Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obowiązkowe szczepienia? TAK czy NIE?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
311 odpowiedzi w tym temacie

#151

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

11 najgłupszych tekstów antyszczepionkowców
Oczywiście wszystkie to dawno obalone bzdury, ale idioci rodzą się co minutę, więc raczej te bzdury szybko nie znikną...
  • 2



#152

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://natemat.pl/17...sie-prokuratura

 

Patrzcie jakie to się rzeczy dzieją 


  • 0



#153

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na razie prokuratura wypowiedziała się, że nie ma dowodów na to, że dziecko brało udział w "ospa party". Sprawa wypłynęła w wywiadzie z lekarką, która krytykowała takie pomysły rodziców, stwierdzając że zachorowanie może być niebezpieczne i jako przykład podała śmierć tego dziecka. Media połączyły jedno z drugim i uznały, że dziecko zarażono w ramach takiego spotkania, choć de facto lekarka tego nie stwierdziła. Tak działają media.


  • 1



#154

Zwiezda.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

New World Order truje też naszych czworonożnych przyjaciół

http://wolna-polska....pirozie-2016-03


  • -3

#155

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko czekać aż antyszczepionkowcy zaczną protestować przeciwko szczepieniu lisów na wściekliznę.


  • 4



#156

Zwiezda.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Mój pies zmarł 29 lutego na mięsaka. I niewiadomo skąd to dziadaństwo się wzięło. Poczytałem trochę poniższą stronkę i na niej w gronie podejrzanych też są szczepionki

http://gvdt57.home.x...nl/usa/usa.html


  • -2

#157

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Jest taka strona internetowa, gdzie jak podasz swoje dane osobowe i wrzucisz skan obu stron dowodu osobistego, to wygrasz milion złotych. Możesz mi swoje dane i skan wysłać w PW, to Cię zgłoszę...
  • 0



#158

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

... wrzucisz skan obu stron dowodu osobistego, to wygrasz milion złotych.

Ale  milion do wygrania, czy do oddania? 





#159

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Do wygrania, losowe zgłoszenia wygrywają milion, reszta wygrywa kredyt we frankach...

Użytkownik Urgon edytował ten post 19.03.2016 - 22:14

  • 0



#160

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Większość nowotworów powstaje bez możliwej do określenia przyczyny i nie będzie możliwe wskazanie jednego zdarzenia czy jednego czynnika, aby móc powiedzieć "to spowodowało powstanie nowotworu w tym miejscu".

 

Ale u niektórych ras psów zdarzają się częściej z powodu predyspozycji (rasy tworzono przez chów wsobny co kumulowało mutacje). U pasterskich bernardynów nawet 25% dorosłych psów umiera na rozsianego mięsaka. Rottweilery i wilczarze często chorują na nowotwory kości, owczarki niemieckie i Golden Retrievery na naczyniaka, boksery i buldogi częściej niż inne psy zapadają na mastocytomę i chłoniaka.


  • 0



#161

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po pierwsze szczepionki to jedno z największych osiągnięć ludzkości i warto się szczepić. Jednak przynajmniej w przypadku Polski (nie wiem jak to jest w innych krajach) istnieje podstawowy problem - choroby, na które szczepi się obowiązkowo dzieci, są nieadekwatne do współczesności. Obecnie NFZ stosuje profilaktykę przeciw polio czy odrze, które już praktycznie całkowicie zwalczono, natomiast ignoruje realne zagrożenie jak chociażby grypa. Dopiero kilka tygodni temu wprowadzono szczepienia przeciw pneumokokom, które jak głosi wiele spotów, są skrajnie niebezpieczne dla małych dzieci. Reasumując - nie wiem czy obowiązkowo, ale na pewno należy uodparniać się na choroby, które zagrażają nam obecnie, niestety satyra naszego systemu opieki zdrowotnej polega na tym, że te nie są w ogóle refundowane a ich koszt jest tak wysoki, że nie każdego na to zwyczajnie stać.


Użytkownik Kubala95 edytował ten post 20.03.2016 - 23:53

  • 1

#162

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

. Dopiero kilka tygodni temu wprowadzono szczepienia przeciw pneumokokom

 

 No właśnie. Wpisując w google "pneumokoki" otrzymujemy całą masę opisów jakie niebezpieczne są te "BAKTERIE" !!!!! i dlaczego trzeba się szczepić.

 Pneumokoki to nie są WIRUSY! tylko bakterie. Więc jak szczepienie może pomóc na zakażenie bakteryjne. 

 O ile się nie mylę. Szczepienie polega na tym iż podaje się martwego, lub niezbyt żwawego WIRUSA (czytaj wirusa w minimalnych ilościach) po to aby organizm go rozpoznał i nauczył się z nim walczyć. (Białe krwinki ITD)

 

Bakterie to nie są wirusy. Tak samo jak antybiotyki nie leczą przeziębienia i grypy, szczepionki nie zabezpieczają przed infekcjami.

 

ps.

 

 

Czy szczepionki przeciwko pneumokokom są skuteczne?

Tak. Wśród dzieci, które w wieku niemowlęcym przeszły kompletne szczepienie szczepionką skoniugowaną:

    89% nie zachoruje na inwazyjną chorobę pneumokokową - to główny cel szczepienia,
    44% nie zachoruje na przewlekłe zapalenie ucha środkowego wymagające operacyjnego leczenia laryngologicznego,
    34% nie zachoruje na ostre pneumokokowe zapalenie ucha środkowego,
    22% nie zachoruje na cięższe zapalenie płuc.

 

 http://pediatria.mp....w.html?id=64435

 

 Może ktoś mnie poprawi.

napisano:

89% nie zachoruje na inwazyjną chorobę pneumokokową - to główny cel szczepienia,

 

 ale czy przypadkiem nie jest tak iż 89% dzieci NIE! szczepionych też nie zachoruje ?


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 21.03.2016 - 23:41

  • -1



#163

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Gdybyś troszkę poczytał, to byś wiedział, że szczepionki robi się z dowolnego mikroorganizmu wywołującego chorobę, jego toksyn lub protein, którymi jest pokryty. Tak więc szczepionki robi się z bakterii. Przykładem są cholera, gruźlica czy tężec.
Co do drugiego pytania, to jest napisane wyraźnie, co autor miał na myśli. Szczepionki przeciw pneumokokom zmniejszają szansę zachorowania na zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych i sepsę, oraz na inne choroby powiązane z pneumokokami.
  • 1



#164

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Gdybyś troszkę poczytał, to byś wiedział, że szczepionki robi się z dowolnego mikroorganizmu wywołującego chorobę, jego toksyn lub protein, którymi jest pokryty. Tak więc szczepionki robi się z bakterii. Przykładem są cholera, gruźlica czy tężec.

Napisałem :

 

O ile się nie mylę

 Ale dzięki za minusa. zapamiętam na przyszłość.

 

 

 

Co do drugiego pytania, to jest napisane wyraźnie, co autor miał na myśli. Szczepionki przeciw pneumokokom zmniejszają szansę zachorowania na zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych i sepsę, oraz na inne choroby powiązane z pneumokokami.

 

Tutaj akurat autor napisał konkretnie

 

Wśród dzieci, które w wieku niemowlęcym przeszły kompletne szczepienie szczepionką skoniugowaną:
    89% nie zachoruje na inwazyjną chorobę pneumokokową - to główny cel szczepienia,
    44% nie zachoruje na przewlekłe zapalenie ucha środkowego wymagające operacyjnego leczenia laryngologicznego,
    34% nie zachoruje na ostre pneumokokowe zapalenie ucha środkowego,
    22% nie zachoruje na cięższe zapalenie płuc

 

Brakuje mi tu danych ile procent dzieci, które NIE!  przeszły tych szczepień zachoruje na te choroby.

 

Ogólnie jestem pozytywnie nastawiony do szczepień. Sam byłem szczepiony.  Zadbałem o szczepienia mojego syna. Lecz mam wątpliwości, jeżeli chodzi o szczepionki skojarzone, czy też te pierdoły o pneumokokach.


  • 0



#165

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szczepienie działa też na bakterie. Ba, są też szczepionki powodujące reakcję na związki chemiczne - szczepionka na błonicę zawiera anatoksynę i tak na prawdę organizm po zaszczepieniu nie zwalcza bakterii lecz wiąże jej toksynę białkową powodującą szkody.

 

Zachorowania na infekcje pneumokokowe nie są częste ale często wywołują groźne powikłania. Najbardziej znane powikłanie to sepsa. Większość ostatnich przypadków nagłej sepsy u dzieci to właśnie wynik infekcji pneumokokowej.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 22.03.2016 - 00:40

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych