Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tabletka 72 po bez recepty i prezerwatywa.

Wreszcie wolność wyboru.

  • Please log in to reply
230 replies to this topic

#166 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie jest to żadna prowokacja, mordercy są różni i różnie karani, najsurowiej to są ci od "zbrodni doskonałej" takiej gdzie jej działania, są świadomie zaplanowane.

 

Kiedy dochodzi do zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik, zaczyna się proces zycia, tzw Boży Cud, który trwa aż do śmierci, wiek nie ma znaczenia.

 

Nie wiem droga Alis o co się tak oburzyłaś, coś Cię boli? Jak Cię uraziłem to przepraszam.


  • 0

#167

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na szczęście nic mnie nie boli, bo moja sytuacja życiowa pozwala mi na to żeby iść prywatnie do lekarza w każdej chwili i poprosić o receptę na tę tabletkę jeżeli zajdzie taka potrzeba (a co wątpię, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie następny dzień)

Sprawa jest jednak szersza niż tylko moja ewentualna potrzeba zażycia tej awaryjnej tabletki dzień po.


  • 0



#168 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Rozumiem, że gdyby zaszła taka potrzeba, bez wahania zlikwidowałabyś nowe życie które się w Tobie rozwija. Serce boli, oczy się szklą od łez jak się to czyta.


  • 0

#169

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakie nowe życie? Nie zlikwidowałabym czegoś czego by nie było.


  • 0



#170 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Gubisz się w zeznaniach, przeczysz sama sobie, powiedz mi jak mam to rozumieć co napisałaś:

 

moja sytuacja życiowa pozwala mi na to żeby iść prywatnie do lekarza w każdej chwili i poprosić o receptę na tę tabletkę jeżeli zajdzie taka potrzeba (a co wątpię, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie następny dzień)

 

Wtf?


  • 0

#171

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miałem długiego posta, ale Firefox zfiksował a nie chce mi się od nowa pisać. w wolnej chwili odpiszę. Veckas ta tabletka o której mowa to nie środek wczesnoporonny.

Jeszcze podzielę się filmem promującym ten "sprzeciw" myślałem że pawia puszczę pod koniec.

https://web.facebook...90846461068611/

 

Z resztą co ja robię w temacie o antykoncepcji?


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 27.02.2017 - 19:57

  • 0



#172

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Veckas, ty w ogóle masz pojęcie, jak działa taka tabletka? Z tego co piszesz, to naprawdę wątpię.


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 27.02.2017 - 19:57

  • 1



#173

Alis.

    "Zielony" uspokaja ;)

  • Postów: 690
  • Tematów: 171
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Veckas nie wiem czego nie rozumiesz.  

 

1. Tabletka powinna być dostępna bez recepty, a nie na zasadzie że kobieta musi iść do lekarza - prywatnie - bo na nfz z dnia na dzień się nie dostanie, a żeby pigułka miała sens należy ją przyjąć w ciągu 72h od współżycia.

Mnie stać na to żeby iść prywatnie i mam takie możliwości bo mieszkam w dużym mieście gdzie prywatnych gabinetów jest jak przysłowiowych psów.

 

2. Czy ja bez wahania wzięłabym tę tabletkę? TAK. Wzięłabym tabletkę, która opóźniłaby owulację. 


  • 0



#174 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

 

Veckas, ty w ogóle masz pojęcie, jak działa taka tabletka? Z tego co piszesz, to naprawdę wątpię.

Nie mam pojęcia, nie interesuje mnie w jaki sposób ktoś zabija, chodzi o sam fakt pozbawienia życia.


  • -1

#175

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gdybyś trochę poczytał, to wiedziałbyś, że ta tabletka powoduje opóźnienie owulacji.

Ale skoro wolisz wyjść na ignoranta, to twój wybór :)


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 27.02.2017 - 20:04

  • 1



#176

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1630
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Veckas

 

mordercy są różni i różnie karani

Jeśli poronię to będę miała postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci? 

 

Mam wrażenie, że cofnęłam się do średniowiecza. Bez jaj proszę Pana. 

 

 

Kiedy dochodzi do zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik, zaczyna się proces zycia, tzw Boży Cud

W tym przypadku w ogóle nie widzę ingerencji Bożej a jedynie dwóch zdrowych ludzi. Ach ten okropny sceptyk.

 

Popieram jak najbardziej aby ta tabletka była legalna jak i aborcje. To jest moje życie, moja macica i wara od niej.





#177 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli poronię to będę miała postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci?

 

Jak będziesz się tłukła po brzuchu tak żeby zabić dziecię to oczywiste, zabójstwo z premedytacją.

 

"Kiedy dochodzi do zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik, zaczyna się proces zycia, tzw Boży Cud"

W tym przypadku w ogóle nie widzę ingerencji Bożej a jedynie dwóch zdrowych ludzi. Ach ten okropny sceptyk.

.., a Ci 'zdrowi' ludzie jak to ujęłaś, wzięli się z przypadku? Spoko, na ten temat nie będę się wypowiadał bo najwidoczniej mam mniejszą wiedzę niż Ty, chociaż najwybitniejsi naukowcy nie potrafią zrozumieć procesu życia, także gratulacje...

 

 

 

 

 

Gdybyś trochę poczytał, to wiedziałbyś, że ta tabletka powoduje opóźnienie owulacji.
Ale skoro wolisz wyjść na ignoranta, to twój wybór :)

Sorry lupus, ale zdajesz sobie sprawę jak szybko może dojść do zapłodnienia? i co wtedy powie pani tabletka? Wyjdzie ładnie z pokoju, nie robiąc żadnych szkód?


  • 0

#178

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sorry lupus, ale zdajesz sobie sprawę jak szybko może dojść do zapłodnienia? i co wtedy powie pani tabletka? Wyjdzie ładnie z pokoju, nie robiąc żadnych szkód?

Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zarodka, to tabletka nie będzie miała na niego wpływu.


Użytkownik Lupus28 edytował ten post 27.02.2017 - 20:33

  • 0



#179

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Sorry lupus, ale zdajesz sobie sprawę jak szybko może dojść do zapłodnienia? i co wtedy powie pani tabletka? Wyjdzie ładnie z pokoju, nie robiąc żadnych szkód?

Przy sprzyjających warunkach minimum kilka godzin. ale to tylko kilka dni w miesiącu. Czasem do zapłodnienia może dojść nawet po kilku dniach po stosunku.

 Pigułka wzięta odpowiedni wcześnie, uniemożliwia zapłodnienie zmieniając chociażby skład śluzu w macicy, przez który to śluz plemniki muszą przebrnąć. A często po pierwszym płaskim odcinku mają stromo pod górę :) dużo też zależy od ruchliwości plemników, czyli od stanu zdrowia i chwilowej kondycji faceta. Poczęcie nie jest tożsame z wytryskiem, czy też ładnie mówiąc ejakulacją.

 

  Dlatego też skuteczność pigułki spada wraz z upływem czasu od stosunku. W momencie gdy zapłodnione jajeczko  zaczyna się dzielić, pigułka przestaje działać.

 

 Tylko tyle i aż tyle.


  • 1



#180 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Zwracam honor, całkiem inna sprawa, myślałem ze działa ona także po zapłodnieniu, mam nadzieję, ze nie powoduje to żadnych skutków ubocznych. pozdrawiam.


  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych