Skocz do zawartości


Do kogo należą media - zagraniczny kapitał w polskich mediach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#31

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To nie dźuma demokracji tylko PROPAGANDY. Najsmutniejsze jest to, że dla polaka "wolne media" to są takie, które są międzynarodowe bo są wolne. Tak została zaszczepiona wiedza! A to, że w każdym silnym państwie funkcjonuje państwowa propaganda to nie mają już pojęcia.

 

Cóż, może przykłady podam :

 

Niemcy
Anglia
Francja
USA 

Japonia
Chiny

 

W każdym z tych państw funkcjonuje tzw "komunistyczna propaganda" - którys z użytkówników użył takiego określenia dla znacjonalizowania mediów. W tych krajach funkconuje PROPAGANDA. 

 

TAK - dobrze czytacie tylko to jest w DOBRYM SENSIE bo zaszczepia się narodowe wartości, tradycje itd

 

Niemieckie   media.. swoje wartości i tradycje
Angielskie    media.. swoje wartości i tradycje
USA             media.. swoje wartości i tradycje
Francuskie   media.. swoje wartości i tradycje   edit Mój FAIL- To wybitnie zły przykład, który pokazuje jak z europejczykówe robi się afrykanów i muslimów.

Polskie..      "media"  NIEMIECKIE .. wartości i tradycje. I tak to wygląda.

 

Powinno być tak jak w Niemczech - żadnego przyzwolenia dla zagranicznych mediów - koniec kropka. Lecz przecież KODowcy zaraz podniosą larum, że to łamanie demokracji :D

 

Co za hipokryzja. 3 stycznia emigranci w Kolonii ( w niemczech) gwalcili i bili niemieckie kobiety a niemieckie media... PRZEMILczały TO przez ponad 2 dni( prezes ZDF przyznał się do tego) bo miały ciekawszy temat : ZAGROŻENIE DEMOKRACJI W POLSCE.

 

A teraz wisienka na torcie.

 

 

Jakie media non-stop o tym pieprzyły. w kółko non-stop rozgłaszaly te "złe glosy z europy" przeciwko komunistycznemu rezimowi w Polsce??  A Tymczasem u nas można robić wszystko, można mówić wszystko i nic się nikomu nie dzieje!! A w Niemczech jak powiesz, że ktoś jest "muslim" a już nie daj boże "żyd" to jesteś.. RASISTA. TO JEST WOLNOŚC SŁOWA?? TO GDZIE TA DEMOKRACJA!!??

 

Bylismy najbardziej tolerancyjnym krajem na świecie, TAK TAK jak ktoś się śmieje to zapraszam do lektury. A teraz niemiaszki będą nas uczyć co to tolerancja??? Chyba żart!! Najgorsze jest to, że większośc polaków daje sobie wmówić tą ciemnotę.,..

 

Nie chcę politykować, lecz mam nadzieję, że obecny rząd nie tyle co będzie sie trzymał obecnego kursu ale - BA - ZAOSTRZY GO. Inaczej dalej będziemy "murzynami" europy.

 

 

Dziekuję, dobranoc.


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 07.01.2016 - 04:33

  • 4

#32 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Na pewno mamy wolny internet. Wiele osób tego nie docenia, że u nas jest dzicz. Wiele rzeczy można zrobić i napisać. W Niemczech czy nawet w Rosji pobranie czegoś z torrentu, używanie pirackiego Windowsa, czy ściąganie seriali skutkuje wizytą mundurowych. U nas takie sytuacje są opisywane artykułem w gazecie ponieważ to tak rzadkie zjawisko.

 

Nie chce mi się już nawet pisać tekstów typu, że Niemcy dobra mają Niemieckie media. Jednak te media działają w interesie reklamodawców czyli głównych żywicieli. To nie ma sensu. Grupa TVN, Agora i Polsat mogą być w rękach i Somalijskich piratów. Wszystkim rządzi kapitalizm, ten kto płaci ten jest Panem. Dziennikarz to wolny zawód jednak umrze z głodu jak będzie drążył sprawy, które naczelnego nie zainteresują bo jakiś aspekt zbyt uderza w reklamodawce - korporację której jeden z produktów jest silnie promowany przez podmiot gazety.

 

Zresztą o czym my tutaj gadamy. Gdzie w grę wchodzą miliardy nie wiem kto spodziewa się faktów i oczerniania. Na gazecie można nawet tracić i tak koncerny odzieżowe, galanteryjne, motoryzacyjne, farmaceutyczne i turystyczne zwrócą jakiś procent a uchronią zamożnego od problemów.

 

Publicznie media może i owszem działają dla rządu, ale te prywatne to nie ośmieszajmy się działają w interesie zamożnych ludzi.


  • 0

#33

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Vaqowsky policzył tylko to co mu pasowało do tezy. "Nie liczmy wszystkich kanałów, liczmy tylko te informacyjne... ale nie liczmy jeszcze telewizji polskiej i tych kanałów informacyjnych które są polskie... i nie liczmy wp.pl bo jest polskie... i nie liczmy Gościa Niedzielnego... i wtedy nam wyjdzie że w tych policzonych to same zagraniczne kapitały!"

 
A Ty sobie przeczytałeś tak jak potrafiłeś. Mówimy o zagranicznym kapitale i właśnie te wymieniłem.
 

 
Legendarny
 
No bez przesady, nawet 30% mediów w zagranicznych rękach powinno być niepokojące? 80-90% powinno być w rękach Polaków? Czyli jak, rezygnujemy z wolnego rynku i wracamy do komuny? W PRLu wszystkie media były polskie a cudnie nie było.

 
100% TAK ,  wracamy doi komuny, do takiej jaka jest w USA i Niemczech.
 
W niemczech nie ma ŻADNEGO MEDIUM o zagranicznym kapitale(oczywiscie wylaczajac np BBC i inne stacje ktore sa szeroko dostępne na satelicie - ale wiadomo o czym mówie), a jak ileś lat temu amerykanie wykupili udzieły w ktorejś ze stacji informacyjnych to podniosło sie ogromne, gigantyczne larum, że jest to niedopuszczalne. Niedopuszczalne z racji tego, ze niemieckie media powinny ukazywać niemiecką rację stanu i nikt z zewnątrz nie powinien w to ingerować.
 
IO to samo jest we Francji i Anglii
 
A Ty Legendarny już dałeś się ogłupić skoro wmówili Ci ze repolonizacja wszystkich mediów to powrót do komuny.
]
Niektórzy dalej nie zdają sobie sprawy z tego, że media z zagranicznym kapitałem uprawiają propagande i robią wode z mózgu nam wszystkim.. Wystarczy spojrzeć jak w tym mediach było promowane sprowadzanie imigrantów itd Wystarczy spojrzeć jacy ludzie zapraszani są do studia.. Zresztą jak ktoś nie chce tego zauważyc to nigdy nie zobaczy.
 
I dokładnie ta sama sytuacja jest z bankami.
 
Potem jest taka sytuacja, że jak któryś rząd chce zrobić coś propaństwowego to robi się z nich oszołomów albo jak np ostatnio stalinizm, faszyzm, druga białoruś, powrót do komuny(to często używane, przybij piątke Legendarny :P ) itd.. Włosy dęba stają.
 
Tak BTW podobno za miesiąc zostaną opublikowane utajnione do tej pory materiały ipn o ludziach np  z kręgu mediów, o ich przeszłości jeśli chodzi o współprace z komuchami. Zobaczymy "who is who". "Dziwne", że nikt tego do tej pory nie odtajnił, dziiwnee :]
Z tą rzekomą komuną medialną w USA i Anglii to żeś mnie rozbawił :D . Mieszkańcy krajów anglojęzycznych mają akurat najbardziej pluralistyczny dostęp do mediów ze względu na powszechność i uniwersalność języka angielskiego - jak Amerykanin nie ma ochoty na CNN albo Fox News to se może włączyć BBC, France24, Euronews, Russia Today, Al-Jazeerę i dziesiątki innych. I mają Internet - z połowa Internetu jest po angielsku. Gdyby Polacy też byli anglojęzyczni albo język polski był tak powszechny to w ogóle nie byłoby tego tematu. W dodatku w USA i UK nie mają mediów publicznych co jest dobre bo te to zawsze opłacana przez podatników tuba propagandowa rządzącej władzy. W każdym kraju mającym media publiczne jak tylko przychodzi nowa władza to od razu zmiany w zarządach tych mediów, nie inaczej jest u nas.

Po drugie - nie wiem kto tu jest ogłupiony kolego. Jak Ty wierzysz, że media zagraniczne to tylko będą uprawiać propagandę a media o kapitale polskim będą rozpowszechniały samą prawdę ku chwale ojczyzny, to współczuję takiego pomyślunku. Nie istnieje coś takiego jak bezstronne, obiektywne media, wszystkie media podają czyiś punkt widzenia ocierając się bardziej lub mniej o propagandę i demagogię. Jak mamy różne media o różnych właścicielach, to mamy przynajmniej kilka różnych punktów widzenia, łatwiej jest wypracować własny, trudniej jest zatuszować prawdę. Tobie najwyraźniej wystarczy jeden punkt widzenia, dyktowany po części przez obóz rządzący, bo chyba nie jesteś tak naiwny żeby wierzyć, że władza przeprowadzając tę repolonizację nie będzie próbowała wyciągnąć jak najwięcej dla siebie. Jeden punkt widzenia, jedna propaganda, jeden naród, jedna Rzesza.

To że w takich krajach jak Niemcy czy Rosja mają podawany jeden punkt widzenia to właśnie źle, a Ty chcesz upodobnić Polskę do nich, "bo oni tak mają więc my też powinniśmy" :facepalm: Piękny argument.

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 07.01.2016 - 17:55

  • 3



#34

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W dodatku w USA i UK nie mają mediów publicznych

W obu tych krajach media publiczne istnieją - w UK jest to BBC. W Stanach media publiczne są jedynie dystrybutorem programów dla stacji nadających lokalnie.

Co do reszty posta pełna zgoda.


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 07.01.2016 - 18:34

  • 1



#35

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W dodatku w USA i UK nie mają mediów publicznych

W obu tych krajach media publiczne istnieją - w UK jest to BBC. W Stanach media publiczne są jedynie dystrybutorem programów dla stacji nadających lokalnie.
Co do reszty posta pełna zgoda.
Fakt, sam właśnie poszedłem się upewnić i biję się w pierś za tę pomyłkę. Myślałem, że BBC już sprywatyzowali. Natomiast w USA media publiczne są ale tylko stanowe (nie ma ogólnokrajowych) i nie prowadzą serwisów informacyjnych, z tego co mi wiadomo. Nawet jeśli (tu już też kurczę nie jestem pewny, nie będę sprawdzał osobno każdego z 50 stanów) nie zmienia to faktu, że wszyscy anglofoni mogą czerpać informacje praktycznie z każdego kierunku świata. A w dobie Internetu i telewizji z setkami kanałów nie jest to żaden problem. Zresztą Polak też może, jak tylko zna angielski.

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 07.01.2016 - 19:05

  • 2



#36

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To że w takich krajach jak Niemcy czy Rosja mają podawany jeden punkt widzenia to właśnie źle, a Ty chcesz upodobnić Polskę do nich, "bo oni tak mają więc my też powinniśmy" :facepalm:

Przy mentalności Polaków, którzy potrafią uwierzyć w największą bzdurę przedstawioną w TV, już lepiej, żebyśmy mieli media propolskie i "zaściankowe" jak w Rosji, niż proniemieckie jak teraz. Bo później mamy takie kwiatki, że po miesiącu od wyborów Polacy idą obalać rząd, który sami wybrali(mam nadzieje, że to nie będzie politykowanie).

Dlatego to jaka "opcja telewizyjna" jest lepsza zależy też o jakie państwo chodzi.  Ja uważam, że bardzo dobrze się stanie jak kapitał Niemiecki zostanie ucięty, a najlepiej jakby został stąd całkowicie wywalony, najlepiej razem z pseudo dziennnikarzyną lisem.


  • 2



#37

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Fakt, sam właśnie poszedłem się upewnić i biję się w pierś za tę pomyłkę. Myślałem, że BBC już sprywatyzowali.

 

 Nie tylko nie sprywatyzowali ale nawet na to się nie zanosi. Swoją drogą BBC jest uważana jako wzorcowa. Nie tylko na wyspach, ale w większości krajów zachodu. To świetny przykład że państwowe może być nie tylko dobre. Może być wzorem do naśladowania.

 Niestety w Polsce wszystkich omamiło hasło "wolny rynek", który od dawna nie jest wolny. Czerpiemy wzory z zachodu, problem jest taki że nie do końca te właściwe. PKP jest sprywatyzowane mimo że najnowocześniejsze pociągi w europie, czyli francuskie TGV jest zastrzeżonym znakiem towarowym przedsiębiorstwa SNCF.  Czyli francuskich kolei PAŃSTWOWYCH !!! Osobiście uważam iż niektóre przedsiębiorstwa. kluczowe dla danego kraju powinny pozostać w rękach państwa. Niestety polskie rządy od czasów obalenia komuny wybierają wzorce zachodnie, nie te najlepsze, lecz te, które pasują aktualnym rządzącym. A które niekoniecznie są dobre dla Polski i Polaków. 

 Często oglądam niektóre kanały  BBC, To co rzuca się w oczy, to fakt że reklam jest niewiele, i są nadawane w odpowiednich momentach i niezbyt długo. akurat żeby pujść do ubikacji czy zaparzyć herbatę.  Abonament za tv wynosi 145.50 na rok. Może to się wydawać dużo, ale tak naprawdę to są dwie dniówki przy minimalnych zarobkach( no może trzy :)) Nie są to duże pieniądze, ale jakość tego co za nie otrzymujesz jest bardzo duża. Podejrzewam że gdyby BBC przeszło w prywatne ręce, to zamieniło by się w kupę błota pod stertą politycznego szlamu, podobnie jak Polskie media publiczne, które są niby zasilane z abonamentu i podatków, ale ich nadrzędnym celem jest pozytywny wynik finansowy, I przyklaskiwanie aktualnej władzy. Zresztą kanały takie jak tvp polonia czy kultura, wzbudzają tylko żal i niedowierzanie. 

poniżej lista państwowych kanałów BBC:

 TV:

BBC One
    BBC Two
    BBC Three
    BBC Four
    CBBC
    CBeebies
    BBC News Channel
    BBC Parliament
    BBC ALBA
    BBC World News
    S4C

Radio w którym jest cały przekrój brytyjskiego społeczeństwa:

 

Radio 1
Radio 1Xtra
Radio 2
Radio 2 Country
Radio 2 Eurovision
Music Jazz
Radio 3
Radio 4
Radio 4 Extra
Radio 5 live
Radio 5 live sports extra
Radio 6 Music
Asian Network
World Service
CBeebies Radio
Afrique Radio
Hausa Rediyo
Radio Gahuza
Raadiyaha Soomaali
Swahili Radio

Uzbek Radio Dasturi
Би-Би-Си Кыргыз кызматынын радиосу
ဘီဘီစီ မြန်မာပိုင်း ရေဒီယို
时事一周
Indonesia Radio
বিবিসি বাংলা
बीबीसी हिंदी
बीबीसी नेपाली रेडियो
بي بي سي افغانستان (پښتو خپرونه)
بی بی سی افغانستان (برنامه های دری)
බීබීසී සිංහල සංදේශය
பிபிசி தமிழோசை
بی بی سی اردو ریڈیو
Русская служба Би-би-си
إذاعة بي بي سي العربية

رادیو فارسی بی‌بی‌سی

 

  Radia regionalne:

Radio Scotland
    Radio nan Gàidheal
    Radio Ulster
    Radio Foyle
    Radio Wales
    Radio Cymru

 

I radia lokalne:

Radio Berkshire
    Radio Bristol
    Radio Cambridgeshire
    Radio Cornwall
    Coventry & Warwickshire
    Radio Cumbria
    Radio Derby
    Radio Devon
    Essex
    Radio Gloucestershire
    Radio Guernsey
    Hereford & Worcester
    Radio Humberside
    Radio Jersey
    Radio Kent
    Radio Lancashire
    Radio Leeds
    Radio Leicester
    Radio Lincolnshire
    Radio London
    Radio Manchester
    Radio Merseyside
    Newcastle
    Radio Norfolk
    Radio Northampton
    Radio Nottingham
    Radio Oxford
    Radio Sheffield
    Radio Shropshire
    Radio Solent
    Somerset
    Radio Stoke
    Radio Suffolk
    Surrey
    Sussex
    Tees
    Three Counties Radio
    Wiltshire
    WM 95.6
    Radio York

Można?  Można.


  • 1



#38

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

To że w takich krajach jak Niemcy czy Rosja mają podawany jeden punkt widzenia to właśnie źle, a Ty chcesz upodobnić Polskę do nich, "bo oni tak mają więc my też powinniśmy" :facepalm:

Przy mentalności Polaków, którzy potrafią uwierzyć w największą bzdurę przedstawioną w TV, już lepiej, żebyśmy mieli media propolskie i "zaściankowe" jak w Rosji, niż proniemieckie jak teraz. Bo później mamy takie kwiatki, że po miesiącu od wyborów Polacy idą obalać rząd, który sami wybrali(mam nadzieje, że to nie będzie politykowanie).

Dlatego to jaka "opcja telewizyjna" jest lepsza zależy też o jakie państwo chodzi.  Ja uważam, że bardzo dobrze się stanie jak kapitał Niemiecki zostanie ucięty, a najlepiej jakby został stąd całkowicie wywalony, najlepiej razem z pseudo dziennnikarzyną lisem.

 

 

Czyli uważasz swoich rodaków za idiotów bo mają inne zdanie, więc chcesz zlikwidować media które mają takie zdanie jak oni i zaprowadzić szczęśliwe jednomyślenie. :)


  • 1



#39

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pragę tylko nieśmiało zauważyć, że pomimo zakazu politykowania na forum, wciąż są przemycane tematy pozwalające na subtelne wyrażanie "mojszej racji"....

 

Strażnik regulaminu lvl 2 8D


  • 1

#40

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

To że w takich krajach jak Niemcy czy Rosja mają podawany jeden punkt widzenia to właśnie źle, a Ty chcesz upodobnić Polskę do nich, "bo oni tak mają więc my też powinniśmy" :facepalm:

Przy mentalności Polaków, którzy potrafią uwierzyć w największą bzdurę przedstawioną w TV, już lepiej, żebyśmy mieli media propolskie i "zaściankowe" jak w Rosji, niż proniemieckie jak teraz. Bo później mamy takie kwiatki, że po miesiącu od wyborów Polacy idą obalać rząd, który sami wybrali(mam nadzieje, że to nie będzie politykowanie).

Dlatego to jaka "opcja telewizyjna" jest lepsza zależy też o jakie państwo chodzi.  Ja uważam, że bardzo dobrze się stanie jak kapitał Niemiecki zostanie ucięty, a najlepiej jakby został stąd całkowicie wywalony, najlepiej razem z pseudo dziennnikarzyną lisem.

 

 

Czyli uważasz swoich rodaków za idiotów bo mają inne zdanie, więc chcesz zlikwidować media które mają takie zdanie jak oni i zaprowadzić szczęśliwe jednomyślenie. :)

 

Nie, że mają inne zdanie, tylko omamić Polaka jest bardzo prosto niestety. Głównym źródłem informacji jest TV, dlatego lepiej się stanie, gdy tv będzie propolskie. Podany przykład Rosji jest akurat dobry, zobacz jak tam społeczeństwo jest ze sobą zgodne, są zwarci i silni, mówią jednym głosem - i piszę to jako jeden z największych przeciwników tego państwa na tym forum.

Media zawsze będą siać propagandę, dlatego lepiej by siały propolską co może wpłynąć na większą jedność, zwarcie, siłę narodu, niż żeby siały proniemiecką czy jakąś inną, która może doprowadzić do wewnętrznych konfliktów.

Polak jest takim człowiekiem(wiem, że śmierdzi stereotypem, ale niestety tak to z nami Polakami wygląda), że dziś kupi 5kg kurczaka, a jutro zobaczy w tv jak mówią, że to chemia i pójdzie go wywalić do śmietnika. Właśnie to chciałem przekazać tamtym postem. Łykamy papkę medialną jak bocian żaby, więc niech ta papka będzie propolska i tyle. A moje zdanie tu nie ma znaczenia, bo ja i tak korzystam z innych źródeł informacji.


  • 3



#41

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

tylko omamić Polaka jest bardzo prosto niestety

 

A Ty z jakiego kraju pochodzisz? :P ehh


  • -1



#42

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

tylko omamić Polaka jest bardzo prosto niestety

 

A Ty z jakiego kraju pochodzisz? :P ehh

 

"ale niestety tak to z nami Polakami wygląda"


  • -1



#43

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może coś w tym jest. Prawisz tak dziwne teorie że może pod jakąś propagandę podpadłeś.

Szukanie wrogów, oblężona twierdza. Ciągle to samo.


  • 0



#44

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Może coś w tym jest. Prawisz tak dziwne teorie że może pod jakąś propagandę podpadłeś.

Szukanie wrogów, oblężona twierdza. Ciągle to samo.

Jak tyle zrozumiałeś z moich postów, to trochę smutno, ale w sumie co się dziwić po największym "eurozwolenniku" na forum, który bronił facetów w sukienkach, chorej psychicznie Konczity Wurst, absurdalnych przepisów unijnych, multikulti, etc. Pewnie za Europejską wspólną policją też jesteś "ZA", żeby jakiś Niemiec w Polsce pałował za łamanie prawa. Więc czemu się dziwie, że tak się oburzyłeś o wywalenie Niemieckiego kapitału z Polskich mediów.

Więc tak, po pierwsze moje teorie są normalne, bo każdy normalny obywatel chce, by media w Polsce przedstawiały Polski punkt widzenia, a nie Niemiecki. Po drugie nie szukam żadnych wrogów, tylko uważam, że lepiej by Polak był karmiony Polską papką, a nie zagraniczną, bo to może mieć jakieś korzyści, o których wspomniałem wcześniej. Po trzecie powiedz mi ile % Polskiego kapitału jest w mediach Niemieckich?

I kolejny aspekt - oblężona twierdza. Otóż w dzisiejszych czasach największym zagrożeniem jest zagrożenie zewnętrzne, a nie jak się usiłuje nam Polakom wmówić - wewnętrzne(te kochane media tak właśnie robią). Dlatego w obecnych trudnych czasach, gdzie na zachodzie na środku ulicy Twoja matka może zostać zmolestowana, oblężona twierdza jest logicznym rozwiązaniem, silne zjednoczone społeczeństwo, bez podziałów i wewnętrznych konfliktów - to jest moc i najlepsza obrona na takie zagrożenia. A jeśli mamy z kimś współpracować to odwróćmy kierunek wyciągania dłoni, bo na pewno nie powinien on być skierowany na zachód.

Już pół roku temu dwóch delikwentów wypisywało, że uchodźcy to żaden problem i w ogóle, że chorzy jesteśmy, że o tym piszemy - jeden z nich do dziś się nie odezwał, a drugi się obudził i coś tam skromnie napisał po trzech miesiącach milczenia. Oblężona twierdza, silne jednorodne państwo, odwrót kierunku, a nawet jak będzie trzeba to zaściankowość - to jest to co dziś może nas uchronić przed prawdziwym ZEWNĘTRZNYM zagrożeniem.

I pamiętaj - czym więcej Niemiec płacze, że "co to się dzieje w tej Polsce", to oznacza, że tym lepiej jest w Naszym kraju.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 08.01.2016 - 00:57

  • 7



#45

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak. Wywalmy niemieckie media bo przedstawiają niepolski punkt widzenia. Ale jeszcze z Telewizji Polskiej trzeba wyrzucić niepolskich prezenterów. I szefów o niepolskich poglądach. I dziennikarzy z innej opcji politycznej. I niech najlepiej będą tam tylko starannie wyselekcjonowani Nasi, bo mogliby przekazywać wiadomości po nienaszemu...

 

Sytuacja generalnie wygląda tak, że mamy wolny rynek i "repolonizacja" nie ma jak dotknąć prywatnych spółek medialnych o zagranicznych udziałach własnościowych. Nie można wydać zakazu funkcjonowania firm z obcym kapitałem.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych