Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzwonienie do drzwi

duch dzwonienie do drzwi zjawy nawiedzenie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16

Gumiś.
  • Postów: 39
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

No i jak autorko tematu, dzwonił dzwonek do drzwi o 5 rano dziś? 

Ja miałem raz taki przypadek ale to było w dzień ktoś dzwoni ja patrze przez okno nikogo idę szybko do wizjera też nikogo nie ma pies też słyszał zaczął szczekać,to było dzwonienie nawet nie półdźwięku.
  • 0

#17

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Autorka nie może napisać posta bo czeka pod drzwiami aż ktoś zadzwoni.
  • 0



#18 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja bym odłączył dzwonek na noc i po problemie ?. Ewentualnie duch by się zirytował i skopał drzwi :D

 

 

Przed snem niech babcia sama zadzwoni dzwonkiem. Jest prawdopodobieństwo, że do babci mało kto dzwoni dzwonkiem i z jakąś cyklicznością sam się uruchamia. Nie mam pomysłu jak bo nie wiem co to za dzwonek ale to możliwe :). Jeżeli babcia sama zadzwoni to zmieni porę cyklu i o innej godzinie zacznie dzwonić. TADAM !


  • 0

#19

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


Nie wiem czy to rzecz paranormalna, sam nie wierzę w duchy, ale nie mogę przejść obojętnie obok tej sprawy. Albowiem historia jest bliźniaczo podobna do tej z mojej rodziny. Zdarzyło się to dawno, jeszcze w PRL-u, mnie nie było na świecie. Dzwonek do drzwi sam dzwonił w nocy, budził mamę, za drzwiami oczywiście nikogo nie było. Działo się to przez wiele nocy, o zbliżonej, o ile nie tej samej godzinie, aż zaczęło wzbudzać prawdziwy niepokój domowników. I równie niespodziewanie jak się zaczęło, tak pewnego dnia skończyło i nigdy nie wróciło.

Może to zabrzmi śmiesznie, ale to jedna z największych zagadek mojego życia. Nie mam powodu nie wierzyć rodzicom, mieli poważne miny, i ilekroć o tym rozmawiamy, nie są wystraszeni, ale poważni i zaciekawieni. Wiele razy rozmyślałem i dociekałem, jak prąd elektryczny mógł przepłynąć przez dzwonek bez naciskania przycisku. Sam dzwonek to telefoniczny (ze starego telefonu) dzwonek na prąd przemienny, bez przerywacza (jest tylko cewka, i prąd zmienny wytwarza zmienne pole magnetyczne, które przyciąga kotwicę raz w jedną, a raz w drugą stronę (50 Hz)). Kotwica porusza młoteczek uderzający naprzemian w dwie czasze. Dzwonek jest bardzo ładny i wciąż u nas wisi, i wciąż działa, ale normalnie, po naciśnięciu łącznika. Marzę, by jeszcze kiedyś się sam odezwał, bo nigdy nie przeżyłem nic paranormalnego (poza dość wątpliwą historią z wieszakiem, którą opisywałem na forum).
To tyle, w każdym razie zjawisko nie jest odosobnione.

Użytkownik katabas edytował ten post 30.07.2014 - 18:16

  • 0

#20

MAHARET.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A czy pomyslalas zeby zbadac babcie?Moze to poczatek jakiejs choroby?Nie mowie tu o od razu o chorobach psychicznych ale czasem u takich staruszkow nawet poziom cukru we krwi moze wywolywac omamy.....Zamiast czekac za dzwiami na dziadka z zaswiatow zaprowadz ja do przychodni.Kiedy ludzie starsi zaczynaja sie zachowywac i mowic dziwnie czasem oznacza to stan przedspiaczkowy....cukier ,watroba, choroby starcze,alzheimer....Po co od razu zwalac wine na ducha dziadka?


Użytkownik MAHARET edytował ten post 03.08.2014 - 02:33

  • 0

#21

KillBill.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja widzę kilka całkiem prawdopodobnych rozwiązań.

 

Opcja pierwsza - kwestia instalacji elektrycznej. Jeśli mówimy o konkretnej godzinie dzwonienia to można to wytłumaczyć przepięciem w instalacji. Stare bloki mieszkalne mogą mięć "połączoną" elektrykę zasilania dzwonków i uruchamiającą oświetlenie na klatce schodowej. Zauważcie, że światło na schodach można zapalać tylko w określonych godzinach danej pory roku. Możliwe, że na skutek wilgoci dochodzi do przepięcia i moment wyłączania zasilania oświetlenia klatki schodowej skutkuje także dzwonieniem do drzwi. Mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe.

 

Opcja druga - ktoś wstaje rano do pracy i schodząc po schodach robi sobie jaja dzwoniąc po sąsiadach. Fakt, że schodzi tłumaczyłoby to, dlaczego nikogo przez wizjer nie widać.

 

Opcja trzecia - najbardziej niebezpieczna i poleciłbym uczulić wszystkich dotkniętych tą sytuacją - złodzieje. Ludzie o tej porze najczęściej śpią najgłębszym snem, więc to fantastyczna okazja, by kogoś obudzić i obrobić na tzw. "śpiocha". Niestety znajomym moich rodziców zdarzyła się podobna sytuacja - mąż wyszedł do pracy z samego rana, a po chwili żona usłyszała dzwonek do drzwi. Otworzyła, myśląc, że to mąż czegoś zapomniał z domu, a do mieszkania władowało jej się kilku zamaskowanych szczyli z nożami w rękach. Było między 5 a 6 rano, kobieta niemal śpiąca, zero oporu, zero krzyku. Sami zresztą zauważcie, że często o tej porze podobne typki chodzą po klatkach schodowych naciskając klamki, licząc, że któreś mieszkanie będzie otwarte. Sam widziałem coś podobnego u siebie, z tym, że zwykle wstaję około 4:30, by o 5 pójść na poranny jogging. Dosłownie sekundy przed moim wyjściem zauważyłem, jak ktoś "naciska' moją klamkę od zewnątrz. Udało mi się spłoszyć "intruza", ale na takie rzeczy należy zwracać uwagę.


Użytkownik KillBill edytował ten post 07.08.2014 - 13:19

  • 0

#22

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Uwagi o zbirach jak najbardziej słuszne, swoją drogą, tylko u mnie było tak, że domownicy nie tylko patrzyli przez judasz, ale i otwierali drzwi, właśnie po to, by sprawdzić, czy to nie są jaja. I nikogo nie było na klatce, ani żadnych odgłosów uciekającego człowieka.
  • 0

#23

kyubi.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proponowałbym ustawić kamerkę przed drzwiami ok 4 nad ranem i nagrać to co się dzieje. Jeśli to złodziej to nagranie można dać na policję, jeśli jakiś gówniarz to można mu wpi****lić :), jeśli to dziadek i go nie widać to kamerka powinna chociarz nagrać dźwięk dzwonka. Kamerkę można zakryć jakimś kwiatkiem lub czymś innym aby jakiś złodziej jej nie ukradł.
  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: duch, dzwonienie do drzwi, zjawy, nawiedzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych