Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ankieta: historia reputacji.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
53 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Historia reputacji (67 użytkowników oddało głos)

Historia reputacji -- tak, czy nie?

  1. Głosowano Zostawić, to dobry pomysł. (41 głosów [61.19%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 61.19%

  2. Głosowano Usunąć, punktacja anonimowa była lepsza. (26 głosów [38.81%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 38.81%

Głosuj

#16

Fedon.
  • Postów: 94
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ad. Pishor

"Czy jeżeli wygrałaby opcja jawności, nie lepiej byłoby zamiast wspomnianych list umożliwić podglądnięcie "oceniacza" z pozycji danego posta?

Na zasadzie - widzę ocenę przy moim poście, klikam i wiem, kto i jak oceniał. Różnica niby niewielka ale inaczej człowiek patrzy na takie szczątkowe, "bezpośrednie" powiedziałbym oceny niż na całe ich zestawienie."

 

Ta sugestia jest warta rozważenia. Tylko pytanie: czy jest to możliwe technicznie?


  • 1

#17

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

teraz widzę że jeden kolo mi namiętnie minusy daje mimo że ja go dotąd oszczędzałem.

i kto to mowi :D Jesteś jedyna osoba na forum która regularnie daje mi minusy za każda wypowiedz :D Tylko ja to wiedziałem już dawno i ten podglądacz nie jest mi właściwie potrzebny ale zaglosowalem na TAK bo dobrze widzieć jakiegoś wredniaka co minusuje z zasady :)


  • 1

#18

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mówiłem, to wprowadzi tylko zamęt. Teraz co głupszy będzie chciał się "odwdzięczyć" ładnymi minusikami. Ja tam daję plusa, jak czyjaś wypowiedź mi się podoba, albo wstawi coś ok - czasem nawet spontanicznie daję ( co tylko odzwierciedla bezsensowność tego systemu ). Minusy daję, jak ktoś mnie denerwuje, bulwersuje, albo sam nie wiem ... nie zgadzam się z nim po prostu ? 


  • 0

#19

Fedon.
  • Postów: 94
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 "Teraz co głupszy będzie chciał się "odwdzięczyć" ładnymi minusikami."

 

To możliwe. Ale (teoretycznie) jest radykalne wyjście z sytuacji. Zlikwidować minusy. Na przeważającej liczbie for (można powiedzieć, że prawie na wszystkich) istnieje możliwość dodawania tylko pozytywnych ocen i nie ma szansy uszczuplania konta.


  • 0

#20

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

D.K. już niejednokrotnie pisała, że system reputacji zostaje w tej formie. To, że system przestał być anonimowy, powinno zakończyć dawanie minusów od tak. 


  • 0



#21

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@up zgadzam sie.

Wlasnie przegladam historie +/- ciekawa sprawa i jako ciekawostke ja trakuje. Kto ma dac plusa da plus, kto minusa da minus. 


Użytkownik Zbeeanger edytował ten post 27.01.2014 - 08:35

  • 1

#22

Fedon.
  • Postów: 94
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@up

D.K. już niejednokrotnie pisała, że system reputacji zostaje w tej formie. To, że system przestał być anonimowy, powinno zakończyć dawanie minusów od tak. 

Rozumiem. Jestem tu "nowy" i dlatego nie wiedziałem o tym. Zgadzam się również, że powinno to zakończyć nieuzasadnione dawanie minusów.


  • 0

#23

Gebol.
  • Postów: 153
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem system reputacji jest trochę bezsensowny. Załóżmy, że jest jakiś temat, gdzie przykładowy Gebol się wypowiada. Jego wypowiedź się komuś nie podoba, co powoduje minusa. No ale czy to ma jakiś sens? Nie lepiej do niego napisać wiadomość prywatną w celu porozmawiania na ten temat? Niby te plusowe punkty reputacji są pewnego rodzaju nagrodą za ciekawe wypowiedzi, no ale czy nie dałoby się bezinteresownie pisać na tym forum?


  • 0

#24

DreamDiver.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprawę przyznawania nieuzasadnionych minusów można by rozwiązać zmuszając użytkownika do podania krótkiego powodu przed jego akceptacją, podobnie jak na allegro. Będzie widać kto jest trollem a komu zależy na wlepieniu minusa po wartości merytorycznej wypowiedzi.


  • 0

#25

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciężko mi się zdecydować czy wolę system reputacji jawny czy nie. Z jednej strony miło zobaczyć kto przyznał mi minusa czy plusa z drugiej jednak... przeglądajac historię reputacji przyznanej przeze mnie ktoś może dojść do mylnych wniosków. Przy przyznawaniu reputacji kieruję się bowiem takimi zasadami: plus jeżeli ktoś "dobrze gada", minus jeżeli ktoś "ciągle upiera się przy swoim mimo przekonywujących argumentów" i co najważniejsze... zasada zrównania skali (plus przy ocenie ujemnej, minus przy ocenia dodatnej) w przypadku gdy uważam, że dany post nie zasłużył sobie na taką czy inną ocenę. Ponieważ metodę "zrównywania" stosuję najczęściej ktoś może dojsć do wnisku, że plusuję lub minusuję posty które na plusa czy minusa nie zasłużyły podczas gdy ja oceniam je właśnie z tego powodu - by wyrównać ich zawyżoną/zaniżoną ocenę.

 

Dlatego jestem za jawnością reputacji otrzymanej (jeżeli to możliwe - z dodaniem do systemu reputacji obowiązkowych uzasadnień. Kiedyś coś takiego funkcjonowało na tym forum i moim zdaniem było dobrym rozwiązaniem) jednak zlikwidowaniu podglądu reputacji danej, przynajmniej dla osób przeglądających profil.

 

Jestem również za usunięciem nowych zakładek (Received, Given) z profilu i dodaniem podglądów kto dał plusa/minusa w istniejącej profilowej zakładce "Reputacja" - podgląd mógłby wyświetlać się po najechaniu na reputację interesującego nas posta. Nie wiem jednak, czy byłoby to wykonalne technicznie.


  • 1



#26

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie zobaczyłem to, czego się spodziewałem.

Minusy mam głównie od klonów QM oraz głównych i najaktywniejszych moich oponentów w temacie 9/11.

 

No i jeszcze jedna osoba, która zasługuje na moje wyróżnienie. To najwyraźniej nienawidzący mnie autor setek (to będzie już ten rząd wielkości) minusów wlepianych mi seriami przy byle okazji.

Ostatnimi czasy miałem trochę spokoju, bo nie bywał na forum. Niestety, ostatnio wrócił i znowu się zaczęło.

 

Osobiście jest mi obojętnie, czy system będzie jawny, czy nie. Mojego sposobu oceniania to nie zmieni. Dalej będę starał się przede wszystkim wlepiać minusy za wypowiedzi, które moim zdaniem nic nie wnoszą do tematu (wyraźnie pozbawione rzeczowości) oraz łamią regulamin (czyli chamskie, spamerskie, wulgarne, niechlujne, mocno offtopowe itp.).


  • 0



#27

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślałam nad tym, czy dałoby się wprowadzić blokowanie oceniania w szczególnych, uzasadnionych przypadkach, ale to chyba niemożliwe. :/ Nie chodzi mi o całkowite wyłączenie tej funkcji u danej osoby, tylko coś na tej zasadzie (wezmę za przykład Mariusha):

 

ktoś (nazwijmy go umownie KrETyN*) łazi za Mariushem po tematach i zawzięcie go minusuje -> Mariush wysyła stosowne PW do Pani Admin, w którym wyjaśnia zaistniałą sytuację i prosi o stanowczą reakcję w sprawie KrETyN-a* -> D.K. za pomocą tylko sobie znanych zaklęć sprawia, że KrETyN* nie może oceniać postów Mariusha

 

 

*KrETyN - skrót od ''Krwiopsujący Element - Typ Nie rokujący poprawy''


  • 0



#28

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem za ale z pewnymi wcześniej wspomnianymi modyfikacjami-podgląd w postach. Ogólnie można dodać licznik (publiczny) ilości głosów oddanych na dany post-przykładowo, post ma +2 ale głosów oddanych było 9. 

 

Jestem również za ograniczeniem podglądu cudzych ankiet. 

 

Z tego co widzę po sobie i innych to chyba nikt nie jest zaskoczony "prezentami". Adresaci już wcześniej byli typowani. 


  • 0

#29

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ogólnie można dodać licznik (publiczny) ilości głosów oddanych na dany post-przykładowo, post ma +2 ale głosów oddanych było 9. 

Tą samą informację można byłoby przedstawić trochę mniej zawile podając po prostu liczbę plusów i minusów (np. nad stosownymi łapkami)


  • 2



#30

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem system reputacji jest trochę bezsensowny. Załóżmy, że jest jakiś temat, gdzie przykładowy Gebol się wypowiada. Jego wypowiedź się komuś nie podoba, co powoduje minusa. No ale czy to ma jakiś sens? Nie lepiej do niego napisać wiadomość prywatną w celu porozmawiania na ten temat? Niby te plusowe punkty reputacji są pewnego rodzaju nagrodą za ciekawe wypowiedzi, no ale czy nie dałoby się bezinteresownie pisać na tym forum?

 

No nie, bo jak dla mnie coś brzmi idiotycznie czy bzdurnie i wkurzy mnie na tyle, że chcę to pokazać, daję minusa i macham na to ręką. Ot, nie mam ochoty wdawać się z tym kimś w dyskusję. Ani tym bardziej ciągnąć tematu, skoro mi się nie podoba jako całość i nie mam potrzeby rozbijania tego na drobniejsze problemy. Minus to minus. Nie i koniec. Jeśli coś mnie porusza - wtedy nie minusuję i nie olewam, tylko dyskutuję.

Skoro sam pytasz o sens negatywnych ocen, dlaczego chcesz, żeby ktoś uzasadniał swój problem aż w wiadomości prywatnej?

Kurczę, system reputacji na tym forum zawsze był okej. Skoro ustalone, że zostaje, to po co się nad tym rozwodzić? W ankiecie chodzi o jawność tych informacji - ja zagłosowałam na tak. Jak słusznie zauważono, to powinno załatwić sprawę chamskiego minusowania hurtem, gdzie jedynym powodem jest niechęć do danego użytkownika. Łatwo być "cichym donosicielem" i łatwo dać anonimowego minusa na forum ;) Ciężej się z tym zmierzyć, co? Ciężko wziąć odpowiedzialność za siebie i ciężko znieść krytykę, w tym tkwi problem.


  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych