Skocz do zawartości


Zdjęcie

Adopcja przez pary homoseksualne


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
437 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy pary homoseksualne powinny mieć możliwość adopcji dzieci? (308 użytkowników oddało głos)

  1. Głosowano Nie widzę ku temu przeszkód (43 głosów [13.96%])

    Procent z głosów: 13.96%

  2. Głosowano W żadnym wypadku (244 głosów [79.22%])

    Procent z głosów: 79.22%

  3. Głosowano Nie mam zdania- obojętne mi to (21 głosów [6.82%])

    Procent z głosów: 6.82%

Głosuj

#421

Keraj.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze. To co tu wypisałeś, to po prostu stek obelg - nie ma żadnych konkretnych zarzutów.

Po drugie. Polacy są mistrzami narzekania na siebie, na Polskę i otaczającą rzeczywistość. Więc słyszę obelgi skierowane na współobywateli bardzo często. ;)



Te obelgi raczej nie spodobałyby się Temidzie.


Tutaj kończę dyskusje, właściwie to przybyłem tutaj tylko ze względów handlowych, migracyjnych. Ukradnę wam Tekeeusa i jeszcze jedną osobę, może kilka. Jeżeli ktoś ma chęć prowadzić ze mną rozmowę, zapraszam na ***ciach*** (tylko nie wypominajcie mi reklamy, jestem zasłużonym użytkownikiem, kiedyś nawet byłem moderatorem).

Dołączona grafika
Edit: +.....
7.9 Zabronione są jakiekolwiek zmiany w przypisach moderatorów zamieszczanych w postach na forum. Zapis ten nie obejmuje sygnatury.

  • 1

#422

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mylo - właśnie dlatego jesteś rasistą. Jesteś tak bardzo przekonany, że czarny = leniwy, że od razu wychodzisz z założenia, że zakładając firmę, do której przyjmowałbym czarnych, skończyłbym jako bankrut. I to, że wydaje ci się, że "opisujesz rzeczywistość" nic nie zmienia - bo przecież nazista mówiący, że "Żydzi to podludzie" też jego zdaniem "tylko opisywał rzeczywistość". Przecież gdybyś był przekonany, że twój pogląd to brednie, to byś tego poglądu nie bronił. Napisałem, że jesteś rasistą i napisałem dlaczego - więc nie jest to raczej tylko pusty bluzg.


Zastanawiasz się nad tym co mówisz? Porównujesz moje słowa o nieproduktywności czarnych pracowników mojego wujka, do hitlerowskich "podludzi"?

Nieproduktywność można łatwo ocenić, jest to łatwo mierzalna forma aktywności ludzkiej. Wyszpachlujesz więcej regipsu, jesteś lepszy. Nie ma żadnych mierników bycia "podczłowiekiem". Tu już działa tylko nasze widzi mi się. Ale Ty tej różnicy chyba nie widzisz, bo ciągle powtarzasz jak mantra "rasizm", "nietolerancja", "uprzedzenie". Czarni są lepsi od nas w wielu dziedzinach, mają świetne wyczucie rytmu, są niezwykle muzykalni, w sporcie zmiatają białych pod dywan. Ale w ciężkiej pracy nie są tytanami. ;) Opisuję ewidentne różnice między ludźmi już od paru postów, ale nie odpowiadasz na żadne argumenty. Więc na tym poprzestanę.

To nie moje zdanie, bo ja nie mam firmy w Kanadzie, a w Polsce nie znalazłbym ich dość w mojej okolicy. Nie zatrudniałem ich, więc mówię tylko fakty z działalności tamtego przedsiębiorstwa. Co Ty masz za argumenty żeby zaprzeczyć, że murzyni którzy tam pracowali byli równie produktywni jak Polacy? Żadnego. Sączysz tylko mierne ogólniki, o rasizmie, o uprzedzeniu, o Hitlerze (...). Jeszcze chwila i mnie do niego porównasz personalnie. Jak widzę, Twoja bezczelność pełza w niebezpiecznym kierunku. Ale to normalne dla ludzi chorobliwie walczących o "równouprawnienie", które kończy się parytetami, ustawami gdzie nie ma domniemania niewinności (!). To są dopiero faszystowskie zagrywki.


Czym innego jednak jest uznawanie, że skoro muzułmanin, to będzie nosił jakiś tam strój/przestrzegał jakichś_tam_rytuałów, a czym innym bredzenie, że Niemiec = pracowity, a Polak = złodziej i alkoholik.


Więc czemu Niemcy podnoszą się z każdej porażki jako silne państwo? Po I Wojnie Światowej i totalnej porażce, z gigantycznymi reparacjami zdołali zbudować potęgę która zdobyła niemal całą Europę. Po II Wojnie Światowej znów stali się mocarstwem Europejskim - oni dyktują warunki. Po zjednoczeniu zbudowali autostrady przez całą NRD w dwa lata. Oni są zorganizowani jak jasna pała. Nie ma takiego drugiego narodu na świecie, może poza Japończykami. Dwie przegrane wojny i zawsze wracają na pozycję mocarstwa.

Nie mam pojęcia jak Ci to jaśniej wyłożyć. Przecież różnice w mentalności każdej narodowości widać gołym okiem. Jedziesz do Włoch - ludzie są otwarci, ściskają Cię wrzeszczą przywitania. Jedziesz do Norwegii, wszystko jest stabilne, wyciszone, nie ma dotykania.

Prostszych przykładów już dać nie potrafię. ;)


Doprawdy, jakie na przykład obelgi? Ja naprawdę dawno nie spotkałem Polaka, który by powiedział, że "wszyscy Polacy to złodzieje i alkoholicy, a jak polak przestanie płacić firmie wywożącej śmieci - to przestaną mu przywozić odpadki pod drzwi". Bo wiesz, czym innym jest mówienie "cholera, ale ja jestem leniwy", a czym innym "wszystkie polaczki to złodzieje".


O złodziejstwie władzy, o nieuczciwości bogatych. Pierwszy milion trzeba ukraść, nowy na stołku to nakradnie. To że Ty nie słyszysz, nie znaczy że inni nie słyszą. ;)


A co do zjednoczenia się... Cóż, USA po rewolucji składało się z 13 niepodległych państewek, które utworzyły jedno. Jakoś się udało. No i tereny dzisiejszej Rosji kilkaset lat temu były podzielone na kilka(naście) państw - dzisiaj jakoś tworzą jedno. Nie wspomnę nawet o zjednoczeniu się plemion Polan...


Zapominasz o podstawowym powodzie tych fuzji. Zagrożenie zewnętrzne. Więc módl się o przylot kosmitów.

Ogólnie rzecz ujmując, Mylo - jesteś rasistą, bo szufladkujesz ludzi na podstawie narodowości/koloru skóry. (taka jest definicja rasizmu...) Jako, że w kółko powtarzasz utartą rasistowską mantrę i wsadzasz mi do gęby rzeczy, których nie powiedziałem - EoT z mojej strony na tematy związany z twoim rasizmem.


Ogólnie rzecz ujmując, Twoje zdanie na mój temat obchodzi mnie w niewielkim stopniu. Za to dobrze wiem czemu tak uparcie powtarzasz to słowo, niestety nie dam sobie tej łatki wlepić. Podstawowy sposób walki socjalistów.

I przy okazji - portalu lewica.pl nie czytam. Czytam za to Frondę. Dla rozrywki, coby sobie popatrzeć na ten plujący żółcią margines.


U mnie odwrotnie. Czytam lewica.pl żeby się pośmiać z naiwności i głupoty czerwonych, na Frondę nie wchodzę. ;)
  • 2



#423

grzeszczak.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tu się pojawia problem jak interpretować uprawdopodobnienie, jeden może powiedzieć, że jest to przedstawienie dowodów, drugi, że uprawdopodobnienie występuje wtedy, gdy osobnik o niezdrowej orientacji seksualnej nie zastanie zatrudniony, podczas gdy heteroseksualista o podobnych kwalifikacjach zostanie zatrudniony. Uprawdopodobnienie może być również wtedy, gdy pracodawca wiedział o ułomności potencjalnego pracownika przed/lub w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Potencjalny pracownik-homoseksualista w momencie gdy potencjalny pracodawca nie oddzwania może dzięki swojej skrzywionej logice wywnioskować, że nie został zatrudniony ze wg na swoją orientację. W jego mniemani prawdopodobnym jest, że nie został zatrudniony właśnie z w/w powodu.
A Pan konfident nigdy się nie używa przekleństw? ;) Wyobraź sobie, że wielki polski socjalista Józef Piłsudski używał ich na potęgę.

Użytkownik grzeszczak edytował ten post 09.01.2011 - 18:32

  • 2

#424

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Grzeszczak@

To co napisałeś w tym poście jest idealną podstawą do naginania prawa i kombinacji. Prawo skomplikowane, z wieloma niuansami i odniesieniami do danych grup społecznych jest skrajnie niewydajne i niesprawiedliwe poprzez swoją trudność w interpretacji.
  • 0



#425

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nieproduktywność można łatwo ocenić, jest to łatwo mierzalna forma aktywności ludzkiej. Wyszpachlujesz więcej regipsu, jesteś lepszy. Nie ma żadnych mierników bycia "podczłowiekiem". Tu już działa tylko nasze widzi mi się.


Ok, super, prawda, odpowiedz mi tylko jak zmierzysz produktywność kolesia, którego nie zatrudnisz tylko z powodu koloru skóry i stereotypowania?

Odpowiem za ciebie - nie zmierzysz. Nie zatrudniając takiego kolesia nie zatrudniasz go nie z powodu małej produktywności, ale z powodu stereotypu (nie ma znaczenia, czy samodzielnie wytworzonego, czy nie) i wyrobionych, bądź w pojonych uprzedzeń. Nawet jeśli takie zachowanie ma swoje źródło we wcześniejszych złych doświadczeniach z jednostkami o takich, a nie innych zewnętrznych cechach, nie zmienia to faktu, że jest ono irracjonalne, nie bierze pod uwagę cech osobniczych i jest w prosty sposób rasistowskie.
Jeśli masz grupę pracowników z dwóch ras - czarnych i białych na ten przykład - załóżmy, że wszyscy mają mniej więcej równowartościowe kwalifikacje (to jest poziomy umiejętności rozkładają się mniej więcej po równo w obu grupach, tak, że i w tej i w tej grupie masz zarówno nieco lepszy, jak i nieco gorszych potencjalnych pracowników).
Jeśli do pracy przyjmiesz tylko białych lub tylko czarnych (także najsłabszych z wybranej grupy), pomimo, iż w przeciwnej grupie miałeś jednostki o lepszych kwalifikacjach - można spokojnie posądzić cię o rasizm.
Jeśli wybierzesz najlepszych z obu grup - wszystko ok.
Jeśli wybierzesz losowo z obu grup - wszystko ok, ale racjonalność takiego doboru jest dość... dyskusyjna.

Jeśli masz do dyspozycji dwóch potencjalnych pracowników o różnej przynależności rasowej, ale niemal identycznych kwalifikacjach, zaś rozmowa wstępna nie wyłania jednoznacznego lepszego kandydata, pozostaje losować, czy w jakiś sposób zmierzyć ich wydajność w praktyce.

Użytkownik HidesHisFace edytował ten post 09.01.2011 - 19:06

  • 0

#426

grzeszczak.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zatrudniłbym tylko jednego koloru skóry, abstrahując od tego czy biali czy czarni. Chociażby dlatego:
http://www.rp.pl/artykul/486609.html


Edit: +.....
Dołączona grafika

  • 1

#427

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

HidesHisFace@

Tylko ja nie mówię o teoretycznym zatrudnianiu kogokolwiek. Tam miało to miejsce na prawdę, nie w czyimś umyśle.

Jakimś cudem czarni pracowali za słabo żeby spełnić wymogi, jakimś cudem nasi rodacy potrafią je wypełnić. Może dlatego że pracodawca był biały?

To po prostu miało miejsce. Ty, Tekesus i reszta frakcji tolerancyjnej ciągle przytaczacie te teoretyczne rozważania na temat rasizmu. Ja daję faktyczne, realne, namacalne przykłady tego, że to wszystko nie jest tak czarno białe jak próbujecie tu ustalić.

Podawałem takich przykładów różnic w mentalności różnych narodów wielokrotnie.

Ale dla was chyba już zostanie tak:

Człowiek tolerancyjny : Wiara w niezależność człowieka od kultury i utartych w społeczeństwie w którym dorastał przyzwyczajeń i zachowań. Uważający że spokojny Norweg może stać się ognistym Włochem i odwrotnie.

Rasista : Ktoś kto widzi różnice kulturowe i społeczne wynikające z prostych mechanizmów psychologicznych i niezatartego wpływu środowiska w dzieciństwie i młodości. Zdaje sobie sprawę ze skrywanych w podświadomości lęków, ograniczeń, ale i cech pozytywnych które zostały narzucone przez społeczeństwo. Wie że ognisty Włoch już zawsze nim pozostanie, a spokojny Norweg już do śmierci będzie takim.

Jeśli chcesz dowodu że Włosi są ogniści, to pojedz z jakąś ładną blondynką do Rzymu i zobacz co się będzie działo. ;)

Ideologia liberalnego socjalizmu drży w posadach. Burdy 3 pokolenia muzułmanów urodzonych we Francji, chcących wprowadzać Szariat w laickim kraju który pozwala im się modlić na ulicach, lęki narodów europejskich przed zalewem islamu. Nadużywanie przez mniejszości swoich przywilejów. Ten cukierkowy świat jest sztuczny i zaczyna się zawalać.
  • 2



#428

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cała dyskusja przypomina mi opinię znajomego (nigdy nie pracował - proszę o tym pamiętać), który był święcie przekonany, że wystarczy pójść do pośredniaka a tam znajda mu od razu świetną pracę :mrgreen: .

Czyli innymi słowy - odwieczny spór między teorią a praktyką ;).
  • 0



#429

aDiee..
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat opuszczony lecz chcę wyrazić swe zdanie :)

Moim zdaniem geje i lesbijki mogliby spokojnie dokonywać adopcji gdyby ludzie byli bardziej tolerancyjni.
Dziecko pary homoseksualnej zostało by wyśmiane co źle zdziałałoby na jego psychikę.
Jestem na nie. Lecz gdyby ludzie reagowali by już na pary homo. normalnie nie miałabym nic przeciwko.
  • 3

#430 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Temat opuszczony lecz chcę wyrazić swe zdanie :)

Moim zdaniem geje i lesbijki mogliby spokojnie dokonywać adopcji gdyby ludzie byli bardziej tolerancyjni.
Dziecko pary homoseksualnej zostało by wyśmiane co źle zdziałałoby na jego psychikę.
Jestem na nie. Lecz gdyby ludzie reagowali by już na pary homo. normalnie nie miałabym nic przeciwko.


W odpowiedzi pozwolę sobie przekopiować swój post z innego tematu:


Bzdura - roztrząsaliśmy to kiedyś na socjologi. Dziecko potrzebuje w swoim okresie dojrzewania niejako ciągłej obecności mężczyzny (ojca) i kobiety (matki). Ma to potężny wpływ na jego seksualność i przyszłe zachowania wobec płci zarówno swojej jak i przeciwnej. Co prawda lecieliśmy w "zakrzywieniu" o kierunek na jakim się kształcę, więc siłą rzeczy muszę wspomnieć o tym, że większość przestępców seksualnych w dzieciństwie doświadczała braku matki/ojca ;)

Warto też poczytać o kompleksach Edypa/Elektry które w znaczący sposób mają także wpływ na przyszłe życie tych dzieciaków.

Nie ma większej krzywdy dla nich, niż rodzice homoseksualni, którzy pod hasłem "miłości" do dzieci realizują jedynie swoje własne zachcianki i napełniają własne ego, nie licząc się za grosz z tym jaką krzywdę mogą wyrządzić innym :/


http://www.paranorma...post__p__442540
  • 1

#431

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok, super, prawda, odpowiedz mi tylko jak zmierzysz produktywność kolesia, którego nie zatrudnisz tylko z powodu koloru skóry i stereotypowania?


Człowiek dysponujący własnym kapitałem ma prawo zatrudnić tę osobę, którą uważa za bardziej produktywną i nie musi przed nikim czegokolwiek mierzyć. Jego kasa, jego prawo.

Odpowiem za ciebie - nie zmierzysz. Nie zatrudniając takiego kolesia nie zatrudniasz go nie z powodu małej produktywności, ale z powodu stereotypu (nie ma znaczenia, czy samodzielnie wytworzonego, czy nie) i wyrobionych, bądź w pojonych uprzedzeń.


A mając do wyboru dwóch identycznie wykwalifikowanych białych i wybierając jednego? Zrozum, że pracodawca ma prawo dokonać wyboru w oparciu o własne przeświadczenie i własne zdanie, niezależnie od rasy , wyznania, pochodzenie. Jeszcze raz podkreślam, że to jego prawo.

Nawet jeśli takie zachowanie ma swoje źródło we wcześniejszych złych doświadczeniach z jednostkami o takich, a nie innych zewnętrznych cechach, nie zmienia to faktu, że jest ono irracjonalne, nie bierze pod uwagę cech osobniczych i jest w prosty sposób rasistowskie.


Tak samo rasistowskie jak finały sprintu mężczyzn? Dlaczego tam nie ma walki o parytety? Dlaczego nie uregulowano tego tak aby w biegu brało udział 4 białych i 4 czarnych? Odpowiem Ci. Bo nie ważna jest rasa tylko wyniki.

Jeśli masz grupę pracowników z dwóch ras - czarnych i białych na ten przykład - załóżmy, że wszyscy mają mniej więcej równowartościowe kwalifikacje (to jest poziomy umiejętności rozkładają się mniej więcej po równo w obu grupach, tak, że i w tej i w tej grupie masz zarówno nieco lepszy, jak i nieco gorszych potencjalnych pracowników).
Jeśli do pracy przyjmiesz tylko białych lub tylko czarnych (także najsłabszych z wybranej grupy), pomimo, iż w przeciwnej grupie miałeś jednostki o lepszych kwalifikacjach - można spokojnie posądzić cię o rasizm.
Jeśli wybierzesz najlepszych z obu grup - wszystko ok.
Jeśli wybierzesz losowo z obu grup - wszystko ok, ale racjonalność takiego doboru jest dość... dyskusyjna.


Niczego nie muszę zakładać, wybiorę tego, którego uznam, że bardziej mi się przyda. Nie będę się kierował rasą ale osobistym przeświadczeniem na ten temat.

Jeśli masz do dyspozycji dwóch potencjalnych pracowników o różnej przynależności rasowej, ale niemal identycznych kwalifikacjach, zaś rozmowa wstępna nie wyłania jednoznacznego lepszego kandydata, pozostaje losować, czy w jakiś sposób zmierzyć ich wydajność w praktyce.


Wybierasz tego, który Twoim zdaniem bardziej się do tego nadaje. Chcesz nam wmówić, że mając do wyboru 20 jednakowowykwalifikowanych kandydatów, 10 białych i 10 czarnych, wybierając białego dochodzi do dyskryminacji?:) Jeżeli tak to kto jest dyskryminowany? 10 czarnych i 9 białych, czy tych 9 białych już nie?

Rasizm to nie tylko nienawiść do innej rasy. Rasizm to także tworzenie podziałów na tle rasowym wmawiając ludziom takie kryteria wyboru

Temat opuszczony lecz chcę wyrazić swe zdanie :)

Moim zdaniem geje i lesbijki mogliby spokojnie dokonywać adopcji gdyby ludzie byli bardziej tolerancyjni.
Dziecko pary homoseksualnej zostało by wyśmiane co źle zdziałałoby na jego psychikę.
Jestem na nie. Lecz gdyby ludzie reagowali by już na pary homo. normalnie nie miałabym nic przeciwko.


Par homoseksualnych jest całkiem sporo, sam mam takich znajomych. Ludzi nie drażni homoseksualizm, ale manifestowanie swojej seksualności publicznie i próba zrobienia z tego podstawowego problemu naszego społeczeństwa.
  • 0



#432

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

(...)Człowiek dysponujący własnym kapitałem ma prawo zatrudnić tę osobę, którą uważa za bardziej produktywną i nie musi przed nikim czegokolwiek mierzyć. Jego kasa, jego prawo.

Rozumiem, że jeśli nie zatrudniałbym w pracy katolików/osób ochrzczonych, to też by ci to nie przeszkadzało?

Prawo nie powinno brać pod uwagę rzeczy takich jak orientacja seksualna, kolor skóry czy wyznanie. Tyle tylko, że co z tego, że prawo nie dyskryminuje, skoro robią to obywatele?

Nie istnieją jakiekolwiek badania sugerujące, że przeciętny homoseksualista (bądź Azjata etc.) byłby gorszym księgowym niż przeciętny hetero (bądź biały) i tak dalej, i tym podobne. Co za tym idzie, nie istnieją racjonalne powody do nie przyjmowania kogoś do pracy na podstawie orientacji/koloru skóry/whatever - jedynym powodem jest uprzedzenie. Wniosek jest taki, że pracodawca nie przyjmując kogoś do pracy na podstawie koloru skóry czy orientacji wcale nie zapewnia sprawniejszego funkcjonowania firmy, a ogranicza wolność innej osoby.

Przykro mi, ale żyjemy w XXI wieku - argument "ja to mogę zrobić, bo jestem bigotem" nie jest już tak przekonujący jak kiedyś.

A mając do wyboru dwóch identycznie wykwalifikowanych białych i wybierając jednego? Zrozum, że pracodawca ma prawo dokonać wyboru w oparciu o własne przeświadczenie i własne zdanie, niezależnie od rasy , wyznania, pochodzenie. Jeszcze raz podkreślam, że to jego prawo.

Ładna hipokryzja. Czyli niezależnie od wyznania, rasy czy pochodzenia pracodawca ma prawo... dyskryminować na podstawie wyznania, rasy czy pochodzenia.

Własne zdanie pracodawcy nie ma w tym przypadku nic do rzeczy, bo przecież jeśli ma rację, to powinno to znaleźć poparcie w faktach. A nie znajduje. Uzasadnianie tego "doświadczeniem" (czyli "bo ja miałem jednego pracownika-geja i się obijał") też raczej nie przejdzie, bo jeden osobnik nie jest raczej reprezentatywny dla całej grupy.

Tak samo rasistowskie jak finały sprintu mężczyzn? Dlaczego tam nie ma walki o parytety? Dlaczego nie uregulowano tego tak aby w biegu brało udział 4 białych i 4 czarnych? Odpowiem Ci. Bo nie ważna jest rasa tylko wyniki.(...)

Przedstaw mi badania stwierdzające, że czarni/biali/whatever pracują gorzej od białych/czarnych/whatever.

Parytety to nieco inne para kaloszy. Ja na przykład ich jakoś specjalnie nie popieram. Tyle tylko, że mowa tu nie o parytetach, a o zakazie odrzucenia podania o pracę, bo dana osoba ma taki a taki kolor skóry/orientację etc. Jest naprawdę duża różnica między "musisz przyjąć do pracy do najmniej dwóch Azjatów" a "nie masz prawa go wyrzucić bo nie podoba ci się jego kolor skóry".

Jeśli masz do dyspozycji dwóch potencjalnych pracowników o różnej przynależności rasowej, ale niemal identycznych kwalifikacjach, zaś rozmowa wstępna nie wyłania jednoznacznego lepszego kandydata, pozostaje losować, czy w jakiś sposób zmierzyć ich wydajność w praktyce.


Wybierasz tego, który Twoim zdaniem bardziej się do tego nadaje. Chcesz nam wmówić, że mając do wyboru 20 jednakowowykwalifikowanych kandydatów, 10 białych i 10 czarnych, wybierając białego dochodzi do dyskryminacji?:) Jeżeli tak to kto jest dyskryminowany? 10 czarnych i 9 białych, czy tych 9 białych już nie?

Przeczytałem cytowaną przez ciebie wypowiedź dwa razy. I nadal nie potrafię zrozumieć jaki jest związek pomiędzy cytatem a twoją odpowiedzią. Dyskryminacją byłoby, jakbyś wybrał białego bądź czarnego, bo jest biały bądź czarny (tak, jeśli ktoś wybiera do pracy tylko czarnych, a nie białych, to też jest to dyskryminacja - doh...).

Rasizm to nie tylko nienawiść do innej rasy. Rasizm to także tworzenie podziałów na tle rasowym wmawiając ludziom takie kryteria wyboru

Par homoseksualnych jest całkiem sporo, sam mam takich znajomych. Ludzi nie drażni homoseksualizm, ale manifestowanie swojej seksualności publicznie i próba zrobienia z tego podstawowego problemu naszego społeczeństwa.

Ja tam też jestem przeciwny kopulowaniu na ulicy, zarówno jeśli chodzi o pary hetero, jak i homo. No chyba, że "manifestowaniem swojej seksualności" nazywasz trzymanie się za ręce... Wtedy, naturalnie, należałoby albo karać za to i homo, i hetero, albo pozwalać na to i homo, i hetero. Sugeruję to drugie, bo trzymanie czyjejś kończyny górnej w miejscu publicznym (przy założeniu, że właściciel kończyny wyraża zgodę) raczej nikomu krzywdy nie zrobiło.
  • -3

#433

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Come back !

Tekeeus gubisz koncept. Rozchodzi się o to, że pracodawca może zatrudnić kogokolwiek chce - jeżeli chcę założyć firmę, która będzie składać się tylko i wyłącznie z czarnych homo to właśnie takich ludzi będę do pracy przyjmował (co nie zmienia faktu, że zapewne bardzo szybko splajtuje - ale był to tylko mój wybór). Widzimisię pracodawcy jest na 1 miejscu ponieważ jest to JEGO firma.
  • 3



#434

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak. Lepiej mieć mamę i mamę lub tatę i tatę niż nie mieć nikogo. Jeżeli tylko ktokolwiek chce podjąć trud wychowywania dziecka, nikt nie powinien mu stawać na przeszkodzie - jeżeli dadzą dziecku miłość, zrozumienie i szacunek. Przecież wiele dzieci wychowywanych jest przez samotnych rodziców lub rodzinę. Czy to też źle?
Argumenty mówiące, że wychowanka lesbijki będzie lesbijką odrzucam. Przecież homoseksualiści są wychowywani w związkach heteroseksualnych!
  • 2

#435

Rainbow Lizard.
  • Postów: 484
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Shinji77: czyli jeszcze raz: pracodawca może zatrudnić kogo chce, ale nie może tego wykorzystywać do ograniczania możliwości innych czy wprowadzania segregacji. Jeżeli tak robią, to równie dobrze można po prostu wprowadzić prawo, które utrudniałoby zatrudnianie czarnych czy białych - bo co za różnica, czy dyskryminację wprowadza rząd, czy obywatele, jak efekty są takie same?

Pracodawca ma prawo do zarządzani swoją własnością, ale jednocześnie pracownik ma prawo do tego, aby otrzymywać to, na co zasługuje, a nie klepać biedę bo połowa pracodawców to uprzedzeni idioci myślący, że jak ktoś jest czarny, to nie umie pracować i powinien spadać do getta.

Poza tym... gdyby nawet jakaś wielka firma walnęła w ogłoszeniu wielkimi literami "NIE PRZYJMUJEMY GEJÓW", to zawsze można aktywować ukryte pod skórą pokłady złośliwości i się tam zatrudnić mówiąc, że jest się hetero. I dopiero przy zwolnieniu wygarnąć pracodawcy prawdę. Mam nadzieję, że tak by się wkurzył, że zszedłby na zawał.

@Argentum: racja, orientacja to nie religia, nie dziedziczy się jej po rodzicach i nie da się tego wyuczyć.

Użytkownik Tekeeus edytował ten post 19.06.2011 - 11:17

  • -3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych