Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ankieta: historia reputacji.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
53 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Historia reputacji (67 użytkowników oddało głos)

Historia reputacji -- tak, czy nie?

  1. Głosowano Zostawić, to dobry pomysł. (41 głosów [61.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 61.19%

  2. Głosowano Usunąć, punktacja anonimowa była lepsza. (26 głosów [38.81%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 38.81%

Głosuj

#31

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

vaquowski, ja nie minusuję z zasady. Daję minusy kiedy ktoś pisze głupoty i ewidentnie nie wie o czym mówi. Tak jak pisałeś w temacie że klimat się ocieplił o 2 stopnie.

Zacznijcie odróżniać prawdę od tego co jest tylko opinia.

 

prawda: klimat ocieplił się o o 07 stopnia

opinia: hip hop jest lepszy niż disco polo

 

Teraz będzie tak. 14 letnia klaudia założy temat o tym, że komp się jej zresetować i zapyta czy wezwać egzorcystę. Dostanie jakieś minusy, zobaczy sobie kto je dał i odda je tym co dali.

 

Ale spoko widzę że nowy system się większości podoba. Gratuluję.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 27.01.2014 - 20:36

  • 0



#32

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


Teraz będzie tak. 14 letnia klaudia założy temat o tym, że komp się jej zresetować i zapyta czy wezwać egzorcystę. Dostanie jakieś minusy, zobaczy sobie kto je dał i odda je tym co dali.

 

Ale spoko widzę że nowy system się większości podoba. Gratuluję.

 

Zachowanie 14-letniej Klaudii będzie dziecinadą, minusowanie Klaudii, tj. zabawa z Klaudią też będzie dziecinadą. Kto w to w ogóle wejdzie? Jeśli komuś zależy na tym, żeby przywalić jej negatywem "dla zasady", to ona mu przywali tym samym dla takiej samej zasady, jak zauważyłeś. A nawet jeśli Klaudia odda minusy, to skoro ludzie z zewnątrz mogą śledzić historię reputacji, obczają sobię Klaudię i stwierdzą, że "aha, minus bez sensu". Oczywiście, jeśli tak super bardzo zależy im na Twojej reputacji, jak i Tobie samemu. Proste.


  • 0

#33

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zachowanie 14-letniej Klaudii będzie dziecinadą, minusowanie Klaudii, tj. zabawa z Klaudią też będzie dziecinadą.

 

 

 

Ta dziecinada, jak byłeś to uprzejmy określić, ma miejsce cały czas. Różnica po przegłosowaniu jawności ocen, będzie polegać na tym, że  "dzieci" dostaną do ręki wygodne narzędzie, dzięki któremu nie będą już musiały wysilać swoich szarych komórek i bawić się w zgadywanie, bo będą miały pod nos podstawione kto i kiedy.

I zapewniam Cię - chętnie z tego skorzystają.

 

Kto w to w ogóle wejdzie?

 

gwizdaczek.gif


  • 0



#34

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


 

Kto w to w ogóle wejdzie?

 

gwizdaczek.gif

 

 

Serio? No to miłej zabawy :D
 


  • 0

#35

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odnoszę wrażenie, że pomyślałeś o mnie. Nie - nie miałem na myśli siebie :szczerb:

edit: ups... nie zauważyłem pomyłki płci - przepraszam.


Użytkownik pishor edytował ten post 27.01.2014 - 21:11

  • 1



#36

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To teraz będą odwetowce jak na allegro. :)


  • 1

#37

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jaki jest sens "+"   i  "-" .

Po co ta punktacja  jest potrzebna?  

Teraz rozważamy jawność punktowania które już kiedyś funkcjonowało  i  zostało  zlikwidowane.  

Forum przerabiało wojenki  na minusy.  Przecież i bez podglądu widać  jak powstają i  czemu służą grupy wsparcia,  

jak na dłoni widzieć szlaki którymi się przemieszczają  ^_^, 


Użytkownik Aidil edytował ten post 28.01.2014 - 15:39

  • 3



#38

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też się obawiam że mogą się zacząć wojenki i podchody, albo ogólna nieufność. Kiedyś z irytacji dałem Erikowi pięć minusów z rzędu bo ignorował pytania o papieżycę Joannę; ostatnio zajrzałem na listę ocen i widzę sześć minusów od Erika i zastanawiam się - tylko się tak często ze mną nie zgadza czy zobaczył tamte minusy i wet za wet?


  • 2



#39

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też się obawiam że mogą się zacząć wojenki i podchody, albo ogólna nieufność.

Może być dużo gorzej.

Dostałem plusa, sprawdzam i myślę sobie - wypada oddać. No tak ale plusa dostałem od sceptyka. A ja jestem zwolennikiem. Powiedzmy, że od jednego plusa świat się nie zawali.

Ale co, jesli sceptyk też uzna, że (skoro dostał) wypada oddać?

To ja przecież nie mogę być od niego gorszy - będę musiał oddać. To może trwać w nieskończoność i zachwiać równowagą forum, że o przewartościowaniu relacji interpersonalnych nie wspomnę. Może zapanować... powszechna życzliwość. :o

Jak w takiej sytuacji żyć? No, jak żyć?

 

P.S. Wszystkim tym, którzy zapragną obdarować mnie minusem za ten wpis (tylko po to żeby rozwiać moje obawy) odradzam ten pomysł.

Tak tylko sobie teoretyzuję.  xD


  • 0



#40

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Panie i Panowie. Od teraz jak przyznam komuś minusa to wyślę mu uzasadnienie na PW. I myślę że to jest dobry pomysł ;)

Pozdrawiam.


  • 0



#41

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up... czasu nie zaoszczędzisz, a tłumaczyć to można się w sądzie(a i tam można milczeć). Uzasadnij dlaczego chcesz się tłumaczyć?

 

 

Jak w takiej sytuacji żyć? No, jak żyć?

 

pishor nawet piosenkę o tym napisano ;)... masz minusa za brak wiary :P.

 

Nie wiesz kim być? Bądź sobą!
Nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą.
Bądź sobą! I tylko sobą.
Nie wiesz kim być? Bądź sobą!
Nie Rysiem Ochudzkim, nie Kubą Wojewódzkim i nie Majdanem, i nie Dodą.
Bądź sobą! I tylko sobą.


  • 0

#42

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ponieważ wiekszosc moze to odebrać jako atak ;)


  • 0



#43

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To że ktoś ma odmienne zdanie od naszego, jest całkiem naturalnym objawem ile ludzi tyle opinii. Atak powiadasz... skoro nie zgadzam się z jakąś wypowiedzią to daje jej minusa lub pomijam, ignoruję.

 

O ataku będzie można mówić, gdy grupa np. z grona znajomych danej osoby podbije z minusami do adwersarza kolegi w tym przypadku będzie to widoczne i wg mnie jest to wskazane dzięki temu będzie można z czystym sumieniem wsadzić delikwenta na czarną listę i mieć spokój.


  • 0

#44 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Panie i Panowie. Od teraz jak przyznam komuś minusa to wyślę mu uzasadnienie na PW. I myślę że to jest dobry pomysł ;)
Pozdrawiam.

Minusow nie powinno się dawać od tak, nie lubie Cię, masz -4 ode mnie. To własnie bazuje na lojalności użytkowników, a z tą najlepiej nie było. Posty, ale glownie bezsensone tematy zakładane zwłaszcza w dziale "życie po śmierci", są i będą minusowane. Jak mozna winic ducha za to, że książka spadła? Tacy właściciele tych tematów muszą zrozumiec, ze nie oceniamy ich, tylko ich temat, a jesli ten zasługuje na minusy, to te minusy powinny być. No i na co takie tematy są zakładane.
  • -1

#45

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Troche się uśmiałem sprawdzając niektóre profile :D Powiem tak, że też kiedyś podejrzewałem kogoś o regularne minusowanie, wtedy admin odp o moje zapytanie, że nie ma takiej osoby, teraz widzę, że była :) Mnie już reputacja nie rusza odkąd zgarnąłem z -20 za post o jakimś tam kocie po wejściu nowego systemu reputacji, po prostu wyrażam swoje zdanie. 

Boli mnie tylko, że ktoś zadaje sobie tyle trudu by wchodzić na czyjść profil i minusować regularnie czyjeś posty bezwzględu na treść merytoryczną tematu. (bo chyba można 3 minusy dać na 24h?).

Ps. w ramach zmian w poprzednim systemie reputacji regularnie plusowaliśmy się z Db Cooperem i Romczynem, później pamiętam eury nas ścigał po sb i groził banami :D
 


  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych