Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prezentacja projektu pomnika Szatana w USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W Stanach Zjednoczonych sataniści zamierzają postawić statuę diabła w miejsce pomnika dziesięciu przykazań

W USA powstała afera z powodu projektu pomnika poświęconego diabłu, który został przedstawiony przez wyznawców Kościoła Szatana. Pomimo ostrej krytyki władz, sataniści zamierzają postawić monument w pobliżu budynku Kapitolu. Według The Raw Story, w poniedziałek zwolennicy amerykańskiego Kościoła Szatana złożyli formalny wniosek o instalację posągu w pobliżu budynku rządowego, Oklahoma - State Capitol (Kapitol stanu Oklahoma) w miejscu, gdzie w 2012 roku został wzniesiony pomnik dziesięciorga przykazań biblijnych.

Dołączona grafika

Dzieło projektanta - satanisty przedstawia 2 - metrowy pomnik Szatana Baphomet (stwora o koziej głowie ze skrzydłami i długą brodą), który jest rozpowszechnianym i popularnym symbolem Kościoła Szatana. Według autorów projektu ma powstać rzeźba diabła, a wokół jego tronu będą stać uśmiechnięte dzieci i widnieć będą ozdoby z cytatami z dzieł Lorda Byrona (George Gordon Noel Byron) i Williama Blake'a. „Pomnik został zaprojektowany w celu odzwierciedlenia poglądów satanistów z Oklahoma City i innych miast” – napisał w swoim oświadczeniu rzecznik Kościoła Szatana Lucien Greaves. „Pomnik będzie miał także znaczenie funkcjonalne, ponieważ ludzie w każdym wieku będą mogli usiąść na kolanach szatana w poszukiwaniach inspiracji i kontemplacji". Inicjatorzy projektu uważają, że siedzący na tronie Baphomet „będzie służył jako latarnia morska, wzywając do współczucia i empatii." Opisując pomnik, dodają, że „przyjmując nasza ofertę dobrzy ludzie z Oklahoma City pokażą, że wspierają i chronią podstawowe prawa konstytucyjne".
Jednakże, "dobrzy ludzie" w obliczu „biblijnego pasa” władz USA poddają ich ofertę ostrej krytyce, twierdząc, że taki projekt nie zostanie zatwierdzony przez komisję. "Myślę, że trzeba pamiętać, gdzie jesteś” - zaapelował do Satanistów kongresman Don Armes. „Uważam, że musimy być wrażliwi na ludzi o innych poglądach, ale w Oklahomie, nikt nie będzie wspierać takich rzeczy". Odpowiedź władz nie ostudziła wyznawców Kościoła Szatana, którzy nie mają zamiaru odbiegać od planu. "Będziemy budować pomnik, pomimo hipokryzji ustawodawców Oklahomy" - powiedział Lucien Greaves. Sataniści wynajęli prawników, którzy domagają się respektowania prawa ich klientów do ekspresji religijnej, dokładnie tak samo jak poszanowano prawa zwolenników religii judeochrześcijańskiej. Ich zdaniem konstytucja zapewnia im prawo do dowolnych poglądów i wierzeń, dlatego nalegają na udzielenie zgody na instalację monumentu. Władze miasta są w nie lada kłopocie, bo muszą się teraz uciekać do legislacyjnych sztuczek, aby nie musieć wydawać decyzji, której nie chcą podejmować. Władze z Oklahomy otwarcie mówią, że jest to deklaracja polityczna a nie religijna i odmawiają zajmowania się sprawą.

Dołączona grafika


ŹRÓDŁO:
innemedium.pl
  • 0



#2

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skoro katolicy mogą stawiać mega pomniki jezusa...
  • 3

#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co się stanie z obecnym pomnikiem? On idzie "w miejsce" pomnika dosłownie, czy gdzieś obok?
W sumie nie zdziwię się jak ten projekt przejdzie. Będą się odwoływać tak długo, dopóki nie dostaną zgody.
  • 0



#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pomnik Szatana ma stanąć na trawniku po drugiej stronie alejki parkowej niż tablice. Czyli nie "na miejscu" tylko zaraz obok.
  • 1



#5

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie nie powinni go tam stawiać, tym bardziej, że w USA mamy więcej chrześcijan niż satanistów ...
  • 1

#6

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pomnik Szatana ma stanąć na trawniku po drugiej stronie alejki parkowej niż tablice. Czyli nie "na miejscu" tylko zaraz obok.

A skąd masz takie info? Daj źródło. Informacje mogą być sprzeczne, to fakt. Aczkolwiek według mnie takie dwa sprzeczne pomniki w tak bliskim sąsiedztwie to fatalna sprawa.
  • 1



#7

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie już nic nie zdziwi, niedługo będzie na jednej ulicy stał Kościół Katolicki, zaraz obok Meczet a między nimi wciśnięty wielki pomnik Latającego Potwora Spaghetti.
To co się dzieje jest idealnym obrazem obecnego stanu rzeczy w głowach społeczeństwa i przyzwolenia w zasadzie na wszystko - róbta co chceta.

A po fakcie zaczynają wprowadzać obostrzenia.
Jak postawią ten pomnik Szatanowi, to za kilka dni będą tam się odbywać "spotkania", msze i składanie ofiar na kamiennym stole.
  • 0



#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Doczytałem i to jednak nie park:

Satanistyczna sekta uważa za konieczne umieszczenie posągu diabła w budynku kongresu. Jej przedstawiciele tłumacza, że skoro znajduje się tam rzeźba Dekalogu, powinna się tam znaleźć także figura szatana, odzwierciedlająca wierzenia i przekonania innych grup społeczeństwa.

W 2012 r. w budynku kongresu w Oklahomie City umieszczono sfinansowaną z funduszy prywatnych rzeźbę Dekalogu. Przeciwko tej inicjatywie zbuntowała się Amerykańska Unia Swobód Obywatelskich, pozywając władze do sądu i domagając się – jak na razie bezskutecznie –usunięcia dwóch kamiennych tablic.

Read more: http://www.pch24.pl/...l#ixzz2q6bX1g3B

Sądząc ze zdjęć jest to placyk przed wejściem.
W każdym bądź razie statua szatana ma stanąć obok, dekalog nie będzie przestawiany. Tablice mają wysokość 2 metrów - tyle samo ma mieć statua.

Mnie już nic nie zdziwi, niedługo będzie na jednej ulicy stał Kościół Katolicki, zaraz obok Meczet

Czemu nie? W Kruszynianach pod Białymstokiem całkiem niedaleko siebie stoi meczet i cerkiew. W Drohiczynie kościół katolicki sąsiaduje z cerkwią.

Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 11.01.2014 - 17:24

  • 1



#9

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

przecież i Jezus i Szatan są częścią chrześcijaństwa więc czemu nie
  • 0

#10

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Sataniści to hołota, dla mnie to jest oczywista prowokacja, a nie żadna walka o równouprawnienie opierając się na konstytucji ... LOL ... Mam nadzieję, że konserwa nie pozwoli na to żeby takie coś tam postawiono, z chęcią obszczałbym ten pomnik.

przecież i Jezus i Szatan są częścią chrześcijaństwa więc czemu nie

To nie znaczy żeby jednemu i drugiemu stawiać pomniki.

Użytkownik owerfull edytował ten post 11.01.2014 - 19:30

  • -3

#11

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Kronikarz Przedwiecznych

Jak postawią ten pomnik Szatanowi, to za kilka dni będą tam się odbywać "spotkania", msze i składanie ofiar na kamiennym stole.

Niedaleko mnie jest taki całkiem duży budynek, w którym regularnie, raz w tygodniu, zbiera się dość spora grupa ludzi, głównie starszych. Nie wiem dokładnie po co, nie kręcę się tam, ale podobno modlą się do wizerunku trupa, jedzą ludzi i piją krew. I jakoś tak dziwnie spode łba patrzą, czasem aż się zimno robi...

@owerfull

To nie znaczy żeby jednemu i drugiemu stawiać pomniki.

Szatanowi można, on nigdy tego nie zabraniał w przeciwieństwie do Boga, który wyraźnie zakazał robienia bożków.

Użytkownik Ill edytował ten post 12.01.2014 - 05:16

  • 4

#12

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ill
Pełna zgoda, to chrześcijanie, a raczej odłam czyli katolicy zrobili sobie bożków w postaci "świętych obrazów", krzyży itp czyli tzw. kult i po prsotu modlą się do martwych rzeczy i po części oddają im cześć, nie wiem czy świadomie czy nie, ale to nie moja sprawa, a Biblia mówi raczej co innego, niż to co te grupy religijne odprawiają.
Odnośnie szatana to nigdy nie spotkałem się z tym, aby zabraniał w jakichkolwiek księgach itp, stawiania jakichkolwiek pomników lub, aby zakazał modlić się do martwych rzeczy.
Mówiąc krótko - mi to rybka, bo nie uczestniczę w jednym, ani drugim kulcie religijnym czyt. bałwochwalstwie, ale musiałem dać komentarz jak ja widzę obraz tego co się dzieje.

Edit:

Bardzo dziękuje za minusy i nie poparcie ich czymkolwiek, jakimś tekstem itp. Ach te plusowanie i minusowanie.

Użytkownik OpenYourMind edytował ten post 12.01.2014 - 10:52

  • 0

#13

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Długo nie postoi...
  • 1

#14

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jest już jeden pomnik, powstał w roku 1922 Fontanna Upadłego Anioła autorstwa Ricardo Bellvera to jedyny powszechnie znany pomnik Lucyfera. Znajduje się ona w Parku Retiro w Madrycie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#15

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wg mnie sataniści powinni też mieć prawo do stawiania pomników swojej wiary. Zresztą bardzo Was proszę najpierw może poczytajcie trochę o sataniźmie? To nie są czarne msze, składanie ofiar i tym podobne. Zostało to wyrwane z kiepskich filmów klasy B jako obraz ignorancji dla zgłębienia prawdziwej natury satanizmu. 

 

"Kilka ważniejszych typów satanizmu:
1. satanizm podwórkowy, zwany pseudosatanizmem. inspirowany muzyką blackmetalową, zakładający bunt wobec wszystkiego, religii chrześcijańskiej w szczególności. Antyklerykalny - najczęściej łączy się z kultem Szatana. Ze względu na swą ostentacyjność często uważany za satanizm właściwy, bo najbardziej widoczny, co szkodzi całej religii ogólnie.
2. satanizm racjonalny - ateistyczny, Szatana traktujący wyłącznie jako symbol, ze spłyconą warstwą filozoficzną, nastawiony hedonistycznie. LaVey i Kościół Szatana reprezentują tą odmianę.
3. satanizm okultystyczny (na przykład Świątynia Seta). Tutaj Szatan (niekoniecznie pod tym imieniem) traktowany jest osobowo, a sfera sacrum istnieje i można się z nią kontaktować oraz ją wykorzystywać."

 

"Jedyną prawdziwą forma satanizmu jest ta stworzona przez Antona Szandora LaVeya, założyciela Church of Satan (Kosciołu Szatana). Ów Amerykanin dał poczatek pojęciu "satanizm" (wcześniej nieużywanemu, co najwyżej w formie "devilry"), zdefiniował osobę satanisty opisując jego poglądy, sposób życia i praktyki religijne. Czyniąc to zasłużył sobie na monopol dla satanistycznej definicji. Wszelkie inne, chętnie łączone z satanizmem ugrupowania (Świątynia czarnego światła, Świątynia Seta itd.), jedynie go przypominają i nie powinny być z nim utożsamiane. Można za to stwierdzić, że wszystkie należą do tzw. Ścieżki Lewej Ręki (ang. "Left Hand Path"). Niektóre z ugrupowań uważają się jako satanistyczne, jednakże wg Church of Satan, właścicieli pojęcia, ta klasyfikacja jest nieprawidłowa.

 
Głównym aspektem dzielącym satanizm od reszty ugrupowań LHP (głównie teistycznych i gnostycznych) jest ateizm. Wg LaVeyan (wyznawców satanizmu) szatan jest wyłącznie symbolem, w swojej definicji obejmuje on m.in. wolność, materializm, władzę, egoizm, samodzielność, dążenie do perfekcji, hedonizm, zemstę oraz prawdziwą wiedzę. Satanista identyfikuje się z tak definiowanym szatanem.
 


Morderstwa, gwałty, pedofilia są zabronione, należą do tzw. satanistycznych grzechów (które należy rozumieć wg motto - satanizm nie popiera tych idei, czyniąc je nie wyjdziesz na tym dobrze). Satanizm akceptuje każdą formę seksualności przeprowadzaną dobrowolnie pomiędzy ludźmi."

 

źródło:

satan.pl

racjonalista.pl


  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych