Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szybko lecące UFO Zielona Góra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#16

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ale ten ptak nie przecina calego nieba a jedynie przelatuje dystans okolo 10m bo do tego drzewa miales mniej wiecej tyle

zakladajac ze to 0.5 sekundy to ptak leci okolo 70km/h

 

jak podasz parametry filmiku (fps) i zmierzysz odleglosc do tego drzewa bedziemy mogli dokladnie obliczyc predkosc


  • 0

#17

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

umieram ... facet myślał, że to ufo... a tu sie okazuje, że wygląda jak wróbelek... i mi minusuje co sie da :D Facet ! na 80% to ptaszek lub inny słodki owadzik... a nie ufo... lepiej już chyba zająć sie orbami cio? A nie... o ! albo bączek ^^

 

Ludzie Cię minusu-ją za twoje nastawienie.


  • 1

#18

AliceSpring.

    A nuż ktoś zauważy, że w twoich oczach niepojęta moc się jarzy.

  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ale tu 3/4 mówi że to ptak :< dałabym link z minusami od autora tematu ale nie chce mi sie ;p więc nie kłam :)


  • -2

#19

Zevs.
  • Postów: 110
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

To nie jest żadne UFO :( ludzie.. to owadzik jakiś albo ptak... Nie chodzi tu o nastawienie uwierz mi bo ja jestem do tego tematu nastawiony pozytywnie, tylko pisze co widzę..


  • 0

#20

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ale ten ptak nie przecina calego nieba a jedynie przelatuje dystans okolo 10m bo do tego drzewa miales mniej wiecej tyle

zakladajac ze to 0.5 sekundy to ptak leci okolo 70km/h

 

jak podasz parametry filmiku (fps) i zmierzysz odleglosc do tego drzewa bedziemy mogli dokladnie obliczyc predkosc

Mam dokladne parametry.

Filmik nagrywany był w rozdzielczości 1080p WIDE,48 fps, ponad 50000kbps z opcją ProTune.

Ten obiekt wyraźnie leciał wyżej niż te pierwsze drzewo i poleciał za te drugie, które było około myślę 30m odemnie. Obejżyj w HD pomału. No ja nie widze nic poza tym.. Żadnego lądowania na drzewie ani zmiany prędkości. Wydawać się może, że obiekt zwalnia ale dlatego, że jego krzywa się skraca w dalszym planie.


  • 0

#21

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale tu 3/4 mówi że to ptak :< dałabym link z minusami od autora tematu ale nie chce mi sie ;p więc nie kłam :)

nazarek w tym temacie nie dał Ci teraz żadnego minusa.

Zabawnie wygląda to jak wyśmiewacie autora tematu(Ty i Zevs), że wierzy, że to ufo, a sami w sąsiednim temacie wmawiacie wszystkim na siłę, że wszystko co się rusza ma duszę, a mądrzy i dobrzy ludzie po śmierci się nie rozkładają :D


Użytkownik Daniel. edytował ten post 07.04.2014 - 22:09

  • 1



#22

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Ale tu 3/4 mówi że to ptak :< dałabym link z minusami od autora tematu ale nie chce mi sie ;p więc nie kłam :)

nazarek w tym temacie nie dał Ci teraz żadnego minusa.

Zabawnie wygląda to jak wyśmiewacie autora tematu(Ty i Zevs), że wierzy, że to ufo, a sami w sąsiednim temacie wmawiacie wszystkim na siłę, że wszystko co się rusza ma duszę, a mądrzy i dobrzy ludzie po śmierci się nie rozkładają :D

Dokładnie:)

Przy okazji wyjaśnienie dla coniektrórych co znaczy UFO- jest to niezidentyfikowany obiekt latający. W tym filmiku bez oględzin widać ten nienazwany obiekt także dla tych co nie wiedzą co znaczy UFO tłumacze, że nie jest to nazwa statku kosmicznego, jakiegoś stwora czy coś. Równie dobrze może być to ptaszek, balonik czy latawiec jednak bez oględzin i potwierdzenia lub dojścia do tego czym to jest - nazwamy to UNIDENTIFIED FLYING OBJECT.


Użytkownik nazarek88 edytował ten post 07.04.2014 - 22:19

  • 0

#23

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

strzalka zaznaczylem rzut pierwszych galezi na sciezke (moim zdaniem to nie wiecej niz 10m od ciebie)

w kolkach masz ptaka w locie i siedzacego na galezi

 

99662328095003428256.jpg

 

08541555914277660941.jpg


Użytkownik pazuzu edytował ten post 07.04.2014 - 22:23

  • 0

#24

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

43604117953436770145.jpg

 

Tutaj masz jak obiekt jeszcze jest widoczny na niebie a juz widać zgrubienie na gałęziach, które zaraz przecina i wydawać się mogło jakby się tam zatrzymał.

 

72941141407857188411.jpg

 

A tu masz dowód, że obiekt leci. W następnej klatce tego nie ma. Nie wiem czy w oryginale co mam zapisnym na dysku lepiej widać czy co. Poprostu da rade dostrzec, że obiekt przelatuje dalej


Użytkownik nazarek88 edytował ten post 07.04.2014 - 22:38

  • 1

#25

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zobacz to sobie na filmiku czy masz tam jakies zgrubienie :) bo na kilku ostatnich klatkach wyraznie widac tego ptaka na galezi


  • 0

#26

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

zobacz to sobie na filmiku czy masz tam jakies zgrubienie :) bo na kilku ostatnich klatkach wyraznie widac tego ptaka na galezi

Starając się być obiektywnym musze przyznać, że jakbym chciał to bym zobaczył, że tor lotu kończy się na tej gałęzi więc rozumiem co chcesz mi pokazać.

Jednak serio jak się przyjżeć widać dalszy ruch objektu i ta prędkośc lotu względem zatrzymania się ptaszka na gałęzi jest niedorzeczna. Zwróćmy uwagę na oryginalną prędkość filmu. Prawie nie jesteśmy w stanie zauważyć obiektu dopiero przy zwolnieniu czasu o połowe coś widzimy co możemy podpiąc pod i tak szybki ruch ptaka potencjalnie blisko lecącego.

 Ale biore i pod uwage fakt, że może sam chce wierzyć w to,że sfilmowałem coś wyjątkowego a nie zwykłego ptaszka :) Dzięki za angażacje w sprowadzaniu mnie na ziemię teraz muszę się z tym przespać :)


Użytkownik nazarek88 edytował ten post 07.04.2014 - 22:51

  • 0

#27

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja bazuje tylko na filmiku z yt ktory ma fps 24 wiec do zbadamnia mam mniej klatek niz ty na oryginale

jak bym dostal oryginalny filmik to moglbym dokladnie pokazac ze ten ptak tam siadl i siedzi

 

to co udalo mi sie z yt wyciagnac:

 

75694877811756330577.jpg

 

pozniej jest jeszcze ok. 30 klatek na ktorych ptak siedzi dokladnie w tym samym miejscu az wychodzi z kadru

chetnie zobacze oryginalny material... jesli jest taka mozliwosc oczywiscie


Użytkownik pazuzu edytował ten post 07.04.2014 - 23:04

  • 4

#28

AliceSpring.

    A nuż ktoś zauważy, że w twoich oczach niepojęta moc się jarzy.

  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Biedny ptaszek.... Wszyscy sie nim interesuja... :D


//
spam2.gif
+ 7 dni młoda damo.
CW


  • -1

#29

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Długo myślałem, że chodzi o tę białą kropkę po środku ekranu, która pojawia się od 0.19, w sensie ten motyl.


  • 0



#30

Świstak.
  • Postów: 69
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja mam prośbę do autora o podanie dokładnego miejsca, w którym to nagrał. Sam filmik bardzo ciekawy.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych