Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obowiązkowe szczepienia? TAK czy NIE?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
311 odpowiedzi w tym temacie

#121

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6636
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też jestem za szczepieniem, ale posłuchalibyście matki autystycznego dziecka i zmienilibyście zdanie. Każdy ma prawo wyboru, ja zamierzam szczepić dziecko, bo uważam, że dzięki temu je ochronie, a wiele kobiet uważa, że w ten sposób szkodzi swoim pociechom.

Ja jestem ojcem autystycznego dziecka. Jest nawet temat związany z tym zagadnieniem, ale Cię rozczaruję, dotychczas nie stwierdzono zależności szczepionki a autyzm.





#122

Steven.
  • Postów: 117
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Obojetnie, moga to byc nawet laicy ktorych obecnosc zawsze pozytywnie wplywa przy tego typu czynnosciach.

A jaka ty masz pewnosc ze tak waska grupa osob lub jakas grupa ludzi nie dokona sabotazu badz naduzyc, lub niedopelnien obowiazkow. Obecnosc strony spolecznej jest czynnikiem pozytywnym i dodatkowym zabezpieczeniem.

 

Nie może być tak ze tak waska grupa osob, badz grupa interesow kontroluje tak szerokie zagadnienie dotyczace ogolu populacjii. To moze prowadzic do naduzyc, nie mowiac juz o tym ze rozne srodowiska wplywaja na siebie, np uczestnictwo strony spolecznej, podalem prosty przyklad, dwie losowe osoby z zrzesznia.


Użytkownik Steven edytował ten post 27.04.2015 - 19:56

  • -2

#123

Tyiu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Każda partia jest badana, zanim trafi na rynek. 

 

Oj, żebyś się nie zdziwił. Szczepionka przeciw świńskiej grypie wywołała wiele powikłań pośród dzieci,jak i również  poważnych chorób jak narkolepsja.

 Oto 2 artykuły na ten temat :

 

http://wiadomosci.ga...spowodowac.html

 

http://wiadomosci.ga...ciw_grypie.html

 

Teoretycznie powinna być, ale to że doszło do jakichś błędów to nie znaczy, że szczepionki są złe, nieskuteczne, czy szkodliwe. Problemy poszczepienne mogą też wynikać z podania ich w niewłaściwym czasie, czy podczas jakiejś choroby itd. 

 

A te wspomniane zatroskane matki niestety zamiast sięgać po literaturę naukową, nakręcają się szarlatańskimi wpisami w Internecie. 


Użytkownik Tyiu edytował ten post 27.04.2015 - 20:04

  • 0

#124

LowcaTofca.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie śmieszą ludzie, którzy dalej myślą, że szczepionki wywołują autyzm co jest naprawdę głupim stwierdzeniem. Dyskusji o tym czy szczepienia powinny być obowiązkowe według mnie nie powinny się nawet odbywać. Powinny i już. A co do karania za zaniedbanie takiego obowiązku to myślę, że jakaś grzywna wystarczy, bo w tym kraju dosyć sporo osób martwi się o swoje pieniądze :)


  • 0

#125

Steven.
  • Postów: 117
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Noi jak zwykle, zamiast dojsc do wnioskow i jakis konkluzjii to wdajemy sie w niepotrzebne pyskowki, kto jest madrzejszy i kto kogo smieszy. Mnie jakos nie smiesza te wszystkie pytania, dociekania czy zmartwienia niektorych ludzi, a jesli sa watpliwosci to powinno sie je rozwiac. Juz nie mowie o tym ze potrzeba czy zwykla dociekliwosc są jak najbardziej na miejscu, wkoncu szczepionki to delikatna sprawa ktora dotyczy nas wszystkich.


  • -1

#126

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6636
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@

Dlaczego więc szukasz odpowiedzi na forum, gdzie wypowiadają się w zasadzie zwykli ludzie? Poszukaj forum, gdzie są jacyś specjaliści, ale prawdopodobnie jesteś zafascynowany teoriami konspiracyjnymi i szukasz taniej sensacji, dlatego jesteś tutaj. Głosy lekarzy nawołujących do szczepień są ignorowane przez ludzi nie zdających sobie sprawy ze skali zagrożenia. Szczepionki, to nie jest żadna delikatna sprawa, to sprawa życia lub śmierci i tu jest powaga.

Powtarzam jeszcze raz, poczytaj więcej, dlaczego szczepienia są takie ważne. Potem rób jak uważasz, w najgorszym wypadku napiszą Ci na nagrobku:

- umarł, bo zgłupiał.

Bo głupotą jest niezapobieganie.





#127

Steven.
  • Postów: 117
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nigdy nie czytalem zadnych jak to ty mowisz teorii spiskowych. Wszystko co Cie otacza jest teoria spiskowa, poniewaz to czego nie slyszysz i nie widzisz to domysly, wiec stonuj te oceny. Ja nie tylko widzialem rzeczy o ktorych bladego pojecia nie masz, takie cos jak trucie szczepionkami ludzi czy nawet calych narodow, tego nie wiem nie potwierdzilem i sie nie znam ale podchodze z nieufnoscia, takie cos dla mnie gdyby wyszlo nie robiloby wogole wrazenia i zdziwienia.

 

Rozumiem ze czytasz jakies teorie, ja nie czytam nic


  • -2

#128

LowcaTofca.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednak rzadko człowiek słyszy (jeśli w ogóle) o tym, że ktoś zmarł na skutek szczepienia. Mimo wszystko jest z tego więcej pożytku niż straty, więc odpowiedź powinna być prosta i jednoznaczna :)


  • 0

#129

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6636
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem ze czytasz jakies teorie

Źle rozumiesz. Jak na razie teorie buzują w Twojej głowie.

 

... ja nie czytam nic

To widać, bo nie bardzo wiesz czym jest szczepionka i do czego służy.

 

Ja nie tylko widzialem rzeczy o ktorych bladego pojecia nie masz, takie cos jak trucie szczepionkami ludzi czy nawet calych narodow...

Znaczy się widziałeś przestępstwo i milczysz... to jest karalne, nie wiem, czy wiesz o tym. No chyba, że to jakaś Twoja konfabulacja.





#130

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Znaczy się widziałeś przestępstwo i milczysz... to jest karalne, nie wiem, czy wiesz o tym. No chyba, że to jakaś Twoja konfabulacja.

Chyba że jest prawilną mordą - widział, zachował dla siebie, pozdro dla kumatych, a dla reszty środkowy palec! :P


  • 0

#131

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6636
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W przypadku trucia "całych narodów" prawilność, to trochę nie na miejscu. Cicho siedzieć to można, jak się kolegów w szkole na fajce widziało.





#132

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Widzenie trucia całych narodów" jakimiś wizjami apokaliptycznymi i problemami z samym sobą. Jedni widzą krew na barierkach i napisy na niebie, inni Jezusa, inni trucie całych narodów ;)


  • 0

#133

Steven.
  • Postów: 117
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nom to sie troche pousmiechalem  ;p

Pozwol jednak, że moje prywatne obawy, doswiadczenia czy ostroznosc w tej kwestii bede mogl zachowac. A jesli ktos ma zaufanie bezwzgledne, albo nie widzi w tym zadnego pola do jakiejkolwiek manipulacjii, wszystko jest przejrzyste i jasne, to niech ma swoje zdanie w tej kwestii.

 

Wiem wiem, bede teraz zagrozeniem dla ludzkosci, nosicielem wielu chorob, buntownikiem, wrecz zabojcą  :serce:  Tak tak  ;p


  • -1

#134

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja pole do manipulacji też widzę wszędzie, np. w składzie Red Bulla na puszce nie podają pełnego (=prawdziwego) składu, trzeba w internecie szukać... Jakby się zacząć przejmować to i na serach się znajdzie, bo a nuż producent nie dopisał, że użył stabilizatora - chlorku wapnia, a inny napisał? Takie są koszty rozwoju cywilizacji, tylko niektórzy się za bardzo przejmują. Nie mówię o tobie, ale o "spiskowcach" - tych od broni masowego rażenia w postaci Chemtrails, szczepionek i czipów.


Użytkownik McNugget edytował ten post 05.05.2015 - 18:05

  • 0

#135

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A jesli ktos ma zaufanie bezwzgledne, albo nie widzi w tym zadnego pola do jakiejkolwiek manipulacjii, wszystko jest przejrzyste i jasne, to niech ma swoje zdanie w tej kwestii.

 

 

To jest raczej kwestia wyważenia ryzyka. Dla siebie i innych.

 

No i nikt Ci nie broni robić sobie badań, możesz iść na studia medyczne, badać, czy to ma na Ciebie wpływ i jaki. Skoro już chcesz być taki świadomy.


Użytkownik Monolith edytował ten post 05.05.2015 - 19:19

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych