Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzwonienie do drzwi

duch dzwonienie do drzwi zjawy nawiedzenie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mesiaczek.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam , juz 5 raz z rzędu przytrafia się nocą to samo , moja babcia ma swoje stare przyzwyczajenia i codziennie od wielu lat wstaje o 4 rano , od 5 dni jest świadkiem czegoś dziwnego , mianowicie o 5:10 słyszy dzwonek do drzwi ,w judaszu oczywiście nikogo za drzwiami nie ma, wczoraj nie wytrzymała i podzieliła sie z nami tym co ja przeraża , postanowiłam z narzeczonym zaczekać na ów "zmorę" niestety za wcześnie nastawiłam alarm i nie doczekaliśmy do tej godziny , babcia jest pewna ze to dziadek ją nawiedza , ja nie mam pojęcia co o tym myśleć / co poradzić , czy dobrym rozwiązaniem jest zaczekać na ten moment i otworzyć drzwi ? babcia panicznie sie boi żeby czegoś tu nie wpuścić , puki co jestem dość sceptycznie nastawiona aczkolwiek sama byłam świadkiem kilku dziwnych zjawisk , jesli cos chce sie skontaktować to w jaki sposób ułatwić to i pomóc? i przede wszystkim jak poznać ze to ma dobre zamiary ?


  • -1

#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

babcia jest pewna ze to dziadek ją nawiedza

 

A dziadek nie ma kluczy?

"Puki" co nie wpadło wam do głowy, że może być kilka innych, bardziej racjonalnych wyjaśnień?

 

podzieliła sie z nami tym co ja przeraża

 

 

Rozumiem, że mowa tutaj o bardziej przerażających zdarzeniach niż ten dzwonek do drzwi? Czy może to dzwonienie jest najbardziej przerażające z tego, co babcię spotyka?

 

jesli cos chce sie skontaktować to w jaki sposób ułatwić to i pomóc?

 

Ja bym zaryzykował i jednak otworzył te drzwi. Wiem, że to szalone ryzyko ale...

 

i przede wszystkim jak poznać ze to ma dobre zamiary ?

 

...ale wcześniej jednak sprawdziłbym przez wizjer - pozwoliłoby to na wyeliminowanie najgorszego - np. tego, że będzie to sąsiadka, która też ma swoje stare przyzwyczajenia i codziennie od wielu lat wstaje o 4 rano


  • 0



#3

Mesiaczek.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

" A dziadek nie ma kluczy? "

Nie, jakoś nie pomyśleliśmy aby dać zmarłemu klucz ...

 

"Rozumiem, że mowa tutaj o bardziej przerażających zdarzeniach niż ten dzwonek do drzwi? Czy może to dzwonienie jest najbardziej przerażające z tego, co babcię spotyka?"

Doprawdy zabawne... przeżyć było sporo i to rożnych aczkolwiek nic az tak natarczywego co ciągnęłoby sie dniami stale o tej samej godzinie , zresztą gdybyś tylko czytał ze zrozumieniem to doszedłbyś do momentu gdzie pisze iz ( wizjer - a judasz to to samo ;) ) nic nie ukazał . 


  • 0

#4

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dowcipnisie są wszędzie. Radzę się zaczaić i tyle.


  • 0



#5

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No to napisz nam o tych innych wydarzeniach bo póki co mieliśmy kilka tematów pukania do drzwi i nie były zbyt przekonujące...
Wyraźnie Wasz duch jest bardziej cywilizowany i potrafi posługiwać się dzwonkiem.
  • 1



#6

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Właśnie, autorko tematu, opisz inne wydarzenia :) 

Może teraz postarasz się nie spać i otworzyć drzwi, kiedy zadzwoni dzwonek? 


  • 0

#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

" A dziadek nie ma kluczy? "

Nie, jakoś nie pomyśleliśmy aby dać zmarłemu klucz ...

A ja jakoś nie pomyślałem (bo z tekstu to nie wynika), że dziadek nie żyje.

 

 

Doprawdy zabawne... przeżyć było sporo i to rożnych aczkolwiek nic az tak natarczywego co ciągnęłoby sie dniami stale o tej samej godzinie , zresztą gdybyś tylko czytał ze zrozumieniem to doszedłbyś do momentu gdzie pisze iz ( wizjer - a judasz to to samo ;) ) nic nie ukazał .

 

Nie tak zabawne jak to, że cały praktycznie post poświęciłaś dzwonieniu do drzwi.

Wróć - nie "cały praktycznie" - tylko "cały" - bo nie ma w nim ŻADNEJ informacji o innych zdarzeniach.

Tak więc cały post poświęcony jest dzwonieniu do drzwi i w tym kontekście używany jest zwrot "przerażające"

Cytuję: "...mianowicie o 5:10 słyszy dzwonek do drzwi ,w judaszu oczywiście nikogo za drzwiami nie ma, wczoraj nie wytrzymała i podzieliła sie z nami tym co ja przeraża"

Tak? - tak.

A pomiędzy "przerażające", a "natarczywe" jest przepaść.


  • 0



#8

Edward IV Groźny.

    Greater than you

  • Postów: 248
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może nagraj to dzwonienie? Jakąś kamerą, telefonem? 


  • 0



#9

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może nagraj to dzwonienie? Jakąś kamerą, telefonem?

A co nam to da ?
Ktoś może wyjść za drzwi,zadzwonić a autorka to nagra....Potem wstawi na forum jako sensacyjne nagranie dzwoniącego ducha...
  • 0



#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chwila.... pogubiłem się. To co jest najstraszniejsze w tym wszystkim:

-dzwonek do drzwi;

-fakt, że za drzwiami nikogo nie ma;

-czy możliwość, że to może być Dziadek...

Dalej, pishor ma rację: dlaczego Dziadek nie ma klucza? Fakt, że nie żyje, nie powinien go wykluczać z rodzinnego kręgu posiadaczy kluczy.

Czyli, jeśli Dziadek kluczy nie dostał, wyjście jest jedno: trzeba pamiętać, aby nie zamykać na noc drzwi. Przy drzwiach należy posadzić Babkę, jako osoba obeznana z Dziadkiem, nie da się wyprowadzić w pole. To wszystko.

Chyba...





#11

Cakenize.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprawa jest prosta.

 

Autorko tematu, wstań o 4 rano razem z babcią. Przed piątą usiądź przy drzwiach na krześle i czekaj, gdy dzwonek zadzwoni natychmiast otwórz drzwi i się rozejrzyj. Ktoś po prostu robi kawał lub jest to fake. Proszę o opisanie wszystkich tych "dziwnych" zdarzeń w miarę możliwości. Ten przypadek nie wygląda na nic nadzwyczajnego.


  • 0

#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chwila.... pogubiłem się. To co jest najstraszniejsze w tym wszystkim:

Najstraszniejsze, to  jest to, że jest to kolejny temat, w którym lajtmotivem jest zupełnie naturalne zjawisko pt. dzwonek do drzwi (w innych tematach było to pukanie do drzwi ew. pukanie wogóle), urastające do rangi zjawiska paranormalnego, tylko dlatego, że tak twierdzi jego autor / ka. I co nm pan zrobi?

 

Kolejna opowieść opisana chaotycznie, bez ładu i składu ( w tej o śmierci dziadka autor / ka była uprzejma poinformować dopiero kiedy ta kwestia została poruszona - tak jakby oczywistym było, że on nie żyje) bez konkretów i szczegółów, o które mozna by sie było zaczepić, z położeniem nacisku na, jak się okazuje, najmniej paranormalne zjawisko (bo to wynika z odpowiedzi na moje pytanie) i z pretensjami, że nie ma "ochów" i "achów", a zamiast tego są oczywiste pytania.

 

Już nie wspominam o tej próbie autorskiego śledztwa (mającego jak rozumiem uwiarygodnić całą historię), którą traktuję w kategoriach humorystycznych (bo inaczej się nie da), a której przebieg wyglądał tak:

 

postanowiłam z narzeczonym zaczekać na ów "zmorę" niestety za wcześnie nastawiłam alarm i nie doczekaliśmy do tej godziny

 

:facepalm:  Bo, nie można było budzika nastawić jak należy?

 

A babcia co ma swoje stare przyzwyczajenia i codziennie od wielu lat wstaje o 4 rano nie dała rady "łowców duchów" dobudzić?


  • 0



#13

Przemek22.
  • Postów: 27
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Może nagraj to dzwonienie? Jakąś kamerą, telefonem?

A co nam to da ?
Ktoś może wyjść za drzwi,zadzwonić a autorka to nagra....Potem wstawi na forum jako sensacyjne nagranie dzwoniącego ducha...

 

Ale jeżeli to dzwonienie w nocy to prawda, to autorka będzie wiedzieć kto to robi.


  • 0

#14

Wrzod121.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to zwykły trolling. Często czytałem takie historie na tym forum, więc mnie nikt nie oszuka. 


  • 0

#15

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No i jak autorko tematu, dzwonił dzwonek do drzwi o 5 rano dziś? 


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: duch, dzwonienie do drzwi, zjawy, nawiedzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych