Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szukam mentora

Mentor Szukam Uczeń Energia PSI Pomoc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#76

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

"Dostałeś w zasadzie proste pytanie z mojej strony, a zabierasz się do tego pokrętną drogą. Czyli nadal się zajmujesz telekinezą i podobnymi zjawiskami ale już zdajesz sobie sprawę że nie da się osiągnąać tego o czym sam pisałeś, czyli na wiatraczku się kończy?

Konkrety poproszę."

 

Wszystko, nie zajmowałem się telekinezą od paru lat i okresowo zajmuję się podobnymi zagadnieniami od strony weryfikacyjnej, jednak przydało by się jak byś bardziej skonkretyzował swoje pytanie. Faktem jest że niektóre zagadnienia zostały obalone, niektóre potwierdzone a niektóre czekają na weryfikację, tak że ciężko jest odpowiedzieć na Twoje pytanie w takiej formie w jakiej je prezentujesz. Mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie w oryginalnej formie.

 

"No bo piszesz że nauczyłeś się telekinezy czyli przesuwania przedmiotów. Więc też jestem ciekawy czym konkretnie poruszałeś. W jednym arcie twierdzisz że można przesuwać cięższymi przedmiotami. I to jest ciekawe, możesz ujawnić jakieś konkretne dowody że jest to w ogóle możliwe?"

 

Nie piszę, a pisałem ;) Dlatego też zasugerowałem taką pokrętną odpowiedź byś sam miał szansę zauważyć że odnosisz się do tego co się stało kilka lat temu, w międzyczasie mogło zajść wiele zmian i proces "znormalnienia" mógł się już rozpocząć lub nawet zakończyć. Jak to powiedział pewien człowiek, nie odbieraj przyjemności odkrywania przez nauczanie ;)

 

Poza tym, nie kojarzę fragmentu w którym niby pisałem że można poruszyć ciężki przedmiot, jasne że można poruszyć relatywnie ciężki przedmiot używając dźwigni czy też własnej ręki. Więc jeżeli możesz, skonkretyzuj swoje pytanie tak by wiadomo było o co pytasz, inaczej dostaniesz odpowiedź na pytanie które skromnie skonkretyzowałeś, bo na "pytanie" "Więc też jestem ciekawy czym konkretnie poruszałeś." musiał bym odpowiedzieć "wszystko z czym miałem pośredni lub bezpośredni kontakt fizyczny", a o to chyba nie chodziło, najlepiej jeżeli zapodasz jeszcze cytat jako dowód że ktoś coś napisał i opublikował.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#77

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam,

 

Co za czas siedem lat by zweryfikować jakąś tezę, obalić ją lub potwierdzić dzięki szeroko zakrojonym krzyżowym badanom - jestem pod wrażenie.

Nie żebym się czepiała ale co wpłynęło na tak drastyczną zmianę w Twoich poglądach?

 

Czy taka drastyczna? No ciężko powiedzieć, już te 6 lat temu przekładałem własnoręczną weryfikację nad tekstami które były wątpliwe, ... i całkiem sporo innych tematów poszło do kosza jako zmyślone, tak że lista tematów na tapecie zmalała, ...  i kilku innych tematów czekają na swoją weryfikację, ale czy to znaczy że drastycznie zmieniłem poglądy?

Nie, zmieniła się lista rzeczy w które wierzę, a które oczekują swojej weryfikacji, właśnie na skutek stabilnych poglądów odnośnie procesów weryfikacji. 

 

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

Przytocz teksty które uznałeś za wątpliwe.

Powstają co róż nowe metodologie robiące na przykład  miks z istniejących gałęzi poznawczych i za pomocą tak powstałej hybrydy próbuje się coś tam uzasadnić w Twoim przypadku obalić. Moim zdaniem jest to droga donikąd.

Jakie wykonałeś eksperymenty na które się powołujesz, czy były wykonywane z jakimiś zmiennymi a jeśli tak to jakimi. 

Jeśli ktoś przeprowadza doświadczenia i mówi o wierze to ... chyba jednak nie do końca rozumie jednak czym jest weryfikacja badań.

Jak możesz to przedstaw listę w rzeczy w które wierzysz. 


Użytkownik Aidil edytował ten post 01.01.2015 - 13:54

  • 0



#78

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

Aidil, mój własny tekst z DMT jest wątpliwy bo nie przytacza uzasadnień sporej części twierdzeń. Sztandarowym przykładem jest stwierdzenie że każdy ma predyspozycje do nauki "paranormalnych" zdolności, uzasadniając to metafizyczną logiką (sprawdźcie nowoczesną definicję obu terminów) zamiast empirycznymi dowodami, i właśnie za brak zaprezentowanych dowodów, czy to porównując z wynikami badań innych wiarygodnych eksperymentów czy też własnych eksperymentów, dane twierdzenie jest wątpliwe.

 

Przeprowadziłem całkiem sporo eksperymentów odnośnie telekinezy, używając do tego różnych materiałów (o tylu pamiętam: plastik, nić, papier, drewno, węgiel, folia aluminiowa, miedziany drut, mosiądz, srebro, stop żelaza, magnesy, szkło, kryształ a nawet orzechy i nasiona) w różnych układach (zawieszone na sznurku, położone na stole w różnej pozycji, położone na czubku stojącej igły / wygiętego druta, pływającym w wodzie) oraz kilku wariantów sprawdzających (w różnych pokojach, przy zamkniętych drzwiach i oknach, zasłoniętych ustach, trzymając ręce / głowę / tułów z dala, trzymając obiekt w szklanym / plastikowym pojemniku) pamiętając przy tym o wymianie cieplnej (Darryl Sloan) oraz ładunku elektrycznym. Tak że sporo się tego nazbierało.

 

Co do wiary i weryfikacji, może sprecyzuję "Nie, zmieniła się lista rzeczy w które wierzę, a które oczekują swojej weryfikacji,"; W domyśle: Nie, zmieniła się lista rzeczy w które wierzę, [elementy z listy rzeczy w które wierzę] oczekują swojej weryfikacji; Dalsze wyjaśnienie w miarę potrzeb, elementy z listy rzeczy w które wierzę są nieokreślone i nie mogą należeć do listy rzeczy o których prawdziwości lub nieprawdziwości jestem pewien bo nie przeszły przez proces weryfikacji.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


Użytkownik Auegamma edytował ten post 01.01.2015 - 14:24

  • 0

#79

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodziło o post w tym temacie http://paranormalne....k-of-the-trade/ gdzie jest twierdzenie że można poruszać czymś cięższym
Już w końcu napisałeś o jakie rzeczy chodziło. Nie wysilaj się resztę sobie sam dopowiem bo efekt tych prób jest łatwy do przewidzenia.
  • 0



#80

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko, prośba była o cytat, nie o link, teraz trzeba się domyślać o co Tobie chodziło, prowadzimy tutaj konwersację czy grę w podchody?

 

"fizyczne poruszanie, gdy już się dojdzie do pewnego poziomu można sobie pomóc z przesuwaniem cięższych przedmiotów," czy o ten cytat Tobie chodziło? Prosto, tak lub nie.


  • 0

#81

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szkoda że ty nie potrafisz pisać krótko tak lub nie. No o to chodziło właśnie.

Sorry wymiękam. Jaśniej się nie da. To już z aidil się łatwiej dogadać.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 01.01.2015 - 17:23

  • 0



#82

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy mi się wydaje, czy odwołałeś się do czegoś czego tam nie ma i próbujesz zatrzeć ślady swojego błędu robiąc zasłonę dymną i zmieniając tok konwersacji?


Użytkownik Auegamma edytował ten post 01.01.2015 - 17:17

  • 0

#83

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

bierzesz przedmiot który chcesz poruszyć i ruszasz nim ręką, zapamiętując to gdzie się znajduje w stosunku do stołu na którym się porusza, zapamiętując to gdzie jest i jak się porusza, można go tak przesuwać nawet kilka minut, jeżeli nie całą godzinę, następnie wystarczy poruszyć dany przedmiot za pomocą woli, starając się przypomnieć gdzie dany przedmiot był kiedy poruszało się nim ręką

Udało ci się to? "Przesunięcie za pomocą siły woli"?

I dalsza część o PSI  BALL'ach też jest interesująca.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 01.01.2015 - 17:24

  • 0



#84

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oszcze, nie pamiętałem nawet że pisałem zacytowany tekst, więc ciężko jest mi odpowiedzieć TAK lub NIE w kontekście zacytowanego fragmentu.

 

Mimo wszystko, dobrze by było jak by osoba zaproszona do odpowiedzi (user Wszystko) faktycznie się udzieliła.


Użytkownik Auegamma edytował ten post 01.01.2015 - 17:32

  • 0

#85

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko, dnia 01 Sty 2015 - 17:04, napisał:
"Szkoda że ty nie potrafisz pisać krótko tak lub nie. No o to chodziło właśnie.

Sorry wymiękam. Jaśniej się nie da. To już z aidil się łatwiej dogadać."

 

Dzięki "Wszystko", że ze mną się łatwiej dogadać. Problem w tym że Ty się nie dogadujesz  a nawet nie dyskutujesz, Ty prawisz swoje "ideologie" i to jest jedynym  motywem Twoich występów na tych forach. A Ty Arthurze 777 zapamiętaj sobie ezoteryczną sentencję "gdy uczeń jest gotów Mistrz się znajdzie". Czytaj i medytuj reszta przyjdzie z czasem.


  • -1



#86

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nom.


Użytkownik Auegamma edytował ten post 01.01.2015 - 18:28

  • 0

#87

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok, czyli pisałeś teoretycznie o tej telekinezie.
  • 0



#88

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

User Wszystko, konkretnie, do jakiego tekstu się odwołujesz? Z cytatem najlepiej.


  • 0

#89

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Oszcze, nie pamiętałem nawet że pisałem zacytowany tekst, więc ciężko jest mi odpowiedzieć TAK lub NIE w kontekście zacytowanego fragmentu.

Czyli co sam nie wiesz co pisałeś? Proste pytanie czy kiedyś udało ci się przesunąć jakiś przedmiot prz użyciu "siły woli"?


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 01.01.2015 - 18:45

  • 0



#90

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Doprawdy, podobno ze mną się trudno dogadać a się okazuje że co poniektórzy nie czytają tekstu ze zrozumieniem xD

 

Oszcze, czy widzisz w Twoim cytacie że nie pamiętam że pisałem tekst z Twojego poprzedniego cytatu? Czy Ty pamiętasz co pisałeś na ostatnim sprawdzianie z matematyki w drugiej klasie liceum? Używając Twoich słów, pewnie sam nie wiesz co pisałeś, czy możesz mieć pewność że rozumiałeś pytania z tego historycznego sprawdzianu jak nie pamiętasz co pisałeś? Jeżeli to pamiętasz to spoko, gratulacje, nadajesz się na teleturniej a nie na to forum, ale jeżeli tego nie pamiętasz to jak możesz wiedzieć co pisałeś jeżeli tego nie pamiętasz? Czy widzisz tutaj pewną logiczną sprzeczność?


Użytkownik Auegamma edytował ten post 01.01.2015 - 19:01

  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Mentor, Szukam, Uczeń, Energia, PSI, Pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych