Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zrodziła się i upadła jedna z najgłośniejszych dyktatur XX wieku.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#61

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie, to Ty tak to przedstawiasz, bo temat, przypomnę Ci, traktuje o zbrodniarzu, którego podziwiasz za postawę wobec ojczyzny. Czy to był gest rozpaczy? A może dobrze rozegrane, z zimną krwią przeprowadzone masowe morderstwo, przeprowadzone po to, by dać władzę jednemu człowiekowi?


Na szczęście dla Chilijczyków zareagowano na czas i nie był to tylko gest rozpaczy a coś co realnie postawiło kraj na nogi.
  • -1

#62

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tere-fere. Czytaj całe wiadomości, potem pisz.

A, i odnieś się do wyżej wspomnianego niewolnictwa, jeśli łaska. Coś nie na rękę?


  • -1

#63 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

A co Ty z filozofem wyskoczyłeś? :) Ja wyraziłem się jasno. Nie mam mentalności niewolnika i gdy trzeba będzie to będę o wolność walczył, jak moi dziadowie. Dlatego nie obrażę się na stan rzeczy, gdyby u nas pojawił się drugi Piłsudski. Filozofia jest dobra trucicieli i tchórzy.

Użytkownik Husar edytował ten post 16.09.2013 - 12:33

  • 0

#64

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Mentalność niewolnika" to prawie dosłowny cytat, ale cóż, nieważne, skoro nie znasz, to Twoja strata. Gówno tam jasno, mały. Nie będziesz walczył o wolność, tylko o zmianę rządów. Dopóki nie uciekniesz z dala od polityki, wolnym człowiekiem nazwać się nie możesz.




Ciekawe, to chyba jesteś którymś z nich (obstawiam za tchórzem), bo jeden z Twoich artykułów nosi tytuł "Relatywizm moralno-kulturowy w odniesieniu do OOBE"... życzę mniej hipokryzji, więcej myślenia i oczytania. I nie daj sobie wmówić, że prawi złodzieje i mordercy są lepsi od lewych. Bo Twoi dziadowie pewnie z chęcia skopaliby Ci tyłek za takie durnowactwo. :)

Użytkownik Monolith edytował ten post 16.09.2013 - 16:58

  • 0

#65 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Zbyt często kierujesz do mężczyzny określenia typu, chłopczyku, mały, etc. Mam nadzieję, że ta maniera nie wynika z dziwnych skłonności...
Trochę bawią mnie takie przygaduszki z uwagi na to, że nie chciałbyś mnie spotkać w ciemnej ulicy. Wierz mi na słowo.
Wracając do wątku powiem krótko. Moje artykuły moja sprawa i nic co w nich napisałem nie jest nieprawdą. Potwierdzam, wszystko jest relatywne. Jednak skoro przyszło mi żyć w Polsce, to z całą pewnością nie odstawiłbym pięści.
  • 0

#66

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra Panowie, starczy tych wycieczek i epitetów. Macie sobie coś do wyjaśnienia, jest od tego PW a nie offtopowanie w temacie. Od tej chwili proszę wypowiadać się na temat albo wcale.
  • 0



#67

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Monolith napisałeś że każda władza to jest bycie pod butem i z tym się mogę zgodzić ale nie ma innej możliwości (chyba że wyprowadzisz się na jakieś pustkowie) a jak mam do wyboru być pod obcym butem a pod rodzimym to wolę rodzimy gdzie mam pewność że rodzimy będzie dogniatał znacznie słabiej a nawet nie będę go czuł bo ja zapędów niszczycielskich nie mam (czyt. nie popieram globalizacji, lgbt. ekoterroru, feminizmu itd.). I możesz pisać że mam mentalność niewolnika no ale co Ty sobie myślałeś, że świat tak będzie wyglądał że nie będziesz miał kompletnie nikogo nad sobą? Musi być policja i wojsko i ktoś to musi koordynować (i głównie o to mi chodzi). Co byś chciał w zamian? Anarchizm? Za długo byś się nie nacieszył wolnością jakby siłą zaczęły rządzić grupy lokalnych watażków i nie miałby kto ich chwycić za gardziel. To nie jest mentalność niewolnika tylko chęć zachowania porządku i nie trafienia pod obcą okupacje. Poza tym nie słyszałem żeby Pinochet wymyślał podatki od powietrza albo planował narzucanie diet dla ludzi a jedyne na czym polegałaby taka dyktatura to na tłamszeniu tych którzy chcą zagrażać niepodległości narodu. Jeżeli komuś jest wszystko jedno czy trafi pod okupacje byle za wszelką cenę jakiś przywódca czy inny generał nie dopuścił się zbrodni na wrogach to właśnie on ma mentalność niewolnika i mentalność ofiary. Do tego piszesz że jak niektórzy mają tyle ikry to karabin w dłoń i do roboty tylko że jakby któryś z nas rzeczywiście by to zrobił i np. powtórzył wyczyn Breivika to też byś płakał że jesteśmy zbrodniarzami. I co do mentalności niewolnika to na pewno większą mają ci którzy idą teraz z nurtem marksizmu kulturowego i popierają socjalizm. Chęć tego żeby były osoby koordynujące to żeby nikt obcy nie chciał ponownie zniewolić narodu i tworzyć urzędniczą narośl wysysającą naród to nie jest mentalność niewolnika tylko zrozumienie że z anarchią byłoby jeszcze gorzej jak i znacznie większa niewola to żyć w komunie a neutralizowanie tych którzy bezwzględnie dążą do naszej zguby to nie jest grzech a negowanie potrzeby zwalczania takich osób i to czasem ostrymi środkami to najlepsza droga do absolutnego niewolnictwa i swojego zdania nie zmienię :P
  • 1

#68

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dziwne ... nie wypowiadałem się tu chyba jeszcze. Augusto Pinochet to wielki człowiek, którego osobiście podziwiam. Przegonił czerwoną hołotę i nawet jeśli nie każdy zasługiwał na represje, to tak niestety bywa jeśli trzeba się poświęcić w imię sprawy wyższej. Dzięki niemu i chicago boys Chile przeżyło swój chilijski cud gospodarczy, który doprowadził do wzbogacenia się Chilijczyków, obecnie to bogactwo jest tam przejadane przez różnej maści socjaldemokratów. Trzeba również pamiętać, że nie zostały tam wprowadzone wszystkie reformy proponowane przez chicago boys Friedmana, min płynny kurs walutowy.

 

Podobnie oceniam Francisco Franco, który zachował się jak prawdziwy mąż stanu i podjął walkę z panoszącą się lewicą ( mordowali duchownych ), nie dziwne, że reakcja była tak skrajna, a poza tym - nadeszła przez to wojna domowa, niedziwne też więc, że obie strony dopuszczały się zbrodni. Tymczasem inaczej sprawa miała się potem, w czasie względnego pokoju - początkowo Franco nic wielkiego nie zrobił, ale wreszcie posłuchał się technokratów i nastał czas hiszpańskiego mirażu.

 

Oba kraje - Hiszpania i Chile - przeżyły swoje cuda gospodarcze, co ciekawe w obu bogactwo przejadają socjaldemokraci, których jedynymi osiągnięciami jest np zalegalizowanie związków partnerskich dla homosi ( oprócz Chile ) i chyba tyle.

 

Żeby ocenić takie postacie trzeba wiedzieć coś więcej o historii niż tylko tyle, że mordowali. Zebrać trzeba pozytywne i negatywne strony ich rządów - wydaje mi się, że dalekosiężne skutki są o wiele więcej pozytywne i niedoceniane niż próbuje się to przedstawić.


  • 0

#69

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już listę tutaj podpisałeś... Popatrz post nr. 6.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych