Skocz do zawartości


Zdjęcie

Orbsy - Eksperyment dot. magii chaosu w Gdańsku i w Wawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

na tym ostatnim filmie to nie są żadne kulki tylko kurz.
Jeśli czegoś nie rozumiesz i nie znasz się na tym, nie zabieraj się do tego. Najpierw dowiedz się skąd się biorą takie orby.
Bo zapaleńców nie brakuje, a ty możesz być tylko jednym z nich.

Zapaleniec – a to dobre słowo. Nie jestem ani zapaleńcem ani entuzjastą. Tylko sceptykiem i racjonalistą. Natomiast kiedyś faktycznie byłem entuzjastą.

Coś ci opowiem. Kiedyś zorganizowałem imprezę dla obenautów – ludzi którzy twierdzą, że potrafią wychodzić z ciała. Na początku impry było fajnie ale po kilku spotkaniach okazało się, że jest to środowisko ludzi wzajemnie się okłamujących. Bez żadnych zdolności parapsychicznych. Ufologii i okultyzmowi poświeciłem praktycznie całe życie. I znam się na rzeczy.

Polecam mój artykuł nt. OOBE. http://ad10.pl/okultyzm3.htm
  • 0

#17

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli sceptycy podnoszą, że takie zjawisko powstaje gdy pyłki (lub kropelki) znajdą się blisko aparatu i będą wówczas jasno oświetlone, to wklejanie filmiku zrobionego kamerą z silnym oświetleniem, na którym widać obiekty bardzo blisko obiektywu, które w dodatku poruszają się zgodnie z przeciągiem a w pewnym momencie odpycha je dmuchnięcie kamerującego - to w takiej sytuacji twierdzenie że to nie pyłki wygląda mi mało sceptycznie. Mniej więcej na podobnej zasadzie Fundacja Nautilus uznała za "tajemnicze białe obiekty na tle nieba" pyłki topoli unoszone wiatrem.

Zrobiłem kiedyś taki eksperyment - gdy padał śnieg, stanąłem na balkonie i zrobiłem zdjęcie dwoma aparatami równocześnie, ale tylko jeden miał włączoną lampę błyskową. Ten z wyłączoną trzymałem przy sobie, poza zasięgiem padającego śniegu a drugi w wyciągniętej ręce, wśród płatków. Pozwoliło to zobaczyć z jednej strony jak lampa błyskowa podświetla pyłki a z drugiej jak te podświetlone pyłki wyglądają na zdjęciu.

Aparat bez lampy:
Dołączona grafika
aparat z lampą:
Dołączona grafika

Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 12.10.2013 - 22:21

  • 0



#18

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

ZDJĘCIA WYKONYWANE POD WODĄ I W WARUNKACH IDEALNEJ PRÓŻNI!!!
Tutaj już nie możemy mieć do czynienia z kurzem, ani z refleksami!

Fragment książki Profesora Klausa Heinemanna:
Kiedy w Sedonie w stanie Arizona odbyła się pierwsza światowa konferencja w sprawie zjawiska ORB-ów, kilku naukowców przekonywało, że wszystkie eksperymenty powinny być przeprowadzane albo pod wodą, albo w warunkach idealnej próżni. Szybko się okazało, że zarówno próżnia jak i woda nie stanowią dla tego zjawiska najmniejszego problemu.
Profesor Klaus Heinemann, były profesor na Uniwersytecie Stanforda oraz badacz z zakresu materiałoznawstwa pracujący na rzecz amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, powiedział:
- Nie mam najmniejszych wątpliwości, że ORB-y mogą z powodzeniem być jednym z najbardziej znaczących zjawisk manifestacji istnień spoza naszej rzeczywistości, jakiego świadkiem była kiedykolwiek ludzkość.
Fascynacja Heinemanna ORB-ami zrodziła się we wrześniu 2004 roku, kiedy zauważył blade, ale wyraźnie zarysowane, małe świetlne kręgi na kilku zdjęciach, które jego żona wykonała na spotkaniu duchowych uzdrowicieli.
- Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem te kule, podobnie jak tysiące innych ludzi uznałem je za drobiny kurzu, anomalie wywołane przez lampę błyskową, cząsteczki wody itp. Zaintrygowały mnie jednak do tego stopnia, że szybko wróciłem do pomieszczenia, w którym żona wykonała te zdjęcia, licząc, że znajdę tam ich racjonalne wyjaśnienie. Jednak nie udało mi się go znaleźć.
Będąc naukowcem o dużym doświadczeniu w wyrafinowanych technikach mikroskopowych w zakresie rozdzielczości sięgających aż do poziomu atomowego, Heinemann postanowił ustalić przyczynę pojawiania się tych tajemniczych kół.
Zaczął razem z żoną wykonywać setki zdjęć przypadkowych wydarzeń, aby sprawdzić, co się stanie. Najwyraźniej zaawansowana technika cyfrowa może wzmacniać występowanie czegoś, co z powodu bardzo słabego kontrastu nie występowało w starszego typu aparatach. Heinetnann twierdzi, że właśnie dlatego teraz obserwujemy to nowe zjawisko.
Początkowo Heinemann aranżował dziesiątki eksperymentów w kontrolowanych warunkach, wykorzystując dwa aparaty fotograficzne umocowane na statywach. W rezultacie pierwszych eksperymentów udało mu się ustalić, że ORB-y mogą poruszać się z prędkością 500 mil na godzinę (800 km/h) i większą, stąd w celu uzyskania ostrych zdjęć powinny być one nieruchome, co czasami się zdarza. Już sam ten fakt implikuje zdaniem Heinemanna pewien poziom świadomej inteligencji.

Zdjęcia wykonane pod wodą.:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

I CO? ZATKAŁO KAKAO?
  • -1

#19

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma czegoś takiego jak idealna próżnia.

Znalazłem stronę netową tego Heinemanna. Można tam znaleźć ciekawe info. Spodziewałem się że znajdę tam coś takiego:

Klaus and Gundi Heinemann have worked for over 30 years in the field of human growth/development and energy healing.

,,Klaus i Gundi Heinnemanowie przepracowali ponad 30 lat w dziedzinie rozwoju człowieka, rozwoju i uzdrawiania energią".

na stronie można znaleźć zaproszenia na kursy reiki http://www.healinggu...nars/Reiki4.htm

Można też przeczytać, że Klaus i Gundi Heinemann są wyświęconymi kapłanami duchowego uzdrawiania

http://www.healingguidance.net/

To jest zwykła komercja, a ta książka się w to wpisuje. Takim ludziom nie ufam.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 13.10.2013 - 10:27

  • 1



#20

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Nie ma czegoś takiego jak idealna próżnia.

Znalazłem stronę netową tego Heinemanna. Można tam znaleźć ciekawe info. Spodziewałem się że znajdę tam coś takiego:

Klaus and Gundi Heinemann have worked for over 30 years in the field of human growth/development and energy healing.

,,Klaus i Gundi Heinnemanowie przepracowali ponad 30 lat w dziedzinie rozwoju człowieka, rozwoju i uzdrawiania energią".

na stronie można znaleźć zaproszenia na kursy reiki http://www.healinggu...nars/Reiki4.htm

Można też przeczytać, że Klaus i Gundi Heinemann są wyświęconymi kapłanami duchowego uzdrawiania

http://www.healingguidance.net/

To jest zwykła komercja, a ta książka się w to wpisuje. Takim ludziom nie ufam.

No właśnie ja też nie ufam. Dlatego chciałem wykonać ten eksperyment. Aby upewnić się ile jest w tym prawdy. Podobnie jak ja sam zdemaskowałem serwis oobe.pl

Ja naprawdę chciałbym wykonać kilka eksperymentów, ale niestety brakuje mi ludzi.
Hipnoza: Czy można wywołać przy użyciu hipnozy wspomnienia z poprzedniego wcielenia? Dlatego właśnie nauczyłem się hipnozy.
Formowanie kul energii Orbs (jak w temacie).
Seans spirytystyczny bądź demoniczny.
Świadomy sen: Czy podczas śnienia można wpływać na rzeczywistość?
  • -1

#21

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Deltarates, polecam ci prosty eksperyment. Weź przezroczystą plastikową butelkę, na której ściankach znajdują się małe kropelki wody. Przybliż do oka na odległość ok 4 cm, drugie oko możesz przyknąć by lepiej widzieć, popatrz pod światło - zobaczysz całą masę tych swoich "kul energii".

W rezultacie pierwszych eksperymentów udało mu się ustalić, że ORB-y mogą poruszać się z prędkością 500 mil na godzinę (800 km/h) i większą, stąd w celu uzyskania ostrych zdjęć powinny być one nieruchome, co czasami się zdarza. Już sam ten fakt implikuje zdaniem Heinemanna pewien poziom świadomej inteligencji.


Czyli rozumiem wg Heinemanna powietrze również wykazuje pewien poziom świadomej inteligencji, bo wiatr czasem wieje szybciej, a czasem wolniej?

I bardzo ciekaw jestem jak ów pan ustalił, że orby mogą się poruszać z prędkością ponad 800 km/h :D Poziom bredni w tym tekście przekracza przyjmowalne granice.

Użytkownik skittles edytował ten post 13.10.2013 - 11:19

  • 1



#22

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A słyszałeś o czymś takim jak plankton? To takie małe żyjątka wodne, jest ich tam pełno. Rozmiary mają akurat w sam raz aby wywołać ten efekt. Nie wiem co się uczepiłeś tego "kurzu" - efekt wywoła każda drobna cząstka rozpraszająca światło lampy błyskowej lub silnego podświetlenia znajdująca się bliżej niż granica ostrości, nawet banieczka powietrza pod wodą, choć nie jest kurzem. Nawet kropelka wody. Nawet meszka. A niektóre bliki potrafią wyglądać bardzo podobnie do orbów; forumowicz z Nautilusa robił takie eksperymenty:

W komorze próżniowej wyszłoby tak samo.

Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 13.10.2013 - 11:35

  • 0



#23

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

aparat z lampą:
Dołączona grafika


Niechcący i jak na ironię - wykonałeś zdjęcie z jednym wyraźnym orbem, w górnej części zdjęcia, jest również drugi z lewej strony, ale słabo widoczny. Może dlatego, że o nich myślałeś?

Jest zasadnicza różnica w wyglądzie płatków śniegu, które są nieostre i białe lub w odcieniach szarości, a widocznym w granicach głębi ostrości orbem, znacznie różniącym się wielkością i posiadającym charakterystyczną cechę dla tego rodzaju obiektów, jaką jest odróżniająca się warstwa zewnętrzna, a w środku - coś w rodzaju mozaiki kolorów.

Dla mnie orby to nie jest kwestia wiary, lecz faktów, gdyż kilka lat temu byłem sam uczestnikiem zarejestrowanego przez kolegę na dwóch kolejnych zdjęciach zdarzenia z orbem, wychodzącym jakby spod fotela i przesuwającym się obok moich nóg. I co ciekawe - miało to miejsce właśnie w Sylwestra, w pokoju hotelowym, gdzie było obecnych kilka osób przygotowujących się do balu sylwestrowego. Samemu udało mi się również zarejestrować kilka orbów w kaplicy znanego pałacu w Mosznej (opolskie). Być może, pozostawało to w związku z obecnością kilkudziesięcioosobowej grupy zwiedzających, chociaż trzeba dodać, że kiedyś znajdowały się tam groby członków rodziny właścicieli pałacu.
  • -1

#24

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie taki sam efekt, z wewnętrzną strukturą i granicą a brzegu, daje byle pyłek. A ten na moim zdjęciu to kryształek lody, stąd w wyniku załamania te kolorki.
  • 0



#25

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Albo robisz sobie jaja albo masz nas za idiotów albo sam jesteś szalony drogi autorze.

Użytkownik Padael edytował ten post 14.10.2013 - 16:32

  • 2



#26

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

No cóż, Drodzy Bracia i Siostry. Jak Wam się nie podoba eksperyment Klausa Heinemanna, to zaproponujcie własny eksperyment naukowy, który udowodniłby w warunkach kontrolowanych dowolne zjawisko paranormalne. Eksperyment ten będzie w pełni przeze mnie sfinansowany. Tak więc o koszty nie będziecie się musieli martwić.

Ja sam mam w zanadrzu kilka eksperymentów związanych z hipnozą i postrzeganiem pozazmysłowym.
Sam scenariusz i przebieg każdego eksperymentu, musi być uzgodniony dopiero na spotkaniu! I chyba nie muszę mówić dlaczego?

Mogę przyjechać z kolegą do Warszawy i zameldować się w hotelu na cztery dni. Kto jest chętny to niech dołączy do grupy. W Wawie mamy już sześc osób.

Jeśli chodzi o Gdańsk, to już jest sytuacja lepsza. Mam mieszkanie na starówce, i mieszkam samemu. Tak więc mogę przenocować za darmo nawet trzy osoby.
  • 0

#27

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eksperyment ten będzie w pełni przeze mnie sfinansowany


No to musisz być bardzo bogatym człowiekiem. Bo takie badanie zjawisk paranormalnych to nie są takie rzeczy. Powiedzmy takie orbsy. Powinno to wyglądać tak jak to robił ten naukowiec, tylko bez oszustw i ustawiania wyników pod złożoną tezę.
Musisz kupić jakąś komorę próżniową, do tego dobry aparat. Przyda się jeszcze jakiś miernik promieniowania magnetycznego, czujnik temperatury, licznik gaigera.

Ale nie musisz tego robić. Już są ludzie którzy od dawno to sprawdzają. Fundacja Randiego Oferuje nagrodę miliona dolarów, każdemu kto jest w stanie udowodnić posiadanie ponadnaturalnych zdolności przez zademonstrowanie ich w ściśle określonych warunkach spełniających wymogi badania naukowego. Zapewnia również pomoc prawną dla atakowanych z powodu prowadzenia dochodzeń lub krytyki osób deklarujących posiadanie zdolności ponadnaturalnych. http://pl.wikipedia....onal_Foundation
  • 0



#28

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

No to zróbmy od razu seans spirytystyczny, przy użyciu tablicy Ouija! Akurat zbliża się Halloween. Będzie fajnie. Niektóry sprzęt, jak Licznik Geigera już mam! Natomiast wykonanie próżni w małym pojemniku, nie jest aż tak kosztowne. Jednak to nie jest wymagalne do eksperymentu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ouija
  • 0

#29

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak chcesz to rób sobie doświadczenia z ouija, ale ja uważam to za stracony czas, bo już dawno dowiedziono że za "magię" tej tablicy są odpowiedzialne ruchy ideomotoryczne.
  • 0



#30

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już tu podałem prosty i klarowny opis eksperymentu z orbsami, nie potrzebne komory próżniowe czy liczniki Geigera, wystarczy wolna przestrzeń i absolutna pewność że przestrzeń przed głębią ostrości jest nie oświetlona. Coś nie pasuje?

Jak wysłałem list z tą propozycją do fundacji Nautilus, to grzecznie podziękowali i napisali że oni identyfikują prawdziwe obsy po kontekście. Niedługo potem wstawili artykuł w którym za prawdziwe uznawane są te które pojawiały się na cmentarzu, albo w prosektorium (przy czym na zdjęciach tych nie zasłonięto ciał).
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych