Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to? Duch kobiety?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#46

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[/quote]
A to raczej nie jest prawda, bo wszystko wskazuje na to, że zdjęcie robione było z fotela kierowcy.
Niby detal ale skoro autorka myli się w tak oczywistej kwestii, to powstaje pytanie - co z całą resztą opowieści i samym zdjęciem?
[/quote]


Ale co ci wskazuje że zdjęcie jest zrobione z kierowcy strony? to że lusterko jest zbyt skierowane wprost robiącemu zdjęcie? bo właśnie tego nie rozumiem. To wygląda na jakieś małe auto, podejrzewam że to Matiz, a tam nie ma elektronicznych lusterek więc łatwo przestawić. I też ważne jest w jakiej pozycji się trzyma aparat, np. ja w tym znalezionym zdjęciu:
Dołączona grafika
  • 1

#47

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale co ci wskazuje że zdjęcie jest zrobione z kierowcy strony?

Chodziło mi o kierunek otwarcia tylnych drzwi ale... zdaje się, że się pomyliłem, bo nie wziąłem pod uwagę, że widać je w odbiciu w szybie, a nie w rzeczywistości :/
Mój błąd i przeprosiny dla autorki tematu :roll:
  • 0



#48

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodzi raczej o wygląd drzwiczek - w lusterku odbijają się drzwiczki z całą szybą, są to te przez które robiono zdjęcie i za nimi widać autorkę; w ich szybie odbijają się drugie drzwi, które są otwarte. Mają szybę przedzieloną poprzeczką, nie wiem jak to się nazywa, i taką mają właśnie drzwi tylne. Jeśli autorkę widać w pierwszych, a drugie to drzwiczki tylne, to autorka siedzi z przodu, na miejscu kierowcy, a nie z tyłu na miejscu pasażerów.

Nie wiem co kwestia miejsca siedzenia ma do zdjęcia, bo sprawy "ducha" to nie wyjaśnia, ale nie ma za co dawać minusów.
http://zapodaj.net/4...999a22.jpg.html

(z nieznanych mi przyczyn ciągle wyskakuje mi informacja, że grafiki o takim rozszerzeniu forum nie wyświetla)
  • 0



#49

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co ja widzę, to lusterko wygląda tak jak te od pasażera, widać to po kształcie. Z lewej strony jest prostokątnie a z prawej robi się owal. Czyli z lewej strony jest przymocowane do drzwi. A osoba robiąca zdjęcie siedzi blisko okna czyli na miejscu pasażera.
  • 0



#50

grzegov97.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. To raczej mało istotne ale co to za linia która biegnie przez lusterko i ...właściwie cały samochód?
2. Jeśli to coś to kobieta bądź mężczyzna to czy szyja i to białe pod szyją nie wygląda jakoś dziwnie, to ma być kołnierzyk czy co? Zmierzam do tego że chociaż to łudząco wygląda jak człowiek to może jednak nasze oczy próbują nas oszukać, ale to tylko spekulacje.
  • 0

#51

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. To raczej mało istotne ale co to za linia która biegnie przez lusterko i ...właściwie cały samochód?
2. Jeśli to coś to kobieta bądź mężczyzna to czy szyja i to białe pod szyją nie wygląda jakoś dziwnie, to ma być kołnierzyk czy co? Zmierzam do tego że chociaż to łudząco wygląda jak człowiek to może jednak nasze oczy próbują nas oszukać, ale to tylko spekulacje.


1. Linia co biegnie przez cały samochód najwyraźniej jest to jakiś kabel elektroniczny/telefoniczny czy jakiś inny.
2. Jak się przyjrzeć dobrze to połowa "kołnierzyka" jest tylko fragmentem tej dziewczyny ręki. Moim zdaniem musiało coś tam być na tylnym siedzeniu i akurat tak się ustawiło, lecz dziewczyna wcześniej pisała że tylko jedno zdjęcie zrobiła w samochodzie więc nie można się dowiedzieć czy tam coś faktycznie było.
  • 0

#52

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jedno z lepszych zdjęć na tym forum. Starsza kobieta w siwych wlosach, widoczny jasny kołnierzyk na tle ubioru.
  • 0

#53

grzegov97.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to tak (jeśli coś źle piszę to proszę mnie poprawić), zastanawiałem się nad tym czy byłoby jakoś możliwe aby światło odbiło się w tak nietypowy sposób że że ta kobieta to odbicie nwm np. z samochodu gdzieś blisko bądź okna innego domu, ale można to od razu wykluczyć bo jak autorka tematu twierdzi nikt taki tam nie mieszka. Dalej, to jaka jest wielkość tej kobiety i jak ją tam widać (kąt itd.) raczej usuwa opcję żeby ktoś tam siedział obok. A teraz najważniejsze, aparat tworzy zdjęcie w podobny sposób, jak oko rejestruje obraz. Zmierzam do tego że jeśli coś ma być na zdjęciu bądź mamy coś zobaczyć, to musi się od tego odbić światło. To coś musi być materialne a czy domniemany duch jest materialny??

Użytkownik grzegov97 edytował ten post 05.11.2013 - 17:23

  • 0

#54

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy dobrze myślę, to tylko moje przypuszczenia ale osobiście uważam że można uciąć spekulacje czy to "coś" przy robieniu fotki było wewnątrz auta czy na zewnątrz.

Dołączona grafika

Zaznaczyłem na czerwono zarys głowy. Czy to, że kabel czy to przewód, który odbił się w szybie jest "przed" czołem? Wydaje mi się że jeśli ta "osoba" byłaby na zewnątrz to byłoby odwrotnie i właśnie w tym zaznaczonym miejscu kabel byłby przysłonięty.
  • 1



#55

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może i faktycznie na tym zdjęciu coś jest, ale to nie Ty robiłaś zdjęcie. Z reguły jest tak, że po włączeniu aparatu obiektyw się wysuwa...
  • 0



#56

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może i faktycznie na tym zdjęciu coś jest, ale to nie Ty robiłaś zdjęcie. Z reguły jest tak, że po włączeniu aparatu obiektyw się wysuwa...


Sama napisałaś że wysuwa się z reguły więc samo słowo mówi że większość razy ale nie zawsze więc już można wyżucić twoją teorię kto robił zdjęcie. A z resztą, przypatż się obrębu obiektywu. Na dole jest mniejszy niż na górze co wskazuje że obiektyw jest wysunięty i aparat jest lekko skierowany w dół dlatego zasłania ten obręb. Jakby nie był wysunięty to by zasłonić ten obręb aparat misiał by byc bardzo skrzywiony w dół.

Dołączona grafika
Nie najlepsze zdjęcie ale widać całą obręcz, bo aparat na wprost.

Dołączona grafika
Aparat lekko w dół i zmniejszająca się obręcz.



PRZEPRASZAM po dokładniejszym przyjżeniu się jest to tylko cień obiektywu co wskazuje że jest wysunięty.

Użytkownik LukeKZ edytował ten post 09.11.2013 - 13:04

  • 1

#57

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

fajne lusterko :mrgreen: i... trochę się zmieniłeś (chyba) od czasu tej poprzedniej fotki z auta :roll:
Ale to tak na marginesie...
Tak sobie pomyślałem...
Może byłyby jakieś chętne osoby (koniecznie dwie), żeby zrobić małe "doświadczenie fotograficzne", w sensie - usadzić kogoś na tylnym siedzeniu i cyknąć fotkę do lusterka samochodowego, żeby odtworzyć sytuację ze zdjęcia autorki?
Propozycja nienachalna, skierowana raczej do pasjonatów 8) - tak tylko rzucam, bo widzę, że temat jakoś tam żyje (w przeciwieństwie, do wielu podobnych).
  • 1



#58

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zwracam honor w takim razie :)
  • 0



#59

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to dziś miałem trochę czasu więc się bawiłem trochę i oto moja teza. Ta niby twarz jest złudzeniem składającym się z fotela pasażerskiego, okna tylnego i czegoś co było za oknem (tylko teza bo nie wiem dokładnie jakie to auto i nie ma innego zdjęcia wnętrza).

Dołączona grafika

Takie wnioski wyciągam z zdjęć zrobionych samemu.

Dołączona grafika

phisor, nie miałem co robić to właśnie tak zrobiłem.

P.S. Może to nie okno lecz zagłówek przy fotelu.

Użytkownik LukeKZ edytował ten post 16.11.2013 - 08:24

  • 3

#60

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

phisor, nie miałem co robić to właśnie tak zrobiłem.

Ooo... To ode mnie + (a nawet dwa), że Ci się chciało. :beer2:
Chociaż (tu łyżka dziegciu), bez tej drugiej osoby, siedzącej z tyłu, dalej stoimy jakby w miejscu.
Może masz kogoś, kto też nie ma co robić i zgodziłby się na rolę ducha na tylnym siedzeniu? :mrgreen: Chodziło mi o to, żeby zobaczyć odbicie tego kogoś, siedzącego z tyłu. Na ile jest to rzeczywiste...
Co do Twojej koncepcji, że "Ta niby twarz jest złudzeniem składającym się z fotela pasażerskiego, okna tylnego i czegoś co było za oknem"... Sam nie wiem ale ja już bardziej jestem skłonny uwierzyć w ducha starszej pani na tylnym fotelu. Trochę to grubo szyte jednak. Sorry - mnie to nie przekonało jakoś.
Ale mam też taką sugestię. W sumie zauważyłem to już chwilę temu ale jakoś pominąłem we wcześniejszych wpisach.
To jest fotka z zakreślonym duchem.
Zielonymi strzałkami zaznaczyłem poświaty na obudowie lusterka, które dziwnie regularnie odzwierciedlają fragmenty kołnierzyka i i ust ducha.
Złudzenie?
Dołączona grafika

P.S. ja bym trochę zmniejszył rozmiar tych ostatnich (Twoich) fotek, bo straaasznie długo się ładują 8)
edit:
Chociaż jak patrzę na lokalizację Twojego tylnego fotela (a raczej jego zagłówka) i porównuję to ze zdjęciem autorki tematu, to wychodzi na to, że głowa ducha znajduje się (mniej więcej) w odpowiednim miejscu (przy założeniu, że to ktoś siedział na tylnej kanapie).

Użytkownik pishor edytował ten post 15.11.2013 - 22:18

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych