Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kara śmierci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
206 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Kara śmierci (86 użytkowników oddało głos)

Jesteś za stosowaniem kary śmierci?

  1. Głosowano Zdecydowanie TAK (35 głosów [40.70%])

    Procent z głosów: 40.70%

  2. Głosowano Raczej TAK (23 głosów [26.74%])

    Procent z głosów: 26.74%

  3. Nie mam zdania (4 głosów [4.65%])

    Procent z głosów: 4.65%

  4. Raczej NIE (6 głosów [6.98%])

    Procent z głosów: 6.98%

  5. Zdecydowanie NIE (18 głosów [20.93%])

    Procent z głosów: 20.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jak mówi aquamen - zdarza się, że więzień jest po kilku / kilkunastu latach odsiadki rehabilitowany. Oczywiście traci w ten sposób sporą cześć życia, ale gdy wreszcie sprawiedliwości stanie się zadość może wyjść na wolność z czystym kontem czy nawet ubiegać się o zadośćuczynienie.

A w przypadku kary śmierci? Co z tego, że kogoś zrehabilitują 15 lat po jego śmierci? Zmienimy kilka zdań w artykule o nim na wikipedii, ktoś postawi znicz na zarośniętym chaszczami grobie? Niesłusznie odebranego w majestacie prawa życia już nie przywrócimy. A co w takim przypadku z katem? Zabijanie morderców, wykonywanie wyroku sądu usprawiedliwia go w oczach społeczeństwa i jego własnych. A gdy nagle okaże się, że zabił niewinną osobę? Co wtedy z prokuratorem, co z sędzią, który skazał na śmierć?

 

To jedna sprawa, a druga, jak już poprzednicy pisali, kara śmierci jest po prostu niewychowawcza. To czysta chęć zemsty, która robi z nas morderców. Moim zdaniem najwyższą karą powinno być po prostu dożywocie bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.


  • 1



#17

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

przecież jest 100 takich topiców. Po co kolejny? Forum się juz wypalilo że dubluje sie tematy? Co to ma wspolnego z paranormalnymi zjawiskami?


  • -2

#18

Babydoll.

    Wiecznie Niezadowolona Królewna

  • Postów: 50
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kara śmierci - owszem, ale tylko tam, gdzie wina jest w 100% udowodniona, jak i wtedy gdy zbrodnia była popełniana z zimną krwią i była zabiegiem planowanym. W pozostałych przypadkach więzienie wydaje mi się być dobrą karą - pod warunkiem, że trochę zmieniłoby się podejście państwa do więźniów, to znaczy, gdyby w końcu musieli sami pracować na własne utrzymanie. W tym jednak przypadku pojawiają się głosy, że więźniowie podbieraliby miejsca pracy normalnym obywatelom. Sądzę jednak, że zaostrzenie prawa być może zmniejszyłoby procent przestępczości karanej więzieniem i nie byłoby tak źle. Oczywiście to tylko moje zdanie.


  • -1

#19

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja jestem w pełni za karą śmierci, ale tylko w najcięższych przypadkach, tj. morderstwach ze szczególnym okrucieństwem, wielokrotnych morderstwach, a także za recydywę, jeżeli wcześniej było się mordercą. Nie ma co z tym przesadzać, bo nie po to są sądy aby 20 000 osób rocznie skazywać na śmierć, ale w popularnym ostatnio przypadku trynkiewicza- jak najbardziej tak. Innymi wypadkami, gdzie chcę kary śmierci to zbrodnie wojenne oraz zdrada narodu(chodzi tu o urzędy premiera/prezydenta i innych wysoko postawionych). Oczywiście, co do wykonania wyroku musi być 100% pewności, że to ta osoba popełniła przestępstwo; inaczej byłaby to zwyczajna sieczka.

 

Inne kwestie prawne, które bym w Polsce zmienił? Wychodzisz z więzienia- musisz spłacać swój pobyt. Dlaczego społeczeństwo ma utrzymywać więźniów? Jesteś pedofilem/gwałcicielem? To kastracja. Bezwarunkowa. Utrata prawa do głosowania w wyborach i referendach na czas pobytu w więzieniu(moim zdaniem bardzo ważne) oraz zamiana dużej części wyroków "lekkich" tj. drobne kradzieże, pobicia delikatne etc. na dużą ilość prac publicznych.


  • 3

#20

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

przecież jest 100 takich topiców. Po co kolejny? Forum się juz wypalilo że dubluje sie tematy? Co to ma wspolnego z paranormalnymi zjawiskami?

To podaj dziesięć.

A paranormalne jest to że nie wiesz co piszesz.

 

Sorki za off top ale nie mogłem się powstrzymać. 

A co do tematu. Kara śmierci to nie nie KARA. Ponieważ ukarany nie jest w stanie wyciągnąć jakichkolwiek wniosków z postępowania przeprowadzonego przeciwko niemu. Przyczyna jest prosta. zainteresowany nie żyje.

Kwestie wychowawcze?  

Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić  aby psycholog więzienny mówił do więźnia "bądź grzeczny bo jak nie to damy ci zastrzyk :))) " 

Kara śmierci nie jest też straszakiem, ani narzędziem zmniejszającym przestępczość.

Dlaczego?

Dlatego iż kara śmierci ma za zadanie eliminację jednostek chorobowych.

Jednostek zagrażających ŻYCIU I ZDROWIU !!! reszty społeczeństwa.

Myślenie że osobnika który gwałci i zabija dzieci odstraszy kara śmierci jest błędem. On i tak zabije. Bez  refleksji o karze. Bez wyrzutów sumienia. Dla czystej przyjemności. 

Takie jednostki trzeba eliminować.

Czy jest to humanitarne? 

Zapytajcie rodziny ofiar. Ten aspekt jest często pomijany w temacie kary śmierci.

Wszystkim humanistom oświeconym, obrońcom życia ludzkiego niezależnie od tego co to życie zmajstrowało, polecam rozmowę z rodziną ofiary zwyrodnialca, który wyszedł z więzienia i ponownie zrobił to, za co trafił do pierdla dwadzieścia pięć lat temu.

 

Amerykańskie sądownictwo pokazuje nam że niejednokrotnie skazuje się osoby niewinne.

Ale tak naprawdę ilu jest takich ludzi? 

5

10

piętnaście ??

 jeżeli się mylę to odszczekam pod stołem.

A ile jest ofiar, szczęśliwców których nie dotknęła kara śmierci ? 

sto, dwieście, trzysta tysięcy ??


  • 2



#21

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na ukrainie mieli takiego seryjnego mordercę, który działał przez 30 lat. Przez ten czas za jego zbrodnie stracono trzy niewinne osoby. Jakoś go to nie powstrzymywało.


  • 0



#22

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na ukrainie mieli takiego seryjnego mordercę, który działał przez 30 lat. Przez ten czas za jego zbrodnie stracono trzy niewinne osoby. Jakoś go to nie powstrzymywało.

To nie jest kwestia kary śmierci tylko organów ścigania.

 

 

edycja

myślę że odpowiedni zastrzyk, krzesełko, lub klimatyzowana komora dały by radę.


Użytkownik pan juzek edytował ten post 20.02.2014 - 00:06

  • 0



#23

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dopóki świat nie przejrzy na oczy, nie ulegnie zmianie i środowisko na, które nikt z zewnątrz nie ma wpływu będzie wpajać dziecku różne dewiacje kara śmierci jest jedynym sposobem eliminowania różnego rodzaju "zwyrodnialców" (hail fakt!).

Prawdopodobieństwo ukształtowania na przyszłego mordercę, gwałciciela etc. należy zadusić w zarodku. 

Niestety kulejący system wychowania, edukacji, pomocy społecznej przyszłych pokoleń, obcinanie rąk dzieciom w Somalii, uczenie strzelania małych afgańczyków i ogólne udawanie, że wszystko jest ok, bo źle jest gdzie indziej powoduje, że tylko takie działania jak kara śmierci mogą nasze życie jako tako normalizować i stwarzać poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwości.

 

Taka kara jaka mentalność ludzkości.

 

Przestańmy gadać, że to nie ludzkie i nie zgodne z religią, bo przymykamy oczy na takie zbrodnie, przy których trynkiewicz to kandydat na ministranta.

 

A argumenty prawicowców i pseudo katolików traktujące o łamaniu praw nadanych przez Boga wypowiadane są ustami ludzi, którzy uważają, że bycie bogobojnym chrześcijaninem to pacierz przed snem, niedziela w kościele i połówka na stole w wigilię.

Co wart jest bóg, którego wyznawcy nawet nie próbują zrozumieć?

Tyle co jego obraz w sypialni.

 

Kiedyś zostałem zapytany czy świat może być szczęśliwym miejscem.

Tak jeżeli pozwolimy się w końcu wybić wszystkim ludziom i pozwolimy trwać tylko naturze.


  • 0

#24

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wątki z karą śmierci:

 

http://www.paranorma...e-9#entry495746

 

+ setki postow z innych tematow dotyczące kary śmierci.


  • 0

#25

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dopóki świat nie przejrzy na oczy, nie ulegnie zmianie i środowisko na, które nikt z zewnątrz nie ma wpływu będzie wpajać dziecku różne dewiacje kara śmierci jest jedynym sposobem eliminowania różnego rodzaju "zwyrodnialców" (hail fakt!).

Prawdopodobieństwo ukształtowania na przyszłego mordercę, gwałciciela etc. należy zadusić w zarodku. 

Niestety kulejący system wychowania, edukacji, pomocy społecznej przyszłych pokoleń, obcinanie rąk dzieciom w Somalii, uczenie strzelania małych afgańczyków i ogólne udawanie, że wszystko jest ok, bo źle jest gdzie indziej powoduje, że tylko takie działania jak kara śmierci mogą nasze życie jako tako normalizować i stwarzać poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwości.

 

Taka kara jaka mentalność ludzkości.

 

Przestańmy gadać, że to nie ludzkie i nie zgodne z religią, bo przymykamy oczy na takie zbrodnie, przy których trynkiewicz to kandydat na ministranta.

 

A argumenty prawicowców i pseudo katolików traktujące o łamaniu praw nadanych przez Boga wypowiadane są ustami ludzi, którzy uważają, że bycie bogobojnym chrześcijaninem to pacierz przed snem, niedziela w kościele i połówka na stole w wigilię.

Co wart jest bóg, którego wyznawcy nawet nie próbują zrozumieć?

Tyle co jego obraz w sypialni.

 

Kiedyś zostałem zapytany czy świat może być szczęśliwym miejscem.

Tak jeżeli pozwolimy się w końcu wybić wszystkim ludziom i pozwolimy trwać tylko naturze.

Ciekawe w którym miejscu jest niezgodna z religią i z jaką. Bo z chrześcijaństwem jest na pewno zgodna. 


  • 0

#26

Gebol.
  • Postów: 153
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jestem może nie tyle za karą śmierci, co za powolnym wyniszczaniu człowieka, który popełnił jakąś ciężką zbrodnię. Tortury psychiczne, fizyczne, kastracja w przypadku pedofili i gwałcicieli (oczywiście bez znieczulenia). Coś co pozwoli im odczuć chociaż w małym stopniu to, co czuły jego ofiary.


  • -1

#27

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Gebol, nie powinniśmy tak robić ponieważ wtedy sami popełniamy zbrodnie. Jestem przeciwny zniżaniu się do poziomu zbrodniarzy. Dodatkowo takie kary mogłyby wywołać u kogoś skrzywienie psychiczne. Kary powinny być takie, więzienie i za wyżywienie i wszystko płacą oni sobie sami np. naprawiając drogi.


Użytkownik cysiasty edytował ten post 20.02.2014 - 22:22

  • 3

#28

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

Dopóki świat nie przejrzy na oczy, nie ulegnie zmianie i środowisko na, które nikt z zewnątrz nie ma wpływu będzie wpajać dziecku różne dewiacje kara śmierci jest jedynym sposobem eliminowania różnego rodzaju "zwyrodnialców" (hail fakt!).

Prawdopodobieństwo ukształtowania na przyszłego mordercę, gwałciciela etc. należy zadusić w zarodku. 

Niestety kulejący system wychowania, edukacji, pomocy społecznej przyszłych pokoleń, obcinanie rąk dzieciom w Somalii, uczenie strzelania małych afgańczyków i ogólne udawanie, że wszystko jest ok, bo źle jest gdzie indziej powoduje, że tylko takie działania jak kara śmierci mogą nasze życie jako tako normalizować i stwarzać poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwości.

 

Taka kara jaka mentalność ludzkości.

 

Przestańmy gadać, że to nie ludzkie i nie zgodne z religią, bo przymykamy oczy na takie zbrodnie, przy których trynkiewicz to kandydat na ministranta.

 

A argumenty prawicowców i pseudo katolików traktujące o łamaniu praw nadanych przez Boga wypowiadane są ustami ludzi, którzy uważają, że bycie bogobojnym chrześcijaninem to pacierz przed snem, niedziela w kościele i połówka na stole w wigilię.

Co wart jest bóg, którego wyznawcy nawet nie próbują zrozumieć?

Tyle co jego obraz w sypialni.

 

Kiedyś zostałem zapytany czy świat może być szczęśliwym miejscem.

Tak jeżeli pozwolimy się w końcu wybić wszystkim ludziom i pozwolimy trwać tylko naturze.

Ciekawe w którym miejscu jest niezgodna z religią i z jaką. Bo z chrześcijaństwem jest na pewno zgodna. 

 

W którym miejscu jest to zapisane w Biblii?


  • 0

#29

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Śmierć w niektórych przypadkach nie jest karą.

Nie jestem za karą śmierci, gdyż uważam iż dożywocie spędzone w więzieniu o ostrym rygorze jest gorszą karą.

Tak przestępca umrze i co ? 


  • 1



#30 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Śmierć w niektórych przypadkach nie jest karą.

Nie jestem za karą śmierci, gdyż uważam iż dożywocie spędzone w więzieniu o ostrym rygorze jest gorszą karą.

Tak przestępca umrze i co ? 

Tyle, że na dożywociu może się starać o zwolnienie. Wyjdzie na wolność i co?  Po karze śmierci jest to już niemożliwe. :)


Użytkownik Masturbis edytował ten post 21.02.2014 - 14:37

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych