Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szybko lecące UFO Zielona Góra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rozpiera mnie duma i zarazem ciekawość. Pierwszy raz udało mi się zarejestrować niezidentyfikowany obiekt latający. Zauważyłem go zupełnie przypadkiem przeglądając wczorajsze filmiki z biegania. Obserwacja miała miejsce w województwie Lubuskim niedaleko Zielonej Góry. Nie wygląda mi to na nurkującego z wielką prędkością ptaka albo jakiegoś robaczka. Nie wiem czy to Flying Rod, Statek Obcych czy poprostu Wojskową Maszyneria choć dodam, że na bank nie słyszałem wtedy jakiegokolwiek dzwięku z nieba. A już napewno lecącego samolotu czy huku przekraczania bariery dzwięku.
Gołym okiem też go nie zauważyłem dopiero na filmie zwróciłem uwage na ten obiekt.

Jakieś sugestie co to może być?

 


Użytkownik nazarek88 edytował ten post 07.04.2014 - 16:36

  • 0

#2

marko895.
  • Postów: 173
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

O w mordę, ale zasuwa. Dopiero przy prędkości 0,125 dałem rade dostrzec to coś. Ciekawa obserwacja, nie wygląda mi to na zadną muchę przelatująca blisko obiektywu czy coś w tym stylu, raczej na obiekt przecinający niebo z zawrotną prędkością.


  • 1

#3

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po dokładniejszych oględzinach stwierdzam że to ptak a dokładniej wróbelek lub podobnej wielkości ptaszynka. Obiekt ląduje na gałęzi i tam zostaje, siedzi sobie. Nie widać jak leci za drzewem  co powinno być widoczne jeśli poleciał dalej, rozmazany ruch obiektu to skrzydełka wróbelka :)

Dodatkowo porusza się w ten sam sposób, widać jak obniża lot a potem lekko się wznosi.

 

 

Na dowód - 0.42/0:43 sekunda wasz "obiekt" przeskakuje na gałązkę wyżej.


Użytkownik Cascco edytował ten post 07.04.2014 - 16:48

  • 3

#4

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to ptak - wydaje mi się, że pod koniec widać ruchy skrzydeł charakterystyczne dla hamowania, po czym obiekt opada w kierunku krzewów (leciał, hamował, przysiadł na jakiejś gałęzi).


  • 0



#5

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No wiecie co..

To chyba nie ta kategoria prędkości dla wróbelka a za gałęziami go nie widać bo poprostu zasłaniają one objekt. Dodatkowo na krawędziach obraz jest zagięty więc też przez to objekt jest już mniej widoczny. Ale ok właśnie kombinuje z pomiarem prędkości tego "wróbelka" ;)


  • 0

#6

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To jest ewidentny ptak. Jeśli pozwolisz mogę ściągnąć z YT video i wy-edytować go na tyle że będzie widać jak wskakuje na gałąź wyżej. Dla mnie sprawa zamknięta.


  • 0

#7

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

No wiecie co..

To chyba nie ta kategoria prędkości dla wróbelka

Chyba nie doceniasz małych ptaków ;)

Ptaki żywiące się owadami (w większości są one raczej niewielkie) mogą rozwijać naprawdę spore prędkości - przykładowo Jaskółka do ok 90 km/h, a Jerzyk (30g wagi, długość ciała 16cm) może podchodzić nawet pod 200 km/h.

Oczywiście nie wiemy co za gatunek jest na twoim nagraniu (zakładam, że to ptak jednak), tak czy siak nie rozwinął on prędkości dla ptaków nieosiągalnych.

 

A jako ciekawostka żeby pokazać, co ptaki potrafią - Sokół wędrowny podczas pikowania może osiągać nawet 400 km/h (zarejestrowany rekord - 389km/h). Oczywiście dzieje się to podczas pionowego lotu w dół z dużej wysokości, jednakże ptaki na tym polu naprawdę co nieco potrafią ;)


Użytkownik skittles edytował ten post 07.04.2014 - 17:07

  • 0



#8

AliceSpring.

    A nuż ktoś zauważy, że w twoich oczach niepojęta moc się jarzy.

  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ciut za małe jak na UFO :D


  • 0

#9

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To jest ewidentny ptak. Jeśli pozwolisz mogę ściągnąć z YT video i wy-edytować go na tyle że będzie widać jak wskakuje na gałąź wyżej. Dla mnie sprawa zamknięta.

Nie ma sprawy naprawde ja też chce poznać tylko prawdę. :) Jak Ci to moge udopstępnić?

Ale szczerze to ptaka dopiero można się na siłe dopatrzeć przy slow motion 0.25x i 0.125. Ale wtedy wracamy do oryginalnej szybkości i ogarnijcie te prędkość. Nic nie mieszałem przy tym filmie! Przecież przelatującego ptaszka każdy zauważy a to co tu widać raczej leci troche wyżej i dużo szybciej. No i nie nurkuje jak sokół wędrowny tylko przecina nieboskłon. Komentujmy to co widać a nie piszmy zaraz o osiągnięciach gepardów;p A druga sprawa jakby miał ten ptaszek wylądować na gałęzi to prędzej by się w nią wbił bo nie ma tam drogi chamowania.

Zauważcie co widać na tym filmie naprawde a nie co w swoich przekonaniach rozum wam podpowiada. Ani tam skrzydełek nie widać. Ani prędkość czy wysokość się nie zgadzają co do ptaszka. Kamera którą było to ujęte widzi bardzo szeroki horyzont a ten obiekt przebył go w niespełna sekunde.

Chyba najprościej napisać, że to ptraszek i zamytkam temat ale jakoś mnie to nie przekonuje. A staram się być ostatnio sceptyczny.


Użytkownik nazarek88 edytował ten post 07.04.2014 - 20:08

  • 0

#10

AliceSpring.

    A nuż ktoś zauważy, że w twoich oczach niepojęta moc się jarzy.

  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

a nie pomyślałeś, że  to odblask słońca? hm... ja zawsze UFO wyobrażam sobie większe... może to byt jakiś :D pozdro... nie znam sie na ufach...


  • -3

#11

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale szczerze to ptaka dopiero można się na siłe dopatrzeć przy slow motion 0.25x i 0.125. Ale wtedy wracamy do oryginalnej szybkości i ogarnijcie te prędkość.

 

podobnie z motylami tez mozna je wypatrzec przy duzym zwolnieniu filimku a jak sie pusci normalna predkosc to dostaja niesamowitego speeda... ale chyba nie bedziesz twierdzil ze te motyle to tez ufo?

 

to zdecydowanie ptak


  • 0

#12

Chasm.
  • Postów: 73
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No odblask to raczej nie bardzo - czarny?

Jak dla mnie ptak - kadr z 35 sekundy, wyraźnie widać skrzydła

 

2prh2sw.jpg


  • 0

#13

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Ale szczerze to ptaka dopiero można się na siłe dopatrzeć przy slow motion 0.25x i 0.125. Ale wtedy wracamy do oryginalnej szybkości i ogarnijcie te prędkość.

 

podobnie z motylami tez mozna je wypatrzec przy duzym zwolnieniu filimku a jak sie pusci normalna predkosc to dostaja niesamowitego speeda... ale chyba nie bedziesz twierdzil ze te motyle to tez ufo?

 

to zdecydowanie ptak

Tyle, że ten motyl jest około dwa metry od obiektywu i jego typowy nieregularny trzepot skrzydel sprawia, że wydaje się jakby poruszał się szybko. Jednak są to ruchy około 10 cm w góre czy w dól i czy naprawde można porównać to co przecina całe niebo w tym samym czasie do tego blisko lecącego motyla? To retoryczne pytanie. Właśnie przeanalizowałem po klatce końcowy lot tego obiektu i widać , że NIE LĄDUJE na gałęziachi nic na nich nie przybywa ani nie ubywa (cholerne drzewa jestem ciekaw co by było gdyby nie one;p). Jutro wrzuce poklatkowe screeny w HD ostatniego widoku tego obiektu na tym filmie. Naprawde na tym drzewku go nie ma.

 

edit
@Chasm

Hmm no musze przyznać, że też jakbym chciał to zobaczyłbym tam rozmazane skrzydło ale wróc do oryginalnej prędkości filmu. Przecierz wróbelki tak nie potrafią :)


Użytkownik nazarek88 edytował ten post 07.04.2014 - 21:36

  • 0

#14

AliceSpring.

    A nuż ktoś zauważy, że w twoich oczach niepojęta moc się jarzy.

  • Postów: 68
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

umieram ... facet myślał, że to ufo... a tu sie okazuje, że wygląda jak wróbelek... i mi minusuje co sie da :D Facet ! na 80% to ptaszek lub inny słodki owadzik... a nie ufo... lepiej już chyba zająć sie orbami cio? A nie... o ! albo bączek ^^


  • -7

#15

nazarek88.
  • Postów: 77
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

umieram ... facet myślał, że to ufo... a tu sie okazuje, że wygląda jak wróbelek... i mi minusuje co sie da :D Facet ! na 80% to ptaszek lub inny słodki owadzik... a nie ufo... lepiej już chyba zająć sie orbami cio? A nie... o ! albo bączek ^^

Informatykę w gimnazjum o tej porze macie?

Nic Ci nie minusuje tylko reaguje odruchowo.


Użytkownik nazarek88 edytował ten post 07.04.2014 - 21:58

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych