Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy tęcza jest symbolem zboczeń.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
112 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Dorzucę jeszcze jeden kamyczek do ogródka, bo wypadło mi toz głowy.
To jakże emocjonalne - wystapienie HGW dla mediów na temat tej tęczy tu cytat:

Musimy nauczyć się szanowania cudzej wolności. Nie może być tak, że ktoś niszczy dobro publiczne, nawet jeśli uważa, że jest ono nie w tym miejscu i nie tak powinno wyglądać - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Dlatego uważam, że tęczę powinniśmy za każdym razem odnawiać. Jeśli ustąpimy przed chuligaństwem, niszczeniem, to znaczy, że ono z nami wygrało. A na to sobie nie pozwolę. Czyli ile razy trzeba będzie odbudowywać tęczę, tyle razy to będziemy robić.

Wytłuściłem początek jej wypowiedzi, bo chciałem zderzyć ten fragment z postawą HGW i jej opinni co do krzyża.
Tak naprawde to tęcza ma prowokować a nie jednać i nie wiem czy z takim dramatyzmem i zaciętością HGW broniła by tęczy gdyby została tam postawiona przez katolickiego artyste jako biblijna tęcza.
Śmiem twierdzić, że zrozbiła by wszystko aby usunąć tą instalację jako szpecącą miasto.

I jeszcze jedno.
Co - do zdechłego kurczaka - ma tęcza do "dobra publicznego"???

Użytkownik osiris edytował ten post 15.11.2013 - 19:53

  • 1

#32

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@osiris

Słuszna uwaga. Ta tęcza i ewentualne animozje z jej odbudową to może być sytuacja "gdzie jest krzyż?" 2.0

PS. Miałem na myśli Twój poprzedni post, nie ten co jest zaraz nad moim.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 15.11.2013 - 20:15

  • 0

#33 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Po spojrzeniu na te fotografie zapewne myślicie Państwo, że pojechałem gdzieś za wschodnią granicę, na opuszczony polski cmentarz wojskowy na Białorusi czy Ukrainie, gdzie Polaków niewielu albo prawie wcale, a władze – niechętne, a nawet wrogie wszelkim śladom polskości, tej bohaterskiej, wojskowej – szczególnie. Otóż nie: te zdjęcia wykonałem w kwaterze żołnierzy poległych w 1939 roku mieszczącej się na… Cmentarzu Komunalnym na warszawskich Powązkach, zwanym zwyczajowo Powązkami Wojskowymi. Na cmentarzu, zarząd nad którym i opieka spoczywa na warszawskim Ratuszu...

Ta sytuacja świadczy o syniźmie władzy i wybiórczej wrażliwości a pielgrzymki celebrytów do spalonej tęczy to kuriozum i typowy konformizm.
  • 0

#34

Gebol.
  • Postów: 153
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mi osobiście przez te wszystkie homopropagandy tęcza źle kojarzy. Nie powinna być tak rozumiana, ale no niestety jest jak jest.

Ogółem, jako Polak, co prawda o poglądach w przeważającej części prawicowych, chciałbym żyć w kraju, w którym rząd nie działa na przekór większości. Skoro ludziom nie podoba się tęcza, to po co ją budować w stolicy? Potem się dziwią, że znajdą się ludzie, którzy zniszczą coś, za co inni zapłacili i jest wielkie halo.

Gdyby to nie była tęcza, tylko np krzyż, flaga Polski, czy coś innego, wątpie żeby media się tym jakoś przejęły. I to jest właśnie dla mnie niezrozumiałe, czemu media, rząd, wielu znanych ludzi działa tak hm.. antypolsko poniekąd. Jaki jest w tym cel, żeby podnosić Polakom ciśnienie?
Czemu nie moglibyśmy żyć jak jedna, wielka, kochająca się polska rodzina, tylko musimy się gryźć nawzajem o wszystko.
  • 0

#35

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taka srata...strata, typowy temat zastępczy, skończyła się Madzia z Sosnowca, Iwona z Gdańska to czas na Tęczę z Warszawy.

Załączone grafiki

  • 137ad1977ed1.jpg

  • 1



#36

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najlepiej gdyby odbudowali tęczę białą - wtedy każdy mógłby sobie wyobrażać na niej co chce. No i ładnie by wyglądała zimą.
  • 0



#37

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Albo przezroczystą, której nie byłoby widać i byłoby po kłopocie, kolejnym powodzie do kłótni i podziałów.

Użytkownik Padael edytował ten post 15.11.2013 - 22:46

  • 0



#38

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda na to, że symbolu tęczy używają też niepełnosprawni - jest kilka organizacji pomocy niepełnosprawnym, o nazwach "Tęcza", "Kamienna tęcza" "Kwiatowa tęcza" itp, organizują dzieciom "tęczowe zabawy" a w mojej okolicy też tęczową paraolimpidę.
  • -1



#39

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda na to, że symbolu tęczy używają też niepełnosprawni - jest kilka organizacji pomocy niepełnosprawnym, o nazwach "Tęcza", "Kamienna tęcza" "Kwiatowa tęcza" itp, organizują dzieciom "tęczowe zabawy" a w mojej okolicy też tęczową paraolimpidę.


Może to taka gejowska "piąta kolumna" ;)
  • -1

#40 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Gdyby to nie była tęcza, tylko np krzyż, flaga Polski, czy coś innego, wątpie żeby media się tym jakoś przejęły. I to jest właśnie dla mnie niezrozumiałe, czemu media, rząd, wielu znanych ludzi działa tak hm.. antypolsko poniekąd. Jaki jest w tym cel, żeby podnosić Polakom ciśnienie?

Przyczyna jest - do bólu - prozaiczna.
Antagonizowanie obywateli wobec siebie.
To jest paliwo na którym już od 6 lat jedzie PO więc jest to w żywotnym interesie rządzących aby taka sytuacja miała miejsce.
Dalej będą szukać tego co nas dzieli a nie łączy, więc będą w dalszym ciągu szukać okazji do zwarcia.

Czemu nie moglibyśmy żyć jak jedna, wielka, kochająca się polska rodzina, tylko musimy się gryźć nawzajem o wszystko.

A gdzie by wtedy przysłowiowe Nowaki miały dostawać zegarki i kręcić lody?
Nie jesteśmy narodem pragmatycznym i na wskros uczciwym a tylko takim sie wiedzie.

Użytkownik osiris edytował ten post 16.11.2013 - 09:08

  • 0

#41

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejny post o zabarwieniu politycznym spowoduje zamknięcie tego tematu.
  • 0



#42 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Kolejny post o zabarwieniu politycznym spowoduje zamknięcie tego tematu.

Generalnie wszystko co się obecnie dzieje w Polsce ma bezpośrednie przełożenie na politykę lub co najmniej o nią zahacza.
Vide zerwanie przedstawienia w Krakowie ze względu na jego obsceniczność. W komentarzach dotyczących tego skanadalu już mamy konotacje polityczne gdzie poprawne media wiążą ten incydent bezpośrednio z niewygodną prawicą.
Za chwilę ruszy w Poznaniu Marsz Równości gdzie tylko czekać jak politycznie umocowane grupy sprzeciwu zrobią zadymę.
Teraz nie ma już podziału na tematy kulturalne, etyczne, obyczajowe, religijne bo została zatarta (celowo) granica między tymi zagadnieniami a stricte politycznymi kwestiami.
Na siłę można nawet zagadnienia paranormalne wsprzęgnąć do polityki a to twierdząc, że dany duch jest za bardzo sowinistyczny czy zbyt konserwatywny.
Pisanie na tym portalu jest polityczne ponieważ poruszane tu zagadnienia są sprzeczne z obecnym nurtem narzucanym przez dominujące grupy opiniotwórcze, czyli zajmujemy się zabobonem (czytaj słobościa moherów)

Użytkownik osiris edytował ten post 16.11.2013 - 13:19

  • 3

#43

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@

To bardzo przykre, że tak myślisz... wszędzie polityka :( Oczywiście nie dam się wciągnąć do dyskusji. Kończymy offtop.
Tak jak pisałem...kolejny post o zabarwieniu politycznym zamyka temat.
  • 0



#44

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozważmy sprawę. Tęcze, znak przymierza przyjęły osoby o innej orientacji seksualnej niż heteroseksualni za swój symbol.
Nie jestem pewna czy chodziło o samą tęcze (może ktoś to wyjaśni) czy o to żeby znak był kolorowy. Wydaje mi się, ze chcieli się pokazać jako wesoła grupa i odróżnić np. od narodowców i szeroko rozumianej prawicy, którzy ubierają się na czarno chociaż chyba nie o ascezę chodzi, może o skromność lub elegancję.
Czerń jest również kolorem Kościoła. Mam na uwadze sutanny i habity. Czy to zapożyczenie, czy mimowolna estetyka.
Pomnik Tęcza jako pamiątka po Polskiej Prezydencji w Unii skojarzył się Narodowcom z mniejszościami seksualnymi. Dlaczego? Czy to obsesja a może mają rację.
Byli kiedyś równie bardzo kolorowi hippisi, wtedy również dochodziło do piętnowanych przez prawicę ale i lewicę, skandali seksualnych.

Moim zdaniem należało by spojrzeć na mniejszości seksualne z dozą pobłażania. Nakrzyczą się, na demonstrują i się uspokoją. Owszem prawica boi się, że homoseksualizm jest to wybór a nie cecha wrodzona i boją się, że młodzież przyjmie orientacje homoseksualne jako atrakcyjniejsze od heteroseksualnej.
Wielu psychologów twierdzi, że orientacja seksualna jest cechą wrodzoną na którą wychowanie nie ma wpływu. Może musimy się pogodzić z tym zjawiskiem.


Kolejny post o zabarwieniu politycznym spowoduje zamknięcie tego tematu.

Generalnie wszystko co się obecnie dzieje w Polsce ma bezpośrednie przełożenie na politykę lub co najmniej o nią zahacza.
Vide zerwanie przedstawienia w Krakowie ze względu na jego obsceniczność. W komentarzach dotyczących tego skanadalu już mamy konotacje polityczne gdzie poprawne media wiążą ten incydent bezpośrednio z niewygodną prawicą.
Za chwilę ruszy w Poznaniu Marsz Równości gdzie tylko czekać jak politycznie umocowane grupy sprzeciwu zrobią zadymę.
Teraz nie ma już podziału na tematy kulturalne, etyczne, obyczajowe, religijne bo została zatarta (celowo) granica między tymi zagadnieniami a stricte politycznymi kwestiami.
Na siłę można nawet zagadnienia paranormalne wsprzęgnąć do polityki a to twierdząc, że dany duch jest za bardzo sowinistyczny czy zbyt konserwatywny.
Pisanie na tym portalu jest polityczne ponieważ poruszane tu zagadnienia są sprzeczne z obecnym nurtem narzucanym przez dominujące grupy opiniotwórcze, czyli zajmujemy się zabobonem (czytaj słobościa moherów)


Takie rozumowanie prowadzi do absurdu.
Weźmy na przykład picie herbaty. Przez całe lata w tym i za komuny spokojnie piło się czarną herbatę czasami dolewając do niej mleka przez to stawała się brązowa.
Jak ktoś bardzo chce to skojarzy te kolory z prawicą.
Nagle ONI rzucili na rynek herbatę zieloną a z czy się kojarzy zieleń? No oczywiście z ZIELONYMI i oczywiście jak chcemy buc dociekliwi - wiemy już że jest już lewica. Idąc dalej dochodzimy do wniosku że ONI przez żołądki zatruwają umysły młodzieży.
Jak by tego było mało pojawiła się herbata czerwona i a to wygląda już na skandal. I teraz także jeśli ktoś będzie bardzo domyślny dojrzy w tym opcje moskiewską.

Tak że jeśli już mamy wariować to może w temacie herbata a nie tęcza.

Muszę Ci przyzna rację w tym iż nie ma obecnie podziału, ponieważ taki śniadaniowy napój jakim jest herbata możne stać się przedmiotem demonstracji
piętnując tym samym wywrotowców pijących zielona herbatę, czerwoną herbatę a nie czarną.
  • 0



#45 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Muszę Ci przyzna rację w tym iż nie ma obecnie podziału, ponieważ taki śniadaniowy napój jakim jest herbata możne stać się przedmiotem demonstracji piętnując tym samym wywrotowców pijących zielona herbatę, czerwoną herbatę a nie czarną.

I o to mi - generalnie - chodzi.
Nie moją intencją jest upolitycznianie tego tematu tylko udowodnienie, że - jak ta przedmiotowa tęcza - każdy temat (obecnie) w Polsce staje się przyczynkiem do politycznych sporów.
Nie ważne o czym będziemy dyskutować, ważne żeby był spór i emocje.


Rozważmy sprawę. Tęcze, znak przymierza przyjęły osoby o innej orientacji seksualnej niż heteroseksualni za swój symbol.


Historia symboli gejowsko- lesbijskich

Tęczowa flaga to łatwo rozpoznawalny symbol dumy homoseksualnej społeczności. Symbolika tęczy oznacza wspólnotę niezależnie od rasy, narodowości, religii i tradycji.
Społeczność homoseksualna po raz pierwszy użyła flagi tęczowej w 1978 podczas parady wolności gejów i lesbijek w San Francisco. Pierwsza flaga miała 8 kolorów reprezentujących poszczególne komponenty kulturalne środowiska. Różowy - seks, czerwony - życie, pomarańczowy - witalność, żółty - słonce, zielony - naturę, turkusowy - sztukę, indygo - harmonię, fioletowy - duchowość.
Rok później, przed kolejna paradą, projektanci złożyli duże zamówienie w fabryce flag w San Francisco. Niestety problemy z różową farbą zmusiły projektantów do rezygnacji z koloru różowego i turkusowego, a indygo został zastąpiony ciemnoniebieskim. Ta 6 kolorowa wersja rozprzestrzeniła się na cały świat jako symbol homoseksualnej dumy i różnorodności. Tęczowa flaga została też zarejestrowana w międzynarodowym katalogu flag i ich wytwórców.



Udawanie obecnie, że tęcza na rondzie to znak przymierza z Bogiem czy naszej prezydencji to - moim zdaniem - drwiny z naszej inteligencji.
Zresztą lewacy lubią bardzo powoływać sie na teksty z Biblii aby obśmiewac katolików, gdzie pokrętnie - na swój sposób - tłumaczą sens zapisów w śiętej księdze.
Obecnie podobnie postępuje część mediów aby udowodnić że przeciwnicy tej instalacji to ludzie niespełni rozumu, którzy widza wszędzie wrogów, gdzie ich nie ma.
Chodzi o przedstawienie grupy obywateli (wiadomo jakiej strony) jako mało rozumnej masy, która trzeba obśmiewać i wytykać palcami, najlepiej na cały świat.

Użytkownik osiris edytował ten post 16.11.2013 - 17:18

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych