Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prezentacja projektu pomnika Szatana w USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#16

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Głównym aspektem dzielącym satanizm od reszty ugrupowań LHP (głównie teistycznych i gnostycznych) jest ateizm. Wg LaVeyan (wyznawców satanizmu) szatan jest wyłącznie symbolem, w swojej definicji obejmuje on m.in. wolność, materializm, władzę, egoizm, samodzielność, dążenie do perfekcji, hedonizm, zemstę oraz prawdziwą wiedzę. Satanista identyfikuje się z tak definiowanym szatanem.

 

To wszystko co zostało tutaj wymienione to normalna ludzka natura i irytuje mnie to że jest to nazywane satanizmem (nawet jeśli tylko laveyańskim) i kompletnie niepotrzebna jest tutaj jakaś mistyczna otoczka i symbolika.


  • 0

#17

Ciasteczkoxo.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nicole-collie a wiec jednak znalazlam na tym temacie kogos kto ma takie samo podejscie do satanizmu jak ja ;D

Denerwuja mnie ludzie ktorzy oceniaja ta filozofie (bo prawdziwy satanizm to nie religia a filozofia) chociaz nie maja o niej pojecia. Satanizm LaVeyowski jest jakby zaprzeczeniem zasad chrzescijanstwa, dlatego wlasnie jego symbolem jest szatan, ktory wedlug religii chrzescijanskiej jest przeciwienstwem boga. Jezeli jest uzywana jakakolwiek symbolika w  satanizmie to chodzi tu tylko o osmieszenie chrzescijan. Satanisci gardza ta wiara i smieszy ich jak chrzescijanie boja sie ich. Satanizm to tak naprawde madra filozofia, mowiaca o tym, ze czlowiek nie jest ponad innymi zwierzetami, nalezy w  koncu do krolestwa zwierzat, nie ma czegos takiego jak krolestwo ludzi. Kazde zwierze, kazda zywa istota sa sobie rowne. Chrzescijanskie 7 grzechow glownych to tak naprawde najwieksze przyjemnosci ludzkie i nie powinnismy ich sobie odmawiac, to jest zaprzeczenie wlasnej naturze. Zwierzeta jedza wszystko, co da sie zjesc, bo to jest w ich instynkcie, zazdrosc sprawia ze chcemy byc coraz lepsi i tak dalej. Satanizm popiera tez aborcje bo w  pewnym sensie cos takiego wystepuje w  naturze. Gdy jeden z pisklakow jest chory, matka wyrzuca go z  gniazda. Gdy matka nie radzi sobie, bo ma za duzo kociat, odrzuca jedno z  nich. My to robimy w bardziej etyczny sposob, wiec o co chodzi?

Satanizm (ten prawdziwy, nie praktykowany przez buntujacych sie nastolatkow) nie jest niczym zlym. Ja jestem jak najbardziej za tym pomnikiem, dlaczego jedni moga sobie taki postawic a  inni nie?


  • 0

#18

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

LaVeyowski satanizm to zbiór sprzecznych ze sobą idei. Bo skoro idee chrześcijańskie są nieskładne, to ich przeciwieństwa również. Poza tym, jest jednak kilka rzeczy, które nas od zwierząt różni. Skoro jesteś takim zwolennikiem ostrej rywalizacji, kultu siły itd., to dlaczego masz internet, żyjesz w mieście, a nie w lesie, zabijając wilki gołymi ręcoma? Hipokryzja i tyle, po przykrywką filozofiji. 


  • 0

#19

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciasteczkowo-obraz satanisty który nam raczyłaś przedstawić jest chyba tylko Twoim wyidealizowanym obrazem...
Satanista miłośnikiem zwierząt-no tak na pewno-zwłaszcza wtedy gdy składa kota lub psa w ofierze...wybacz ale ofiar takich praktyk widziałam w swoim życiu już zbyt wiele...
Z dalszej części Twojej wypowiedzi wynika że w zasadzie w pomniku hitlera(celowo mała litera) też nie byłoby nic złego...
"Dlaczego skoro jedni mogą to inni nie ?"
PS.hitler na pewnym etapie swego życia był okultystą.
  • 0



#20

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Magda72 - Magdo, mylisz pojęcia. Jest różnica między satanizmem teistycznym a ateistycznym. Ten pierwszy jest związany z durnymi rytuałami, ten drugi z durnymi ideami.


  • 0

#21

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Durne-jak napisałeś -tytuały biorą się z durnych idei...Nic nie dzieje się bez przyczyny.
  • 0



#22

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skoro chrześcijanie/katolicy sobie wierzą w niewidzialnego mściwego i dobrodusznego w jednym Boga opisanego inaczej w starym i nowym testamencie to dlaczego, niby inni/druga strona barykady nie mieli by wierzyć sobie w szatana, który przecież też jest opisany w księdze tych pierwszych czytaj. Biblii?


  • 0

#23

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A dlaczego nie stawiamy pomnika hitlerowi?
Bo takie miejsce szybko się stanie miejscem kultu i zacznie generować groźne rytuały i zachowania.
  • -2



#24

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W czasach "świętej inkwizycji" i dróg krzyżowych pewien kult rozwijał się do tego stopnia że w imię tej słusznej wiary zabijali tych co myślą inaczej i mają swoje zdanie. Wyczuli wtedy konkurencje?


  • 0

#25

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chyba się trochę zagalopowałeś :)
I czasowo i zdroworozsądkowo...
Ps.jestem wierząca ale nie uznaję personelu naziemnego-czyli k.k.
  • -1



#26

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale dlaczego? Przecież takie są fakty historyczne. Z tego co zauważyłem że gdy pada już w dyskusjach o religii słowo inkwizycja to wielu katolików bagatelizuje to lub zmienia temat, dlaczego?

 

Skoro pewien odłam satanistyczny jest uwikłany w swoje rytuały i możliwe że zabijają i wierzą w szatana, gdy po drugiej strony barykady w przeszłości tez zabijali w imię swojej wiary innych ludzi, to dlaczego tak boli że sobie wystawili pomnik szatana i w niego wierzą? to ich sprawa.


Użytkownik OpenYourMind edytował ten post 31.08.2014 - 12:50

  • 0

#27

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A widzisz różnicę-średniowiecze-przeszłosć-teraźniejszość...
  • 0



#28

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Różnica w formie manipulacji tylko się zmieniła, kiedyś ludzie nie posiadali takiej wiedzy jak w czasach obecnych, łatwiej było zmanipulować ludzi pod względem religii i wiary. Nabroili swoje i całkowicie tego nie wymarzą. Chodzi mi o to że w Biblii jest przedstawiony Bóg i Szatan i dwie strony mają na dobrą sprawę podstawy do tego, aby wierzyć i praktykować oba kulty i tyle.


  • 0

#29

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja pomimo tego co jeszcze dopisała ciasteczkoxo ciągle podtrzymuje swoje zdanie że nazywanie filozofią satanistyczną wielu rzeczy w nich zawartej jest farsą i tylko niepotrzebnie daje to pożywkę Katolikom a osoby uważające się za satanistów dlatego bo są po prostu egoistyczne a gatunek ludzki uważają za zwykłe zwierzęta to po prostu cioty którzy jednak potrzebują jakiegoś kultu i obnoszenia się z symbolami religijnymi a cisną na Katolików jakie to z nich zmanipulowane owieczki. Ja uważam że człowiek to zwierze,  uważam że rządzi kult siły itp. ale nie będę nazywał siebie satanistą, obnosił się z pentagramami bo po prostu po co. A jeżeli samozwańczy sataniści również uznają kult siły to niech nie płaczą że im chrześcijanie zabraniają postawić satanistycznego pomnika. Jest ich więcej więc mają więcej do powiedzenia a jak komuś to nie pasuje to niech zwiększa swoją siłę i ich powstrzyma siłą zamiast płakać.  

 

Zgadzam się z Monolithem że tu się wiele rzeczy wyklucza. Może niekoniecznie o to mu chodzi o co mi ale np. jak się porówna jak widzą satanizm Nicole-Collie i ciasteczkoxo to tu widać fajne wykluczenia bo np. pani nr. 1 napisała że w satanizmie laveyańskim istotne jest dążenie do perfekcji a jak dążyć do perfekcji jeżeli posłuchamy rady pani nr. 2 i będziemy całkowicie gardzić grzechami głównymi i będziemy stosować nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu oraz będziemy leniwi? 

 

A jak kobieta mówi że fascynuje ją satanizm laveyański to pewnie miało ją pół osiedla bo musiała sobie udowodnić przed sobą swoje idee ;)

 

obraza2.gif

 

Kronikarz


Użytkownik Kronikarz Przedwiecznych edytował ten post 31.08.2014 - 17:15

  • 0

#30

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

satanizm to zlo i tyle,myślę,że nie ma co tego dzielić,wyznawcy szatana  należą do sekty gdzie sa manipulowani i wykorzystywani przez swoich guru tak jak oni przez swojego bossa :>jak ktoś uważa,że są w porzo to nie jedzie z nimi na jakiś obóz integracyjny 


  • -2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych