Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny film z telefonu ?!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
69 replies to this topic

#46

Taurus121.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bo sie pytałęm wszystkich :D i nikt nic o tym nie wie :D omg 


  • 0

#47

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W takim razie jak nie rajstopy to była to bluza z kapturem założona tył na przód.

A jeżeli faktycznie jesteś przekonany, że fejk nie jest twojego autorstwa a nikt nie ma dostępu nocą do twojego pokoju to zapewne lunatykujesz i masz wówczas zwyczaj zabawiać się z psem.


  • 0



#48

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skłaniałbym się do zamknięcia tematu z pewnych powodów, m.in. prawdopodobnej prowokacji. Robi się tutaj spam i offtop, a przecież nikt z nas tego nie chce, prawda? Zostawię jeszcze temat i będę go obserwował. Jeśli spam i offtop nie przestaną się pojawiać wówczas temat zamknę. A zatem: darujcie sobie docinki w stronę autora. Jeśli uważacie, że nie macie nic do dodania to nie piszcie, a to dodatkowo da mi znać, że temat można zamknąć.


  • 0



#49

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widze, ze sobie poużywaliscie na nim, ale Wy tak już lubicie. Ja dalej nie widzę co tam dokładnie jest po lewej stronie, mimo wielkich chęci mój obiektywizm zwycięża i nie widze tego, co Wy chcecie zobaczyć ; faceta w rajstopach czy kosmitę. Nie wiem co to jest. Oczywiście grono obalaczy zleciało się jak muchy do świeżego ... i zrobiło sobie kabaret. Jak zwykle Wszystklo w roli głównej, który wchodzi w każdy temat tylko po to aby zaprzeczać :)

 

Widzicie tam coś ?? Naprawdę? Coś tam jest, może laleczka, może facet w rajtuzach a może kosmita. NIE WIDAĆ


  • 0

#50

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

@Vakowsky

 

Miałem się nie udzielać w tym temacie, bo  swoje zdanie już wyraziłem (i nadal je podtrzymuję). Widzę jednak, że za chwilę zrobi się z niego kolejna krucjata o utrzymanie (na siłę i za wszelką cenę) paranormalnego charakteru tego forum i wylewanie żali na niedobrych "sceptyków". Zanim to nastąpi, chciałbym dorzucić jeszcze trzy grosze.

Jak rozumiem, nie przekonuje cię moja (i późniejsze - bardzo podobne) interpretacja tego filmiku.

Jestem w stanie to zrozumieć, chociaż dziwne jest dla mnie, że ktoś, kto pisze

   

Ja dalej nie widzę co tam dokładnie jest po lewej stronie,

 

i zaraz potem

 

Nie wiem co to jest.

 

...wie NA PEWNO, że nie jest to to, co widzą inni. Bo to wynika z treści twojego wpisu.

 

"Obalacze", "kabaret", "świeże..." itd.

Te określenia świadczą o tym, że sam nie wiedząc z czym masz do czynienia, jesteś pewny, że inni się mylą w tej kwestii.

Ale mniejsza - to tylko margines, o którym chciałem wspomnieć.

 

Pozwól, że zadam ci jedno pytanie - być może ono cie przekona albo przynajmniej sprowokuje do próby zweryfikowania swojej opinii.

Jak patrzysz na ten filmik i na zdjęcie, które Taurus zamieścił w tym poście, zdjęcie, które jak sam napisał, wykonane jest "z podobnej perspektywy".

 

To rzuca ci się coś dziwnego w oczy, czy nie? Niech za podpowiedź posłuży ci ten cytat, z pierwszego wpisu Taurusa.

 

... nie mam zwyczaju budzić sie o 2:14 w nocy bo ten film był właśnie o tej godzinie nagrany co pisało mi na telefonie.

 

Ja, jak czytam ten fragment, to interpretuję go tak, że Taurus leżąc w łóżku, bezwiednie (być może nawet przez sen) uruchomił na moment kamerę w telefonie, a ta nagrała, co nagrała.

Nie zgadzają mi się w tej interpretacji tylko dwie rzeczy.

 

Pierwsza rzecz, to perspektywa.

Jak się dobrze przyglądnąć kadrom z tego filmu, to wyraźnie widać, że ujęcie kręcone jest nieco z góry. Widać siedzisko fotela, na którym siedzi pies, a także jego głowę w widoku z góry właśnie. Wiesz o czym to świadczy? Ano o tym, że (o ile Taurus nie sypia na łóżku postawionym na dość wysokim podeście) musiał tego nagrania dokonać siedząc.

A wiesz dlaczego? Bo pies rasy Golden Retriever (a takiego właśnie psa ma Taurus) ma wysokość mniej więcej 50 - 60 cm.

Pies siedzi na fotelu, którego siedzisko ulokowane jest mniej więcej na tej samej wysokości, co materac łóżka (powiedziałbym nawet że wyżej ale przyjmijmy wartość zaniżoną). Nawet, gdyby przyjąć, tą mniejszą wysokość psa, to człowiek leżący (zakładam, że Taurus sypia na leżąco) w tak niedużej odległości, mógłby go nagrać tylko i wyłącznie od dołu - nigdy, w sposób w jaki to widzimy na nagraniu.

O ile jeszcze mógłbym uwierzyć, że ktoś przez sen potrafi przypadkowo włączyć kamerę w telefonie (a trudno mi w to uwierzyć), to już zupełnie nieprawdopodobne wydaje mi się, że na te kilka sekund siada (nadal śpiąc).

Przyznasz, że to byłoby dziwne?

 

Druga rzecz, to niczym nie zasłonięty widok.

Ja sobie wyobrażam to tak, że jak ktoś śpi, to przykryty jest jakąś kołdrą albo kocem chociażby. Zarówno kołdra, jak i koc mają tendencje do tego, że trochę się zwijają, marszczą itd. Szczególnie jak człowiek się nimi przykrywa. Gdyby taki człowiek przypadkowo, przez sen uruchomił komórkę, to jedynym sposobem żeby na pierwszym planie nagrania nie znalazły się fragmenty kołdry / koca byłoby uniesienie ręki z tą komórką (bo wykluczam, że ktoś może sypiać w łóżku bez pościeli).

Zgodzisz się?

 

To teraz, w świetle tego co napisałem wyżej, powiedz mi - na ile prawdopodobne jest, że człowiek leżący w łóżku, przykryty kołdrą, uruchamia przypadkowo kamerę w telefonie i nagrywa film w takim ujęciu i nic, co jest na pierwszym planie (pościel) nie zasłania mu obrazu?

Potrafisz to wytłumaczyć?

 

edit:

Zapomniałbym o puencie.

Skoro więc, niemożliwe jest wykonanie takiego nagrania z pozycji leżącej, to znaczy, że Taurus nie mógł go wykonać, jak twierdzi, śpiąc - przypadkowo.

A z tego prosty wniosek, że cała ta historia to FAKE.

Stronę temu napisałem, że to dobry żart. Ale dobre żarty mają to do siebie, że są krótkie.

Ten trwa o kilka wypowiedzi autora za długo.


Użytkownik pishor edytował ten post 18.04.2014 - 00:06

  • 6



#51

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobry post Pishor'a, wszystko wyjaśnia. A mnie tez zastanawia jedna rzecz. Dlaczego pies nie śpi i patrzy sie w strone kamery? Zazwyczaj psy mają tendencje patrzeć sie na ludzi ktorzy coś robią. I w tym wypadku tez tak może być, że pies spogląda na kamerująca go osobe, ktora najwidoczniej nieśpi...

Pozdrawiam.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 18.04.2014 - 00:18

  • 1



#52

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słusznie - pies to nie kot i w nocy śpi. Przynajmniej mój. :szczerb:


  • 0



#53

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Autor tematu musi być ciekawym człowiekiem, skoro pies w środku nocy woli patrzeć na śpiącego swojego pana niż na kosmitę, który go tam od boku atakuje. :D

Chociaż to mi dało do myślenia teraz...może ta postać to rzeczywiście żaden domownik, tylko została wklejona? Bo brak reakcji psa jest dość zastanawiający.


  • 0



#54

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najlepsze jest to że gościu w pierwszym poście zapytał czy jest to kosmita, mimo że nagranie było tak ciemne, że nic nie było widać. A już na poprawionych i rozjaśnionych kadrach nic nie widzi.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 18.04.2014 - 07:27

  • 0



#55

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Naprawdę kontynuujecie ten temat? Zwykle nie macie takiej cierpliwości by pisać tak dużo. Ten temat nawet wskoczył do popularnych, wchodzę tutaj bo myślę że coś nowego a tu zonk, stary temat który olałem po 1 poście.


  • 0

#56

Taurus121.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pishor ... napisałeś "Taurus nie mógł go wykonać, jak twierdzi, śpiąc - przypadkowo" ja nie pisałem nigdzie że przypadkowo nagrałem to śpiąc ;/ tylko że nie wiem skąd ten film się wziął czytaj dobrze a nie Fake się doszukujesz we wszystkim Jeszcze jedno napisałeś, że gdybym to kamerował to byłoby zasłonięte kocem/ lub czymś co leży na łóżku i tu cię zaskoczę, bo moja poduszka leży po lewej stronie łóżka, a telefon leży po prawej tam gdzie nie ma ani kołdry ani nic ... więc wykluczam tutaj, że ewentualnie by mi coś zasłaniało obiektyw . a co do ciebie Wszystko to zapytałem czy to kosmita (ZAPYTAŁEM) nie stwierdziłem, a po rozjaśnieniu zdjęcia widzę jakąś postać ale nie widzę dokładnie co to jest .... a jak pisałem wcześniej to nikt z domowników nie ma tendencji do latania po domu w rajstopach na głowie lub bluzami ubranymi tył na przód chyba, że u was taka tradycja jest to ja już nie wnikam .. ;0 


Użytkownik Taurus121 edytował ten post 18.04.2014 - 11:32

  • 0

#57

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pishor ... napisałeś "Taurus nie mógł go wykonać, jak twierdzi, śpiąc - przypadkowo" ja nie pisałem nigdzie że przypadkowo nagrałem to śpiąc ;/ tylko że nie wiem skąd ten film się wziął czytaj dobrze a nie Fake się doszukujesz we wszystkim

 

Jasne.

Fragmenty twoich wypowiedzi

nie mam zwyczaju budzić sie o 2:14 w nocy bo ten film był właśnie o tej godzinie nagrany co pisało mi na telefonie.

 

może właśnie niechcący telefon mi się włączył w nocy

 

w filmiku na telefonie było napisane godzina 2:16 w nocy...

 

oraz pytanie zadane przez Ostrzewtlumie

Ty, no skoro wtedy spałeś, to skąd mozesz wiedzieć ze ktoś ci z rajstopami po pokoju nie biegał?

 

i twoja odpowiedź

bo sie pytałęm wszystkich :D i nikt nic o tym nie wie

 

 

Rozumiem, że oczekujesz, że teraz będziemy rozważać kwestię polegająca na tym, że kosmita sparaliżował cię myślami, a następnie zmusił do bezwiednego nagrania filmu?

OK - ale beze mnie.


Naprawdę kontynuujecie ten temat? Zwykle nie macie takiej cierpliwości by pisać tak dużo.

Nie wiem jak inni ale mi chodziło TYLKO o to, żeby pokazać Vakowsky'emu, że są podstawy - MOCNE podstawy, żeby ten temat traktować jako FAKE.


  • 1



#58

Taurus121.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czytaj może mi się włączył znowu tego nie stwierdzam ... "OK - ale beze mnie" ok to nie pisz jak nie masz ochoty, i wszystko odbierasz jako Fake 


Użytkownik Taurus121 edytował ten post 18.04.2014 - 11:58

  • 0

#59

q32t8oaher3465y82qp.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Cie", "pytałęm", "dosłowie",  "mówie", "z kąd". Po twojej ortografii wnioskuję że masz około 12 lat. A jeżeli więcej - to współczuję.
 

"Wszystko" hmm teraz cie nie rozumie ... ?! Powiem ci tak jestem jedynakiem mówi ci to coś ? ;)

Nie. Co to ma wspólnego z jego wypowiedzią i co ma potwierdzać? (bo chyba taki był twój zamysł)
 

albo to że chyba z 2 lata nie było u mnie nikogo poniżej 15 lat ?

Za to poniżej 16 lat już tak :). Po raz kolejny - co to za argument?  czy to pytanie czy stwierdzenie?

Nie umiesz nawet poprawnie  sformułować sensownego zdania.
Zresztą - mamy uwierzyć ci na słowo? to tak nie działa.
 

Gdyby to było tak oczywiste bym tu nie pisał ...


Ale piszesz bo chcesz skupić na sobie uwagę. Dostałeś już wyczerpująca i prawdziwą analizę od użytkownika pishor (swoją drogą gratuluje że mu się chciało), po czym wyskakujesz na niego z per "człowieku".
 

Co do filmiku, nie mów że to był żart, bo nie był chciałem sie dowiedzieć po prostu co to jest bo film wydawał mi się dość dziwny


No i dostałeś odpowiedź. Mimo tego wciąż się z nami spierasz i usilnie wmawiasz nam że na tym zdjęciu jest coś paranormalnego. Czego jeszcze oczekujesz, że poklepiemy cię po główce i powiemy ze to duch (z rajstopami na głowie), którego zwyczajnie na tym zdjęciu nie ma?

 

Proponuję zamknięcie tematu.


Użytkownik q32t8oaher3465y82qp edytował ten post 18.04.2014 - 12:53

  • 0

#60

Taurus121.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co do błędów to na szybkiego pisałem ;p i już przyzwyczajenie z GG, że bez znaków takich jak ę,ą itp pisałem w postach.. a co do twojego ostatniego zdania to jak już wcześniej pisałem ja wam nie wmawiam, że na tym zdjęciu jest coś paranormalnego tylko to, że nie macie żadnych dowodów, że jest to ktoś w rajstopach na głowie ale usilnie chcecie mnie przekonać, że tak właśnie jest, czemu zaprzeczam ...


Użytkownik Taurus121 edytował ten post 18.04.2014 - 13:15

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych