Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy tęcza jest symbolem zboczeń.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
112 odpowiedzi w tym temacie

#16

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tęcza nigdy nie była symbolem zboczeń ... do czasu.


Tęczę zanajdziemy na medalu dla weteranów I W.Ś. USA.

Dołączona grafika

Dopiero w 1978 roku flaga na bazie tęczy, stała się symbolem homoseksualistów:

Dołączona grafika

Pierwotnie każdy kolor coś oznaczał ( możecie sprawdzić ). Różowy Hotpink seksualność.

Użytkownik Zbeeanger edytował ten post 15.11.2013 - 14:34

  • 1

#17

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem, połowa instalacji pierwotnie miała stanowić uatrakcyjnienie pewnego zamku. Potem zrobiono drugą połowę i cały łuk stał przez europarlamentem, trochę jako symbol pomyślności, trochę jako atrakcja. Potem przenieśli ją do warszawy przed Euro i miała być atrakcją. Aż została.
Nikt jej nie budował w tym celu aby symbolizowała ruch LGBT, ale wszyscy - zarówno ci z ruchu jak i ich przeciwnicy, uznali że ma być interpretowana tylko w ten sposób.

W zasadzie ludzie spalili nie symbol tylko złudzenie swego umysłu.

Zbliżony recykling pomników miał miejsce w moim mieście - kamień upamiętniający niemieckich żołnierzy z I wojny światowej, został za PRL-u użyty do uczczenia 20 lecia istnienia tego systemu. Kilka lat temu starą tablice zdjęto i powieszono tablicę upamiętniającą 30-lecie Solidarności. Niemiecki napis ryty gotykiem widać jeszcze na boku kamienia. Ot rechot historii.
  • 3



#18

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kto by pomyślał, że Polacy mogą się kłócić nawet o tęczę. Pytanie czy zawłaszczona przez kogoś tęcza przestaje być piękna i unikalna?
Hitler bardzo lubił filmy Disneya, czy przez to są faszystowskie?
  • 2



#19

Nanorobot.

    Agent CIA

  • Postów: 198
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Najlepiej zrobić tęczę w kolorach narodowych, wtedy przynajmniej nikt ja nie spali.
Dołączona grafika
  • 0

#20

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tylko dlaczego w kolorach narodowych Austrii?
:wtf:
O ile mnie pamięć nie myli, nasze kolory to biel i czerwień a nie czerwień biel i czerwień.

P.S.
I nijak ma się ten post do tematu, pomimo szczytnej idei.
  • 1

#21

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Polsce wszystko musi być inaczej. Nawet tęcza będzie miała inne kolory.

To tak jak kiedyś z rosyjskimi narzędziami. Śrubki radzieckie i gwinty były w przeciwną stronę. Jak nasze odkręcało się w lewo, to ich w prawo.
  • 1



#22

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Polsce wszystko musi być inaczej. Nawet tęcza będzie miała inne kolory.

To tak jak kiedyś z rosyjskimi narzędziami. Śrubki radzieckie i gwinty były w przeciwną stronę. Jak nasze odkręcało się w lewo, to ich w prawo.

Sam jesteś na lewo. Widziałeś cokolwiek radzieckiego ? Maja zwykłe gwinty metryczne(takie jak my). Ruscy tylko diody oznaczli odwrotnie niz cały świat.Zmontowanie zasilacza wg normalnego schematu ale z ruskimi diodami kończyło sie wybiciem korków (lub bezpieczników w urzadzeniu).
  • 3



#23

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne, to dlaczego wszystko co było radziecki, kręciło się w inną stronę? Albo były też inne rozmiary śrub.
  • 0



#24

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne, to dlaczego wszystko co było radziecki, kręciło się w inną stronę? Albo były też inne rozmiary śrub.

Newiem w jakim wszechswiecie żyjesz, ale jedyne na swiedcie "inne" śruby na świecie to calowe . Czyli USA I ANGOLE SA /BYLI INNI.Mam sporo sprżętu ( głownie optyka foto ) made in ZSRR , sasiad ma stary traktor Białoruś (na chodzie!!!) i wszystkie sróbeczki takie jak nasze.Lewe gwinty sa używane w pewnych sytuacjach do dziś. Tydzień temu skrecałem orbitreka do ćwiczeń. W prawym pedale trzpień był montowany lewym gwintem :mrgreen: . Orbiterek jak prawie wszystko był produkcji chińskiej.
  • 2



#25

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy tęcza jest symbolem zboczeń? Teraz tak. A szkoda bo tęcza sama w sobie jest bardzo pozytywna ale niestety została zawłaszczona przez bardzo nieodpowiednich ludzi i dziś kojarzy się źle. Dziś jest symbolem zboczeń, błędów natury, ludzkiej niedoskonałości i upadku społeczeństwa. Jakby w całej Polsce było stawianych wiele takich tęcz jak ta która ostatnio została spalona to byłoby to wymowne kto w tym kraju za bardzo się panoszy.

Bardzo szlachetny jest pomysł żeby w miejsce tęczy dać barwy Polski lub była też propozycja żeby były barwy polskie i węgierskie ale wątpię żeby to przeszło, wtedy dopiero by było jak to nacjonalizm, faszyzm i ksenofobia zatryumfowały nad tolerancją :D

Nie pamiętam już gdzie na to pierwszy raz natrafiłem ale to była dość słuszna uwaga że wiele osób bardziej dotknęło spalenie tej tęczy niż samospalenie się tego człowieka pod bodajże kancelarią premiera. Brakuje tylko jeszcze organizacji koncertu z którego zysk byłby przeznaczony na odbudowę tęczy :D No ale po tak odważnej deklaracji prezydent Warszawy nie muszą tego robić tylko czekam aż braknie kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych do jakiegoś naprawdę ważnego celu, np. żeby dofinansować jakiś klub sportowy gdzie dużo dzieciaków trenuje z szansą na sukcesy a bez dofinansowania klub padnie i tylko czekam aż wtedy przeciwnicy obecnej polityki to wyciągną że na takie głupoty jak tęcza to jest kasa a na ważniejsze rzeczy "nie ma" :D
  • 1

#26

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiecie, osobiście miałam to głęboko, czego to jest symbolem, po co tam stoi i skąd to całe zamieszanie. Ja słyszałam tylko o tym, że to symbol homo propagandy. Kwestia odbudowy jakiejś marnej jakości makiety jest już czymś zupełnie innym... lepiej by było, jakby pieniądze poszły na jakis inny, bardziej przydatny cel...
  • 0

#27

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo szlachetny jest pomysł żeby w miejsce tęczy dać barwy Polski lub była też propozycja żeby były barwy polskie i węgierskie ale wątpię żeby to przeszło, wtedy dopiero by było jak to nacjonalizm, faszyzm i ksenofobia zatryumfowały nad tolerancją :D


Dołączona grafika

Pomysł na tęczę Polsko-Węgierską jest jednym z rozsądnych pomysłów.

Użytkownik Zbeeanger edytował ten post 15.11.2013 - 18:08

  • 2

#28 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

W obecnej sytuacji ta instalacja powinna być zdemontowana, ale nie będzie z prostej przyczyny.
Polaryzuje poglądy i to jest bardzo na ręke PO.
Nie ma teraz znaczenia komu z czym się kojarzy, najważniejsze że ta instalacja dolewa oliwy do ognia.
Widziałem pare filmików z jej podpalenia. Strażący bez zapału gasili pożar a policji jak na lekarstwo, więc (rządzących) plan się udał.
PO czekało na ekscesy bo przeciez te filmy posłużą do spotów na kampanie wyborczą a dodatkowo konfliktuję i tak już podzielone społeczeństwo.
To wszystko to sztuczki socjotechniczne i gra na emocjach co znakomicie dotychczas udaje się PO, ale po sondażach widać że ten element gry się wyczerpał i jest już nieefektywny.
PO się powoli zanurza.

Użytkownik osiris edytował ten post 15.11.2013 - 18:17

  • 3

#29

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

...tylko czekam aż braknie kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych do jakiegoś naprawdę ważnego celu...


Są pieniądze na homotęczę, nie ma na mogiły obrońców Warszawy.

Dołączona grafika

Po spojrzeniu na te fotografie zapewne myślicie Państwo, że pojechałem gdzieś za wschodnią granicę, na opuszczony polski cmentarz wojskowy na Białorusi czy Ukrainie, gdzie Polaków niewielu albo prawie wcale, a władze – niechętne, a nawet wrogie wszelkim śladom polskości, tej bohaterskiej, wojskowej – szczególnie. Otóż nie: te zdjęcia wykonałem w kwaterze żołnierzy poległych w 1939 roku mieszczącej się na… Cmentarzu Komunalnym na warszawskich Powązkach, zwanym zwyczajowo Powązkami Wojskowymi. Na cmentarzu, zarząd nad którym i opieka spoczywa na warszawskim Ratuszu...


...

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 15.11.2013 - 18:33

  • 8



#30

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja uważam, że zniszczono tęczę, dlatego że (jak ktoś już o tym napomknął) jest "darem" UE, a narodowcy są skrajnie eurosceptyczni i widzą w Unii zagrożenie dla suwerenności i interesów Polski (mają w tym z resztą sporo racji). Jeśli chodzi o Orbana, to - o ile wiem - Fidesz nie jest partią nacjonalistyczną, ale mocno konserwatywną. To "ograniczanie demokracji" to po prostu przywracanie porządku w państwie, bo niektóre zasadnicze organy miały za dużo swobody i tym samym sposobności do cwaniactwa i kradzieży.

Użytkownik Kubala95 edytował ten post 15.11.2013 - 19:12

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych