało rozsądne.

 

Fakt jest taki że każda tej scena animacji jest perfekcyjna - nie ze względu na wykonanie techniczne, a ze względu na to że każda scena zawiera symbolikę. Ten film jest nią po prostu przesycony. Zauważyliście że w jednym z fragmentów pojawia się słynna masońska sówka - Minerwa? Na pewno nie. Ten film trzeba oglądać uważnie, jeżeli nie macie pojęcia o symbolice masonerii - to nic z niego nie zrozumiecie. Tu nie chodzi o techniczne wykonanie animacji...


Użytkownik Rockyyy edytował ten post 21.01.2016 - 22:30

  • 0

#40

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aż tak to nie, on nie pracował sam :P

 

Tu przykładowo Big Buck Bunny: https://en.wikipedia.../Big_Buck_Bunny

 

Budżet: 150K

Czas trwania: 10 min

Czas realizacji: 7 miesięcy

 

Animacja na dużo wyższym poziomie niż Goat.


 

Przez 6 lat, to pewnie na starym lapku, piksel po pikselu, klatka po klatce... Masz rację szatkus, kasiora pozwoliłaby zrobić taką animację w kilkanaście tygodni.

Przecież tu nie chodzi o techniczne wykonanie fajnej animacji, ale o to że film ten naszpikowany jest symboliką okultyzmu i masonerii, o której to reżyser tego filmu jak sam przyznał - nie ma pojęcia. Ten film nie jest zwykłą animacją. Ktoś kto go stworzył czy nakazał stworzyć - musiał posiadać ogromną wiedzę w tej tematyce.

 

Podpierałeś się tym, że ktoś na pewno wydał na ten film sporą kasę. Tak więc rozmawiamy o technikaliach, bo to jest główny koszt poswstania takiego filmiku.


  • 0



#41

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Wy tak na poważnie, czy jesteście idotami???

 

offtop2.gif

 

blokada3.gif

 

Kronikarz


  • -2

#42

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aż tak to nie, on nie pracował sam :P

 

Tu przykładowo Big Buck Bunny: https://en.wikipedia.../Big_Buck_Bunny

 

Budżet: 150K

Czas trwania: 10 min

Czas realizacji: 7 miesięcy

 

Animacja na dużo wyższym poziomie niż Goat.


 

Przez 6 lat, to pewnie na starym lapku, piksel po pikselu, klatka po klatce... Masz rację szatkus, kasiora pozwoliłaby zrobić taką animację w kilkanaście tygodni.

Przecież tu nie chodzi o techniczne wykonanie fajnej animacji, ale o to że film ten naszpikowany jest symboliką okultyzmu i masonerii, o której to reżyser tego filmu jak sam przyznał - nie ma pojęcia. Ten film nie jest zwykłą animacją. Ktoś kto go stworzył czy nakazał stworzyć - musiał posiadać ogromną wiedzę w tej tematyce.

 

Podpierałeś się tym, że ktoś na pewno wydał na ten film sporą kasę. Tak więc rozmawiamy o technikaliach, bo to jest główny koszt poswstania takiego filmiku.

W przypadku tego filmu mówi się o kwocie ponad miliona dolarów, niektórzy nawet mówią o znacznie większej sumie.

 

Generalnie nie chodzi jednak o cenę tego filmu, ani technikę jego wykonania - ale o pojawiające się w filmie odniesienia do okultyzmu, czego nie chwyci przeciętny widz oglądający go. Ten film z pozoru przecież nie ma żadnego sensu - jeżeli ocenialibyśmy jego wartość, to jest to film o niczym. Nie ma żadnej fabuły, żadnej myśli przewodniej, żadnego spójnego scenariusza i nie wiadomo o co w nim w ogóle chodzi. Dopiero po dokładnym obejrzeniu tego filmu i przeanalizowaniu pojawiających się w nim symboli można cokolwiek o nim powiedzieć.

 

Pies trącał technikę tego filmu, jego wykonanie i akrobacje Obamy na nim - tu chodzi o pojawiającą się w filmie symbolikę. Nie o sam film. Człowiek, który ten film stworzył na nieliche pojęcie o temacie masonerii, wątpię aby to reżyser tego filmu tą symbolikę ustalał, z tego co wiem - sam przyznał iż nie zna znaczeń wszystkich symboli jakie umieścił w filmie.

 

 

Wy tak na poważnie, czy jesteście idotami???

 

Jesteśmy idiotami - idioci bardzo lubią dyskutować na głupie tematy - polecam więc inny temat jeżeli szukasz mądrości ;)


Użytkownik Rockyyy edytował ten post 21.01.2016 - 23:26

  • 0

#43

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Aż tak to nie, on nie pracował sam :P

 

Tu przykładowo Big Buck Bunny: https://en.wikipedia.../Big_Buck_Bunny

 

Budżet: 150K

Czas trwania: 10 min

Czas realizacji: 7 miesięcy

 

Animacja na dużo wyższym poziomie niż Goat.


 

Przez 6 lat, to pewnie na starym lapku, piksel po pikselu, klatka po klatce... Masz rację szatkus, kasiora pozwoliłaby zrobić taką animację w kilkanaście tygodni.

Przecież tu nie chodzi o techniczne wykonanie fajnej animacji, ale o to że film ten naszpikowany jest symboliką okultyzmu i masonerii, o której to reżyser tego filmu jak sam przyznał - nie ma pojęcia. Ten film nie jest zwykłą animacją. Ktoś kto go stworzył czy nakazał stworzyć - musiał posiadać ogromną wiedzę w tej tematyce.

 

Podpierałeś się tym, że ktoś na pewno wydał na ten film sporą kasę. Tak więc rozmawiamy o technikaliach, bo to jest główny koszt poswstania takiego filmiku.

W przypadku tego filmu mówi się o kwocie ponad miliona dolarów, niektórzy nawet mówią o znacznie większej sumie.

 

Generalnie nie chodzi jednak o cenę tego filmu, ani technikę jego wykonania - ale o pojawiające się w filmie odniesienia do okultyzmu, czego nie chwyci przeciętny widz oglądający go. Ten film z pozoru przecież nie ma żadnego sensu - jeżeli ocenialibyśmy jego wartość, to jest to film o niczym. Nie ma żadnej fabuły, żadnej myśli przewodniej, żadnego spójnego scenariusza i nie wiadomo o co w nim w ogóle chodzi. Dopiero po dokładnym obejrzeniu tego filmu i przeanalizowaniu pojawiających się w nim symboli można cokolwiek o nim powiedzieć.

 

Pies trącał technikę tego filmu, jego wykonanie i akrobacje Obamy na nim - tu chodzi o pojawiającą się w filmie symbolikę. Nie o sam film.

Ale ta kwota to jedyny konkret tutaj ;)

Gdybym był iluminatem (a skąd wiecie, że nie jestem? huehuehue) i dał milion baksów na taki filmik to po 6 latach oczekiwania bym się wkurzył.

 

Umieszczanie ukrytych symboli w filmie to nie jest jakiś wyczyn. Wystarczy przeczytać tonę teorii spiskowych i być podjaranym na punkcie iluminatów.

Ktoś nakręcił taki film, ok, ale nie trzeba być iluminatem ani nawet pracować na zlecenie iluminatów, żeby takie coś stworzyć.


Gdyby to było coś na poziomie Disneya, Pixara albo chociaż wielkie nazwiska pracujące przy tym tytule to ok, wtedy było by o czym rozmawiać i to było by faktycznie podejrzane, ale w tym wypadku... nie :)


Użytkownik szatkus edytował ten post 21.01.2016 - 23:36

  • 1



#44

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Pies trącał technikę tego filmu, jego wykonanie i akrobacje Obamy na nim - tu chodzi o pojawiającą się w filmie symbolikę. Nie o sam film. Człowiek, który ten film stworzył na nieliche pojęcie o temacie masonerii, wątpię aby to reżyser tego filmu tą symbolikę ustalał, z tego co wiem - sam przyznał iż nie zna znaczeń wszystkich symboli jakie umieścił w filmie.

 

A ja myślę, że nie ma co przesadzać. Podejrzewam, że większość użytkowników tego forum byłaby w stanie stworzyć podobny, równie mocno naszprycowany masońską symboliką scenariusz. Tym bardziej, że w ostatnich latach illuminati stali się integralną częścią światowej popkultury i naprawdę trudno znaleźć człowieka, który nie znałby chociaż trójkąta, oka czy wspomnianej sówki. A czytelnicy forów paranormalnych to czasem mam wrażenie, że wiedzą więcej o symbolice iluminatów niż sami iluminaci, więc stworzenie takiego filmiku od strony samej treści patrząc, to tylko formalność.

 

A ten milion dolarów to szczerze mówiąc nie wiem za co, tym bardziej jak na 6 lat pracy. Dużo lepsze filmy animowane powstają za dużo mniejsze pieniądze w dużo krótszym czasie.


Użytkownik skittles edytował ten post 22.01.2016 - 00:01

  • 1



#45

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

 

Aż tak to nie, on nie pracował sam :P

 

Tu przykładowo Big Buck Bunny: https://en.wikipedia.../Big_Buck_Bunny

 

Budżet: 150K

Czas trwania: 10 min

Czas realizacji: 7 miesięcy

 

Animacja na dużo wyższym poziomie niż Goat.


 

Przez 6 lat, to pewnie na starym lapku, piksel po pikselu, klatka po klatce... Masz rację szatkus, kasiora pozwoliłaby zrobić taką animację w kilkanaście tygodni.

Przecież tu nie chodzi o techniczne wykonanie fajnej animacji, ale o to że film ten naszpikowany jest symboliką okultyzmu i masonerii, o której to reżyser tego filmu jak sam przyznał - nie ma pojęcia. Ten film nie jest zwykłą animacją. Ktoś kto go stworzył czy nakazał stworzyć - musiał posiadać ogromną wiedzę w tej tematyce.

 

Podpierałeś się tym, że ktoś na pewno wydał na ten film sporą kasę. Tak więc rozmawiamy o technikaliach, bo to jest główny koszt poswstania takiego filmiku.

W przypadku tego filmu mówi się o kwocie ponad miliona dolarów, niektórzy nawet mówią o znacznie większej sumie.

 

Generalnie nie chodzi jednak o cenę tego filmu, ani technikę jego wykonania - ale o pojawiające się w filmie odniesienia do okultyzmu, czego nie chwyci przeciętny widz oglądający go. Ten film z pozoru przecież nie ma żadnego sensu - jeżeli ocenialibyśmy jego wartość, to jest to film o niczym. Nie ma żadnej fabuły, żadnej myśli przewodniej, żadnego spójnego scenariusza i nie wiadomo o co w nim w ogóle chodzi. Dopiero po dokładnym obejrzeniu tego filmu i przeanalizowaniu pojawiających się w nim symboli można cokolwiek o nim powiedzieć.

 

Pies trącał technikę tego filmu, jego wykonanie i akrobacje Obamy na nim - tu chodzi o pojawiającą się w filmie symbolikę. Nie o sam film.

Ale ta kwota to jedyny konkret tutaj ;)

Gdybym był iluminatem (a skąd wiecie, że nie jestem? huehuehue) i dał milion baksów na taki filmik to po 6 latach oczekiwania bym się wkurzył.

 

Umieszczanie ukrytych symboli w filmie to nie jest jakiś wyczyn. Wystarczy przeczytać tonę teorii spiskowych i być podjaranym na punkcie iluminatów.

Ktoś nakręcił taki film, ok, ale nie trzeba być iluminatem ani nawet pracować na zlecenie iluminatów, żeby takie coś stworzyć.


Gdyby to było coś na poziomie Disneya, Pixara albo chociaż wielkie nazwiska pracujące przy tym tytule to ok, wtedy było by o czym rozmawiać i to było by faktycznie podejrzane, ale w tym wypadku... nie :)

 

 

Nie sądzę żeby ludzie operujący miliardami wkurzali się na to że im jakiś film długo wychodzi ;) Nie był dla nich priorytetem raczej. Z symbolami jest pewien mały problem - bo reżyser tego filmu sam ich po prostu nie zna i nie potrafi interpretować - co powiedział w wywiadzie. Czyli stworzył film - nie mając pojęcia o symbolice, która się w nim pojawia. Nie sądzę aby umieszczał symbole, których znaczenia nie zna - w swoim własnym filmie - i jeszcze do tego zostały umieszczone one w nieprzypadkowej kolejności. 

 

Nie sądzę aby ludziom na których zlecenie powstał ten film - zależało aby był szeroko rozpowszechniony. Moim zdaniem obecna elita władzy po prostu chce etapami powoli wychodzić z ukrycia do ludzi. Ten film to tylko maleńki kroczek. 

 

Jeżeli ktoś czytał apokalipsę - to to się mniej więcej zazębia - przecież w owej apokalipsie jest mowa o tym, że fałszywy mesjasz wielu zwiedzie - oznacza to ni mniej ni więcej - że będzie musiał wyjść do ludzi - bo jak miałby zwieść ludzi bez robienia tego?

 

Powód dla którego się ujawniają więc jest raczej generalnie prosty - potrzebują nie tylko pieniędzy, które mają - ale i zwolenników swojego projektu. Niezaprzeczalnym faktem jest że oni istnieją - nikt mi nie wmówi że mająca mózg wielkości orzecha Lady Gaga, czy równie głupia Miley Cyrus - wymyślają kreacje w których promują symboliką masonerię, czy że osoba pokroju Rihanny wie co oznacza "oko Horusa" - Jennifer Lopez zapytana o Polskę powiedziała że tam jest zimno i żyją niedźwiedzie, ale w tematyce masonerii zapewne orientuje się doskonale, stąd nawiązuje w swoich piosenkach i klipach do niej ;) Nikt mi nie wmówi że Lady GaGa, która bała się przyjechać do Polski bo uważała że to "dziki kraj" - sama tworzy swoje teledyski gdzie nawiązuje do tajemniczych symboli :D Po prostu są na to za głupie - człowiek, który nie ma pojęcia o świecie miałby mieć pojęcie o takiej wiedzy? Sorry - ja w to nie wierze ;)

 

 

 

A ja myślę, że nie ma co przesadzać. Podejrzewam, że większość użytkowników tego forum byłaby w stanie stworzyć podobny, równie mocno naszprycowany masońską symboliką scenariusz. Tym bardziej, że w ostatnich latach illuminati stali się integralną częścią światowej popkultury i naprawdę trudno znaleźć człowieka, który nie znałby chociaż trójkąta, oka czy wspomnianej sówki. A czytelnicy forów paranormalnych to czasem mam wrażenie, że wiedzą więcej o symbolice iluminatów niż sami iluminaci, więc stworzenie takiego filmiku od strony samej treści patrząc, to tylko formalność.

 

W tym filmie jest znacznie więcej symboli niż oko Horusa, Trójkąt czy "Sówka" ;) Jest np kwiat lotosu, jabłko, rekin, człowiek powieszony na szubienicy, skarabeusz, indyjska bogini Kali, łódź Anubisa, nie wiem czym jest to co trzyma Matka Boska w ręku w jednej ze scen, nie wiem dlaczego krew pojawia się na bieliźnie Benedykta (o ile to Benedykt ;) ), nie wiem co oznacza w tym filmie ów ekran krzyczący do człowieka - widać że jest to wąż, ale nie wiem którego z Bogów Starożytnych reprezentuje głowa występująca na tym ekranie, nie mam zielonego pojęcia co oznacza truposz chwytający dziewczynę za ramię, ani kwiat lotosu spływający do tonącego w nieczystościach Rosjanina. Jest też symbol odwróconego, czerwonego półksiężyca, dziewczynka upuszczająca jabłko. Zielonego pojęcia nie mam co oznacza finałowy taniec chłopca w bieli, ani upadek piramid w oddali, poprzez strzelające w nie promienie słońca. Nie wiem co oznacza Jezus wychodzący, czy raczej wystrzeliwujący z ziemi i zmiatający ludzi w garniturach. Nie jestem do końca pewien dlaczego ręka Statuy Wolności odpada i to ta trzymająca ogień. W filmie jest masa symboli o których większość ludzi nie ma pojęcia - to nie tylko sówka, oko Horusa i piramida. Zwróć też uwagę na to po jakiej podłodze toczy się jabłko.

 

A ja tylko wymieniłem to co przyszło mi do głowy - tam jest tych symboli znacznie, znacznie więcej.


Użytkownik Rockyyy edytował ten post 22.01.2016 - 00:11

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych