Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy tęcza jest symbolem zboczeń.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
112 odpowiedzi w tym temacie

#46

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja uważam, że zniszczono tęczę, dlatego że (jak ktoś już o tym napomknął) jest "darem" UE, a narodowcy są skrajnie eurosceptyczni i widzą w Unii zagrożenie dla suwerenności i interesów Polski (mają w tym z resztą sporo racji).

Polecam przeczytać jakąś unijną legislację w sekcji o podstawie prawnej, żeby zobaczyć ile to domniemanej siły ma UE nad interesami Polski. Choć nie jestem wielkim fanem intergowernmentalizmu Moravcsika (ba, nie trawię teorii integracji w ogóle), to trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że to kraje członkowskie same świadomie zdecydowały się na oddelegowanie części kompetencji do UE - do kogo więc pretensje? Mało tego, o ile mnie pamięć nie myli, mieliśmy w tym kraju takie małe referendum przedakcesyjne (że większość środowisk narodowych nie miała wtedy czynnych praw wyborczych to zupełnie inna kwestia, ale jakże wymowna). Wreszcie, każdy obywatel unijny może skorzystać z artykułu 263 TFEU, jeśli widzi w prawie unijnym "zagrożenie dla suwerenności i interesów Polski".
  • -1



#47 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A oto jak z kultury (i każdej innej sprawy) robi się politykę.
Jeszcze jeden przykład jak z nietrafionej inscenizacji autor próbuje wyjść z twarzą za pomocą oskarżeń wobec innych.
Jak nie ma na co zwalić to najlepiej szukać wszędzie wrogów zamiast przyznać sie do własnej porażki.

Tytuł artykułu z portalu NATEMAT Tomasza Lisa.

Hańba" na spektaklu Jana Klaty. Czy to zapowiedź nowej działalności środowisk prawicowych?

– To akcja konkretnej grupy ludzi, która nie potrafiła ukryć swych zamiarów: od kilku dni po całym Krakowie krążyły plotki o planowanym zakłóceniu spektaklu — wyjaśnia Rafał Romanowski, krytyk i publicysta teatralny. Czyżby prawicowe środowiska szykowały zbiorową ofensywę na współczesną sztukę?


Spyta się ktoś: A co to ma do tematu?
No ma, bo zarzucono mi że upolityczniam ów temat.
Podobnie jest ze spaloną tęczą.
Owa tęcza jest jak maczuga do okładania adwersarza i to ze stricte politycznego powodu.
To nie jest walka kościołu z homoseksualistami tylko jednej grupy społecznej (popierającej dany nurt polityczny) z drugim tylko o odwrotnych poglądach.

I jeszcze jedno.
Tęcza jest instalacją artystyczną a w przywołanym artykule insynuuje się, że dana grupa społeczeństwa wypowiada otwartą wojnę sztuce współczesnej. Próbuje się nam udowodnić , że mamy do czynienia z zaściankiem i ciemnogrodem.
Skąd MY to znamy?

Użytkownik osiris edytował ten post 16.11.2013 - 18:41

  • 4

#48

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od czasów oświecenia Kościół stara się nadążyć za nauką i zmianami społecznymi, emancypacją kobiet a nawet lewicującymi klasami społecznym.
Kościół stał się czymś na kształt ucha psychoanalityka, który stara się by pacjent sam zrozumiał zamiast mu wyjaśniać i nakazywać.
Średniowieczny świat diabłów i czarownic zmienił się w świat naukowej ewolucji i Kościół ustępował nauce przyjmując jej paradygmaty.
W latach 90 tych XX wieku Kościół "zobaczył", że cofając przekształci się w coś w rodzaju "Bractwa Kurkowego " lub stowarzyszenie kultywujące dawne zwyczaje.
Islam, Żydzi w Izraelu pokazali, że można zawalczyć o swoją pozycję. Wrócił więc diabeł, wrócili egzorcyści, opętania. Znowu mamy apostołów.
Jeśli pojawi się golizna w teatrze, kopulacja zaraz organizuje się grupa "rycerzy" dający odpór.
Na forach dyskusyjnych można przeczytać "gdybyście to zrobili w Kraju Islamskim lub w Izraelu to by was ukamienowali lub ucięli głowę".
A przecież zwyczajnie, najprościej jest nie chodzić tam gdzie mi się nie podoba nie wymuszając na nikim aby żył pod mój dyktat.

Użytkownik Aidil edytował ten post 16.11.2013 - 19:15

  • -1



#49

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Wiedziałem, że temat "tęczy" to zwykła przykrywka do tego, abyś znowu mogła sobie ponarzekać jak Ci się źle żyje w katolickiej Polsce :)

Co do tematu, to Warszawiacy dali do zrozumienia co myślą o tęczy, całej nagonce i happeningu celebrytów.

Na całowanie się pod homotęczą przyszło tylko kilkadziesiąt osób..

"Gazeta Wyborcza" podaje, że na dzisiejszy happening pod tandetną tęczą na Placu Zbawiciela przyszło "kilkaset" osób, ale nawet Polska Agencja Prasowa informuje, że na wezwanie "GW" zjawiło się jedynie kilkadziesiąt chętnych. Nie pomogły ani zaklęcia celebrytów, ani histeryczne apele w "Wyborczej"

Dołączona grafika

...


Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 16.11.2013 - 19:42

  • 3



#50 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A przecież zwyczajnie, najprościej jest nie chodzić tam gdzie mi się nie podoba nie wymuszając na nikim aby żył pod mój dyktat.

Poniekąd masz rację, tylko w przywołanym przeze mnie skandalu dzieje się to w placówce która opłacana jest przez wszystkich podatników. (teatr narodowy - nie mylić z narodowcami)
Nie jest to teatr prywatny.
Nie może być tak, że reżyser i dyrektor w jednej osobie daje obsceniczny spektakl który ma porażać perwersją a nie powalać kunsztem reżyserskim i aktorskim.

I jeszcze pytanie do młodych, bogatych i pięknych z wielkich miast.
Co ma tęcza homoseksualistów do naszej prezydencji w unii jeżeli to przewodnictwo nasze owa instalacja ma przedstawiać?


Na całowanie się pod homotęczą przyszło tylko kilkadziesiąt osób..

I tak znane media i politycy okrzykną iż cały świat się wstydzi za Polaków i ich nietolerancję a te kilkadziesiąt osób było uosobieniem całego - właśnie - świata więc zamysł GW został wykonany w 100%.

Użytkownik osiris edytował ten post 16.11.2013 - 21:41

  • 1

#51

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up
Wiedziałem, że temat "tęczy" to zwykła przykrywka do tego, abyś znowu mogła sobie ponarzekać jak Ci się źle żyje w katolickiej Polsce :)

Co do tematu, to Warszawiacy dali do zrozumienia co myślą o tęczy, całej nagonce i happeningu celebrytów.

Na całowanie się pod homotęczą przyszło tylko kilkadziesiąt osób..

"Gazeta Wyborcza" podaje, że na dzisiejszy happening pod tandetną tęczą na Placu Zbawiciela przyszło "kilkaset" osób, ale nawet Polska Agencja Prasowa informuje, że na wezwanie "GW" zjawiło się jedynie kilkadziesiąt chętnych. Nie pomogły ani zaklęcia celebrytów, ani histeryczne apele w "Wyborczej"

Dołączona grafika

...


Nie narzekam. I nawet nie twierdzę że katolicy narzekają.
Narzeka natomiast grupa ludzi, którzy nie bardzo rozumieją, że wolność jest nie tylko wolnością dla nich ale również dla innych.
Niektóre zorganizowane poza Kościołem grupy katolików uważają, iż posiadają wiedzę prosto od Boga i że wiedzą o co mu tak na prawdę chodzi.
Według nich Bogu nie podoba się kobieta w pracy, kobieta singiel, lub kobieta, która urodziła mniej niż trojkę dzieci. Bogu nie podoba się gej, lesbijka, feministka.
Może jest ktoś na forum i wyjaśni jak te grupy kontaktują się z Bogiem i w jaki sposób Bóg informuje ich o swoim zdaniu.

Dopuszczam, iż są to ludzie będący w posiadaniu wiedzy o duchowej doskonałości i tą doskonałość przekazują innym, a nawet próbują zmusić do jej przyjęcia.
To taki przykład chęci pomocy i udoskonalania za wszelką cenę.
Ciekawa jestem czy ci ludzie, gdyby znali miejsce w którym znajduje się góra pieniędzy z takim samym zapamiętaniem informowali by o tym fakcie wszystkich biednych?
Mało tego czy nieśli by transparent z informacją, gdzie leżą te pieniądze, rzucili by kilka petard i podpalili jakąś budkę żeby zwrócić na siebie uwagę.
Myślę że tak właśnie by zrobili. Ponieważ są to dobrzy i religijni ludzie.
Zapewne problem leży tylko w tym, że oni nie posiadają pieniędzy więc nie dzielą się nimi ale chętnie dzielą się swoją moralnością i chcą by wszyscy taką samą moralność wyznawali jak oni.
  • 0



#52 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Narzeka natomiast grupa ludzi, którzy nie bardzo rozumieją, że wolność jest nie tylko wolnością dla nich ale również dla innych

.
Nasza wolność powinna się kończyć tam gdzie zaczynają się prawa innych.
Czyjaś wolność nie powinna deptać praw drugich............ itp..itd.
Mamy z tym problem bo jedni zaczynają deptać drugim po piętach ponieważ obszary wolności zachodzą na siebie i stąd rwetes.
Powinniśmy raczej dyskutować czy prawa mniejszości mogą zdominować prawa większości?
Jeżeli, przynajmniej teoretycznie lub statystycznie, jesteśmy krajem katolickim, to nie powinna mniejszość homoseksualna uszanować wrażliwość większości?
Histeria homolobby jest taka, że strach się krytycznie wypowiadać na temat homoseksualistów.
Katolicy stają się mniejszością u siebie co trąci paranoją.

Użytkownik osiris edytował ten post 16.11.2013 - 22:39

  • 2

#53

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A to gej nie jest katolikiem?
  • 0



#54

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Należałoby raczej zapytać : a czy gej może być katolikiem?

Ciekawy problem...
  • 0



#55

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A przecież zwyczajnie, najprościej jest nie chodzić tam gdzie mi się nie podoba nie wymuszając na nikim aby żył pod mój dyktat.

Poniekąd masz rację, tylko w przywołanym przeze mnie skandalu dzieje się to w placówce która opłacana jest przez wszystkich podatników. (teatr narodowy - nie mylić z narodowcami)
Nie jest to teatr prywatny.
Nie może być tak, że reżyser i dyrektor w jednej osobie daje obsceniczny spektakl który ma porażać perwersją a nie powalać kunsztem reżyserskim i aktorskim.

I jeszcze pytanie do młodych, bogatych i pięknych z wielkich miast.
Co ma tęcza homoseksualistów do naszej prezydencji w unii jeżeli to przewodnictwo nasze owa instalacja ma przedstawiać?


Na całowanie się pod homotęczą przyszło tylko kilkadziesiąt osób..

I tak znane media i politycy okrzykną iż cały świat się wstydzi za Polaków i ich nietolerancję a te kilkadziesiąt osób było uosobieniem całego - właśnie - świata więc zamysł GW został wykonany w 100%.


Rozumiem teatr państwowy a repertuar niepoprawny więc niepaństwowy. Wypada zatem krzyczeć "cenzuro wróć". Normalnie zła sztuka się nie sprzeda i nie będzie wpływu z biletów. Wtedy problem znika bo reżyser i aktorzy nie zarobią. To jedyny sposób. Owszem gwizdy też są dopuszczalne. Ale nie cenzura.

Tęcza jako znak przymierza jest w Unii zrozumiała bo to przymierze Państw. Dziwię się, że tego nie rozumiesz. Homotęcza to bzdurne określenie. Geje i lesbijki chcą się pokazywać jako kolorowa, wesoła grupa więc sobie tęcze przywłaszczyli. Myślę, że Katolicy powinni skarżyć gejów i lesbijki do sądu za przywłaszczenie Znaku Przymierza a nie obrażać się na ten znak. Niemcy najeżdżając na Polskę mieli na klamrach od pasów wygrawerowane "Bóg z nami" więc by być konsekwentnym to należało by się obrazić na Pana Boga.

Narzeka natomiast grupa ludzi, którzy nie bardzo rozumieją, że wolność jest nie tylko wolnością dla nich ale również dla innych

.
Nasza wolność powinna się kończyć tam gdzie zaczynają się prawa innych.
Czyjaś wolność nie powinna deptać praw drugich............ itp..itd.
Mamy z tym problem bo jedni zaczynają deptać drugim po piętach ponieważ obszary wolności zachodzą na siebie i stąd rwetes.
Powinniśmy raczej dyskutować czy prawa mniejszości mogą zdominować prawa większości?
Jeżeli, przynajmniej teoretycznie lub statystycznie, jesteśmy krajem katolickim, to nie powinna mniejszość homoseksualna uszanować wrażliwość większości?
Histeria homolobby jest taka, że strach się krytycznie wypowiadać na temat homoseksualistów.
Katolicy stają się mniejszością u siebie co trąci paranoją.


Halo, halo ... Polska jest krajem świeckim nie jesteśmy żadną republika katolicką.
Istnieje wolność zgromadzeń, stowarzyszeń, można zakładać partie polityczne.
Katolicy i inne grupy wyznaniowe mają zagwarantowane swobody wyznawania swojej religii. Chyba tylko nie wolno skalać ofiar z ludzi. A resztę wolno.
Katolicy, geje lesbijki, cykliści muszą nauczyć się żyć obok siebie. Jeżeli gejowska parada równości będzie się pchała do kościoła to należny wzywać policje
ponieważ tak się ludzie zachowują w państwie prawa. Gdy ktoś łamie prawo, narusza wolność innych wzywa się wtedy policje.
  • 0



#56 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Halo, halo ... Polska jest krajem świeckim nie jesteśmy żadną republika katolicką.

Pewnie że Polska to nie Iran, ale jakim krajem jesteśmy to wszyscy wiedzą i zapisy niczego tutaj nie zmienią.
Świeckość mamy z ustawy ale jak wyglądają pochody chrześcijan i prawicy a jak mniejszości różnorakich to widać po liczbach.
Jeżeli mniejszości chcą się asymilować to powinni to robić stopniowo a nie na zasadzie terapii wstrząsowej gdzie z tym mamy do czynienia. Ich zachowania są obecnie prowokacyjnie wyzywające.


Katolicy, geje lesbijki, cykliści

To nie grupy wyznaniowe oprócz jednej. Żadna z przywołanych grup nie powinna dominować w sposób ostentacyjny, ale przypomnę że chrześcijaństwo jest w naszym kraju od tysiącleci a jawny homoseksualizm w tej postaci jaki obecnie znamy od 5-10 lat.
Homoseksualiści nawet nie zdają sobie sprawy że są rozgrywani przez obecną władzę w celu podgrzewania emocji katolickiego elektoratu.

Użytkownik osiris edytował ten post 16.11.2013 - 23:20

  • 2

#57

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Homoseksualiści nie muszą się asymilować, bo nie przybyli o tego kraju niedawno lecz są od dawna. Nie muszą się uczyć "jak być jak większość" bo są stąd. Tylko mają inną orientację, a to nie jest sprawa poglądów.

Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 16.11.2013 - 23:24

  • 0



#58 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Homoseksualiści nie muszą się asymilować, bo nie przybyli o tego kraju niedawno lecz są od dawna.

Dokładnie mówiąc to od Sodomy I Gomory, ale jawnie i ostantacyjnie oraz prowokacyjnie występują może od kilku lat.
Z tego co pamiętam to o homoseksualistach była mowa co najwyżej pokątnie w kabaretach (vide Dudek) gdzie jedynie żartowano z nich a obecnie urastają wręcz do siły politycznej, bo Biedroń to tylko przyczułek.
Wieszczę, że niedługo do sejmu wejdzie ich partia i dopiero się zacznie rewolucja.

Użytkownik osiris edytował ten post 16.11.2013 - 23:30

  • 0

#59

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

osiris

Przeczytaj sobie co i gdzie jest od tysiąca lat a co od pięciu:
http://vod.pl/legion...e,143389,w.html
  • 0



#60 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem czego ma dowodzić ów film?
Rozmawiamy obecnie o Polsce i roli jaką odgrywali kiedyś i dziś homoseksualiści na naszych ziemiach (a czasami innych narodów ale na tych terenach)
Pisząc o Sodomie miałem na myśli czas a nie miejsce.
A to że homoseksualizm jest w KK to żadna rewelacja chyba że dla Ciebie.

Użytkownik osiris edytował ten post 16.11.2013 - 23:37

  • 2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych