Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

M¦ 2014 - Liga Typerów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
183 odpowiedzi w tym temacie

#76

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat ma już kilka stron, a mundial zaczął się wczoraj, więc obejdzie się bez zbędnych wstępów.

 

O faworytach chciałem napisać, bo ich wytypowanie (podium) sprawiło mi największy problem. W końcu coś tam nabazgrałem i sam się do siebie zaśmiałem. Idąc po kolei, wg grup:

 

Brazylia - silny skład, zwłaszcza solidna defensywa (a już na tym można daleko zajechać) + gra u siebie. Neymar ostatnio nie zachwycał, zobaczymy czy wytrzyma presję (pisałem to przed wczorajszym meczem, teraz już widać, że jest z nim nie najgorzej, a do tego świetny Oscar). A presja jest ogromna, boję się myśleć co będzie, jeśli Brazylia odpadnie na przykład gdzieś z Holandią zaraz po wyjściu z grupy. Z drugiej strony czytałem, że wielu Brazylijczyków ucieszyłaby ewentualna porażka, gdyż zwycięstwo będzie usprawiedliwieniem wydatków rządu, jakie poszły na mundial. Ale zostawmy politykę.

 

Hiszpania - doświadczenie i brak presji. Na takich atutach mogą sobie doczłapać do finału, a tam znowu wygrać. Choć ich lubię, to byłoby to już nudne :)

Holandia - chyba znowu nie tym razem. Nowa generacja piłkarzy, czyli brak doświadczenia. Ale z przodu jest moc, więc może być różnie. Za parę lat będą dzielić i rządzić, zwłaszcza, że dyrygował będzie Guus Hiddink.

 

Z grupy C nikogo nie widzę w roli faworyta, choć Kolumbijczycy mogą namieszać.

 

Anglia / Włochy / Urugwaj - mam przeczucie, że to nie będzie mundial Włochów. Anglia to dla mnie wielka niewiadoma. Urugwaj ? To nie tylko Suarez i tutaj właśnie może być ciekawie.

 

Francja - przez ostatnie lata przykleiła się do nich łatka naburmuszonych gwiazdeczek. Mam jednak wrażenie, że Deschamps postanowił się z tym rozprawić. Wielkie brawa się należą już za samo zamknięcie drzwi przed paniczem Nasrim. Nieobecność Ribery`ego też może być atutem przy jego obecnej formie (fizycznej i psychicznej).

 

Argentyna - powiedzmy sobie szczerze, ofensywę to mają najlepszą. Jest co prawda słabszy niż zwykle Messi, ale jest też Di Maria w topowej formie.

 

Niemcy - jak zawsze. I to tyle :)

Portugalia - widać, że jest zespół. A przy tym nieco obok Ronaldo. Już w 2012 widziałem ich w finale i tylko pech sprawił, że się tam nie znaleźli. Więc zobaczymy. Dużo będzie zależeć od Ronaldo - czy trafi z formą i będzie grał jak w 2013, czy jednak będzie tylko straszył i się irytował, że nie wychodzi, jak to często ostatnio bywało.

 

Rosja / Belgia - solidne ekipy, też mogą zaskoczyć, jak Kolumbia, czy Urugwaj.

 

Podsumowując - grono faworytów (tych wielkich i tych nieco mniejszych) jest szerokie. To może być mój najciekawszy mundial.


  • 0



#77

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hah kolejny trafiony mecz The Truth Is Out There. Juz na początku chcesz odstawić konkurencje? xD


  • 0



#78

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@The Truth Is Out There - jasnowidz? ;p


  • 0



#79

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślałem, że drukowania z meczu z Brazylią nic nie przebije, a dziś proszę - sędzia nie uznaje 3 bramek, z czego dwóch prawidłowych. :D

Czy na takie święto piłkarskie jak MŚ nie można ogarnąć samej czołówki sędziowskiej?


Użytkownik Daniel. edytował ten post 13.06.2014 - 19:04

  • 0



#80

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Daniel, wiesz ta "czołówka sędziowska" to raczej bardzo wąskie grono, a tutaj grane są 3 mecze dziennie - ktoś to musi wybiegać. Poza tym ja bym się nie czepiał sędziów (to tylko ludzie, nie wychwycą wszystkiego), ale zabetonowanych głów do których nie trafia, że trzeba zaangażować powtórki w kontrowersyjnych sytuacjach.

 

Poza tym, jako środek doraźny (póki nie ma powtórek) sędziowie powinni dostać wytyczne, że gdy pewności nie ma to spalonego nie gwizdać. Nieuznana bramka jest dużo bardziej szkodliwym zjawiskiem, niż bramka z centymetrowego spalonego.


  • 0



#81

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Lupus28

haha ;) zobaczymy czy dwa kolejne mecze też dobrze wytypowałem, chociaż to Chile z Australią chyba przesadziłem, zmieniłbym na Chile 2:0 Australia ;)

Co do meczu to szkoda, że były popełnione takie błędy, zrozumiałbym jeszcze jakby jedna bramka była nie uznana, ale dwie? Tym bardziej, że nie wiem co sędzie widział przy drugiej bramce po rożnym...może faktycznie myślał, że któryś z Meksykanów jeszcze trącał piłkę, ale nawet nie wiem czy i, wtedy byłby spalony.


  • 0



#82

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja myślałem, że liniowy uznał, że to był gol z ręki..


  • 0



#83

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja myślałem, że liniowy uznał, że to był gol z ręki..

To chyba nikt nie wiem co liniowy miał na myśli, jeszcze się okaże, że bramkarz był faulowany ;)


  • 0



#84

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

TTIOT trochę Ci sędzia pomógł dzisiaj, ale i tak niezłe strzały. Sądzę jednak, że te 2-2 to przesadziłeś :P

EDIT: chyba karnego nie było ;>

http://static.fangol...31f252-full.gif

Persie gol mistrzostw na razie :silver:


Użytkownik Daniel. edytował ten post 13.06.2014 - 20:44

  • 0



#85

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No takiego wyniku to się nie spodziewałem :D A gol Persiego to faktycznie najlepszy jak do tej pory ;)


  • 0



#86

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaki pogrom :o

na 3 mecze mieliśmy 14* bramek :o co to za mundial kosmiczny :o

*wliczyłem 3 nie uznane z dziś.


  • 0



#87

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No takiego wyniku to się nie spodziewałem :D A gol Persiego to faktycznie najlepszy jak do tej pory ;)

 

Pięknie, pięknie, pięknie!!! Moja ukochana Holandia taki festiwal dała - łzy same płyną po policzkach.

Wspaniała kwintesencja futbolu - mecz marzeń, sądzę, że finał będzie słabszy. W pewnym momencie myślałem, że się teamy zamieniły koszulkami...

Pomarańczowy kolektyw pokazał jak grać w piłkę mistrzom Świata i Europy. Brawo Oranje, brawo Robben, brawo van Persie - bez jego gola kolejki, mogło by być zgoła inaczej :)


  • 0



#88

Logos.

    Rozum ¦wiata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gol Van Persiego będzie murowanym kandydatem na najlepszy gol mistrzostw.


  • 0



#89

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet ja nie wierzyłem, że bedzie taki pogrom :D Oby wyszli z I miejsca a Hiszpania w ogóle xD


  • 0



#90

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Holandia i Hiszpania...jak to zwykle bywa przy meczu dwóch potęg - nuda, nuda, nuda! Będzie tysiące podań, wymiana na środku pola. Pierwsza bramka zmieni obraz gry, ale tylko do momentu wyrównania. Potem nikt nie zaryzykuje, żeby nie przegrać najważniejszego meczu w grupie."

Prawie trafiłem...


EDIT: ja pierdykam, straciłem swoje 5pkt w 92min, nie wierzę -.-


Użytkownik Daniel. edytował ten post 14.06.2014 - 00:50

  • 0




 

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 2

0 użytkowników, 2 go¶ci oraz 0 użytkowników anonimowych