Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kara śmierci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
206 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Kara śmierci (86 użytkowników oddało głos)

Jesteś za stosowaniem kary śmierci?

  1. Głosowano Zdecydowanie TAK (35 głosów [40.70%])

    Procent z głosów: 40.70%

  2. Głosowano Raczej TAK (23 głosów [26.74%])

    Procent z głosów: 26.74%

  3. Nie mam zdania (4 głosów [4.65%])

    Procent z głosów: 4.65%

  4. Raczej NIE (6 głosów [6.98%])

    Procent z głosów: 6.98%

  5. Zdecydowanie NIE (18 głosów [20.93%])

    Procent z głosów: 20.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#166

atma.
  • Postów: 128
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ależ pishor- nikomu nie odbieram doświadczeń życiowych - to niemożliwe przejść bez nich przez życie, ja po prostu zwyczajnie wiem jak funkcjonuje to państwo, a raczej jak bardzo nie funkcjonuje. Jeśli w imię prawa tak bardzo krzywdzi się tu ludzi, naprawdę w błahych sprawach to strach pomyśleć co może się zdarzyć przy sprawach takiego kalibru jak kara śmierci. Mam naprawdę przykładów na pęczki - gdybym je opisała - nie uwierzylibyście, że to dzieje się w państwie prawa. Pisząc o wierze, miałam na myśli wiarę w sprawiedliwe wyroki w tym kraju. Może czasami się zdarzają.

Mr. Mojo Risin' - Twoje minusy są zwyczajnie nudne


Użytkownik atma edytował ten post 23.06.2014 - 18:34

  • -1

#167

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ależ pishor- nikomu nie odbieram doświadczeń życiowych - to niemożliwe przejść bez nich przez życie, ja po prostu zwyczajnie wiem jak funkcjonuje to państwo, a raczej jak bardzo nie funkcjonuje. 

Heh dobre. Ty po prostu wiesz a inni tylko wierzą i w dodatku tylko Ty możesz dojść do prawdy na podstawie swoich doświadczeń. +10 do arogancji.

 

edycja

sorki że tak piszę w kawałkach ale jestem trochę zmęczony (właśnie wróciłem z pracy) i w sumie miałem nic nie pisać. Ale do rzeczy.

Kolega @Aimil napisał posta który troszkę jest nie do końca składny i logiczny, czyli mniej więcej taki jak część postów przeciwników KŚ. ale moze lepiej będzie jak zadam kilka pytań.

 Cytowałeś :

""Wszyscy ci ludzie, którzy stali przede mną w swych ostatnich chwilach, utwierdzają mnie w przekonaniu, że wykonując swoją pracę nie zapobiegłem ani jednemu morderstwu. A skoro śmierć nie jest w stanie nikogo powstrzymać, to nie należy jej stosować... Moim zdaniem kara śmierci nie służy niczemu, poza zemstą" 

 

No właśnie.  Nie odbieram temu człowiekowi prawa do własnego zdania opartego na doświadczeniach związanych z tą specyficzną pracą Ale uważam że ta wypowiedź jest skonstruowana na potrzeby uzasadnienia zlikwidowania KŚ.  Ale do rzeczy. 

 

"Wszyscy ci ludzie, którzy stali przede mną w swych ostatnich chwilach, utwierdzają mnie w przekonaniu, że wykonując swoją pracę nie zapobiegłem ani jednemu morderstwu."

 

 Tego nie może wiedzieć. W obliczu śmierci nawet największy zbrodniarz będzie się bał.Nawet największy zbrodniarz będzie miał nadzieję że może jednak się uda i zrobi wszystko żeby uniknąć tego co go czeka. Pamiętajmy że nawet najwięksi zbrodniarze wyglądają normalnie. Nie można na tej podstawie niczego stwierdzić. Nikt nie jest w stanie stwierdzić czy gdyby nie wykonano KŚ to ten skazaniec po wyjściu na wolność nie zabił by ponownie. Ale historia pokazuje że ci najgorsi  po wyjściu na wolność robią to samo i wracają do więzienia tylko czy naprawdę następna niewinna osoba musi umrzeć żeby taki zwyrodnialec mógł dokonać swojego żywota w miejscu gdzie go nakarmią ubiorą i zadbają aby zimową porą było mu w zadek ciepło ?

 

""Doszedłem do wniosku, że egzekucje nie rozwiązują niczego a są tylko staroświeckim reliktem prymitywnej żądzy zemsty, która wybiera prostą drogę i bierze górę nad poczuciem odpowiedzialności za odwet w stosunku do innych osób..

 

To nie jest zemsta tylko eliminacja mająca na celu ochronę innych członków społeczności. Nie piszę tu o prymitywnych plemionach ale o społeczeństwie dwudziestego pierwszego wieku gdzie tradycyjne wartości odchodzą do lamusa, gdzie ludzie w pogoni za pieniądzem zapominają o swoich dzieciach które nierzadko wychowywane są przez telewizję i ulicę. Społeczeństwu, które generuje jednostki wybitnie nieprzystosowane i niebezpieczne. Żeby być dobrze zrozumianym, nie mam na myśli tego żeby każdego mordercę obligatoryjnie słać na krzesło czy zakładać mu stryczek. Lecz ażeby w przypadkach gdy ogrom zbrodni i bestialstwa przekracza wszelkie granice i nie ma szans lub te szanse są nikłe aby winny tych czynów się zmienił wyeliminować go tak jak się wycina raka.

 

 

"Karę śmierci zostawiłabym tylko w jednym przypadku, zdrady stanu.

Za to jestem za wprowadzeniem obozów pracy, gdzie strażnik mógłby zastrzelić osadzonego za każdą próbę ucieczki czy buntu."

 

Te dwa zdania są kuriozalne. Co do zdrady stanu to już przerabiane było w historii. Mieliśmy Hitleryzm, Stalinizm nie chcemy do tego wracać.

 A co do tych obozów pracy to może wyjaśnisz nam, jak Ty to sobie wyobrażasz od strony  technicznej mając na uwadze "środowisko" w jakim żyjemy. Jakie przepisy należało by zastosować aby uniknąć nadużyć i co mieli by robić ci skazańcy w tych obozach?


Użytkownik pan juzek edytował ten post 23.06.2014 - 20:12

  • 2



#168

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kary śmierci, łagry, obozy pracy, kary więzienia, itp - nic z tych rzeczy nie sprawdzi się nigdy w 100%, bo takie jest społeczeństwo, bo taki jest człowiek. Są ludzie, którzy będą zabijać, bo ich to podnieca, bo się spełniają, bo nie potrafią inaczej, itp, itd. Kara śmierci jest w wielu krajach i morderstw jest nadal dużo, w Polsce też była i to właśnie wtedy mieliśmy najwięcej seryjnych morderców. Po prostu jak ktoś ma coś nie tak(według ustalonych norm, powiedzmy) to i tak będzie zabijał, choćby miał później przechodzić nieziemskie tortury.

Podsumowując: i tak kara śmierci RACZEJ nic nie zmieni, kwestia rozchodzi się tylko o to czy to ma W OGÓLE jakiś sens, czy jest humanitarne, itp. Jeśli dożywocie funkcjonowałoby jak dożywocie, bez żadnego wcześniejszego zwolnienia to bez różnicy czy byłaby kara śmierci czy nie(zakładam, że jedyny* jej plus to taki, że zabity więcej nikogo nie skrzywdzi) i tak skazany nigdy by już nikogo nie skrzywdził.

*no chyba, że rozchodzi się jeszcze o pieniążki(a jak wiadomo, zawsze się o nie rozchodzi) to wtedy faktycznie bardziej opłacalna jest kara śmierci. Tylko, że w Naszym kraju kara śmierci to takie same zagrożenie jak bomba atomowa. Znając Naszą rządową nieudolność to częściej zabijalibyśmy niewinnych więźniów niż tych winnych(analogia z bombą atomową jest taka, że gdybyśmy ją mieli to prawdopodobnie sami byśmy sobie ją przypadkowo wysadzili, ew. przypadkiem kogoś zbombardowali).


  • 1



#169

atma.
  • Postów: 128
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Juzek - nie tylko ja mogę dojść do prawdy - na szczęście :) ja jestem arogancka bo jestem świadkiem jak system prawny, sądowniczy, prokuratorki niszczy ludzi, a wy jesteście święci bo wierzycie ze ten sam system będzie sprawiedliwy i jesteście za zabijaniem.

Sorry, ale tez dopiero wróciłam z pracy i jestem zmęczona.


Użytkownik atma edytował ten post 23.06.2014 - 21:22

  • -2

#170

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

Nie mów mi w co wierzę bo nie masz pojęcia czego byłem świadkiem i ofiarą. I nie mów mi za czym jestem a przeciwko czemu bo nie masz o tym zielonego pojęcia.  I nie pisz o sprawiedliwym systemie bo to utopia.

 Jak mnie ząb boli to go idę wyrwać. Nie czekam w przekonaniu iż sumienne szczotkowanie sprawi iż czarny ząb zmieni swój kolor na Pearl White. 


  • 3



#171

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Atmo z tym zmęczeniem i pracą tłumaczy trochę twoje posty ale tylko trochę, bo jak brak argumentów to nieładnie odpowiadać za oponentów, chwilami wydaje się, żeś zdolna zadawać pytania i odpowiadać. 


  • 2



#172

atma.
  • Postów: 128
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 No przecież jesteście za karą śmierci i to jest dobre - prawda? Cały czas Juzek argumentujesz - za karą śmierci, więc mogę wysnuć wniosek, że jesteś za zabijaniem przestępców. Skoro byłeś świadkiem i ofiarą takiego systemu to pozostaje mi tylko zdziwienie. Ok, zabijajcie, tylko nie dziwcie się, że będzie coraz gorzej. No naturalne prawo.


Użytkownik atma edytował ten post 24.06.2014 - 06:07

  • -1

#173

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up Nie nie jestem za zabijaniem przestępców. Jestem za zabijaniem niektórych morderców którzy nie rokują szans na resocjalizację a ich powrót do zabijania po wyjściu z więzienia graniczy z pewnością.

 

 

Ok, zabijajcie, tylko nie dziwcie się, że będzie coraz gorzej. No naturalne prawo.

Możesz to rozwinąć? Czy to tylko kolejny absurdalny  argument z "duszy" wyjęty.


  • 0



#174

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Całe szczęście że mamy już w naszym kraju zakaz wykonywania kary śmierci.


  • -3



#175

atma.
  • Postów: 128
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panie Juzku - nie widzę takiej konieczności, albowiem to już zostało pięknie wyjaśnione właśnie w tym a nie innym wątku. I nie o duszę tu chodzi ale o podstawową zasadę przyczyny i skutku. Nic więcej, jest to bardzo logiczne, mierzalne, proste itd. Problemem tutaj nie jest brak możliwości wyjaśnienia zjawiska, ale brak chęci jego zrozumienia. A jeśli nie chcesz zastanowić się nad tym, to ja nie widzę potrzeby ponownego wyjaśniania. Szkoda mojego czasu, słowa zostały, nie tylko moje, przede wszystkim nie moje, nie pamiętam nicka, ale można poszukać. Nie mam teraz czasu, wychodzę na posiedzenie. Dam Wam odpocząć od siebie w tym tygodniu :)


  • -1

#176

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do rozumienia to nie jest tak że nie rozumiem o czym piszesz. Chodzi o to ze kompletnie się z tym nie zgadzam co w swoich postach staram się uargumentowac. Ty natomiast zapętliłaś się w swojej utopii i nawet nie starasz się zrozumieć o czym piszę. A na dowód tego cytacik:

 

napisałem

 

Czy to tylko kolejny absurdalny  argument z "duszy" wyjęty.

 

odpowiedziałas: 

 

I nie o duszę tu chodzi ale o podstawową zasadę przyczyny i skutku.

 

Heh. Pisząc "dusza" chciałem ominąć zakaz używania niecenzuralnych wyrazów. Wydawało mi się to dosyć oczywiste. Jak na osobę która zarzuca innym brak zrozumienia to się nie popisałaś 

 

 

edit. 

wstawiłem polskie znaki w pracy nie dysponuję polską klawiaturą 

 

 

down@

Naprawdę myślisz że o cudzysłów mi chodziło ?? :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:


Użytkownik pan juzek edytował ten post 24.06.2014 - 19:49

  • 0



#177

atma.
  • Postów: 128
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ależ ja rozumiem o czym piszesz (bez względu czy dusza czy "dusza" - przyczyna -skutek bez zmian), zwyczajnie nie podzielam Twojego zdania w temacie wątku:) Nie oznacza to jednak, że Cię nie szanuję. Jeśli prosisz o ciągłe tłumaczenie tego samego to mam prawa sądzić że ktoś nie rozumie i mam prawo zastanawiać się dlaczego - czy to ja źle układam literki czy to ktoś nie potrafi spojrzeć moimi oczami. To naturalne. Jakby nie było doszliśmy do ściany i albo możemy oglądać ją sobie dalej, albo rozejść się w pokoju ;)


  • 0

#178

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś o czym wcześniej wspominałem (umożliwienie eutanazji dożywotnio skazanym za ciężkie przestępstwa jako alternatywa kary śmierci) zaczyna się stawać vcoraz realniejsze - w Belgii mają zeutanatyzować mordercę-pedofila skazanego na dożywocie. Sam o to poprosił, uznając że już się nie zmieni.

http://wyborcza.pl/1...ercy.html#CukGW


  • 0



#179

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Belgia to porąbany kraj rozwodników i grzeszników. Widocznie u nich podludzie mają większe prawo do decydowania o swoim życiu niż ludzie.


Użytkownik owerfull edytował ten post 05.01.2015 - 02:05

  • 0

#180

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

większe prawo do decydowania o swoim życiu niż ludzie.

 

 

To w Belgii eutanazja nie jest legalna?


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych