Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO nad lasem w Hiszpańskim Cadiz

UFO NOL Hiszpania 2014

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Asmodean.
  • Postów: 139
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Bezpośredni link do nagrania:

https://www.youtube....h?v=wlaeqW4iKKY

Żródło dzięki któremu odnalazłem nagranie:

http://www.wykop.pl/...zpanskim-cadiz/

 

Jakieś racjonalne wyjaśnienie co to może być? jakoś teoria pioruna kulistego do mnie nie przemawia.


Użytkownik Asmodean edytował ten post 26.05.2014 - 12:55

  • 5

#2

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

aircraftid.jpeg


  • 10

#3

Schwarz.
  • Postów: 60
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dam plusika, bo bardzo fajne nagranie :). Wątpię żeby była to drona, zbudowali już drony latające tak wysoko, odbijające światło i poruszające się tak inteligentnie? Ewidentnie obiekt potrafi zawisnąć w powietrzu, a nie ma żadnych widocznych turbin - więc albo taką technologię ma już wojsko, albo to po prostu UFO :). Poza tym - spojrzyj na niebo wieczorem i pomyśl sobie, czy aby na pewno jesteśmy jedynymi istotami myślącymi w tym wymiarze i w tym wszechświecie ? :)


  • 1

#4

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Racjonalne to np dron/samolot rc + silne światło. Na filmiku widać tylko białą kulkę więc to może być cokolwiek.


  • 2

#5

Schwarz.
  • Postów: 60
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądałeś do końca? Na końcu masz screen, który pokazuje owalny kształt, z górą i dołem wyciągniętą. http://www.mnn.com/s...files/drone.jpg Jakoś mi to co widzę na filmiku nie pasuje, do tego zdjęcia. Poza tym, jeszcze chyba nikt nie wymyślił napędu, który zawiśnie w powietrzu bez turbiny. Gdyby ktoś takie coś wymyslił, było by to urządzenie przeczące grawitacji i mielibyśmy latające nad powierzchnią ziemi auta, a potem deskorolki. Nawet ja, NIE-fan Sci-fi to wiem.


  • 0

#6

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ThePrz, mam podobne odczucia.

Wygląda mi to na lot drona, filmowany opcją zoomu z dużej odległości, stąd typowe zaniki ostrości (wystarczyło przejść na manualne ostrzenie). Obiekt wykonuje płynne zakręty, brak nagłych zatrzymań i takichże przyspieszeń. Klasyczny lot w atmosferze. Duża odległość i jasne światło generowane przez obiekt, wyklucza ukazanie detali jego konstrukcji. Na dodatek te gałęzie na bliższym planie, ogłupiające autozoom. Rzeczywiście, "może to być cokolwiek".


  • 2



#7

Asmodean.
  • Postów: 139
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Napewno dron jest bardziej prawdopodobny niż piorun kulisty, co było zasugerowane w źródle podlinkowanym przeze mnie, mimo wszystko nadal mam mieszane uczucia co do tego drona.


  • 0

#8

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to naprawdę na takim zoomie to może być wszystko. Póki nie pojawi się jakieś super dobre nagranie UFO to ci bardziej sceptyczni dalej będą nie wierzyć ;)

Tu taki filmik który ostatnio widziałem:


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 26.05.2014 - 16:01

  • 1



#9

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

dron tak szybko nie lata - szczególnie quadocopter. Predzej oswielony diodami Heli RC - np cos takiego :D

 

 


  • 1

#10

Schwarz.
  • Postów: 60
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostrzewtlumie - filmik, który podałeś przypomina mi ten temat o ptaku rzekomo będącym UFO :). Ostatnio gdzieś się tam przewijał ten wątek. A co do drony, to na oryginalnym filmie widać kształt równomierny, wiem, nie można mówić o całkowitym prawdopodobieństwie i pewności że to 100% taki sam kształt, bo widoczny jest brak focusu :). Ale jednak, nie powiedziałbym że to drona. 


  • 0

#11

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

 

 

Jakieś racjonalne wyjaśnienie co to może być?

 

Pojęcia nie mam, no i nie zakładam, że kiedykolwiek się tego dowiem, a jednak

 

kilka dni temu osobiście miałem okazję zobaczyć identyczne jak w nagraniu światło poruszające się w przestrzeni na tle czystego nieba, z tym, że w mym przypadku było to po 23ciej. Lot obiektu jaki widziałem był w krótszym czasie widoczny, ale bardzo przypomina mi to to z nagrania. Patrząc byłem zaskoczony prędkością poruszania się owego, jak i jego możliwościami robienia nawrotów.

Nie zakładam też, że to było UFO, bo po prostu nie wierzę w ufoki, ale ciekawie było zobaczyć coś osobliwego.

 

Co do twego zapytania, to kompletnie mi zwisa czym to z filmu i to co sam widziałem, mam naprawdę na liście mi niepoznanego większe "problemu" niż dziwnie poruszające się światło na niebie.

 

 

amen

+


  • 0

#12

Derteat.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem osobiście przekonany ze to UFO (Unidentified Flying Object). Trudno wyjaśnić czym jest ten obiekt dlatego śmiało można go nazwać niezidentyfikowanym obiektem latającym.


  • 2




Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: UFO, NOL, Hiszpania, 2014

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych