Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kula energii - krok po kroku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#16

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

albo sam sobie zaprzeczasz, albo celowo unikasz sprecyzowania relacji przyczynowo skutkowej, celowo zapytałem się o to co ludzie interpretują za energię "psi", dałeś dobrą odpowiedź, ale... przy okazji sobie zaprzeczyłeś. No, przynajmniej się wyjaśniło że nie jesteś fanatykiem sceptykiem i masz zaplecze z wiedzy i racjonalnego myślenia.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


Użytkownik Auegamma edytował ten post 30.10.2014 - 19:00

  • 0

#17

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W jaki sposób sobie zaprzeczyłem?

Ta energia psi to może się brać z uczucia ciepła pomiędzy rękami, no wiadomo jak się ręce zbliży no to powietrze jest prawie zamknięte, mniejszy jest obieg itp. Już kiedyś to pisałem, ze twierdzenia psi ballowców w tej kwestii są absurdalne. Gadają że potrafią tą energię zobaczyć, poczuć a nawet w kulkę uformować. Ale jakoś zmierzyć się tego niczym nie da.


Użytkownik Wszystko edytował ten post 30.10.2014 - 21:00

  • 0



#18

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodzi mu chyba o to, że piszesz, że energia nie istnieje, a potem, że zbliżenie rąk i przepływ krwi wytwarza to uczucie, które psibalowcy biorą za energię Chi.

Dla mnie to w zasadzie nie jest zaprzeczenie, ale pewnie o to chodzi.


  • 0



#19

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

Daniel, o to chodzi, jako taki typowy błąd który przeszedł już do "normy", pisanie / mówienie że coś jest w jednym kontekście, i że tego samego nie ma w innym kontekście bez rozróżnienia kontekstów. Na marginesie, jak już mam być kimś w stylu Grammar Nazi... nie energii Chi, ale energii Psi ;)

 

Pozdrawiam,

Auegamma


Użytkownik Auegamma edytował ten post 30.10.2014 - 21:39

  • 0

#20

mariuszxx.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co niektórzy dużo tu piszą, zastanawiam sie tylko z kąd bierze sie ta wiedza?? z własnego doświadczenia?? czy jakiegoś objawienia? piszecie tu jak się obchodzić z tymi energiami, dajecie wskazówki ale czy jest w tym choć zdźebko prawdy?? a może to tylko wasza prawda?? wasz punkt widzenia... Nie ważne. nie o to sie rozchodzi.  Pytanie. A co jeśli ta energia w mgnieniu oka urosła by do nieowyobrażalnych rozmiarów mogąc objąć całą kule ziemską? trzymając ją wykręcało by wam ręce,wręcz musieli byście walczyć o to zeby tych rąk wam nie połamało dosłownie. a całe ciało drętwiało, uświadomiwszy sobie jej potęcjał,siłe i moc i idącą za to odpowiedzialnością i wręcz przerażeniem,,co ma sie w rekach" czując jej namacalną mase.  , co jeśli taka energia znajdzie sie w nieodpowiednich rekach albo zostanie nieodpowiednio wykorzystana ? może zagrażać czemukolwiek lub komukolwiek???  tak pytam z ciekawosci.. acha z kąd tak naprawde wiecie do czego ona służy???


Użytkownik mariuszxx edytował ten post 23.01.2015 - 05:09

  • 0

#21

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

mariuszxx, eee... wykręca ręce? Podobno ta energia nie istnieje, więc jak doszedłoś do takich wniosków? Kwestie weryfikacji były już roztrząsane w innym temacie, odnośnie ograniczeń fizycznych oraz granicy weryfikacji, jeżeli nie wiesz czym to jest, to nie wiesz do czego służą eksperymenty w naukowym tego słowa znaczeniu i przez to, dalsza dyskusja przypominała by dyskusję pomiędzy dwoma wierzącymi w różne religie ;)

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#22

mariuszxx.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

mariuszxx, eee... wykręca ręce? Podobno ta energia nie istnieje, więc jak doszedłoś do takich wniosków? Kwestie weryfikacji były już roztrząsane w innym temacie, odnośnie ograniczeń fizycznych oraz granicy weryfikacji, jeżeli nie wiesz czym to jest, to nie wiesz do czego służą eksperymenty w naukowym tego słowa znaczeniu i przez to, dalsza dyskusja przypominała by dyskusję pomiędzy dwoma wierzącymi w różne religie ;)

 

Pozdrawiam,

Auegamma

hej, sorki ze nie czytalem pozostalych postow, jestem tu na skróty ze tak powiem. ach, ograniczenia fizyczne zatem..nie pomyslałem hehe. No ale wiesz wiara czyni cuda i pewnie takie ograniczenia można pokonać, nieprawdaż?? pytam czysto teoretycznie.  No tak, poprostu jest tak wielka i ciezka ze ciało nie wytrzymuje.. Ale co to znaczy podobno nie istnieje?? podobno ludzie kiedys wierzyli że ziemia jest płaska..a słońce kręci sie wokól ziemi. co nie zmienia faktu że nie odpowiedziales na moje pytanie. Aaa eksperymenty powiadasz.. hmm to troche jakby male dziecko bawiące się w ogrodzie napotkało jadowitego węża, kolorowy itp. Nie znając go bawiło by sie z nim igrając ze śmiercią ale z uśmiechem na buzi > :-)  A poza tym czemu zakładasz że jestem innej wiary??!!  ;)


  • 0

#23

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

No ale wiesz wiara czyni cuda i pewnie takie ograniczenia można pokonać, nieprawdaż?? 

 

To już zależy od praw fizyki :P Są prawa które znamy, które są udowodnione, można je zaobserwować, zbadać i opisać, są jeszcze prawa których nie znamy, których jeszcze nie zaobserwowaliśmy, których jeszcze nie zostały opisane oraz są prawa które z postępem nauki zostaną lepiej opisane. Odnoszę się do wypowiedzi Richarda Feynmana że prawa (teorie) fizyki są uznawane za prawa (teorie które uznajemy za prawdziwe) do czasu aż pojawią się dowody zaprzeczające danemu prawu (teorii) lub do czasu kiedy zostaną rozwinięte, przykładem może być jednolita teoria pola ogarniająca wszystkie pola :P Może, kiedyś ktoś w końcu udowodni że ta energia duchowa istnieje (pomijając definicje z kategorii "okręcanie kota ogonem") lub odkryjemy wszystko co będzie do odkrycia i wyjaśni się tą energię w inny sposób, jako pośredni efekt czegoś tam jakoś tam gdzieś tam... Do czasu aż się udowodni że ta energia istnieje lub udowodni się że nie istnieje, gdy już wszystko zostanie poznane i mimo wszystko ta energia duchowa nie zostanie opisana, możemy jedynie subiektywnie twierdzić że istnieje lub nie istnieje odnosząc się do wiary a nie wiedzy. Doświadczenia i eksperymenty mają pomóc w ustaleniu czy ta energia istnieje czy też nie, jak się sprawy potoczą? Czy zostanie wyjaśniona, potwierdzona czy obalona? O to trzeba by się zapytać jakiegoś jasnowidza :P

 

No tak, poprostu jest tak wielka i ciezka ze ciało nie wytrzymuje.. Ale co to znaczy podobno nie istnieje?? podobno ludzie kiedys wierzyli że ziemia jest płaska..a słońce kręci sie wokól ziemi. co nie zmienia faktu że nie odpowiedziales na moje pytanie. Aaa eksperymenty powiadasz.. hmm to troche jakby male dziecko bawiące się w ogrodzie napotkało jadowitego węża, kolorowy itp. Nie znając go bawiło by sie z nim igrając ze śmiercią ale z uśmiechem na buzi > :-)  A poza tym czemu zakładasz że jestem innej wiary??!!   ;)

 

Taki lekki miszmasz... Do czasu aż temat ten nie zostanie poznany możemy jedynie spekulować że ta duchowa energia to coś dobrego lub złego, z wszystkimi zagrożeniami lub korzyściami wynikającymi z tego tematu, ale zanim stworzysz bombę wodorową za pomocą Psionicznej umiejętności materializacji prędzej trafisz do wariatkowa lub umrzesz ze starości, trochę rozsądku i obeznania z tematem by się przydało zanim zaczniesz majstrować takie rzeczy :P

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#24

mariuszxx.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

No ale wiesz wiara czyni cuda i pewnie takie ograniczenia można pokonać, nieprawdaż?? 

 

To już zależy od praw fizyki :P Są prawa które znamy, które są udowodnione, można je zaobserwować, zbadać i opisać, są jeszcze prawa których nie znamy, których jeszcze nie zaobserwowaliśmy, których jeszcze nie zostały opisane oraz są prawa które z postępem nauki zostaną lepiej opisane. Odnoszę się do wypowiedzi Richarda Feynmana że prawa (teorie) fizyki są uznawane za prawa (teorie które uznajemy za prawdziwe) do czasu aż pojawią się dowody zaprzeczające danemu prawu (teorii) lub do czasu kiedy zostaną rozwinięte, przykładem może być jednolita teoria pola ogarniająca wszystkie pola :P Może, kiedyś ktoś w końcu udowodni że ta energia duchowa istnieje (pomijając definicje z kategorii "okręcanie kota ogonem") lub odkryjemy wszystko co będzie do odkrycia i wyjaśni się tą energię w inny sposób, jako pośredni efekt czegoś tam jakoś tam gdzieś tam... Do czasu aż się udowodni że ta energia istnieje lub udowodni się że nie istnieje, gdy już wszystko zostanie poznane i mimo wszystko ta energia duchowa nie zostanie opisana, możemy jedynie subiektywnie twierdzić że istnieje lub nie istnieje odnosząc się do wiary a nie wiedzy. Doświadczenia i eksperymenty mają pomóc w ustaleniu czy ta energia istnieje czy też nie, jak się sprawy potoczą? Czy zostanie wyjaśniona, potwierdzona czy obalona? O to trzeba by się zapytać jakiegoś jasnowidza :P

 

No tak, poprostu jest tak wielka i ciezka ze ciało nie wytrzymuje.. Ale co to znaczy podobno nie istnieje?? podobno ludzie kiedys wierzyli że ziemia jest płaska..a słońce kręci sie wokól ziemi. co nie zmienia faktu że nie odpowiedziales na moje pytanie. Aaa eksperymenty powiadasz.. hmm to troche jakby male dziecko bawiące się w ogrodzie napotkało jadowitego węża, kolorowy itp. Nie znając go bawiło by sie z nim igrając ze śmiercią ale z uśmiechem na buzi > :-)  A poza tym czemu zakładasz że jestem innej wiary??!!   ;)

 

Taki lekki miszmasz... Do czasu aż temat ten nie zostanie poznany możemy jedynie spekulować że ta duchowa energia to coś dobrego lub złego, z wszystkimi zagrożeniami lub korzyściami wynikającymi z tego tematu, ale zanim stworzysz bombę wodorową za pomocą Psionicznej umiejętności materializacji prędzej trafisz do wariatkowa lub umrzesz ze starości, trochę rozsądku i obeznania z tematem by się przydało zanim zaczniesz majstrować takie rzeczy :P

 

Pozdrawiam,

Auegamma

hmm. w tej kwesti nie doszukiwałbym się naukowych dowodów na istnienie bądź nie. raczej jest to i pozostanie kwestią świadomości każdego z nas czy jesteśmy w stanie to dostrzec. a jakbyśmy doszli do takiego poziomu nauki zeby moc swiadomie z niej korzystać, cuż to nie byłby już ten sam świat... zresztą nauka nie ma tutaj nic do gadania , bo to czysta energia, z samego źrudła.  nieskończoność wychodząca poza granice naszego poznania. szukacie dowodów na jej istnienie lecz trudno o nie. najlepiej jej doświadczyć i poznać to jest jedyny dowód bo czy uwierzyłbys komuś kto mówi że jej doświadczył? pewnie nie bo to tylko nic nie warte Słowo .. i choćby nie wiem ile postów pisano i zjawisk opisywano prawda jest taka że udowodnić to se można tylko przed samym sobą, . Teraz pytanie po co zostaliśmy tak stworzeni?? Do czego mają służyć te eksperymenty, te energie?? są tak poprostu sobie by były czy z góry coś zostało założone. wsumie to bóg nie tworzy sobie coś tak sobie i nie daje nam narzędzi byśmy mogli tym operować tak bez powodu. wszystko we wszechświecie ma swoje miejsce. tak myśle. to idealny twór. człowiek ma niewyobrażalne zdolności o których nie wie. ale czy jest ku temu powód? czy mamy to w sobie by mieć?? by tylko to poznawać ? to mi troche bez sensu.


  • 0

#25

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

szybki update, z tego co piszesz... sądzisz że jestem zwolennikiem czy sceptykiem odnośnie całej tej energii duchowej?

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#26

mariuszxx.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

szybki update, z tego co piszesz... sądzisz że jestem zwolennikiem czy sceptykiem odnośnie całej tej energii duchowej?

 

Pozdrawiam,

Auegamma

nie wiem. to akurat nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia. bez urazy..


Użytkownik mariuszxx edytował ten post 23.01.2015 - 14:52

  • 0

#27

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam,

 

szybki update, z tego co piszesz... sądzisz że jestem zwolennikiem czy sceptykiem odnośnie całej tej energii duchowej?

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

 

A Ty sam wiesz ^^,


  • 0



#28

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kiedys moze ludzie umieli operowac taka energia ale to w czasach zamierzchlych. Obecnie wszystkim wydaje sie, ze od tak zrobia sobie kule energii w reku i wszystko do okola beda razic laserm z dloni. xD Moje obserwacje: przed chwila siedzac przed komputerem rozwalilem sie wygodnie zamknolem oczy i zaczolem odprezac, jak juz zapadlem sie sam w siebie zblizalem do siebie dlogie wyobrazajac sobie, ze tworze kule onergii. Po 10minutach spietych miesni w rekach (od skupienia na gloniach), zaczolem czuc drganie rak i mocne promieniowanie ciepla a nawet goraca. W mojej glowie kula enrgii wygladala super, wkoncu wyobrazilem sobie, ze ta kula przesuwa sie od jednej reki do drugiej i co poczulem? Jak cos miedzy moimi rzeczywistymi rekoma i to goracego przesuwa sie. Otworzylem oczy, czulem cieplo w rekach i lekkie odretwienie. Czy to bylo prawdziwe? -NIE. Tak dlugo myslalem o tym, ze kula enrgii jest w moich rekach, ze mozg zaczol brac to na powaznie i symulowac jej cieplo. Cos takiego w obecnych czasach nie istnieje.

 

Do wszystkich ktorzy mimo wszystko uwazaja takie rzeczy za prawdziwe: czy czyms takim po pierwszej probie zaczolem operowac energia? Jestem juz zaawansowany do swobodnego przeplywu enrgii? raczej nie. Tak samo jak inni mieniacy sie czarownikami z ogniem w reku sa zwyklymi sciemniaczami lub zagubionymi w calym tym obledzie.


  • 1

#29

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cez77   od kiedy datuje się - okres zamierzchły i co jest w tamtych czasach niezwykłego że można było wówczas operować energią psi.

Co Twoim zdaniem się stało że obecnie jest to niemożliwe.    


  • 0



#30

mariuszxx.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedys moze ludzie umieli operowac taka energia ale to w czasach zamierzchlych. Obecnie wszystkim wydaje sie, ze od tak zrobia sobie kule energii w reku i wszystko do okola beda razic laserm z dloni. xD Moje obserwacje: przed chwila siedzac przed komputerem rozwalilem sie wygodnie zamknolem oczy i zaczolem odprezac, jak juz zapadlem sie sam w siebie zblizalem do siebie dlogie wyobrazajac sobie, ze tworze kule onergii. Po 10minutach spietych miesni w rekach (od skupienia na gloniach), zaczolem czuc drganie rak i mocne promieniowanie ciepla a nawet goraca. W mojej glowie kula enrgii wygladala super, wkoncu wyobrazilem sobie, ze ta kula przesuwa sie od jednej reki do drugiej i co poczulem? Jak cos miedzy moimi rzeczywistymi rekoma i to goracego przesuwa sie. Otworzylem oczy, czulem cieplo w rekach i lekkie odretwienie. Czy to bylo prawdziwe? -NIE. Tak dlugo myslalem o tym, ze kula enrgii jest w moich rekach, ze mozg zaczol brac to na powaznie i symulowac jej cieplo. Cos takiego w obecnych czasach nie istnieje.

 

Do wszystkich ktorzy mimo wszystko uwazaja takie rzeczy za prawdziwe: czy czyms takim po pierwszej probie zaczolem operowac energia? Jestem juz zaawansowany do swobodnego przeplywu enrgii? raczej nie. Tak samo jak inni mieniacy sie czarownikami z ogniem w reku sa zwyklymi sciemniaczami lub zagubionymi w calym tym obledzie.

a co byś powiedział gdyby ta energia się pojawiła bez wizualizacji w głowie.. tak poprostu by do ciebie przyszła, jak twój mózg starałby się temu zaprzeczyć? no wsumie ludzki umysł jest tak skonstruowany że jeśli chce lub potrzebuje znaleść odpowiedź to zawsze ją znajdzie byle tylko obronić swoją ograniczoność rzeczywistości. to on zakłada nam klapki na oczy..


Użytkownik mariuszxx edytował ten post 23.01.2015 - 15:28

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych