Skocz do zawartości


Krysztalowa piramida w Trojkacie Bermudzkim


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
106 odpowiedzi w tym temacie

#61

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@MAG-21 W przypadku zjawisk paranormalnych pytamy i oczekujemy odpowiedzi , jeśli odpowiedź mnie zadowala i jest logiczna to przyjmuje to za prawdę, jeśli nie to uznaję to za nieprawdę. Jeśli mam wątpliwości co do takiej wyprawy to nawet nie ma sensu pytać o cokolwiek.

Nielogiczne to są twoje argumenty, w tym temacie już kilka osób podało ci odpowiedzi, argumenty, podało rzetelne informacje, fakty. Ty podajesz źródła niczym z brukowca.

A ja czytalam w Zen


A ja czytałem w Dzienniku że jeśli ktoś podaje ci argumenty i fakty na tacy to warto się zastanowić logicznie a nie odpychać je ręką .

Użytkownik Cascco edytował ten post 19.09.2013 - 15:22

  • 0

#62

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Brown oznajmił: - Ruiny i budynki były wszędzie. Dodał także, że „wyglądały one na egipskie lub klasycystyczne”. Oszacował, że piramida znajdowała się na głębokości ponad 40 m., miała wysokość ok. 35 m.


mag, już ci to tłumaczyłem - na całym obszarze, na którym Brown rzekomo nurkował, nie ma głębokości 40m! Więc cały ten wywiad można z miejsca wywalić do śmietnika.

A co do istnienia/nieistnienia dr Meyera - niestety tutaj znów jesteś na przegranej pozycji. Jeżeli ten człowiek ma jakieś osiągnięcia naukowe, a ma, skoro ma tytuł naukowy, to jego publikacje lub chociaż informacje o nich muszą znajdować się w sieci. Jeżeli ktoś, kto tytuuje się "doktorem" jest nie do znalezienia w internecie to znaczy tylko tyle, że albo nie ma tytułu doktora albo w ogóle nie istnieje.
  • 2



#63

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Autorzy artykułu w Weekly World News w którym wymyślili owe piramidy powinni być dumni, że 22 lata później jest ktoś, kto w to nadal wierzy.
Co do Dr Verlaga Meyera. Wybacz mag, ale on zwyczajnie nie istnieje. Skoro twierdzisz inaczej, to wyjaw nam chociaż na której uczelni się doktoryzował, jakie prace napisał i tym podobne.

A może ktoś się sugerował tym?
http://de.wikipedia....er_Meyer_Verlag

:)

Użytkownik pdjakow edytował ten post 19.09.2013 - 20:34

  • 1

#64

vrinda.
  • Postów: 85
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Strona ta staje się miejscem dla idiotów... 5 stron gadania na temat wymyślonych piramid... Ta dyskusja powinna zamknąć się w kilku postach. Dziękuję.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

HPL
  • -1

#65 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Panowie po kolei ja jetem jedna a Was 40-tu
Zaciekawiony
Przejrzalam Twoj material, ale wybacz to co przedstawiles, to zwykle forum na ktorym wyrazono swoja opinie i uznano wszystko za falsz, to cos jak Wy.
Zeby dyskusja byla prawdziwa dyskusja, a nie tylko trollingiem, nalezaloby wysunac konkretne kontr argumenty.
Piszesz

mag, a jak mamy znaleźć dowód na nieistnienie?

A no bardzo prosto, przedstaw badania dna Trojkata i wykaz naukowo-oceanograficznie, ze artykul jest fikcja, bo dno niczego, ale to niczego nie zawiera z przedstawionych przeze mnie artefaktow. To proste, zwazywszy, ze utrzymujecie jakoby dno zostalo bardzo dokladnie zbadane. Tylko gdzie te badania?
Moze te:
"Australijscy naukowcy zaproponowali nowe wyjaśnienie dla zagadkowych wydarzeń mających tam miejsce od przynajmniej kilkuset lat. Okazuje się, że za dziwne przypadki może być odpowiedzialny emitowany z dna morskiego gaz.
Profesor Joseph Monaghan z University of Melbourne zaproponował rozwiązanie dla odwiecznej tajemnicy. Według niego wszystkiemu winny jest metan. Oceanografowie badający fragment dna morskiego między Bermudami, Karaibami i Florydą stwierdzili tam ślady po erupcjach, które mogły być skutkiem nagromadzenia hydratów metanu.

Według naukowców, metan wydostaje się, co jakiś czas na powierzchnię podróżując od dna w postaci pęcherzyków gazu, które następnie rozszerzają się geometrycznie i wznoszą się ku powierzchni wody gdzie eksplodują. Aby potwierdzić poprawność swojej hipotezy uczeni wykorzystali techniki modelowania komputerowego. Jak wykazano, każdy statek złapany w taką pułapkę z metanu, natychmiast traci pływalność opadając na dno oceanu. Te olbrzymie pęcherzyki gazu są także w stanie powalić samolot w powietrzu.

Aby potwierdzić dokładność wyników naukowcy zbudowali duży zbiornik, po czym wypełnili go wodą. Potem zaczęli wypuszczać z dna zbiornika pęcherzyki metanu, podczas gdy na powierzchni unosiły się na powierzchni modele statków. Naukowcy potwierdzili, że ​​jednostki idą na dno. Dzieje się tak zwłaszcza, jeśli statek znajdował się między środkiem a zewnętrzną krawędzią dużego pęcherza metanu. Jeśli statek był w dalszej odległości od krawędzi bańki, lub bezpośrednio w niej, nie był aż w tak dużym niebezpieczeństwie.

Według Australijczyków, to może wyjaśnić niektóre z przypadków, w których znajdowano dryfujące jednostki z martwymi członkami załogi, a na ich ciałach nie było ani jednego zadrapania. Okazuje się, że ludzi mógł dusić gaz. Jednak mimo zgrabności tej teorii nadal nie wiadomo jak miałyby powstać tak duże pęcherze metanu. Każdy, kto kiedykolwiek był świadkiem tego zjawiska na morzu raczej jest już martwy."

To Tak a propo's ze Trojkata nie ma lub tez, ze niezwykle zjawiska nie maja miejsca.
A moze ten artykul "Trójkąt Bermudzki ? Zwykłe wyjaśnienia niezwykłych zjawisk."
No jakos nie widze, zeby to bylo wszystko zmyslone.
tutaj
Jest wielu zainteresowanych badaniami, ciekawe co ich tak interesuje? Mnie na ten przyklad, zainteresowalo, dlaczego wstrzymano wszelkie poszukiwania archeologiczne, i co za tym stoi? Prawie,ze konflikt miedzynarodowy.
Bo jak nie wiadomo o co chodzi, to na bank chodzi o kase!
A tutaj

Publikacje oceanografa Mayera
Wszystkie na Atlantyku.
Verlag-to wydawnictwo.
  • -2

#66

Klapaucjusz.
  • Postów: 53
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda na to, że Meyer oprócz bycia oceanografem, jest również nieśmiertelny, skoro prowadził badania po roku 1970, a pierwsza publikacja z Twojej listy miała miejsce 1894 roku ... I w koncu, to Meyer czy Mayer? I kim są w takim razie ci naukowcy m.in. z Francji którzy potwierdzili jego odkrycia?

Mnie na ten przyklad, zainteresowalo, dlaczego wstrzymano wszelkie poszukiwania archeologiczne, i co za tym stoi? Prawie,ze konflikt miedzynarodowy.

- bo może tam po prostu nic nie ma, a na świecie jest mnóstwo innych ciekawych rzeczy do odkrycia?


edit:literówki

Użytkownik Klapaucjusz edytował ten post 20.09.2013 - 10:59

  • 0

#67

DM13.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mayera[/url]
Wszystkie na Atlantyku.
Verlag-to wydawnictwo.



Super, dr. Meyer się napracował, szkoda tylko że na przełomie 19 i 20 wieku. Troszkę się spora rozbieżność czasowa robi :mrgreen:
  • 1

#68

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Publikacje oceanografa Mayera
Wszystkie na Atlantyku.
Verlag-to wydawnictwo.

W spisie bibliografii faktycznie są publikacje niejakiego Mayer A.G. (jak znalazłem Mayer, Alfred Goldsborough) tylko czy to ten sam? Sądząc po tematyce, a wszystkie prace są o meduzach, był raczej zoologiem a nie specjalistą od badań dna morskiego.
http://www.biodivers.../11997#/summary
Zważywszy też na zakres dat tych pracach (1894-1910) żył dosyć dawno. Wygląda na to, że zmarł w 1964 roku:
http://en.wikipedia....Alfred_G._Mayer

Po śmierci badań dna nie wykonywał, więc to nie ten.

Mam tu taką fajną pracę na temat osadów dennych i ich ruchów na dnie Jęzora Oceanu, można przejrzeć on line:
http://archive.org/s...age/n3/mode/2up
w tablicach masz przekroje oraz rysunek ukształtowania dna, widać tam jak ostre są brzegi głębi. Zarówno 500 metrowa jak i 40 metrowa piramida byłaby tam widoczna

Nie bardzo rozumiem co ma dowodzić ten link:
http://www.szekla.net.pl/?p=283
Autor trzeźwo zauważył, że jeśli w tamtej okolic ruch morski jest bardzo duży, a istnieją czynniki powodujące wypadki (częste huragany, wiatr wbrew prądu, silne prądy) to silą rzeczy będą się tam często zdarzały i nie ma w tym niczego niezwykłego.

Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 20.09.2013 - 11:32

  • 0



#69 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Zaciekawiony
oceanografia obejmuje wszystko co lezy w zakresie slowa "badacz oceanu"
Ale mniejsza z tym, to jest ciekawe.
Mój odnośnik
i tutaj tez, dosc znana osoba.

The Bimini Underwater Pyramid

Philip Coppens Mój odnośnik
Mój odnośnik
Bede na biezaco podawac to co znajde, a jest tego mnostwo.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 20.09.2013 - 13:23

  • -1

#70

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A możesz powiedzieć co z tym Meyerem który w 1991 roku już nie żył? I po co wklejasz kolejne linki bez nowych wiadomości? Wszystkie te strony odnoszą się do tej wątpliwej historii Browna, ale żadna nie podaje czegokolwiek, co by ją potwierdzało.

Co zabawniejsze - Brown opowiada w tych tekstach, że jego piramida była nie sze szkła tylko z polerowanego kamienia....

Kolejna strona pisząca, że historia jest wymyślona:
http://irna.lautre.n...a-Triangle.html

Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 20.09.2013 - 13:44

  • 0



#71 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Napisalam moj Drogi, ze jak cos znajde to przedstawie, w rekawie tego nie mam.
Ale, ale nie prawda jest, ze nikt nie potwierdza istnienia Browna.
Geolog J. Tyberonn pisze o Brownie i o badaniach jego krysztalowej kuli.
Mój odnośnik
No bez poszukiwan to sie nic nie znajdzie.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 20.09.2013 - 14:07

  • 0

#72

DM13.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

[quote name='mag1-21' timestamp='1379682386' post='576226']
Ale, ale nie prawda jest, ze nikt nie potwierdza istnienia Browna.
/quote]

Nikt nie mówi że Brown nie istniał. Kwestionujemy prawdziwość jego odkrycia.
Natomiast upieramy się przy tym abyś udowodniła istnienie niejakiego doktora Meyera czy Mayera, sławnego oceanografa który odnalazł dwie kryształowe piramidy na głębokości 2000 metrów.
  • 1

#73

dzastin.
  • Postów: 207
  • Tematów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@mag1-21
Na dowód, iż Meyer nie jest zmyślony, wkleiłaś link to listy prac niejakiego Mayera który zmarł zanim Brown w ogóle zaczął gadać o kryształowych piramidach i pokazywać kuleczkę.
Zamiast uderzyć się w pierś i powiedzieć, że faktycznie popełniłaś błąd, odpowiadasz tylko na zarzut iż ów Mayer zajmował się nie badaniem dna morskiego a meduzami.

[quote]
oceanografia obejmuje wszystko co lezy w zakresie slowa "badacz oceanu"
[/qoute]

Ano moja droga autorytet od meduz, nie jest jednocześnie autorytetem od badań dna morskiego.

A Philip Coppens, to dziennikarz śledczy, który patrząc na jego stronę zajmuje się takimi historyjkami i w żaden niezbity sposób nie może udowodnić istnienia tych piramid, ino może książkę wydać i zarobić na tej bajce.
  • 0

#74

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Natomiast upieramy się przy tym abyś udowodniła istnienie niejakiego doktora Meyera czy Mayera, sławnego oceanografa który odnalazł dwie kryształowe piramidy na głębokości 2000 metrów.


Ja też ciągle czekam. Poświęciłem dobrą godzinę nawet żeby odnaleźć niejakiego pana "Majora", jak go sobie nazwałem.
  • 0

#75 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Zapewne mowisz o tym?


MAYER, A. G. 1894. Cruise of the Steam Yacht "Wild Duck" in the Bahamas ... III. An account of some medusae obtained in the Bahamas. Bull. Mus. Comp. Zool. Harvard, vol. 25, p. 235-241, pls. 1-3.

MAYER, A. G. 1900a. Some Medusae from the Tortugas, Florida. Bull. Mus. Comp. Zool. Harvard, vol. 37, p. 13-82, pls. 1-44.

MAYER, A. G. 1900b. Descriptions of new and little-known medusae from the Western Atlantic. Bull. Mus. Comp. Zool. Harvard, vol. 37, p. 1-9. pls. 1-6.
A rok 1900 a to wedlug Ciebie pewnie pierwsza polowa, a 1900b to druga polowa roku?

A poza tym Twoj odnosnik wcale nie mowi o tym ze to falsz

"If, in the words of the Cuban geologist, "no definitive conclusion can be reached," and if we cannot completely exclude the hypothesis of a sunken city, we must admit that the said case is very flimsy and rather unlikely."

To tylko stwierdzenie, ze to brzmi niewiarygodnie.
  • -2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych