Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna historia sprzed lat...

ufo kształt człowieka dawno lecący po niebie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

Drwal Anonim.
  • Postów: 25
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich,
Może historia jest już trochę przedawniona, bo wydarzyło się to jakieś 10 lat temu, ale cały czas mnie to zastanawia. A skoro jest to forum o takiej tematyce, to mam nadzieję, że mnie nie wyśmiejecie ani nie uznacie za oszusta

Mieszkam niedaleko małego lasku. Któregoś dnia, podczas prac przydomowych zauważyliśmy na niebie ,,coś" przypominało to człowieka (miało tak samo głowę i kończyny), ale leciało, a raczej spadało, bo bardzo ale to bardzo powoli opadało sobie na ziemię, (nie miało żadnego spadochronu czy coś w tym stylu) oprócz tego obracało się wokół własnej osi, równie wolno. Niestety, takie czasy że nie każdy miał super aparat w telefonie, dlatego nikt tego nie uwiecznił, ba, było dość daleko, więc nawet dziś byłoby to jedynie małą kropką na zdjęciu...
Moi dwaj (czy obaj, kij go wie) wujkowie poszli tam i jak wrócili to mówili, że coś w nich rzucało grudami ziemi (ale przypuszczam, że tą część sami wymyślili  :szczerb:  albo rzucali się nawzajem żeby się wystraszyć, jak to młodzi).

Ktoś ma pomysł co to mogło być? Dodam, że nie pisze wam tu bajek, a widzieliśmy to wszyscy (było nas wtedy jakieś 7 osób). Może widzieliście coś podobnego? Może na jakimś forum? Nie musicie tego traktować na serio, ale błagam, nie piszcie, że to anioł albo medytujący mnich... wykluczam też latawiec czy jakiś balon z odpustu, bo te jak lecą, to nie obracają się wokół siebie... a i proszę kulturalnie ;)

Pytałam już o to na innym forum, ale nie dostałam jako takiej odpowiedzi :>

Jeżeli temat w złym miejscu proszę o przeniesienie :papapa:

  • 1

#2

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Ktoś ma pomysł co to mogło być? Dodam, że nie pisze wam tu bajek, a widzieliśmy to wszyscy (było nas wtedy jakieś 7 osób). Może widzieliście coś podobnego? Może na jakimś forum? Nie musicie tego traktować na serio, ale błagam, nie piszcie, że to anioł albo medytujący mnich... wykluczam też latawiec czy jakiś balon z odpustu, bo te jak lecą, to nie obracają się wokół siebie... a i proszę kulturalnie ;)

 

 

 

 Jak to nie? Jak najbardziej się obracają, oczywiście takie puszczone "bezpańsko" :D. Sam napisałeś że "leciało a raczej spadało" więc to jak najbardziej pasuje do opisu jakiegoś latawca, czy balonu z odpustu :)


  • 0



#3

plokoon.
  • Postów: 36
  • Tematów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Być może to cię zadowoli

Są duże i małe, okrągłe i kanciate.

http://www.meteoryt....owane/index.htm

ksztalty.jpg


  • 0

#4

Drwal Anonim.
  • Postów: 25
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Być może to cię zadowoli

Są duże i małe, okrągłe i kanciate.

http://www.meteoryt....owane/index.htm

ksztalty.jpg



nie bardzo, nie wyświetla się ani link, ani ten obrazek :szczerb:


 

 

Ktoś ma pomysł co to mogło być? Dodam, że nie pisze wam tu bajek, a widzieliśmy to wszyscy (było nas wtedy jakieś 7 osób). Może widzieliście coś podobnego? Może na jakimś forum? Nie musicie tego traktować na serio, ale błagam, nie piszcie, że to anioł albo medytujący mnich... wykluczam też latawiec czy jakiś balon z odpustu, bo te jak lecą, to nie obracają się wokół siebie... a i proszę kulturalnie ;)

 

 

 

 Jak to nie? Jak najbardziej się obracają, oczywiście takie puszczone "bezpańsko" :D. Sam napisałeś że "leciało a raczej spadało" więc to jak najbardziej pasuje do opisu jakiegoś latawca, czy balonu z odpustu :)

 

nie Smoku ;) baloniki lecą jak ich niesie wiatr, więc raz szybciej raz wolniej i raczej się nie obracają (przynajmniej na wszystkich odpustach jakich byłam, leciały w swoją stronę, ale nie obracały się tak jak to ;)  a latawce nie opadają w taki sposób ;) chyba xD


  • 0

#5

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Być może to cię zadowoli

Są duże i małe, okrągłe i kanciate.

http://www.meteoryt....owane/index.htm

ksztalty.jpg

 

 

Serio uważasz że meteoryt wielkości człowieka który spadł niedaleko obserwatora no... pozwoliłby obserwatorowi przeżyć? Jeśli nawet, "dwaj wujkowie" autora poszli na zwiady, z pewnością znaleźli by ślady po kolizji. No i meteoryty wcale się tak wolno nie poruszają, a autor napisał że " bardzo ale to bardzo powoli opadało sobie na ziemię "


  • 2



#6

plokoon.
  • Postów: 36
  • Tematów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wszystko widać. Należy uruchomić inną przeglądarkę.

--->http://www.meteoryt....owane/index.htm <------

To moja opinia, nikt nie musi się z nią zgadzać. 
Wszystko może być iluzją, jakie jest twoje stanowisko? 


Użytkownik plokoon edytował ten post 26.01.2014 - 19:09

  • 1

#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie sądzę aby meteoryt w kształcie człowieczka to było dobre rozwiązanie. Prędzej balonik.


  • 2



#8

Drwal Anonim.
  • Postów: 25
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to raczej nie meteoryt :szczerb:


  • 0

#9

plokoon.
  • Postów: 36
  • Tematów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niech świadek zrobi szkic sytuacyjny, sylwetke postaci, trajektorię lotu. Jeśli świadek nie potrafi rysować  - nie należy się przejmować. Jeśli ta sprawa jest ważna - należy się skupić i zrobić to co należy. 
Bez tego nici z porównań innych zagranicznych spraw.


  • 0

#10

Emixa.
  • Postów: 2
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda,że nie masz zdjęć z tego wydarzenia. Ciężko mi to sobie wyobrazić. Możesz opisać czy to był duży "człowiek"? Popieram poprzedników, to powinien być balon jeżeli spadał powoli. Teraz balony są różnej wielkości i kształtów.Twoi wujkowie pewnie by z samej ciekawości pobiegli by zobaczyć kto w nich "rzuca". Chyba żaden człowiek,a tym bardziej mężczyzna nie uciekłby przed rzucającymi kamieniami tym bardziej gdy to coś spadło z nieba. Ludzie słyną z ciekawości. Więc oni po prostu Cię wkręcali.


  • 0

#11

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co do tych balonów to faktycznie jednak watpie w ta opcje, predzej wlasnie jakis latawiec jak dla mnie. Wiekszosc balonow jest na tyle lekka ze nie spadalaby prawie pionowo, chyba ze dzien bym bezwietrzny. 


  • 0



#12

Drwal Anonim.
  • Postów: 25
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie do końca wiem co to jest ten szkic sytuacyjny :wtf: ale chyba chodzi o to:
http://zapodaj.net/2...9e169b.jpg.html
moja praca z paintem jest mało zadowalająca, ale nie wiem jak to inaczej ująć. Wytłumaczcie może co mam zaznaczyć, gdzieś na forum znalazłam coś podobnego i gość szkicował w paincie więc pewnie może być
a sylwetka :
http://zapodaj.net/7...9d2c44.jpg.html
dodam, że przypominało to (ujmę to w ten sposób) sieć pająka chyba każdy widział, a jak czasem zwisa na jakiejś nitce z sieci ,,ofiara" pająka i tak się obraca? może to wam jakoś zobrazuje bo nie do końca umiem to wytłumaczyć... Głowa była trochę pochylona, za to reszta ciała ,,zwisała" .

plokoon sprawa nie jest jakaś bardzo ważna, tutaj raczej chodzi i moją ciekawość ;p


  • 2

#13 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Wygląda to balonik (czymś obciążony?). Czasami na odpustach można takie "ludziki" spotkać.
  • 0

#14

plokoon.
  • Postów: 36
  • Tematów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Świetnie Drwalu Anonimie, o to mi chodziło, tak sobie to właśnie wyobrażałem - widze, że z rysunkiem też nie było problemu co mnie cieszy.
Jutro postaram tobie odpisać, poszukam jeszcze w moich "tajnych aktach".
Jeszcze powiedz mi z jaką prędkością dokładniej opadało, czy to było podobne do spadającego liścia, pióra czy może wolniej lub czegoś innego? 
I czy to było po łuku, pod skosem lub całkowicie pionowo do ziemi?


  • 0

#15

Drwal Anonim.
  • Postów: 25
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może był delikatny skos, ale naprawde niewielki (patrząc w niebo nie mam na ogół kątownika) więc możliwe że jakiś był,
Opadało powoli, kojarzysz może jak się robi bańki mydlane a doda się za dużo płynu? wtedy zamiast do góry lecą w dół ale nie spadają, najbardziej porównała bym do tego.

Na innym forum zasugerowali mi ten artykuł : http://strefatajemni...ne-rzeczy/t50k3
tyle że opisane tam przypadki mają się nijak do mojego, ale opisana wioska jest jakieś 50-60km od mojej. Więc może to ma z tym jakiś związek, a może nie. Oddaje głos wam bo bardziej się na tym znacie :>


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ufo, kształt człowieka, dawno, lecący, po niebie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych